VLISSIiVGSCIlE (01II VVT. No. 27. Vrijdag 2 Maart 1894. 323te Jaargang. Gemeentebestuur. F I L i i T tl. iieiiepii-it Binnenland. BÜJJEAÜ: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vliasingen. PRIJS DER ADVERTENTIËN; Van 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groota letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G# Ij. DATJBTS te Co., te Parijs. Terechljnt IHondng-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Buitechland, Enge land en Frankrijk f 1.66 per drie maanden PERSONEELS BELASTING. Afkondiging van het kohier der Personeels Be lasting no. 7, dienst 1893/94. De Burgemeester van Vliasingen, maakt bekend dat op beden bij hem ontvangen en aan den rijksontvanger is gezonden bet executoir verklaarde kobier wegens de Pereoneele Be lasting no. 7, dienst 1893/94, de daarop voorkomende belastingschuldi gen worden nitgenoodigd om hunne aansla gen op den bepaalden tijd aan te zuiveren, ook ter voorkoming van vervolgingen en herinnert dat de bezwaarschriften binnen drie maan den na heden behooren te wordeo ingediend, terwijl de aangiften ter bekoming van ont heffing, ingeval van verhuizing op grond vao art. 27 2 der personeele wet, moeten wor den gedaan bij den rijks ontvanger binnen ééne maand, volgende op die, waarin het perceel is ontruimd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 27 Fobr, 1894. Da Burgemeester voornoemd, TÜTEIN NOLTHENIUS. Uit de Pers. Mr. S. Van Houten, het bekende Ka merlid, heeft door zijne houding in zake de kieswet velen van zich vervreemd, die vroeger voor hem ijverden. O. a. een schrijver in de Prov. Gr. Ct., die alle hulde aan zijn ijver en bekwaamheid bewijst, maaT dengeachten afgevaardig de" tevens onder het oog brengt dat hij te Groningen, dat hem afvaardigde, zijn invloed heeft verspeeld. Als de heer Van Houten te Groningen toch mocht herkozen worden, heeft hij dit te wijten aan persoonlijk® relatien en aan den steun dergenen, met wie vroegere voor vechters zijner candidatuur wel eens een harden strijd te kampen hadden. De schrijver bedoelt hier hoogstwaar schijnlijk de anti-liberale partijen, die vroeger Van Houten's candidatuur hard nekkig bestreden, doch thans meer pun ten van overeenkomst in hem vindende, hem zullen steunen. Het schrijven eindigt met de verwach ting uit te spreken dat zijn bekwaam heid en werkkracht hem wel eene plaats Bewerkt door A. M. O. 17.) Nu las hij Waarde Vriend Prachtige zaak Briefwisseling graf kapel van Kurawieff. Vijf-drie zal het afhalen. Ge moet vermijden be zoeken zou benadeelen. Afgezant uit Londen zal spoedig aankomen. Met een belschen lach vroeg hij nu Wel mijnheer, heb ik goed gelezen Voortreffelijk!" antwoordde Verdier met bewondering. «Werkelijk, ge zijt zeer scherpzinnig." »Dank u voor dit compliment," sprak Maurice met een buigiDg. »Ge begrijpt, in de Kamer zullen doen viuden. Alleen moet de heer Van Houten dit niet van de Groningers verwachten. De Standaard is van meening, dat als de kiesquaestie van de baan is, het land een tijdperk van rustigen arbeid wacht, waarin de hervorming van ons staats bestuur met krachtige baud kan worden Als de wet echter niet aangenomen wordt, is er geen sprake van rustigen arbeid. Dan krijgt men nogmaals al de onrust der verkiezingen, openbaart zich weder de worsteling bij stembus en in het parlement en gaan allicht weer drie, vier kostelijke jaren verloren in onvrucht baar gehaspel. Bovendieu is het dan uit met de rust der gemoederen, die tot dusverre vrij wel bewaard bleef. Er zal eene agitatie ko men, die weinig goeds belooft. Alle partijverband zal uiteen worden gescheurd. De staatsman, die dan in staat is het scheepske in veilige haven te brengen, moet nog gevonden worden En gelukt het al zulk een man te vinden, dan zal hij het nimmer vermogen zonder averij. Als de minister bij art. 4 toeschiete lijker is dan bij art. 3 en blijft de anti revolutionaire club den weg volgen, dien zij tot nu toe betrad, dan durft de St. hopen dat het aan de anti-revolutionaire partij gegeven zal zijn om misschien zelfs den doorslagte geven,waar het op het red den van onze nationale positie aankomt. "Volgens het Dagbl. v. Z-H. en 's-Gr. moeten onoverkomelijke bezwaren tegen de Kieswet bestaan bij ieder niet sociaal" man. Voor ieder, die de beteekenis der woor den kent, en dus weet welk een hemels breed verschil er bestaat tusschen sociaal" (maatschappelijk), en «socialis tisch" (gemeenschappelijk) zal dat wel een axioma zijn, zegt de li Ct. Maar een axioma, waarvan de beteekenis lijn recht tegenovergesteld is aan de bedoeling, welke kennelijk bij 't Dagbl. bestond, toen het van «sociaal" sprak, maar blijkbaar socialistisch" wilde zeggen. Doch moeten menscheu, die het onder scheid tusschen «sociaal" en «socialis tisch" niet kennen, eigenlijk wel moe- praten over «sociale", d. i. over «maat dat deze brief mijn nieuwsgierigheid in groote mate prikkelde, dat ik het graf der familie Kurawieff opzocht om het slot in was af te drukken en dadelijk daarnaar een sleutel te laten maken Het overige was gemakkelijk. Ik vond zon der moeite de plaats, waar de geheime brieven werden neergelegd, en ging alle dagen uw brieven lezen om op de hoogte van uw zaken te blijven. Drie dagen geleden zag ik een blonden jonkman uit de kapel komen. Ik dacht dadelijk, dat hij tot het bondgenootschap in betrek king stond en schafte mij daarom een blonde pruik, een hoed met breeden rand en een donkeren bril aan, om precies op hem te gelijken l'ebt ge een blonden jonkman uit de grafkapel zien komen vroeg Verdier verrast. Daar gingen dus nog andere personen uit en in Dat is raadselachtig Toevallig kau ik u den naam van dien man zeggen," zeide Maurice. ^Gisteravond zag ik hem in den schouwburg en vandaag kreeg ik uadere berichten omtrent hem. schappelijke" vraagstukken als het kies recht. Kieswet. In de zitting van Dinsdag der Staten- Generaal werden de debatten over art. 4 voortgezet. De heer Vrolik, die als amendement voorgesteld had geen kie zers toe te laten boven de 70 jaar, uit deferentie jegens de bejaarden, die niet geacht kunnen worden in het onderhoud van zich en hun gezin te voorzien, licht te zijn voorstel toe. De heer Van der Kaaij was van mee ning dat voorziening in eigen onderhoud en dat van het gezin beteekenen moet voedsel, dekking, huisvesting en verwar ming en art. 4 geene voldoende bewijzen daarvan geeft. Bezwaar maakte hij ook tegen de opneming der uitsluitingen wegens veroordeeling, misdrijf, ontslag uit den militairen dienst en niet-voldoe ning van den krijgsdienst en ook tegen andere onderdeelen. Hij betreurde het dat de regeering zoo weinig op de tegen bet artikel ingebrachte bezwaren gelet had. Nog verder ging de heer Mees, die verklaarde aan het gewijzigd ontwerp, zooals het daar ligt, onmogelijk zijn stem te kunnen geven. De Tweede Kamer is in de volgende zitting weinig gevorderd. De kenteekenen van geschiktheid en welstand werden zoo gewikt en gewogen dat de heer Borgesius zijn vrees te kennen gaf dat men door het staren op de hoornen ver geten zou het bosch te bewonderen. Op art- 4 is nog een amendement voorgesteld van den heer Schepel, nl. om de kiesdistricten grooter te maken naarmate zij dichter bij den Haag liggen, en kleiner, naarmate zij meer naar het noorden en zuiden afwijken. Hij stelt dit voor, omdat b v. de provincie Gronin gen naar verhouding minder afgevaar digden telt dan Zuid- en Noord-Holland met hunne dichte bevolking. Vlissingen, 2 Maart. Met betrekking tot de werking van de arbeidswet in deze gemeente kan Het is een Russische graaf Smoiloff Een Rus," sprak Verdier tot Lartige. Als hij eens tot de familie Kurawieff behoorde..." 1 'at kan bijna niet anders," antwoord de Lartige, «wie zou anders dat verge ten graf bezoeken Ik reken mij geluk kig, dat de jonkman mij Diet in de graf kapel aantrof." Nu nog één vraag," sprak Verdier tot Maurice. «Waarom hebt ge de vrouw vermoord, die onze brieven overbracht «Och, dat was volstrekt miju plan niet," antwoordde Maurice schouderophalend. «Zij verraste mij gisterenmiddag, toen ik juist het tabernakel opendeed. Ik kon mij nergens verbergen, zij zag mij en begon in haar schrik om hulp te roepen. Ik moest haar wel voor een wig stom maken, als ik niet wilde, dat uw geheim mij nutteloos ontglipte. Toen zij dood was, nam ik haar den brief en het geld af Uit den brief' vernam ik het uur, waarop de afgezant uit Londen zou aan komen, en dat hij gewichtige papieren medegedeeld worden, dat in den loop van 1893 werden uitgereikt 154 arbeids kaarten, zoodat in omloop waren 304 stuks, waarvan echter wegens het be reiken van den zestienjarigen leeftijd of wegens het verlaten van den dienst weder 154 kaarten ingetrokken werden, zoodat op 31 Dec. 1893 nog geldig waren 7 kaarten voor jongens van 12 jaar; 45 voor jongens van 1344 voor jongens en 6 voor meisjes van 14, en 46 voor jongens en 2 voor meisjes van 15 jaar. Het aantal werkgevers, die met jeug dige personen en vrouwen werkten, be droeg 76 in 1893, terwijl in verschillende inrichtingen 49 vrouwen werkzaam waren. Gisteren gaf de Scherm- en Tooneel- vereeniging «Prinses Wilhelmina" eene opvoering, die, om het daaraan verbon den liefdadig doel, n.l. eene bijdrage te kunnen leveren tot stijving van de kas der vereeniging Hulp in Nood" en om de wijze, waarop de uitvoerders zich van hunne taak kweten, een drukker bezoek moest uitgelokt hebben. Het le deel van het programma: schermoefeningen met korten stok, sabel, degen en geweer werd zeer accuraat en vlug afgewerkt. Den onderwijzer, die zulke leerlingen weet te vormen, komt een woord van lof toe- Eene aange - name afwisseling van al dat wapenru moer schonk eene dame, die met frissche stem en vrije voordracht het Strijklied" ten beste gaf. De voorstelling eindigde met een blij spel met zang »Daar is Mijnheer!", dat zeer opgewekt gespeeld werd en de ver dienste bezat dat het hartelijk deed lachen. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, ten postkantore alhier ter verzending ontvangen gedurende de le helft der maand Februari jl Richards, Ter Neuzende Radde, Bos ton (Amerika). Koningin Victoria wordt Woensdag 14 Maart a. s. hier verwacht met haar jacht Victoria and Albert. Zij zal in den na middag aankomen en per expresse trein de réis naar Florence vervolgen. Verbeterd bericht.) Te Middelburg is Maandag in eene meebracht. De gelegenheid lokte, ik be sloot ook dezen afgezant op te offeren. Vermomd ging ik naar Saint-Mandé, huurde een rijtuig, dat voor een koffie huis wachtte, en reed mee naar het Noor derstation. Ik zag den man met zijn linkerarm in een doek uitstappen, sprak het herinneringswoord en hij volgde mij toen dadelijk. Gedurende den rit itaar de rue Montorgneil maakte ik hem koud met een dolk, liet stilhouden, zond den koetsier met een biljet van honderd francs weg om te wisselen, en toen hij terug kwam, zei ik, dat mijn mede-passagier reeds het hotel was binnengegaan. De koetsier geloofde dat en reed met het lijk weg. Ik snelde naar huis, verbrandde de pruik en mijn kleeren en wisebte elk spoor van mijn bedrijven geheel uit. Toen bracht ik mijn gewoon morgenbe- zoek aan mijn beminde om geen ver andering in mijn gewoonte te maken." «Nog zoo jong en reeds zooveel koel overleg," riep Lartige bewonderend uit. Zoo was ik zelf ook in mijn jeugd."

Vlissingse Courant | 1894 | | pagina 1