Gemengd Nieuws. Tot ontvanger der belastingen, haven en schatgelden van het kanaal door Wal- cheren alhier, is benoemd de heer R.F. Baron Van Raders, thans te Valkenburg tot ontvanger te Beek (Limburg) de beer It. W. Spaan, thans te Breskens. Heden morgen werd ten bureele van den Inspecteur over het Nederlandsch loodswezen enz.met gunstig gevolg, examen afgelegd als binnenloods, ter standplaats Ter Neuzen, door den varens gezel J. F. Kamermans. De tot le luit. bevorderde 2e luit. J. von Henning wordt overgeplaatst naar een der bataljons te Breda. Volgens de M. Ct. zal tijdens het ver blijf van H. M. in Zeeland door H. M. de Koningin-Regentes op een der avon den in het gouvernements-hotel te Mid delburg een Baout worden gegeven, waar de Zeeuwsche dames in de gelegenheid zullen worden gesteld aan H. M. de Koningin-Regentes te worden voorgesteld. Zij, die van deze gelegenheid wenschen gebruik te maken, worden verzocht vóór den 16en dezer baar voornemen schrifte lijk mede te deelen aan Mevrouw De Bra uw, te Middelburg. Tijdens het aan HH. M.M. door de Prov. Staten aan te bieden diner zal eene muziekuitvoering plaats hebben door de heeren A. de Jong (viool) en IC. de Jong (piano) beiden van Middelburg en a. Bouman (violoncel),pensionaire van wijlen Z. M. Koning Willem III. De uitslag van de in dit voorjaar ge houden Stierenkeuriagen te Middelburg vanwege de vereeniging Ned. Rundvee Stamboek, afd. Zeeland, was als volgt Van de tweejarige stieren werd de eerste prijs toegekend aan J. Polderdijk, te Nieuw- en Sint Joosland, voor Nico III, een machtig ontwikkelde bijzonder lang gebouwde stier, die ook vorig jaar den eersten prijs won, doch thans in den rug wel wat afviel. De tweede prijs viel aan Dora's Ma's Arabi van W. tl. de Bruin van Melis- en Mariekerke ten deel. Sterk gebouwde stier met buitengewoon diepe, breede borst en diep kossem, fijne huid, best lang kruis eu schoonen vierkanten stand. De kop kon wat breeder zijn. Van de jarige stieren won Willem van Jacs. Reinierse te Grijpskerke den eersten prijs. Zeer schoon gevormde stier met rechten rug, goed kruis, bijzonder langen fijnen staart en zeer goeden roodgelen melk- spiegel. PieterBlok te West-Souburg was tweede met Philips, ook een goed gevormde stier, met zeer fijnen staart en goeden melk- spiegel, doch wat te smal en te rond van kruis. Een derde prijs werd toegekend aan Jan van Cora. Reinierse te Middelburg, deze stier heeft wel een goeden kop, doch de horens zijn wat zwaar aan de kroonborst en schouders zijn goed, doch iets hol daarachter, de melkspiegel isgoed. De zomervergadering zal niet te Hon- tenisse, maar te Middelburg, dat voor alle afdeelingen gemakkelijker bereikbaar is, gehouden worden. Werd de verga dering toch te Hontenisse gehouden, dan zou o. a. de kring Zierikzee, voor welker ons menschen den rechten weg moeten wijzen, verloor zij het paradijs. Clemence slóeg de handen voor de oogen. Was ze schuldig, Erwin? Heeft va der haar verstooten Ja. Voor hem was ze verloren. Toen hij zag, dat hij verlaten was en verra den, nam hij u in zijne armen en vlood. Voortaan waart gij zijn eenige troost, zijn trots, zijn schat. Uwe moeder heeft hij nooit weer gezien en over u heeft hij angstvallig gewaakt, dat ze u nooit kon ontmoeten en iets kon ondernemen om u van hem af te trekken. Hij zweeg en trok hare handen van haar betraand gelaat. Beur het hoofd op, lieve f Op schuld volgt vergiffeniswas ze voor hem ver loren, voor u leeft ze en ge zijt haar kind. Toen ge jong waart, mocht ge niet onder haar invloed komen en daarom gaf uw vader u aan mij. O, moge zijn keus een goede geweest zijn Wordt vvrvolgdi leden genoemde plaats niet voor half eén uur bereikbaar is, geheel buiten gesloten zijn. Dit zou gelijk staan met een der meest belangstellende districten uit te sluiten. Bij het uitbreken van den oorlog tus- schen China en Japan heeft de Neder- landscbe Regeering aan de oorlogvoeren de mogendheden haar voornemen bekend gemaakt om in dien oorlog de strengste onzijdigheid in acht te nemen. De Regeering herinnert de Nederlan ders, ook hen die in den vreemde zijn gevestigd, voor zooveel uoodig, dat zij zich behooren te onthouden van elke handeling, die niet strookt met het vol kenrecht of de onzijdigheid. Zij zullen daartoe de werkelijke blokkade hebben te eerbiedigen, niet werven voor de legers en zeemacht der oorlogvoerende mogend heden, zich onthouden transportschepen en oorlogscontrabande aan haar te ver strekken, voor haar te vervoeren en geen kaapvaart of buithandel uitoefenen Slechts dezulken genieten de bescher ming der Regeering, die zich zorgvuldig aan deze bepalingen houden. Schending daarvan stelt hen bloot aan schade, moeilijkheden en ^rvolgingen voor den Nederlandschen of vreemden rechter. Van den Nederlandschen gezant te Parijs, Jkr. de Stoers, worden voor de Tentoonstelling van Oude Schilderkunst te Utrecht twee zeer merkwaardige stuk ken van Oude Utrechtsche meesters ver wacht. Uit Baarn meldt men aan de N. R. Ct. Vrijdag vierden de werklieden van het domein met hunne gezinnen bet verjaar feest van H. M. de Koningin-Regentes. Uitgenoodigd door H. M. kwamen 's middags te 2 uren ongeveer 400 per sonen in eeoe van de lanen bij het paleis^ waar alles in gereedheid was gebracht om zooveel gasten te ontvangen. Eene zware regenbui verdreef beu echter naar de nabijzijnde oranjerie, ruim genoeg om het dubbele aantal personen te kunnen herbergen. De heer Okhuizen uit Rotterdam met eenige helpers en een korps muzikanten zorgden voor verma kelijkheden, rijk voorziene buffetten voor het inwendige en een groote voorraad speelgoed diende om blijde harten te maken onder de jeugd. HH. MM. kwamen te 3 aren ook in de feestzaal en verbleven er bijna een uur, zeiven den gasten geschenken of versnaperingen aanbiedende. Het feest werd des avonds te 7 uren besloten met, onder leiding van den intendant, den heer Groeneveldt, eene wandeling door het park te maken. De muziek liet zich weder lustig hooren en het moet voor HH. MM. een aardig gezicht zijn geweest zoo een reeks van blijde gezichten vier aan vier eene wandeling door het park te zien maken. Bij de onderhoorigen van H. M zal die dag nog lang in aangename her innering blijven. De monitor Meinier Claeszen is uit hare gevangenschap verlost. Zij heelt gisteren, na de noodige herstellingen te hebben ondergaan, het marinedok te Nieuwediep verlaten en zou den volgenden dag op de reede de machine onder stoom beproeven. Op 31 December j 1. bestond de be volking van Rotterdam uit 228597. In de zaak van den le luitenant plaatselijk adjudant te Leiden, H. K. van Diepenbrugge, is door den krijgsi'aad uitspraak gedaan. De beklaagde is ver vallen verklaard van zijne militaire charge en buiten het grondgebied van den staat verbannen. Zooals men weet, vertoeft bovenge noemde le luitenant reeds geruimen tijd in het buitenland, waar hij dus kenDis kan nemen van zijne degradatie. Het Weekblad voor de Burgerlijke Ad ministratie wijdt een artikel aan de forensen-quaestie, dat ook het door de gemeente Amsterdam ten opzichte van de forensen genomen besluit afkeurt. Het blad acht den aanslag der foren sen op grond van verblijf onwettig, aan gezien het verblijf doorloopend moet zijn. Wat den aanslag op grond van hoofd verblijf betreft, erkent bet Weekblad wel dat de gemeente-wet toelaat hoofdver blijf aan te nemen in een gemeeote, waar de betrokken persoon geen domi cilie heeft, maar dit zou op zeer deug delijke gronden moeten geschieden, en het gaat niet aan voor een koopman als hoofdverblijf eenvoudig aan te nemen zijn kantoor of voor een ambtenaar zijn bureau. Als hoofdverblijf toch is tot dus ver en terecht beschouwd de sedes for- tunarum (de zetel der vermogens, en de bepaling daarvau wordt beheerscht door geheel andere omstandigheden dan de uitoefening van een beroep, het ver richten van arbeid ten behoeve van het vermogen, waar dan ook gezeteld. Bij den uitgever C. Misset te Doetin- chem zijn verschenen de afleveringen II 14 vau de roman van Alexander Du mas »De Drie Musketiers." Van de Dameskleedingpractische hand leiding bij het vervaardigen van boven- en ondergoed voor dames, onderredactie van Alida Hoop, waarvan ons een exem plaar ter kennismaking werd aangeboden, is bij de uitgevers Nijgh en Van Ditmar, te Rotterdam, de eerste aflevering ver- scbenen. Kerk- en Schoolnieuws. Ned. Heuv. Kerk. Jieilankt voor het beroep te Kat® door ds L, Iügelse. L.Wzu. te WilhclmiDadorp. rTc h t s z a k e n. Tq liet cassatieberoep van deu bekenden Hendrik de Jong. zal den 17 dezer door den Hoogen Raad uit spraak gedaan worden. De conclusie was verwerping ma het beroep Verkoopingen en aanbestedingen Te Middelburg ia aan het gebouw van bet gewes telijk bestuur aanbesteed: het leveren en aaubrengen vau perkoonpalen en stortsleen tot verzekering van den voet van de boordvoovziening vuq het kanaal door Walcheren. Raming f5000. De uiioste inschrijving was, die van den heer J. van deu Hoek, te Middelburg, voor f 4070. Gisteren avond, omstreeks 6 uur, bracht het gelui van de brandklok op den toren eene groote menigte op de been. Br was op de Oude Markt brand uitgebro ken in het pakhuis van den heer S., welke in het eerst een dreigend voor komen aannam, daar de vlammen voedsel vonden in de licht ontvlambare stoffen, welke het pakhuis bevatte, nl. eene hoeveelheid groen voor de versieringen op 23 Aug. eu petroleum. Het aangetaste gebouw was bovendien van alle zijden omgeven door huizen, zoodat het zaak was den brand, die zich reeds aan een naburig pand begon mede te deelen, zoo spoedig mogelijk te stuiten Spoedig waren verschillende brand spuiten ter plaatse, waaronder ook die van de klasse van discipline, en bewaarde de schutterij de orde. Er werd door de bemanningen der spuiten flink de handen gerept en een half uur later was men den brand reeds meester. De politie, die zich ook ijverig weerde, was het eerst bij den brand aanwezig met haar slangen wagen. De schade moet nogal aanzienlijk zijn en niet door de assurantie, naar men zegt slechts tegen een bedrag van 300 gesloten, gedekt zijn. Omtrent de oorzaak van den brand vernemen wij bet volgende De 16 jarige winkelbediende van den heer S. heeft bekend, dat, toen hij om ongeveer zes uur in het pakhuis van zijn patroon werkzaam was, twee kleine jongens bij hem kwamen, waarvan één zeide »als in dien bak petroleum eens lucifers gegooid werden, dat zou me een brandje geven", dat hij daarop heeft geantwoord »dat kan niet, dat zal ik je eens laten zien", een lucifer aanstreek en deze brandend in den ijzeren bak met petroleum duwde, met het gevolg dat de petroleum ontvlamde en vervolgens het pakhuis in brand geraakte. Hij had dit vroeger meermalen gezien en gedaan, zonder dat zulks brand veroorzaakte. Door de politie is hiervan procesver baal opgemaakt en aan de justitie ver zonden. Naar wij vernemen, is de heer M., die Zaterdag op de jacht zijnde door een ongeluk zoo ernstig gekwetst werd, gis teren morgen te half vijf aan de gevolgen zijner wond overleden. Het ongeval moet zich aldus toege dragen hebben. De heer B. liep met zijn geladen tweeloops jachtgeweer, dat hij met gespannen haan ongeveer horizon taal in de hand droeg, op bijna 10 pas sen achter den heer M. Op nog altijd onverklaarbare wijze ging de haan over en het schot af en kreeg de beer M. de volle lading in het lichaam. Daar het schot op zeer geringen af stand afging, was de wonde zeer ernstig. Het bloedverlies was dan ook zeer hevig, daar door den grooten afstand van de plaats, waar het onheil gebeurde, genees kundige hulp niet spoedig genoeg kon aangewend worden. Gisteren avond te 5l/2 uur viel een hier woonachtige 16 jarige nageljongen, J. P. Gvermoedelijk bij het afgaan van een ladder, van een aanmerkelijke hoogte in het ketelruim van het in net Prins Hendrik-dok te Middelburg lig gende s. s. Samarang. Bij den val werd hij ernstig aan het hoofd en deu arm gekwetst. Men vreest zelfs voor schedel breuk. De jongen werd naar het gast huis te Middelburg vervoerd, waar dr. Bollen hem de eerste geneeskundige hulp verleende. De vorige week is ten huize van den beer M. van Beers, metselaar alhier, gevangen een postduif. De kop is ge merkt met een blauw vlekje en de rech tervleugel met den naam Postduiven- Societeit «De Zwaluw" te Amsterdam, broed '94. De linkervleugel is gemerkt met den zelfden naam en de nummers 88 Q 00 Maastricht 8, broed '94. Het Leger des Heils is voornemens binnenkort 2 gpoote openluchtbijeenkom sten te houden, welke bijeenkomsten den naam zullen drageD van kampdagen." De zoogenaamde «Zuiderkampdag" zal worden gehouden te Goes, op 16 dezer. Te Zevenhuizen verdronken een paar dagen geleden de vrouw en twee kinderen van den arbeider Klinker. - Te Emmerik zifn gisteren nacht 350 gouden horloges met kettingen ge stolen. Van dezen diefstal in 't groot worden vijf personen verdacht, die met den buit de wijk naar Nederland namen. Zij werden te Zeddan gezien. Nader meldt men het volgende De diefstal had plaats bij een zilver smid, die tegenover het postkantoor woont. De spiegelruit werd met de handen ver brijzeld, hetgeen blijkt uit de bloedvlek ken op het glas. Een postbeambte ontdekte de dieven, die daarop met het gestolene de vlucht namen. De gemeenteveldwachter Dalers, van 's Heerenberg, heeft 3 der dieven inge rekend, die 80 horloges bij zich hadden. De beide andere hebben hun adres nog niet aan de justitie ingezonden. Het aantal gestolen horloges is 200, henevens een aantal kettingen. 't Blijft toch altijd een respectabel getal. In de welvarende gemeente Maar- sen met ruim 2000 inwouers, is het salaris der wethouders met 25 verhoogd, zoodat het thans reeds tot 50 ge klommen is. Een jonkman te Tilburg, zoon eens landbouwers, zich te goed willende doen aan kerseD, begiDg de onvoorzichtigheid al de pitten door te slikken. Het gevolg was, dat deze zich tot een on verteerbaren klomp in de maag vast zetten en al de middelen om die te verwijderen te ver geefs waren. De jonkman, die de steun zijns vaders was, is na drie dagen van smartelijk lijden bezweken. In Amsterdam, op de Prinsengracht de groentenmarkt kan men tegen woordig de jonge andijvie-struiken met de bloote voeten in de vaten zien stam pen. Ofschoon dit reeds geen smakelijk gezicht oplevert, is het toch niet zoo erg als de gewoonte om de in den aan staanden winter te gebruiken inlegvaten uit te spoelen met grachtwater. Zulke vieze dingen gebeuren in Am sterdam in een tijd, dat men wel uiterst voorzichtig mag z.ijo* bij het gebruik van grachtwater. De bekende Amsterdamsche man- nenzangvereenigiDg Kunst en Broeder schap is voornemens eene kunstreis te maken in Nederland en Duitscbland. Als men de weerprofeten gelooven mag, zal het weder van 8 tot 16 Aug. veranderlijk en van «den 16 tot den 24 regenachtig zijn. Een man zet ziclt neer op de stoep van een tapperij eu stelt zich aan, alsof hij hevige krampen in het lijf heeft. Een tweede man komt aanloopen, gaat naar binnen en zegt den tapper, dat er een man ziek op zijn stoep ligtsamen halep ze hem dan gewoonlijk binnen.

Vlissingse Courant | 1894 | | pagina 2