VI.ISSlMiSDIE COURANT De Overwinning Ier Me. JUR: ïwoning, Dienstbode. 3 Meid. BODE. e Dienstbode No. 87. Vrijdag 27 Juli 1894. 323te Jaargang. -Schelde. Gemeentebestuur. FliïlLLIT® Binnenland. istelijk gezin is er tus a. s. voor een Jiheid tot - en Slaapkamer, jiiselijk verkeer. :ver dezer Courant. .Sept. een gedeelte j een klein gezin, □straat N. 215. Augustus 'EJAN, Schermin- •Naerebout, Korte j mogelijk JïSTBODE in het Bellamykade 116. 3e Wasch kan om- Markt G. 60. I D i E IV S T. Middelburg v. v. se 4.60, (alleen op narkl: 8.9.30, II.—. 5,—. 6.55, 8,80, 10,15, 45, 4,15. 5 65.7.45,9,15 - Zeilmarlit Vlissingen ageQ.) 6.SU, 8 45, lu. 15, 6.—, 7.50, 9.20, 10,20. 2.05, 3.36. 5.05, 7.—, 1» I E IV H T. >n Vlissingen v. v. f6,85, 8.—, 9.10, 10.— 3.35. 4,20. 5 10, 6,—. 6.30, 8.— 9,05. 10.—, 8,30. 4.20. 5.6.10. Middelburg, 5,05, uit delburg alleen op werk- iTcndicnst. 6.30. 7.— 7 50. 8.20, 40. 10.—. 10.20, 10,40, 6.20, 6.40. 7,—, 8.—, luis 9.50, 10,10, 10.30. 1,40. via Keersluis 3.40, 4.—. 4.20. 5.10. 8.50 12 20. 1.30. 1.50, 2.10. 1.10 4.80 5.20 6.40 6.-. dlciiNt, en Zierikzee v. v. VAN ZIERIKZEE. vin nra insdag 24 7 50 snsdng 25 7 50 anderdag 26 6 30 rijd Dg 27 7 50 iterdng 28 7 50 |)udag 29 6 lodag 3(1 7 50 ;.BBudug 30 11 30 iD3dag 31 7 50 IdicnBt. urg, Botterdam. ido plaatsen Middelb. 8 46 8 45 9 S 45 8 45 van Rotterd. via 10 30 10 80 10 80 10 30 g 10 30 10 30 10 30 o aden tie met de de stoom en September. ,5 nm 8 25 en 6,20 ara 3 66 e.i 6,60 ke vm 8 40 9 L0 Dinsdag en Vrijdag 11 46,nm 8 26 6.20 0, Dm 12 06, 8 4^ 6,40 1, vra 10 10, 1 60 4,60 10 80, 2 10 6,10 OPENBARE VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN op Vrijdag den 27 Juli 1894, des namiddags te 21/s uur. a. Mededeelingen. c. Benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het Middelb. Onderwijs, (periodieke aftreding van den heer F. C. Ste wart Schultz.) d. Eervol ontslag van den heer P. J. Siegers als sluismeë&ter. e. Te behandelen zaken lo. Voorstel tot opname in het Gasthuis van I. J. F. Post. 2o. Idem tot verlengen van het contract met Gebr. de Oorte betreffende den verkoop van beer, 3o. Idem tot het geven van vergunning aan J. Bijleveld tot het verhoogen van zijn loods, Lange Zelke E. 125. 4o. Idem. tot het geven van vergunning tot het uithangen a. van een zonnescherm aan B. Vos, geb. Wijiaa. b. van een reclamebord aan Wed. M. Hakker. 5o. Idem tot 3de wijziging der gemeente- begrooting voor 1894. 6e. Idem tot het vaststellen der rekeningen over 1893 der d.d. schutterij (voorloopig.) b. der Kamer van Koophandel. c. van het Algemeen Armbestuur. ZONNESCHE/RJIEN. De Burg. en Weth. van Vlissingen, maken bekend dat bij een ter zake ingesteld onderzoek is gebleken dat verschillende ingezetenen dezer gemeente aan hunne voorgevels zonneschermen nebben uithangen waarvan de onderkant zoo laag hangt dat de passage over de trottoirs en stoepen daardoor wordt belemmerd, dat volgens art. 20 der algemeene veror dening van politie voor deze gemeente van 30 December 1892 de toestemming van den Baad wordt vereischt tot het plaatsen van zonneschermen, dat de bij vroegere verordeningen voorge schreven hoogte der zonneschermen steeds op minstens 1.90 meter boven het trottoir is bepaald. Noodigen de ingezetenen uit ten spoedigste te zorgen dat hunne zonneschermen niet méér buiten het richtingsvlak van den gevel voor uitsteken dan de breedte van het trottoir of van den stoep, en dat de afstand tusschen den onderkant van het scherm en den boven kant van het trottoir of den stoep minstens 1.90 meter bedraagt, zullende bij met voldoe ning aan dit verzoek tot andere maatregelen worden overgegaan. Vlissiugen, 20 Juli 1894. De Burg. en Weth. voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, J. H. C. BUSING. 14.) "VIII. «Ziezoo," zei Klaas, zich gemakkelijk uitstrekkend op eene bank onder een reusachtigen lindeboom, welks schaduw eene heerlijke koelte bood in den heeten Augustusnamiddag, «ziezoo, nu kunuen we eens uitblazen en een glaasje bier drinken. Wat zegt gij er van, juffrouw Rebel?" Wat ik zeg Dat je erg op je gemak gesteld bent en dat je soms de manieren aanneemt, of je een heele heer zijt en iedereen je zou moeten bedienen" Het tooneel is bij de stallen van het {*QOdWgRliï-£{n. Verleemn, van vergunningen tot het oprichten van inrichtingenwelke gevaarschade of hinder kunnen veroorzaken De Burg. en Weth. van Vlissingen, gelet op art. 8 der wet van 2 Juni 1875, (Staatsblad no. 95), brengen ter algemeene kennis dat bij hun besluit vau den 20 Juli 1894 vergunning is verleend aan den Majoor-Commandant van het 4e bat. 3e reg. inf., alhier in garnizoen, tot het daarstellen van eene inrichting voor het schieten met den revolver op het terrein achter de kazerne «Nieuw Arsenaal," kad. bekend in sectie D no. 798. Vlissingen, den 20 Juli 1894. De Burg. en Weth. voornoemd, TUTEIN NOLTHEN1US. De Secretaris, J. H. C. BUSING. Het verzet der „Forensen." De Amsterdamsche aforensen", d, i. zulke liedeD, die hunne zaken in Am - sterdam drijven, maar daarbuiten wonen en dus in de stadsbelastingen niet deelen, zullen voortaan volgens een raadsbesluit dit voorrecht moeten missen. Ze zijn ech ter, naar het blijkt, niet van plan zich hieraan te onderwerpen. Op advies van 2 Amsterdamsche advocaten, mrs. J. C. de Vries en Philips, zullen zij zich verbin den om alle boeten, voortvloeiend uit niet-voldane aanslagen, voor elk der on derteekenaars gezamenlijk te betalen. Daartoe zullen de noodige gelden door bijdragen tot een maximum van 10 worden gestort. Aan Amsterdam zullen zich ook aansluiten de forensen" van HilversumBaarn, Nieuwer-Amstel eD Haarlem. Te Bussum heerschte in de daartoe belegde vergadering eene tamelijk revo- lutionaire stemming. Volgens het Sbl zeide de voorzitter, zekere heer Platte, »dat Amsterdam door een financieel wan beheer in een staat van faillissement, van bankroet was geraakt. Boos opzet zal daarbij nu wel niet in het spel zijn, maar men mag den Gemeenteraad toch wel eene vergadering van verschrikkelijke stomnierts noemen. Men gaat nu geld vragen van ons, forensen, die tegen wil en dank in dat verschrikkelijke bagno, Amsterdamonze zaken moeten gaan doen. Dat is eenvoudig ftesschentrekkerij. Had Amsterdam gevraagd te betalen voor wat men verteert, dan zou ons Holland- sche hart daartegen niet in opstand zijn gekomen. Maar nu moet men van zijn gansche vermogen betalen, en als men dat consequent doorvoert, dan moet men in tal van gemeenten belasting betalen." De heeren noemden elkander b forellen," een bewijs volgens de H. Ct. dat ze tocb wel geprofiteerd hebben van Amsterdam sche koffiehuisgeestigheid. Het vooruitzicht van verschrikkelijk laudgoed Erlenstein. De sprekerseen bediende en de huishoudster. «Kom, dat meent ge Diet," was bet lachend antwoord. »Ik heb me van daag genoeg geweerd, om het er nu eens van te nemen. Maar als ge nu op een enkel glaasje bier ziet." Dat weet je wel beter. Ga maar mee, dan zal ik je het dadelijk geven." «Wat zijt ge van daag koel en terug getrokken, juffrouw Rebel. Ik dacht nog al, eens een praatje met u te hebben. De ritmeester is weer uitgereden. Dat is nu al de vierde maal na zijne ziekte, het schijnt hem telkens beter te bekomen, als 't zoo voortgaat, zal hij gauw weer de oude zijn. I-Jij blijft zeker een uur of wat weg en in dien tijd kunnen we wel een beetje keuvelen. Weet ge wat die drukte beteekent, die we tegenwoordig beleven?" b Wat voor drukte «Nu nu, niet zoo onnoozeldatgepak en gesjouw, dat verplaatsen van oude meubelen en die prachtige inrichting van den westelijken vleugel. Daar weet ge veel belasting te moeten betalen, heeft dus, gelukkig, bij de heeren Forensen" den humor nog niet bedorven. Vlissingen, 26 Juli. Gisteren avond hield de commissie voor den optocht in de zaal van den heer W, Stofkoper, alhier, eene bijeenkomst met onderscheidene vereenigingen, corporatiën en hoofden van werkplaatsen, in de ver schillende vakken en ambachten. Ruim een honderdtal personen woon den de vergadering hij. De voorzitter, de heer F. Delvoye, be gon met de aanwezigen hartelijk welkom te heeten. In de talrijke opkomst der aanwezigen meende hij reeds een gunstig teeken te zien. Bij andere groote feesten was er in Vlissingen altijd een optocht geweest en ook nu wilde hij gaarne de vraag beantwoord zien Zal liet houden van een optocht de algemeene goedkeu ring wegdragen Onder een algemeen applaus werd deze vraag in bevestigenden zin beantwoord. Daarop stelde de voorzitter de vraag Zijn allen bereid om als vereeniging, corporatie of werkplaats aan den stoet deel te nemen Deze vraag zou misschien niet zoo dadelijk beantwoord kunnen worden, waarom de voorzitter in overweging gaf binnen acht dag-en aan den algemeenen secretaris te berichten of meu zou deel nemen, ja of neen. Hij lichtte nog nader toe, wat de be doeling van den optocht was het be- toonen eener algemeene hulde aau H.H. M.M. de Koninginnen door handel en nijverheid. Onderwijl dan ook de her - onthulling van het standbeeld geschiedt, moet de optocht samengesteld wordeD, zoodat, wanneer H.H. M.M. op Haar rij toer door de verschillende straten der gemeente, op de Groote Markt gekomen zijn, de stoet gereed is voor Haar te de- fileeren, om daarna de wandeling door de gemeente voort te zetten. De voorzitter zou gaarne zien, dat men zich hierover onderling bedacht, terwijl het hem aangenaam zou zijn, dat hem nadere inlichtingen gevraagd werden. Nadat er onderling overleg gepleegd was, gaf de algemeene voorzitter, de heer W. L. Winkelman, die mede op uitnoo- diging aan de bestuurstafel plaats geno men had, in overweging om voor zoover mogelijk nu reeds te verklaren of men al dan niet zou deelnemen. Voor hiertoe de rondvraag geschiedde, vroeg de heer Karei nog of het de be doeling was een allegorische optocht te houden, dan wel of er eenvoudig eene revue bedoeld werd over de verschillende vereenigingen, enz. toch zeker wel iets meer van, hé Juffrouw Rebel lachte. Nieuwsgierigheid schijnt je zwak ook al niet te zijnIk weet er alleen van, dat meneer me eens, toen er weer eene nieuwe bezending kostbaar huisraad aankwam, zei«Er zal zeer waarschijnlijk spoedig eene nieuwe meesteres in huis komen," en dat ik hem toen van harte geluk heb gewenscht. Anders weet ik niets." 8Hm, weer eene vrouw! Als ze maar niet is als de vorige. Dat was de mooiste helleveeg, die ik ooit gezien heb." «Klaas, Klaas, ik zou je raden wat beter op je woorden te passen." «Als gij eens naar uw hart zoudt spreken," zei Klaas, zijn glas bier in de hoogte houdend en er met welgevallen in kijkend, »zoudt ge niets anders zeggen." Nu, ja, dat kan wel, maar het is ge lukkig. «Dat ze weg is. «Neen, dat ze je niet hoort, wou ik De voorzitter meende, dat er voor het houden van een allegorischen optocht zeer veel geld noodig zou zijn, en aan gezien ieder naar zijne krachten, hetzij aan de hunrtversieringen, hetzij aan de Algemeeue Commissie, toch reeds bij draagt, huivert hij er voor om de inge zetenen ook nog hiermede te belasten. Hij meende echter, dat de stoet niet maar eenvoudig weg uit vereenigingen met vaandels en vlaggen moet bestaan, maar dat er ook wel eenige versierde wagens in mogen voorkomen. De Com missie zelve zal in dit opzicht trachten voor te gaan. Thans verklaarden zich verreweg de meeste aanwezigen bereid om aan den optocht deel te nemen, allen zeker met vaandel, terwijl onderscheidene corpora tiën enz. met rijtuigen en wagens zullen komen. Naar hetgeen wij uit enkele mede deelingen konden opmaken, belooft de optocht een van de glanspunten van het Vlissingsche feest te worden. Aan het einde der vergadering herinnerde de voor zitter er aan dat vereenigingenofpersonen, die zich nu nog niet verklaard hadden of die niet ter vergadering aanwezig waren, alsnog binnen 8 dagen van hunne deelneming bij den algemeenen secretaris zouden doen blijken. Naar wij vernemen, is van wege het Belgische Loodswezen de verzekering gegeven dat het met een versierden wa gen zal deelnemen aan den optocht bij gelegenheid van de komst der Konin ginnen. Hr. Ms. fregat De Buyteruit Oost- Indië teruggekeerd, zal vooreerst niet uit dienst worden gesteld, doch is bestemd cm bij -hot bezoek van IIII. Mdjorteiten aan Zeeland te Vlissingen te verblijven tijdens de onthulling van het standbeeld. Zooals men uit achterstaande adver tentie zal zieD, geeft het muziekgezelschap »Ons Genoegen," onder leiding van den heer J, Kareis a. s. Zondagavond een concert in het Stedelijk Badhuis. Wij wenschen het gezelschap veel succes en een flink bezoek toe. Door wijlen den heer J. P. Laernoes alhier is aan de kerkvoogdij en aan de diaconie der Ned. Herv. Gemeente te Vlissingen gelegateerd ieder eene som van ƒ1000, vrij van successierechten. Men schrijft ons uit Middelburg Gisteren bad hier de eerste openbare uitvoering plaats van den onlangs op- gerichten Zeeuwsch- en Noord-Brabant- scben G}rmnastiekbond. Moeder natuur had zien bij lange na niet in een mooi pak gestoken, integendeel de regen viel den ganschen morgen met stroomen neder, zeggen." 8 Ha, ha Daar is niet zooveel kans op. Ze zal hier vooreerst wel niet terugkomen. Sedert den dood van haar man, die veel te goed voor haar was, zwerft ze zoo'n beetje de wereld rond, geloof ik, en of onze baron er wel erg op gesteld zou. zijn, haar hier te zien, betwijfel ik." »Ik zeg nog eens, Klaas, je moet je tong wat in bedwang houden en niet over dingen praten, waar je heelemaal niets van weet." Juffrouw Rebel ging naar binnen, om hare bezigheden te verrichten. «Eene vrouw," mompelde Klaas,terwijl hij de asch van zijne sigaar afklopte, b wie weet, wat een verandering dat weer geven zal". «Meneer Klaas," hoorde hij op eens eene schelle stem roepen, «ge moet da delijk komen. Juffrouw Rebel zegt het. Zij is er «Wie," riep hij terug, Bwie is er?" b De nieuwe mevrouwneen, de oude Klaas sprong op, wierp zijn sigaar

Vlissingse Courant | 1894 | | pagina 1