\LISSI\l,MI!i: MANT. jeTOweli keplitie-spioa No. 33. Vrijdag 16 Maart 1894. 32lte Jaargang. Gemeentebestuur. LET BUiEAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. U1TGBYEB: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissmgen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G-. L. DAÏÏBE Co., te Parijs. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitsobland, Enge land en Frankrijk f 1.65 per drie maanden Zijdie zich met hetvolpend kwartaal, aanvangende 1° April a. s. op dit blad abonneeren, ontvangen de van heden tot dien datum verschijnende nummers gratis. OPENBARE VERGADERING VAN DRN GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN op Vrijdag 16 Maart 1894. 's namiddags te 2 uren. Te behandelen zaken b. Overlegging; c. Eervol ontslag aan mej. O. F. Koke laar als kweekelinge bij het onderwijs in de nuttige handwerken d. Benoemingen van eerste onderwijzers en onderwijzeressen aan de verschillende openbare scholen Van een onderwijzer aan school B. onderwijzeres F. twee leden in de Commissie van toezicht op het lager onderwijs. e. Voorstellen 1. Tot onderhandschen verkoop van eenige perceel en gemeentegrond. Tot onderhandsche verpachting van eenige perceelen gemeentegrond. 2. Tot het geven van vergunning aan A. H. Polak tot het maken van een spreekbuis door gemeentegrond. S. Tot het geven van eene gratificatie aan H. P. Pillault, keurmeester van de droge visch. 4. Inzake het traktement van den Isten gemeente-geneeskundige gedurende lo Januari tot 20 Februari 1894. 5. In zake het plan van den heer A. Looistot het bouwen van een overdekte loods tot berging der badkoetsen gedu rende den winter. 6. Tot 5e wijziging der gemeente-be grooting voor 1893. 7. Tot het benoemen van een commissie van onderzoek naar de onbewoonbaar heid van enkele huizen. 8. Inzake de reclame's tegen het le suppletoir kohier van den hoofd, omslag dienst 1893. Bewerkt door A. M. O. 23.) »0, dat is hulp van boven, de nood was groot!" mompelde Felicitas aange daan. Zij bedwong zich echter en zeide tot Marie, die mee haar papa op de twee overige stroomatrassen had plaats ge nomen «Eerlijk moet ik u bekennen, dat uw vriendelijk voorstel een weldaad voor mij is Bijna verzonk ik in mijn ellende, bijna liet ik den moed zakken in deu strijd voor mijn dagelijksch brood. U komt en biedt mij een stil en zorgeloos leven. Dank aan mijnheer Servet,die mij bij De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, gezien de voordracht van het bestuur der brandweer alhier van 26 Februari j. 1. Brengen ter kennis dat zij met ingang van 16 Maart 1894 eervol, onder dankbetuiging voor de vele en langdurige diensten aan de brandweer bewezen, hebben ontslagen de heeren F. H. VAN RREEN, le brandspuit meester hij spuit B, en A. POLDERMAN, 2e onderbrand spuitmeester bij spuit A alsmede met ingang van laatstgenoem den datum hebben benoemd, de heeren J. LAERNOES,tot le brandspuitmeester bij spuit B; D. BIJL, tot 2e brandspuitmeester B. J. Kakenberg, tot le onder-brand spuitmeester, eu J, C. LaGAaIJ, tot 2e onder brand spuitmeester bij spuit C, en A. J. VERV'ENNE. tot 2e onder-brand spuitmeester bij spuit A. Vlissingen, 12 Maart 1894. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, TUTEIN NOLTHENIÜS. De Secretaris, J. H. C. BUSING. YERKSEZfflGEN. Vaststelling lijsten der Kiesbevoegden. De Bargecn. en Weth. van Vlissingen, maken bekend i dat de.lijsten, de personen aanwijzende die tot het kiezen vaD de leden vaD de Tweede Kamer der Staten Geoeranl, van de Provin ciale Staten en den Gemeenteraad bevoegd zijn, op beden door ben zijn vastgesteld, ten raadbuize aangeplakt, en met den vastgestel- den schattingetaat, bedoeld in het voorlaatste lid van art. 6 van het Kon. besluit van 28 November 1887, (Stbl. no. 211), op de secre tarie voor den tijd van 14 dagen ter inzage nedergelegd zjjn dat de namen der personen die, naar aan leiding van art. 35 der kieswet, van de Ijjsten, ten vorige jare vastgesteld, bij bare berzie ning tengevolge van het verliezen van een of meer vereischten of door overlijden geschrapt zijn, bij de bovenbedoelde aanplakking en nederlegging afzonderlek zjjn bekendgemaakt. VlissiDgeo, den 14 Maart 1S94. De Burg. en Weth voornoemd, TUTEIN NOLTHENIÜS. De Secretaris, J. H. C. BUSING. u aanbeval en nog meer aan u, juffrouw, die niet schroomde de woning der arme binnen te treden. In ruil voor uw goed heid kan ik niets geven, dan de verze kering, dat ik mijn best zal doen om uw aanbeveling eer aan te doen." «O, daar ben ik van overtuigd," ant woordde Marie. «Hier is papa's adres en het adres van mevrouw Dubief, en als ge haar bevalt, kunt ge dadelijk of binnen weinige dagen de betrekking aanvaar den »0, hoe dankbaar zal ik u zijn," riep Felicitas met schitterende oogen uit Zij greep Marie's hand en wilde die kussen, doch Marie voorkwam dit en drukte een kus op Felicitas' voorhoofd. «Hebt ge geen ouders of bloedverwan ten vroeg Bressol nu. «Neen mijnheer!" antwoordde Felicitas met droevige stem. «Ik sta geheel alleen in de wereld. Mijn ouders heb ik nooit gekend. Een vreemde vrouw bracht mij groot en liet mij een goede opvoeding geven, voor zoover dat in een dorp mo- Uit de Pers. Van vele zijden wordt sympathie uit gesproken met den Minister, die, liever dan zijne beginselen .prijs te geven ên uit zijne kieswet het democratisch karakter te lichten, in overeenstemming met zijne overige collega's zijn ontwerp introk. Die sympathie blijft zich uiten ook nadat enkele voorname bladen het willen doen voorkomen alsof minister Tak'eene soort van komedie met de Ka merleden heeft gespeeld en die Kamer leden, welke bedektelijk of openlijk op positie tegen het kieswetontwerp voer den, eigenlijk alleen in het belang des lands handelden en hunne oppositie al leen aan dat ljPD^nsel te danken was Zoo is Maandag avond te Winschoten, in eene vergadering onder leiding van mr. Bosch besloten, nadat de voorzitter verklaard had dat men geen conserva tief ministerie verlangde, aan den minis ter Tak per telegraaf de verzekering te zenden van de sympathie der vergade ring voor zijne correcte handelwijze en de verwachting uit te spreken dat door Kamerontbinding een beroep op de kie zers zal worden gedaan. Dit bewijs van sympathie uit bet stoe*v Noorden, waar in den regel op staatkundig gebied geene halfslachtig heid heerscht, is niet het eenige bewijs dat zeer velen in den lande, eu voorna melijk het zoogenaamde volk achter de kiezers, zich gegriefd achten over de be handeling, welke de kieswet in de Twee de Kamer ondervond. De kiesvereeniging «Amsterdam" bereidt eene meeting, de «Radicale Bond" is bezig eene beweging te organiseeren tegen eene eventueele re constructie van het ministerie in conser vatieven geest en de Amsterdamsche af- deeling van het «Nederlandsche Werk lieden-Verbond" verzocht het centraal- bestuur eene uitnoodiging te zenden aan alle democratische vereenigingen om aan te dringen op ontbinding der Kamer. Dat het bij die enkele demonstratiën niet gebleven isblijkt uit het feit dat reeds door eeu aantal kiesvereni gingen moties werden aangenomen waarbij hulde aan de regeeriDg gebracht en de intrekking van het ontwerp-kies wet betreurd werd. De Kamerleden, wel ken in den zoeten waan verkeerden dat gelijk is. Later zond zij mij naar Parijs, met de opmerking, dat ik zelf mijn brood moest verdienen. Ik diende verscheidene jaren als kamermeisje, maar was niet geluk kig. Ik moest veel vernederingen ver dragen en het dienen viel mij toch reeds zwaar. Toen begon ik voor de menschen te naaien en dat beviel mij wel, want ik kon in mijn kamertje blijven en was mijn eigen meesteres. Maar mijn gezond heid leed veel- Het overige zal mijnheer Servet u wel gezegd hebben." ».Ta, hij sprak over uwe ziekte en uw genezing," zeide Marie. «En ook over mijn zorg voor het da gelijksch brood en daarom kwam u hier, niet waar?" «Laat dat nu rusten en wees welge moed," sprak Bressol. «Ge hebt een mach tige beschermster in mijne dochter ge vonden, want wat die wil, vind ik meestal ook goed Voortaan sta ik u dus bij voorkomende gelegenheid als vriend ten dienste. En nu vaarwel I Kom, Marie I het «volk" over het geheel genomen, onverschillig was of bet kiesrecht al dan niet uitgebreid werd, zullen spoedig genoeg weten dat kalmte niet altijd een synoniem is van onverschilligheid. De Standaard trekt nu reeds te velde tegen de canardsdie men laat uitvliegen over de mogelijkheid van de vernieuwing der Triple-alliantie, nl. dat de Roomschen onder Bahlman, de conservatieven onder Roëll en enkele antirevolutionairen onder Mackay saam weer een «allegaartje" zouden vormen. Verbeeld u, zegt het blad, de anti-revolutionairen onder Roëll optrekkend, onder den man, die door zijne adviezen over de geneeskundig be deelden ons kiezerskorps nog wilde in krimpen. De Standaard noemt zulk eene veronderstelling eene onbedoelde hoon voor de anti-revolutionaire partij. Deze partij heeft in dit hachelijk tijdsgewricht voor niets zoozeer te waken dan tegen het gevaar om aan den conservatieven trein te worden vastgehaakt. Geheel de conservatieve macht keert zich tegen den invloed juist van die klasse onzes volks, waaronder de anti revolutionaire partij juist baar breeden aanhang heeft Het conservatisme is in den grond Mammon* dienst en vloekt daarom tegen het be ginsel eener partij, die het christelijk ideaal hoog houdt. Rovendien bewandelt het conservatisme een pad, dat naar den politieken dood helt, waarop een partij, die een roeping ook voor de toekomst van ons volk heeft, het niet mag volgen. Binnenland. Vlissingen, 15 Maart. De Koningin van Engeland kwam gis teren nam. met haar stoomjacht de Vic toria and Albert te ongeveer 6 uur al hier in de haven aan. Te 6.15 lag het jacht aan de zuidelijke ponton gemeerd. Het werd tot aan de haven begeleid door nog 2 andere jachten en 1 ram- schip, die op de reede ankerden. Druk was men onder de hal in de weer geweest met het in gereedheid brengen van het plankier, hetwelk, naar wij ver nemen, was aangenomen voor de som van 2000. nu wordt het waarlijk tijd, dat wij naar huis gaan." «Kom morgen eens bij mij, als ge bij mevrouw Dubief geweest zijt, wilt ge?" vroeg Marie nog bij het heengaan en knikte daarbij de overgelukkige Felicitas vriendelijk toe. XII. Toen Smoiloff zijn voorgenomen bezoek aan het kerkhof bracht, vond hij die plaats overstroomd met nieuwsgierigen, die kwamen kijken naar de plek, waar de moord was gepleegd. Hoe dichter hij de grafkapel der familie Kurawieff na derde, hoe dichter de menigte werd, zoo dat hij er eindelijk slechts met moeite door kon komen, maar hij wilde toch tot de kapel doordringen- Nu was hij de zorgelooze, vroolijke jonkman van den vorigen avond niet. Hij was ernstigeen zekere onrust en angst was op zijn ge laat te lezen, zijn' voorhoofd was gefronst. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1894 | | pagina 1