VLISMMiSMIE 1101 KA.VT 1(61 No. 56. Maandag 14 Mei 1894. 323te Jaargang. Gemeentebestuur. Nationale Militie. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren eu Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËN; Van 1 tot 4 regel? ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G. L. DAUBE Go., te Parijs. Vcmhijnt Dinsdag-, Donderdag- en Znterdngavoud. Abonnementen voor België, Duiteebland, Enge land en Frankrijk f 1.06 per drie maanden. Uithoofde van het Pink sterfeest verschijnt de Vlis- singsche Courant a. s. Dinsdag-avond NIET. BURGERLIJKE STAND. De Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Vlissingen, brengt ter algemeeue kenuis dat op Manudtig (2e Pinksterdag) de aan giften van Geboortcu ea Overlijden kunnen geschieden van des middags 12 tot 1 nor. Vlissingen, den 12 Mei 1894 De Ambtenaar voornoemd, O. MORTIER. Verkoop van gemeentegrond. De Btirg. en Weth. van Vlissingen, gelet op art. 230 der gemeentewet, brengen ter algemeene kennis, dat het ▼ooroemen bij ben bestaat, om aan den ge meenteraad een voorstel ta doen om te ver klaren dat een gedeelte gemeentegrond ter grootte van ongeveer 200 M2., gelegen aan den Badhuisweg, kadastraal bekend in sectie A. no. 791, niet meer tot den openbaren dienst zal bestemd wezen, teneinde dit in koop te knnnen afstaan. Zij, die bezwaren mochten hebben tegen die onttrekking van grond aan den openbaren dienst, tot verkoop, kunnen deze aan Barge- meester en Wethouders schriftelijk kenbaar maken, vóór of oiterljjk op Donderdag 17 Mei a. 8. VliBeingen, 11 Mei 1894. De Barg. en Weth. voornoemd, TÜTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, J. fl. C. BUSING. KENNISGEVING. De Burg. en Weth. van Vlissingen, Gezien de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 Stbldno. 95), tot regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder knnnen ver oorzaken, Geven bij deze kennis dat bij H. M. de S L L I V U Bewerkt door A. M. O. 45.) Maurice sloeg zijn armen om haar hals en drukte een kus op haar wangen «Neen, ik veracht u niet, moeder Waar om zouden mijn gevoelens veranderen Ik heb altijd liefde voor u gevoeld. Maar het is vreeselijk wat ge mij daar verteldet Ik ben in een gevangenis ge- horen, ik ben de zoon van een moor denaar «Wees getroost, Maurice I Niemand weet het 1 Een vriendin nam je mee naar haar woning en liet je op mijn naam doopen." «Zoon van een moordenaarI Vreese- Koningin-Regentes is ingekomen een verzoek van den directenr der Maatsch. tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen om vergunning tot het oprichten van eene door atoom ge dreven inrichting tot het voortbrengen van electriscb licht in de nabijheid van bet nieüwe Havenstation alhier dat dit verzoek met de bijlagen, gedurende veertien dagen, te beginnen met Vrijdag den 11 Mei 1894, op de gemeente-secretarie ter visie zal worden gelegd, en dat den 25 Mei 1894, ten raadhuize, des namiddags ten 2 nnr, gelegenheid zal worden gegeven om be zwaren tegen bet oprichten der inrichting in te brengen, terwijl gedurende drie dagen vóór dat tijdstip, ter gemeente secretarie van de ter zake ingekomen schrifturen kennis kan worden genomen. Vlissingen, 11 Mei 1894, De Burg. en Weth. voornoemd, TÜTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, J. H. C. BUSING. Oproeping van verlofgangers der lich ting 1891 en 1892, De Burgemeester van Vlissingen brengt ter konuis vac belanghebbenden dat bij Kod. besluit van 2 April 11. no. 35, ia be paald, dat krachtens art. 125 der militiewet, dit jaar iu werkelijken dienst moeten <vorden opgeroepen de ver- lolgaoger», oebuorenuo tut du hierna te vermelden xorp- seu en lichtiogoo, voor de tijdvakken zoo als bieronder is aangegeven: Lichting 1891. Regiment Grenadiers en Jagers, r#n 17 Augustus tot 18 September le Regiment Infanterie. Ce Bataljon Tan 18 Aug. tot 15 Sept., le. 2e, 8e en 4e idem van 17 Aug tot 18 Sept 26 Reg. Inf. 4e Compagnie van het 5e Bulaljoa van 19 Juli tot 2l Aug. le, 2e, 8e en 4e Bataljon, zoomede de le, 2e en 3e Compagnie van het 5e Batal jon. van 20 Aug. tot 21 Sept. 30 Reg. Inf van 20 Aug. tot 21 Sept. 4e Reg Inf. van 17 Aug. tot 18 Sept. 5e Reg. Inf van 17 Aug. tot 18 Sept. 6e Reg Inf., 3e en 4e Coinp van bet 5e Bat van 19 Juli tot 21 Aug.; le, 2e, 3e en 4e Bat, zoo mede de le en 2e Coinp. van bet 6e Bat., van 20 Aug, tot 21 Sept 7e Rég. Inf. van 17 Aug. lot 18 Sept. 8e Reg. Inf van 17 Aug. tot 18 Sept. le Reg, Veldartillerie 2c 4e cu 0>e Batterij, vau 12 Juli tot 14 Aug.; le, 3e en 6e idem, van 17 Aug. tot 19 Sept. 2a Reg. Veldartillerie. Ie. 3c en 6e Batterij, alsmede de le Treïncotopagnie, met uitzondering van hen, die van het wapen der Cavalerie daarbij ziju over geplaatst, van 4 Juli tot 7 Aug.; 2e, 4e cu 5e Batterij, alsmede de 2e Treiocompagnie, met uitzondering als voren, van 16 Aug. tot 19 Sept. 3ö Reg Veldartillerie, Alle Batterijen van 20 Aug. tot 22 Sept. lijk I" mompelde hij. «Denk daar niet langer aan," zeide Amata smeekend. »Ik moet je nog een bekentenis doen, want van daag wil ik je al mijn geheimen openbaren. Weinige weken geleden ben ik weer in dienst der politie getreden, doch slechts voor korten tijd. Ik heb mij tot taak gesteld den moordenaar in de rue Ernestine en van 't kerkhof Père Lachaise aan de politie over te leveren. Als dat gedaan is, laat ik voor altijd dat gehate beroep varen." Om zijn verbleeken te verbergen, greep Maurice de pook en rakelde bet vuur op. Zijn haren voelde hij van schrik te bergen rijzen. O, moeder, wat een onvrouwelijk be roep is dat I" zei hij na een poos. »Zie toch af van zoo'n akelige betrekking bij de politie. De zoon van een geheime agente! O, moeder, wilt ge mij die bitterheid be sparen Ik kan niet, Maurice ik heb gezworen, dat ik den moordenaar zou ontdekken." Korps Rijdende Artillerie, van 9 Aug. tot 1 2 Sept. Korps Pontonniers, le Comp van 2 Juli tot 4 Aug.; Se idem van 23 Juli tot 26 Aug. Korps Torpedisten. le Peloton van dele Comp., (plaats van opkomst Fort De Ruijter.) 2o Peloton vau do le Comp, (plaats vau opkomst Hellevoetsluisvan 3 Juli tot 4 Aug.; le Peloton van do 2e Comp., (plaats van opkomst Fort a. d. Hoek v. Holland); 2e Pelo ton van de 2e Comp (plaats van opkomst Deu Helder) van 21 Aag. tot 22 Sept Korps Genietroepen, (Uitgezonderd de Vesting- Telegrifisten, die hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van art. 6 van het Kon. besluit van 29 Februari 1884, no. J3.) van 18 Juli lot 21 Aug. Hospitaal Soldaten. Ie Comp.; 2e idem; 8* idem, van 17 Aug. tot 18 Sept. Lichting 1892. le Reg. Huzaren, van 16 Aug. tot 18 Sept. 2e Reg. Huzaren, van 20 Aug. tot 21 Sept. le Reg. Vesting-Artillerie i e. 2e. 8e eu 4e Comp., vau 29 Mei tot 30 Juni. 'Je idem van 5 Juni tot 7 Juli. 5e, 6e, 7e eu 8e idem van 81 Juli tut 1 Sept. 10 idem van 21 ADg. tot 2z Sept. 2e Reg. Vesting-Artillerie, le en 9e Comp van i7 Aug. tot 18 Sept 2e. 4e 6e, 7e en He idem vau 21 Aag. tot 22 Sept. 3e, 5e en 8e idem van 1 Sept. tot 2 Oct. 3e Reg. Vesting-Artillerie. 6e. 7e, 9e en 10e Comp van 24 Jnli tot 25 Aug, 8e idem van 31 Juli tot I Sept. Ic, 2e, 8e. 4e eu 5e idem van 28 Ang. ot 29 Sept 4e Reg. Vesting-Artillerie. 2e en 4o Comp. vau 3 Juli tot 4 Aug. le eu 6e idom van 17 Jaii tot 18 Aug. 3e, 6e, 7«, 8e, 9e en 10 idem van 13 Aug. tot 15 Sept. Korps Pantserfort-Artillerie. 3e Comp. van 29 Mei tot 80 Juui. 2e idem van 19 Juni tot 21 Juli. le i.'Iuc van 3 Juli tot 4 Aug. 4e idem van 24 Jnli tot 2-"i a ug.' Korps Genietroepen. (Uitgczouderd de Vesting- Telegralistcn, als bij de lichting 1891 vermeld) V3U 2S Mei tot 26 Jnni. Vestiug-Telegraüsteu van 16 Mei tot 25 Mei. Gezien de daartoe strekkende circulaire van deu Com missaris der Koningin in dit gewest, van 28 April 1894, A no. 888, 3e afd. (Prof Blad no 42. ROEPT BIJ DEZE OP: alle iu deze gemeente wo nende verlofgangers, op wie het vorenstaande vau toe passing is, om zich, vuorzien vau hun voor „gezien" geteekende verlofpas, zakboekje en al de voorwerpen van kleediog cu uitrusting door heu, bij het vertrek met groot verlef medegenomen, aan te melden op tijd en plaats als in de han uit te reiken order is vermeld terwijl hjj hun onder het oog brengt dat zij die in gebreke blijven op den bepaalden dag ouder de wapenen te komeu bij hunne latere opkomst, zooveel langer in dienst znllen worden gehouden en dat zij, die niet aan de oproeping voldoen, volgens art 145 der militiewet al» deserteur zullcu worden behandeld znllendo zij die, wegens ziekte, niet op den bepaalden tijd onder de wapeus kunnen komeu. verplicht zijn over te leggen een gelegaliseerd, op segel geschreven, geneeskundig at test. terwjjl de ziekeu te dezer zake niet voor diligent worden gchonden, maar verplicht zijn, zich ua bunuo herstelling bij bun korps to vervoegen, tuneicde daarbij in den wapenhandel te worden geoefend En is hiervan afkondiging geschied waar het be hoort, deu LC Mei 1894. De Burgemeester voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS Hij duizelde, doch herstelde spoedig- en wilde juist eenige vragen doen over het opsporen van den moordenaar, toen de rrsid kwam en een visitekaartje bracht. Ik heb dien beer in den salon gelaten, hij wil u dadelijk spreken," zei ze. Amata stond dadelijk op en zeide tot Maurice »Je wilt wel een kwartiertje hier wachten, niet waar? Ik kom spoedig te rug, je moet vandaag bij mij blijven, ik ben zoo gelukkig en ik heb je nog zooveel te vertellen," Onwillekeurig had Maurice een blik op het visitekaartje geworpen en den naam Smoiloff gelezen. Wat kwam die bier doen Maurice wilde het weten, alk zal intusschen een brief schrijven," zei hij tot Amata. Nauwelijks was zij echter de kamer uit, of hij sloop door de gang in haar slaapkamer die naast den salon was Daar kon hij alles hooren, wat er gesproken werd. Amata trad juist binnen en vroeg haastig »Gij hier, graaf Kurawieff? Is er nieuws? Eerste sitting tan de commissie voor de schutterij, De Burg. en Weth van Vlissingen. maken aan de belanghebbenden bekend .- dat de commissie uit het Plaatselijk Besluor, inge volge art. 15 der wet belast met het onderzoek nopens de al of niet gegrondheid der redeneD, welke tot vrij stelling of uitsluiting rad den dieust der schutterij zijn ingebracht haie eerste gewone jaarlijksche zittÏDg zal beginnen op Woensdag 30 Mei d, s., de3 voormiddags te 10 uren tot ouderzoek van hen aan wie of der rede nen waarom in het voorgaande jaar voorwaardelijke vrijstelling is verlceud. Wordende de belaoghebbende personen ten overvloede uitgenoodigd, de schriftelijke bewijzen tot staving hun ner redenen van vrijstelling, bij de wet gevorderd alsnog, voor zooverre zulks niet alreeds is geschied, drie dagen te voren ter secretarie alhier over te leggen. Terwijl eindelijk den geconcerueerden personen wordt kennelijk gemaakt dat zij zich stiptelijk op de door de voornoemde commissie daartoe bepaalde tijdstippen voor dezelve zullen hebben te sisteeroo. als zullende degenen welke zulks mochten verzuimen, gehouden worden geene redenen tot vrijstelling te hebben, en voor zooverre zij dienstplichtige nummers getrokken hebbende, niet vallen is de termen van art. 3 o, 6, c, i en m, en art. 4 der wet, bij de schutterij worden ingelijfd, tot zij in een volgend jaar bnune reclames op voorschreven voet zullen hebben doen gelden. En is biervan afkondiging geschied waar het be hoort, den 12 Mei 1394. De Burg. en Weth. voornoemd, TÜTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, J. H. C. BUSING. Is de toekomst van Vlissingen bedreigd? Het is een ontegenzeggelijke waarheid dat alles op deze wereld aan wisseling onderworpen is. Men ziet het aan rijken, die eens de wereld verbaasden door hun bloei en uitgestrektheid en thans nau welijks een schaduw vertoonen van het geen zij vroeger waren, men ziet het aan steden, die, vroeger machtig en bloeiend, thans tot de zoogenaamde villes mortes (doode steden) gerekend worden. Wil men bewijzen, dan behoeven wij, om van vele andere te zwijgen, slechts te wijzen op de steden aan de Zuiderzee en het naburige als 't ware uitgeteerde Veere. Ook Vlissingen heeft tijden gekend dat de benaming van ville morte op haar toepasselijk scheen, maar die bange tij den, zij verdwenen, en evenals de leeuw op het Zeeuwsche wapen zich uit de baren verheftverrees de oude veste weder uit de golven van den tegenspoed. Om van lang ver vlogen tijden niet te »Ja, gewichtig nieuws! Maar noem mij niet bij mijn naam, die moet in Parijs niet genoemd worden." »Ge hebt gelijk, ik deed het in mijn verrassing. Wat brengt ge voor nieuws »Ik heb eeD manchetknoop ontdekt, die precies gelijkt op den knoop, die in den grafkelder gevonden is. Hebt ge dat kleine hoefijzer nog in bewaring »Ja!" GoedLaten wij ze dan vergelijken." Er volgde een poos stilte. Die knoopen behooren bij elkaar. Waar hebt ge die vondst gedaan sprak Amata toen. »Mijn antwoord zal u verrassen. Ik schonk een roos met diamanten aan een operetten-zangeres, Octavia geheeten. Zij haalde haar kastje met kostbaarheden voor den dag om het sieraad te bergen en daar zag ik dezen knoop. Ik herkende hem dadelijk, maar durfde niets vragen en nam daarom een list te baat. «Laat mij gauw een glas water brengen," zei

Vlissingse Courant | 1894 | | pagina 1