VLISSINGSCQE COURANT No. 52. Woensdag 2 Mei 1894. 329te Jaargang. Gemeentebestuur. Bedrijfsbelasting. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187 Prys per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vliasingcn. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1 tot 4 ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G-. L. DATJBE Co., te Parijs. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitsohland, Enge land en Frankrijk f 1.66 per drie maanden. Uithoofde van den He melvaartsdag verschijnt de Vlissingsche Courant aanst. Donderdag-avond NIET. SCHUTTERIJ. Inschrijving voor de Schutterij. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingeu, Gezien do Wet op de schutterijen van den l) April 1827, en speciaal gelet op de artikelen, die in betrek king staan tot de juarlijksche inschrijving, zoo tot de registers van vroegere jaren als tot de iuschrijving die gednremle de laatste helft der loopeude maaDd inoet geschieden maken bekend dat de registers tot inschrijving voor de schutterij van de geborenen in den jare 18611 tot en met s S69 ingesloten, zulleu worden geopend tot de inschrijving van alle mannelijke ingezetenen dia tot laatstgemeld jaar behooren, alsmede van hen, die in de vorige jaren geboren zijude. sedert de lautste vorige insein ij ving hunne woonplaats alhier hebben gevestigd, waaronder ook be grepen zijn de militairen die na dien tijd gepasporteerd, en de vreemdelingen die Bedert dezen tijd van buiten het rijk zijn gekomen en zich alhier hebben gevestigd voor zoover dezt laatster, hun voornemen om zich in dit rijk neder te zetten hebben aan den daq gelegd hetzij door werkelijke overbrenging van den zetel van hun vermogen en de hoofdmiddelen van hun bestaan naar herwaarts, zonder dat de tijdelijke uitoefening van eenig bedrijf of handwerk in eene ondergeschikte betrekking a/s zoodanig voornemen wordt aangemerkt dat van de inschrijving niemand der vorenstaande pers'-nco is uitgezonderd, maar dit al'en zretder onder scheid daarin begrepen ziju, al ware het ook dat zij mochten vermeeneu, volgens de wet tot de vrijgestelden of uitgestotenen te belmore r, en dieuteogevolge ook zij niet, die hun ontslag uit dcu schuiterijdienst reeds hebben bekoineD, zullende derhalve al de boveDgemeldcu die daartoe bij deze worden opgeroepen, raoeteo ver schijnen ten raadhnize dezer gemeente tusschen den 15 Mei en 1 Juni dezes jaars teueinde zich to laten io- schrijven ieder in dnt register waartoe hij volgens zijn onderdoui behoort, welke registers op laatstgenoemden dag duaal worden gesloten. Dat de studenten geëmployeerden in buizen van negotie, klerken van notarissen, advocaten enz bedion- den en werkboden worden ingeschreven in de gemeente waar zij hunne studiën houden, werkzaamheden uitoefe nen of dienstbaar zijn de ambtenaren en geëmployeer den hij het gewestelijk bestuur en alle audere, al wo nen zij ook elders in de plast9 waar zij hnuue ambts betrekkingen moeten uitoefenen die buiten 's lands studeeren of werkzaam zijn. in de gemeente hunner vroegere woonplaats, de buitenlandachezeevarenden inde plaatsen waar zij hun wettig domicilie hebben en de aan boord wonende schippers in de gemeeuten waar zij het laatst hunne vaste wuoDplaats hebben gehad, of wel personeel of mobilair of wegens hun vaartnig belasting betuleude, daar waar zij voor deze belasting zijn aan geslagen. De vorenstaande opgeroepenen zullen verplicht zijn bij hunne inschrijving opgave te doen van hunne na men. voor- en bijuamon, van de plaats eu don tijd hunner geboorte, buune woonplaats met aanduiding van wijk en nummor, het beroep hunner ouders on dat vau riiïLLITON. Bewerkt door A. M. O. 41.) Morgen is het gat weer dichtgevroren, maar dan is het bedekt met dun ijs. Ik zal Marie wel zoo leiden, dat zij er in moet", zei Maurice onder het terugkeeren. Zoodra hij zijn gewone kleeren bij Verdier weer aangetrokken had, zocht hij zijn eigen woning op eu ging gekleed te bed. Hij sliep tot 's middags een uur, kleedde zich toen zeer net en ging naar Bressol om Marie en haar mama af te halen voor het toertje naar Vincennes. Het rijtuig stond reeds voor de deur te wachten. Marie nam hartelijk afscheid van haar papa. Valentine wierp nog een hen zelf, of zij zijn gehuwd of weduwuoar. van het ge tal hunner kinderen van beider sekse (welke laatste op gave moet worden geconstateerd met een schriftelijk bewijs, afgegeven door den Burgemeester of ambtenaar van den burgerlijken stand)sedert wauueer zij inge zetenen der gemeente zijn eu van wasr zij alhier ziju komen Inwonenen eindelijk van de redenen die zij zouden verineenen. dat hen van den schutterlijken dienst zouden vrijstellen of daartoe oubevoegd maken naar Dunlciding van art 8 en 4- der wet, met opgave vnu liet artikel en het onderdeel er van, waarop zij zich beroepen. Wordende voorts een iegcnlijk, buiten deze gemeente geboren aangemaand om zich tijdig van een geboorte- acte le voorzien en zich alzoo van zijnen ouderdom te verzekeren teneinde de inschrijving behoorlijk kunne geschieden en om te voorkomen, dat niecnund door een e verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom, vervalle in de straf bij do wet bepaald Terwijl Burgemeester eu Wethouders een ieder hierin betrokken, vermanen en waarsdbuweu om zich van zijne verplichting in deze te kwijteu vermits uit kracht van art. 9 der wet eD art. 6 van Zijner Majesteits besluit van 21 Maart 1828, al degenen, die zich voor het slui ten der registers op 1 Juni e k niet hebben laten in schrijven nlsuog ambtshalve zulleD worden ingeschreven, en dat zij dientengevolge zullen worden verwezen tot een geldboete en daarenboven zonder loting bij de schut terij ingelijfd indieu het zal blijken dat er tijdeus de verzuimde inschrijving geen redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten li nonen nauzieu bestonden Eu is hiervan afkondiging gesohied waar het be- hsort, den 1 Mei H9l De Burg, en Welh. voornoomd, TUTEIN NOLTHEN1US. De Secretaris J. E. C. BUSING. SCHUTTERIJ. Overgang van ingeschrevenen voor de Schuttel-ij tot een andere cathegorie. De Burgemeester eu Wethouders vau Vlissiugen, gelet op artikel 7 van 's Konings besluitr'van 7 Sep tember 1828 (Stbl. uo S')j roepen mitsdien op, zoodaoige in vorige jaren inge schrevenen voor de schutterig, die tijdens de inschrijving gehuwd of weduwnaar met een of meer kinderen waren, doch door sterfgevallen als anderzins in de termen val len om iu de eerste klasse, zijude ongehuwd of weduw- unur zonder kinderen, te worden overgebracht om daar van kennis te geven ter Secretarie dezer gemeente voor of op den 15 Mei 189 4, zullende tegen do nalatigen proces-verbaal wordeu opgemaakt en aan de bevoegde rechtbank toegezonden, teneinde de strafbepalingen van art. der Wet van 6 Maart 1818 (Stbl. uo. 12) toe te passen, en dat zij, tevens overeeukomotig art. 8 vnu bovengemeld besluit, dadelijk bij de schutterij worden ingelijfd. Viiasingen, den I Mei 1894. De Burg en Weth. voornoemd TUTEIN NOLTHEN1US. De Secretaris, J. H. C. BUSING. Onder bovenstaand opschrift wordt ons van bevoegde zijde bet volgendeter plaatsing aangeboden Nu op 1 Mei 11. de beffing dezer belasting laatsten blik in baar spiegel en voort ging bet. Door bet mooie weer uitgelokt, was een menigte schaatsenrijders op den vijver in beweging. Zoekend keek Marie onder al die menschen rond, want zij had Albert dien morgen bij mijnbeer Servet een wenk gegeven over bet uitstapje naar Vincennes, doch aan hem overgelaten, of bij baar als bij toeval op den vijver wilde ontmoeten. En waarlijk, daar reed bij langzaam voort, maar wat zag hij bleek en treurig. Zij bad dat dien morgen reeds bemerkt, doch geen gelegenheid gehad om naar de reden daarvan te vragen. Uit de verte groette Albert reeds en nu kwam bij naar Maurice en zijn twee dames aan rijden. Met moeite onderdrukte Maurice een vloek. Het gezelschap van dien onge- nooden gast gedurende bet schaatsen rijden dreigde zijn plannen den bodem in te slaan. Gelukkig ontving Valentine den jongen Gibray wel beleefd, maar oen aanvang beeft genomen, aebten wij bet niet ondienstig op eenige bepalingen der daartoe betrekkelijke wet de aandacht te ves tigen, welker kennisneming, in verband met de verplicbtingen tót aangifte, enz. van belang is te aebten. Die verplichtingen blijken intusscben dui delijk uit de bescbrijvings-biljetten, welke dezer dagen door of van wege den Rijks-ont vanger aan de huizen der belastingschuldigen zullen worden bezorgd en welke, zoo zij niet direct ingevuld en geteekend worden terug gegeven, na verloop van twintig dagen weder worden opgehaald. Eene aandachtige beschouwing der bedoelde biljetten moeten wij daarom ten zeerste aan bevelen, niet alleen omdat tegen bet niet, of niet volledig invullen straf is bedreigd, maar ook omdat in deze gevallen bet bedrag der te betalen belasting hoogcr zal zijn, dan bij behoorlijke invulling bet geval is. Het meerendeel der belastingschuldigen ontvangen twee biljetten, modellen A. en B. waarvan bet eerste strekt tot vermelding van de betrekking, bet ambt, bedrijf of beroep, in bet tweede tot opgave van de daaruit ver kregen inkomsten. Die belastingschuldigen echter, die vermoed worden minder dan 2000.aan belastbare inkomsten te genieten en niet in de vermo gensbelasting ziju aangeslagen,, noch vaste tractementen hebben, bekomen alléén biljet A., zoodat hunne inkomsten ambtshalve worden begroot en daarnaar bun aanslag wordt ge kegeld desniettegenstaande kunnen zij mede een biljet B. ter invulling bekomen en daar door vorderen dat bun aanslag naar hunne aangifte worde geregeld. Zij behoeven dat biljet dan eenvoudig ten kantore van den Rijks-ontvanger ot op de secretarie hunner gemeente aan te vragen. Bij bet weder ophalen der biljetten kunnen den ontvanger of zijn gemachtigde omtrent de invulling inlichtingen worden gevraagd bbjken die evenwel niet noodig, dan worden de stukken in den daarbij gevoegden omslag gevouwen en deze al dan niet gesloten aan dien ontvanger of zijn gemachtigde ter band gesteld. Omtrent de aangifte der inkomsten wordt in bet algemeen opgemerkt dat lo alléén bet ?ieffo-inkomen tot grondslag van de berekening der belasting geldtwat daartoe van bet bruto-inkomen kan af mag worden afgetrokken, wijst bet bescbrijvings- biljet genoegzaam aan 2o dat zij die, boewei niet in de vermo gensbelasting aangeslagen zijnde, toch kapitaal roerend of onroerend bezitten, daarvan uitdrukkelijk moeten doen blijken 3o dat inkomsten wegens tijdelijke werk zaamheden, genoten van 1 Mei 189330 zoo koel, dat bij spoedig1 weer afdroop. Valentine wilde zoo weinig mogelijk te doen hebben met den zoon van hem, dien zij als baar gevaarlijksten vijand baatte. Nu bad Maurice weer vrij spel. Hij reeds eerst langzaam met de dames wat rond onder de menigte en wachtte zoo doende op de eerste avondschemering. i)Laten wij nu eens flink om 't hardst rijden Iw sprak bij op eens. Marie klapte vergeuoegd iu de banden, want zij kon goed voort op de schaatsen en hoopte bet eerst aan bet doel te zijn. Valentine was minder verheugd, doch maakte geen tegenwerpingen. Waar is het eindpunt?" vroeg Marie op blijden toon. »Aan dien kant zijn niet veel menschen", zeide Maurice. «Laat dan de laatste pijler van de brug bet doel zijn". «Goed, goed", riep Marie. «Kom dan aan mijn rechterzijde, mejuffrouw, eu u, mevrouw, aan mijn linkerzijde. Allen gereed?" »Ja," jubelde Marie. April 1894, bij den aanslag voor 1894/96 nog buiten aanmerking blijven; 4o dat afwisselende inkomsten (b.v. bij een winkelier of koopman,) daaronder begrepen dag- en weekloonen, worden berekend naar de gemiddelde verdiensten over de laatste drie kalenderjaren (of boekjaren,) ten ware de maatstaf van belooning, of de toepassing van dien maatstaf, verandering beeft onder- gaan 5o dat ouders of voogden verplicht zijn tot aangifte zoo noodig voor hunne min derjarige kinderen of pupillen, 6ok wanneer deze laatsten in bet buitenland zijn gevestigd. Verder verdient nog vermelding, dat wan neer in den loop van bet jaar belastingplich tigheid ontstaat, daarvan onmiddellijke aan gifte behoort te worden gedaan ten kantore van den Rijks-ontvanger of ter secretarie, wanneer ter woonplaats geen ontvanger gevestigd is, en dat Handelsreizigers, kramers en alle verdere personen, die bun bedrijf of beroep rondtrekkende uitoefenen, onverminderd hunne overige bij de wet omschreven ver plichtingen, gehouden zijn zich ter plaatse binnen bet rijk, waar zij zich mi bet begin van bet belastingjaar bet eerst bevinden, bij het gemeentebestuur schriftelijk aan te melden, ter bekoming van een bewijs, dat zij mede moeten onderteekenen en op aanvraag aan de ambtenaren der directe belastingen vertoonen. Eindelijk wijzen wij nog op de volgende bepalingen der wet, op welker niet-nakoming mede straf is bepaald, t. w. Art. 15 1. Bij verandering van de bij- zonderbeden in biljet A. vermeld, binnen twee maanden nadat bet biljet is ingeleverd, wordt daarvan binnen veertien dagen door den aangever schriftelijk kennis gegeven aan den ontvanger der directe belastingen in de ge meente, waar de aanslag zal geschieden, of zoo daar geen zoodanig ontvanger gevestigd is, bij het bestuur der gemeente. Art. 15 2. Ieder, die optreedt als bestuur der of bebeerend vennoot van eene bier te lande gevestigde vennootschap, onderlinge verzekeringmaatscbappij, coöperatieve veree- niging, of van eene vereeniging of stichting die een bedrijf of beroep uitoefent, of als boekhouder eener hier te lande gevestigde reederij, is gehouden daarvan schriftelijk binnen eene maand kennis te geven, bij bet bestuur der gemeente waar bij woont. Art. 16. Hier te lande wonende beheerende vennooten van Nederlandscbe vennootschap pen en maatschappijen, als bedoeld in art. 6 2 en van de in art. 1 b bedoelde comman ditaire vennootschappen op aandeelen, be stuurders van bier te lande gevestigde naam- looze vennootschappen, coöperatieve en andere vereenigingen en onderlinge verzekering-maat schappijen, als ook boekhouders van bier te Maurice klapte driemaal in de handen en voort ging- het. Van uit de verte volgde Albert, die aanhoudend de witte hermelijnen pels van Marie in het oog had gehouden. Op eens verdwijnt die witte mantel, hij hoort hulpgeschrei en snelt naar de plaats. Wat is er gebeurd vroeg hij buiten adem. Mijn dochter is door het ijs gezakt", zeide Valentine ontsteld. Verdere uit legging had Albert niet noodig, hijging onmiddellijk te water, dook en kwam na weiuige seconden weer boven, met de linkerhand Marie vastklemmende. Spoedig was hij uit de bijt gehaald met ziju dierbaren last en naar een naburige herberg gevoerd, waar hij en Marie van droge kleeren werden voorzien. De twee jongelieden keerden daarop met Valentine en Maurice in hun rijtuig naar Parijs terug. Albert lag half bewusteloos in de kussens geleund, hij klaagde gedurig over hevige pijn in de schouders en trilde van de koorts. {Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1894 | | pagina 1