VMSM\i;SMiE COURANT. rouwe ie d No. 67. Maandag 11 Juni 1894. 32ot„ Jaargang. Gemeenteraad. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franc® per poet 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt »É„.dsS-, honderd^- en Snlerdagavnnd. kationaxk mtrris. Onderzoek der Verlofgangers van de Militie te Land. De Burg. on Wetli. van Vlissingen, Gelet op art. 1 van het besluit van den Commissaris der Koningin in deze Provincie van den 12en Mei 1894 (Prov. blad no 48), Roepen bij deze op: alle in deze gemeente wonende verlofgangers van de Militie te Land, onverschillig tot welke lichting zij behooren voor zoover zij vóór 1 April 1894 in bet ge not van onbepaald verlof zijn gesteld om op Maandag den 18 Juni 1894, des voormid dags te 9v2 uren, vóór het Raadhuis dezer gemeente te verschijnen, gekleed in uniform, voorzien van alle, door hen van het ltorps medegenomen kleeding- en uitrustingstukken, van hun zakboekje en van hun verlofpas, ten einde, overeenkomstig art. 139 der militie- wet, door den Militie-Commissaris te worden onderzocht. Verder wordt te kennen gegeven dat, zoo een verlofganger, uithoofde van ziekte of ge breken buiten staat is voor den Militie-Com- rniBsaris te verschijnen, daarvan uiterlijk vóór den dag der Inspectie bij den Burgemeester zal moeten worden ingediend een behoorlijk gezegeld en gelegaliseerd attest van den be- nandelênden geneesheer. Wordende een ieder wien zulks aangaat, ernstig aangemaand, om zich ten voorschreven dage, uur en plaats te doen vinden, teneinde zich niet bloot te stellen aan de straffen bij de wet bedreigd. Vlissingen, den 2den Juni 1894. De Burg. en Wetb. voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. J. H. G. BUSING. Zitting van Vrijdag, 8 Juni 1894. Voorzitter de beer Tutein Nolthenius, bur- Afwezig de beeren Gewin, Chevalier en van Kaalte. De notulen der vorige zitting worden ge lezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede de verkregen goedkeuring van Ged. Staten op de genomen raadsbesluiten, betreffende de verleende ver hoogde subsidiën aan het Gasthuis en het Algemeen armbestuur, den verkoop en de verhuring van gemeentegrond, de wijziging LUIT Bewerkt door A. M. O. 56.) Oogenblikkelijk voldeden zij aan dit bevel en waarlijk zij deden een gewich tige vondst. Zij ontdekten het briefje, waarin de gewaande kapitein Van Broek zijn adres opgaf en Maurice tot een spoedig bezoek uitnoodigde. «Kapitein Van Broek, rue de Syresne no. 22," las Amata. >0, nu ken ik den schuilhoek der schurken, nu zullen wij ze in onze macht krijgen." Allen?" vroeg Sylvain. »Ja allen," antwoordde Amata droevig. »Zie uw revolvers na, of ze ge reed zijn oa te schieten. En nu van de gemeentebegrooting 1893 en het kohier van den hoofdelijken omslag 1894, wat voor kennisgeving wordt aangenomen. Worden overgelegd de jaarverslagen over 1893 van de gemeenten Utrecht, Harlingen, 's Gravenbage en Middelburg eene missive van bet bestuur der Veree- niging van Nederlanische patroons »Boaz" te Amsterdam, houdende verzoek, dat van wege den raad nauwlettend de hand worde gehouden aan de uitoefening der bevoegdheid, welke de gemeentewet aan de gemeentebe sturen toekent, om perceelen, niet voldoende aan de allereerste en meest onmisbare ven- eiscbten voor eene voldoende behuizing onbe woonbaar te verklaren. Wordt besloten dit schrijven voor notifi catie aan te nemen. De rekening der schutterij- over 1893, slui tende in ontvang met f 1743.50, in uitgaaf f 1534.085, alzoo met eeu goed slot van f208.815; de begrooting der dd. schutterij voor 1895 in ontvang en uitgaaf sluitende tot een bedrag van f 1698.50 de rekening van de Kamer van koophan del over 1893, sluitende in ontvang met f 435, in uitgaaf f 378.12®, alzoo met een goed slot van f 56.87® de begrooting van de Kamer van koop handel voor 1895, sluitende in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 435 en een schrijven van den heer P. J. Siegers, sedert 1 Januari 1857 sluiameester van ae sluis in den mond der Koopmanshaven, waarbij bij te kennen geeft, dat bij door verschillende hem opgedragen werkzaamheden verhinderd wordt het bebeeren der sluis te voeren, zoo als hij meent, dat dit behoort te geschieden en dientengevolge verzoekt hem met ingang van 1 Juli a. s. eervol ontslag uit zijne be trekking te verleenen. Wordt besloten deze ingediende begrootingen en rekeningen in handen te stellen van de commissie voor de financien en wijders die met het schrijven van den heer P. J. Siegers te renvoyeeren naar Burg. en Weth., wien de noodige machtiging wordt verleend tot het oproepen van sollicitanten voor die betrekking. Ter benoeming van eene kweekelinge bij het onderwijs in de nuttige handwerken aan school B worden voorgedragenmej. H. F. Lagace, mej. M. E. Dobbelaere en mej. J. G. de Groot en met S stemmen als zoo danig benoemd mej. H. F. Lagace, zijnde 4 stemmen uitgebracht op mei. Dobbelaere. Op bet daartoe strekkende gedaan verzoek wordt aan mej. 0. J. van Diskoeck eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan school F, ingaande met 1 September a. s. Wordt besloten den onderbandscben verkoop aan J. G. Jobse van 105 M2 gemeente- voorwaarts I Wij hebben bier niets meer te doen." Weinige minuten later verlieten de drie de woning van Maurice. Sylvain en Galonbert moesten Amata de trap af dragen zij was te zwak om alleen te gaan. Beneden gekomen, kon zij niet voort. Galonbert werd naar een apotheek gezonden om zenuwdruppels te balen, terwijl Sylvain om een rijtuig ging Beiden waren spoedig met bet begeerde terug, en nadat Amata eenige druppels bad ingenomen, stapte zij met baar twee on dergeschikten in bet rijtuig. Onder het rijden kwam Amata weer bij, zij stapte althans zonder hulp uit bet rijtuig, toen dit op den hoek van de rue de Suresne stilhield. Zij betaalde den koetsier en wachtte tot bij was weggereden, waarna zij het huis no. 22 gingen zoeken. »Het buis staat geheel afgezonderd," zeide Amafa. »Op de eerste verdieping brandt licht, de bewoners zijn dus thuis. Nu moeten wij binnen zien te komen! En dat zullen wijSylvain, ga naar de grond, gelegen aan de Hobeinstraat, met dien Vi.n gelijke grootte aan M. Harpe alhier, aan te houden tot eene volgende zitting. Aangezien door de ontbinding der 2e Ka mer de bij de vorige Kamer ingediende ver zoekschriften als vervallen beschouwd worden en ter voorkoming, dat het adres van den gemeenteraad van Vlissingen in zake de voor malige marinehaven, in December 1893 bij de 2e Kamer ingediend, ter griffie zou worden gedeponeerd, stellen Burg. en Wetb. thans voor een adres aan de tegenwoordige 2e Kamer te zenden, houdende, onder verwijzing naar de in het vorige adres genoemde gron den, het beleefd doch dringende verzoek, het daarhenen te willen leiden, dat de rechten der gemeente gehandhaafd worden en de mnrinesluis en haven zoo spoedig mogelijk in bruikbaren staat gebracht en voor het scheep vaartverkeer worden opengesteld. Alzoo wordt met algemeene stemmen be sloten. Wordt besloten tot goedkeuring van den door den gemeente-ontvanger ingedienden staat van ontheffingen inzake den Hoofdelij ken omslag over 1893 tot een bedrag van f321.55. Wijders tot het af- en overschrijven op de gemeentebegrooting voor 1893 van een post van f50, alsmede tot het beschikken over den post voor onvoorziene uitgaven, dienst 1893, tot een bedrag van f 84.05 voor kosten, voortvloeiende uit de sommatie aan den Staat iL. Nodeilaadea tot herstel on in eea bruik baren staat brengen van de voormalige marine haven. De gevraagde vergunning voor het uithan gen van een reclamebord en zonneschermen voor zijne woning in de Korte Noordstraat wordt aan den heer H. Wegeling verleend. In eene vorige vergadering van den gt meenteraad wera besloten tot net doen maken op kosten der gemeente van eene waterleiding in den Gevangentoren, waarvoor aan Burg. en Weth. een crediet van f 100 werd toegestaan. Ter uitvoering van dit besluit werd aan den Minister van Oorlog vergunning verzocht de buizenleiding te mogen maken door bet exercitie terrein van de Bomvrije kazerne. De vergunning daartoe werd op verschillende voorwaarden, tot welker nakoming de ge meente zich bij overeenkomst zal moeten ver binden, verleend. Ten einde hieraan te kunnen voldoen, stel len Burg. en Weth. voor, hen te machtigen tot het sluiten der verlaugde overeenkomst, waartoe wordt besloten. De zitting wordt hierop gesloten. naaste politiepost en vraag voor mij tien agenten van politie en een brigadier. Zij moeten dit huis bewaken en omsingelen. Zend ook een vertrouwbaar man naar bet hoofdbureau van politie om den rechter van instructie Paul de Gibray en den directeur van politie te verzoeken onmiddellijk naar de rue de Suresne no. 22 te komen. Schrijf dat adres op en ga dan spoedig heen." Sylvain knikte en vertrok dadelijk, waarop Amata en Ga lonbert in de schaduw van bet buis gingen staan om de terugkomst van Syl - vain af te wachten. In alle stilte kwam Sylvain eindelijk met de gevraagde politiemacht bij het buis aan. »Ik ga er nu binnen," zeide Amata. »Als ge daar binnen een revolverschot hoort, dan breekt ge de deur open en komt mij te hulp, maar als ge dit sein niet hoort, wacht ge bedaard tot ik terugkom." Zij ging naar de deur en schelde aan. Daarbij beefde baar band volstrekt niet, ofschoon zij wist, dat zij groote gevaren Binnenland. Vlissingen, 9 Juni. Onder hartelijke deelneming zijner vrienden en een overgrooten toevloed van belangstellenden en nieuwsgierigen, werd gisteren het lijk van den jl. Dinsdag op zoo droevige wijze verongelukten werk man J. H. IC., op plechtige wijze be graven. Zooals wij reeds vroeger meldden, behoorde de overledene tot het alhier gevestigde korps van Let Heilsleger, waarbij bij zich als «soldaat1' bad aan gesloten en, zooals onder ben gebruike lijk schijnt te zijn, hadden de «officieren" en «soldaten" van het Leger aan de fa milie van hun gestorven kameraad ver zocht, diens stoffelijk overschot naar zijne laatste rustplaats te mogen begeleiden, wat huu welwillend was toegestaan. Na zich vooraf met deputatiën der naburige korpsen Goes en Middelburg in hunne zaal aan de Gravenstraat te hebben vereeuigd, begaven de heilsofficieren" en «soldaten," zoomannelijkeals vrouwelijke, van wie de meesten uniform en voor deze gelegenheid een witten band met de letter S. om den arm droegen, zich tegen 11 uur in geregelde marschor'de, met hun korpsvlag aan de spits, naar het sterfhuis 'in de Kolveniersstraat, waar door de aanwezige «officieren" onder deze bevonden zich «commissioner" F. L. de BoothTucker, schoonzoon van Generaal William Booth, die van Louden en «ma joor" W. M. Powel, die van bet Hoofd kwartier te Amsterdam was overgekomen met de familie van wijlen K., een korte lijkdienst werd gehouden. Vervolgens werd bet lijk door heils soldaten in den daarvoor bestemden wagen geplaatst en met de korpsvlag van het Leger gedekt, waarna ieder zijne vooraf aangewezen plaats innam en de stoet, die door eene steeds aangroeiende menigte werd omstuwd, zich in beweging stelde. Aan den doodenakker gekomen, werd bet lijk onder algemeen toepasselijk gezang der heilssoldaten door dezen naar de groeve gedragen en aan den schoot der aarde toevertrouwd, en Dadat allen zich om bet geopende graf hadden ge schaard, verschillende heilsofficieren waren voorgegaan in het gebed en nog tegemoet ging. Sedert baar hart den ge liefden zoon verloren had, gevoelde zij geen vrees meer voor den dood, XXXVIII. Onbezorgd en welgemoed zaten Lartige en Verdier aan bet schaakbord. Debrief van Michael Bermont, dien Maurice bad afgehaald, was dan ook wel geschikt om ben in goeden luim te brengen. Michael Bermont betuigde zijn tevredeuheid over hun belofte, dat de gewichtige zaak zoo spoedig- zou wordeu afgedaan en verze kerde bun, dat half April alles gereed zou zijn om de drie verbondenen, die voor den moord der twee erfgenamen werkzaam waren geweest, onmiddellijk naar Amerika te brengen. Bermont en Chauvin zouden volgen, als zij de erfenis ontvangen hadden en te New Yorzou de verdeelingder millioenenplaats hebben. Ook deze brief was natuurlijk met behulp van den sleutel vau het geheim schrift geschreven, zoodat bij voor den oningewijde slechts onbeduidend nieuws

Vlissingse Courant | 1894 | | pagina 1