Vl ISSlMiStlli; COURANT. Ss S«ii| Ér Ms. No. 96. Vrijdag 17 Augustus 1894. 32ite Jaargang. Gemeentebestuur. BÜBEAU: Kleine Markt I-N°. 187. Prijs per drie maanden 1Franco per post 1.15, Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma Q. L. DATTBE Go., te Parijs. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag-en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitsohland, Enge land en Frankrijk f 1.05 per drie maanden PERSGHEELE BEL&STSEG. Afkondiging van het kohier der bedrijfs belasting no, 2 dienst 1894/95. De Burgemeester van Vlissingen, maakt bekend dat op heden bij hem ontvangen en aan den rijks-ontvanger is gezonden, het door het college van zetters opgemaakte en door den directeur der directe belastingen te Middel burg executoir verklaarde kohier wegens de bedrijfsbelasting dienst 1894/95 de daarop voorkomende belastingschuldigen worden uitgenoodigd om hunne aanslagen op den bepaalden tijd aan te zuiveren, ook ter voorkoming van vervolgingen en herinnert dat de bezwaarschriften binnen zes weken, na heden, behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 16 Augustus 1894. De Burgemeester voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. Binnenland. Vlissingen, 16 Augustus. Op verschillende plaatsen der stad is men met het oog op de a. s. feestviering begonnen methet plaatsen van eerepoorten. O. a. in de Slijkstraat is een fraaie eerepoort opgericht, waarvan deze bij zonderheid kan worden vermeld dat bij de plechtigheid tegenwoordig waren de bijna 90 jarige heer J. Belings en de 82 jarige beer M. Eekman, die beiden dra gers zijn van bet Metalen Kruis, en dus hier als bij de voorbereiding tot de fees telijkheden toonden dat bij hen op hoogen leeftijd de liefde voor het regeerende vorstenhuis nog met jeugdig vuur blaakt. Voor de huizen van enkele ingeze tenen worden gasilluminatie toestellen aangebracht. Het zoogenaamde kronen" begint ook ten einde te geraken, blijk baar uit de meerdere kalmte, die thans op de straten des avonds begint te heerschen. In enkele winkels zijn versieringen voor de ramen aangebracht. Die van den beer Fonteijn (Oude Markt) munt uit door goeden smaak. Het is wezenlijk aardig te zien wat bier met papier alleen tot stand is gebracht. FEUiLbETCUM. 23.) iZoudt ge wel zoo goed willen zijn mij te zeggen, van wien het bevel uit gaat om ons bier uit dezen belachelijken toestand te verlossen »Van mijne mevrouw," was bet ant woord. «Ik moest om zes uur de deur openen, maar met niemand over bet voor gevallene spreken." «Op en top iets voor een kostschool meisje," zei Nora, de schouders ophalend, tot den graaf, «Wat het laatste gedeelte van uwe opdracht betreft, juffrouw, daar ontsla ik u van ik zelf zal niet zwijgen over den kinderachtigen streek van uwe jnevrouw? ik zal me zeer zeker bij mijn Het concert van gisteren avond in her Grand Hotel was voor bet vrij talrijk opgekomen publiek weder een avoDd van muzikaal genot. Mejuffrouw Frida Kind- Ier van Rotterdam, die bet eerst optrad, bewees op haar jeugdigen leeftijd zij is niet ouder dan 14 jaar reeds eene groote vaardigheid op haar instrument (piano) te bezitten. Het is nog geen ont wikkeld, maar een veelbelovend talent in haar spel, dat door een schoonen, goed genuanceerden aanslag uitmuntte en waarin de intentiën van den compo nist trouw werden weergegeven, is de profetie voor eene schoone toekomst te ontdekken. Wij wenschen haar veel succes toe in hare verdere studiën en- hopen dat die profetie zich zal verweze- lijken. De heer Anton ran Rooy (bariton,) concertzauger te Frankfort a. M., beziïr een uitstekend geoefend, welluidend en krachtig orgaan en daarbij een zeerl beschaafde voordracht, terwijl bij tevens de gave bezit in verscheidene talen te kunnen zingen. De wijze, waarop hij' o. a. het Beo. en Aria uit de opera Le Chaperrcrn Rouge van A. Boieldieu en Les, Ramxaux van J. Faure voordroeg, was meesterlijk en verdiende ten volle de, luide toejuichingen van het publiek. Naar wij vernemen, zal niet, zooals oorspronkelijk bepaald was, de prov. stoomboot Èeeuwsch- Vlaanderen, maar de prov. stoomboot WalcherenH.H. M.M. de Koninginnen Donderdag a. s. naar de stad brengen. Bij de aankomst van H.H. M.M. de Koninginnen te Middelburg zal op hét perron van het station niemand worden toegelaten dan enkele autoriteiten. H.H. M.M zullen in bare rijtuigen stapvoets naar bet Gouvernementshotel in de Abdij rijden, terwijl het muziekkorps der dd. schutterij zich op den weg van het sta tion naar de Abdij nu en dan zal doen hooreu. Koning Leopold van België heeft den heer De Kerckhove d'Ezaerde, gouver neur van Oost-Vlaanderen belast met de overhandiging van een schrijven aan H.H. M.M. bij gelegenheid van baar bezoek aan de grensprovinciën. Uit Nieuwediep wordt aan de N. R. ct. gemeld dat Hr. Ms. ramschip Guinea, dat bestemd is om naar Vlissingen te vertrekken, gisteren bij de oefeningen in bet Maasdiep een gebrek aan de machine beeft gekregen de stuurboords zuiger is nl verbogen. Het schip werd door de Hercules binnengesleept en zou met spoed worden gerepareerd. Men schrijft ons uit Middelburg Naar wij vernemen, staat de eerewacht die H.H. M M. de Koninginnen overal door de stad zal vergezellenonder commando van den beer jhr. W. M. de Jonge van Ellemeet, en telt 28 ruiters. zwager beklagen." »lk bid u, mevrouw, doe dat niet, niemand weet iets van bet gebeurde en als ge gezien badt in welken toestand de arme barones wegreed, zoudt ge zeker medelijden met baar hebben.'' >Is ze vertrokken?" vroeg Nora met drift, #zoo op eens, midden in den nacht, zonder eenige reden «Er was een telegram gekomen uit Parijs, dat mevrouw de Frésange ziek is." «Een telegram? Hebt ge bet gezien?" «Neen, mevrouw. De barones gaf het op als de oorzaak van baar vertrek, ze was gejaagd en onrustig en is vertrok ken zonder zelfs een bediende mee te nemen." »Het is goed," zei Nora na eenig na denken. «Zorg voor vuur in den baard en mijn ontbijt. Ik ben door en door koud door die ongepaste grap." »Nu zijt ge de mijne, Nora, onherroe pelijk," sprak de Frésange, toen ze weer alleen waren; «nu kunt ge niet meer terug." Het detachement van bet 2e regiment huzaren, dat 21 dezer ter gelegenheid van de komst der Koninginnen uit 's Hertogenbosch naar Middelburg ver trekt, zal staan onder bevel van den ritmeester F. E. M. Lilaar. De daarbij ingedeelde officieren zijn le luit. J. M. H. van Lelyveld en de 2e luit. A. Simons. Door den Minister van Marine is, met ingang van den 16 dezer, benoemd tot bulpbinnenloods te Neuzen de varensge zel J. F. Kamermans. Te Ter Neuzen zijn gedurende bet loopende jaar aan den spoorweg aldaar om te lossen of te laden aangekomen 277 zeeschepen met een inhoud van 627578 Km. inhoud bruto Uitgevaren zijnin Januari 29, io Februari 19, in Maart 26, in April 24, in Mei 26, in Juni '37 en in Juli 42 De gemeenteraad dier gemeente zal zich bij de door H. M. de Koningin- Regentes te Middelburg te geven au diëntie doen vertegenwoordigen door den burgemeester en twee leden, de heeren Joz. de Feijter en A. H. Donze, zijnde het oudste en het jongste raadslid. De gemeente Overslag behoort onder de enkele gemeenten in ons land, waar geene inrichtingen bestaan met vergun ning voor het verkoopen van sterken drank in het klein. De Koninginnen zullen op een nader »Ik wil ook niet terug, Ernest; ik be min u immers. Zoo ik tot nu toe aarzelde, was het uit bezorgdheid over onze toe komst. Ge weet, ik heb niets en wij beiden eiscben veel van het leven.Mocht ik u aan mijne zijde tot een leven van ont bering veroordeelen «Ontbering en met u? Kan ik iets anders wenschen dan uwe liefde Mijne liefde hebt ge bezeten van het eerste oogenblik, dat we elkander te Nizza leerden kennen, maar eene veree- niging met u is me tot beden toe onmogelijk geschenen. Nu echter moet bet uit zijn met de geheimhouding, boe zoet ze ook was. Ik moet zoo spoedig mogelijk met mijn zwager spreken en gij moet hem, als hoofd der familie, in allen vorm om mijne hand vragen." Ze waren arm in arm langzaam den weg naar buis ingeslageu. «Hoe dankbaar mag ik Clemence wel Zijn," zei hij, met een gelaat, stralend van vreugde, «dat ze me zoo bet geluk in de armen heeft gevoerd te bepalen dag in de eerste helft van September een kort bezoek aan Helder brengen. Voor hare komst zullen uit de directie der marine te Amsterdam eenige oorlog schepen daarheen worden gezonden. Naar men aan de iV". R. Ct. mededeelt, zullen de divisie-manoeuvres, van 13 tot 19 September te houden in den omtrek van Eindhoven, met het oog op de cho lera, worden afgelast. Het pantserdekschip Riet Hein, ge bouwd op bet etablissement van de Ne- derlandsche stoombootmaatschappij te Feijenoord, is gisteren met bet beste gevolg te water geloopen. Onmiddellijk daarop werd aangevangen met den bouw van een ss. voor de gouvernements marine in Ned.-Indië, genaamd Glatik. Een medewerker van bet Londensche blad the World beeft zoowel met een Japanscb als met een Cbineescb staats man van hoogen rang over den tegen- woordigen toestand gesproken en uit beide samensprekingen is hij tot de slotsom gekomen, dat het eene zoowel als het andere land krachtige strijdmiddelen be zit, maar China op den duur de sterkste zal blijken, en wel omdat bet een onbe- perkten rijkdom beeft, zijne bevolking bijna gelijk is aan die van de halve we reld en de Chineezen öf zeer ontwikkeld zijn óf dwepers, die het leven niet tellen, en geduchte strijders, indien zij goed aangevoerd worden, De schrijver vreest, dat wij nog een nieuwen inval uit het Oosten zullen kun nen beleven, even verschrikkelijk als die der Tartaren, die onze Westersche be schaving zou kunnen overweldigen, even als in vroegere eeuwen die der Hunnen en Wandalen, die Rome verwoest hebben. Mocht dit bet einde zijn van den oorlog, die thans op duizenden mijlen van ons verwijderd gevoerd wordt, dan zou die Japansch-Chineescbe krijg voor ons we relddeel wel eens vreeselijker kunnen worden dan alle Europeescbe oorlogen, waarover thans zooveel wordt gesproken en geschreven. In de Telegraaf worden naar aanlei ding van het gebeurde met de Reinier »Ja," zei ze lachend; «haar ondoor dachte streek heeft het vroeger doen ko men dan ik vermoed had. Maar meen niet, dat ik zelf al niet werkzaam was in ons beider belang, hoewel ik u er niets van liet blijken." Hij zag haar vragend aan. «Sedert lang reeds wist ik," ging ze voort, «dat ik aanspraken k^n doen gel den op het vermogen, indertijd aan mijn grootvader uit de nalatenschap der Mau- berts onthouden en dat nu in bet bezit is van uwe tante en een oude freule Von Maubert, de zuster van mijn grootvader. Ik heb er nooit werk van gemaakt dan in den laatsten tijd, toen ik begon te begrijpen, dat dat geld ons onze onaf hankelijkheid kon verzekeren en dus ons geluk. Een dag of vier geleden heeft mijn advocaat mij geschreven, dat de gravin bereid is tot een vergelijk en mij een bedrag af te staan, dat me twintig duizend francs inkomen verzekert." j>Nora, ik bewonder uwe voorzichtig heid maar toch verzeker ik u} dat ik op

Vlissingse Courant | 1894 | | pagina 1