VLISSLVGSCUE CO lilt ANT Dt No. 15. Vrijdag 2 Februari 1894. 32itB Jaargang. Gemeentebestuur. FIÜLLiT 5> BUJ1AU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regel» ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G. L. DATJBE Co., te Parijs. Verschijnt Dinsdag», Donderdag-en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitscbland, Enge land en Frankrijk f 1.65 per drie maanden SCfiCOOïlWEZEY. Besluit tot vaststelling dei* veror dening regelende de heffing van schoolgeld op de Openbare l.a» gere bcholcn in de gemeente Vlissingeu. Dc Burgemeester eu Weilwudora vau Yliaaiageu, doen to weten dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 23 December 1893 ia vastgesteld het navolgend besluit De Gemeenteraad van Vlissingen, Gezien bet voorstel van Burg. en Weth. om naar aanleiding van bet schrijven van Gedeputeerde Stoten vao Zeeland van den 6/ 3 October jl No, 5023/11. Ie afd. de Verordeniug regelende de heffing vau school geld op de openbare lagere acbolen in deze gemeente vastgesteld bij zijn besluit vau 23 September 1803 No. 1 to herzien en opnieuw vast te stellen, BESLUIT le. In te trekken zijn besluit van den 23 September 1893 No. Ie bovenvermeld; 2e. fast te stellen de navolgende Verordening, regelende de heffing van schoolgeld op de Openbare Lagere Scholen m de gemeente Vlissingen. Artikal 1. Het schoolgeld bedraagt voor ieder school- gaand kind Op de scholen A en B. f 3.— per jaar; 6. C en D 16.- c o g w E en F. voor de 5 laagste klas sen f 2per jaar; d. Op de scholen E en F. voor de 7e en volgende Idaateu f 4.1 per jaar Art. 3. Op de scholen A en B ia voor kinderen van bedeelden of vau ben. die ofschoon niet bedeeld, onver mogend zijn. een en ander ter beoordeeling van Burg. en Weth, geen schoolgeld verschuldigd Art. 8. ludieu twee of meer kinderen uit één gezin gelijktijdig eeue of meer der openbare lagere acbolen bezoekenwordt bet in art 1 deter veiordeaing be doelde schoolgeld voor bet tweede en de Vulgeudo kiu- deren met 2,'i( verminderd. Art. 4 Leerlingen van de scholen A B C eu D., die zelve of wier ouders met in staal ziju bet gevor derde schoolgeld genoemd onder letter C in art. I dezer Verordeniug te betalen kannen voor zoovrr zij dit ocdevwiji btgccrcu eu uiet vrucht kunnen volgen tot do 6e eo volgende klassen der scholen E en F toegelaten worden kosteloos of tegen betaling van het schoolgeld dat voor hen verschuldigd was op de scholen die lij tijdens de aanvrage daartoe bezochten. Hetzellde is «ok van toepassing op die leerlingen der 6e klasse van de scholen E en F die geheel onder dezellde omstandigheden verkesren als die in de eerste zinsnede van dit artikel bedeeld norden en voor wie toelating tot de ?e en volgende klassen der scholen E en F wordt verzocht. Art. 6. Voor leerlingen, die door ziekte of tengevolge van het bepaalde bij artikel 14 der wet van 4 Decem ber 1872 (Staatsblad no. 134) en voor ben die inge volge «rt. 8 der Verordening op het Lager Onderwijs tijdelijk van de acboul verwijderd wor den en gedurende langer daa 14 dageu geeo gebruik van het ouderwijs kuuueu maken is uver de loopende maand geen schoolgeld verschuldigd. Wanneer de termijn van langer dan 14 dagen ge noemd in bet eerste lid van dit artikel over twae Bewerkt door A. M. O. »Het is duidelijk te zien, dat deze man gedood is door een stoot in den nek," zeide de directeur van politie. »Jo- delet, doe die das af,'1 De agent gehoorzaamde. Juist," zeide bij, «hier bij de bals- wervels is een groote wond. Hij is ge troffen, terwijl hij zich bukte De rechter van instructie knielde bij bet lijk om de wond nader te onderzoe ken. I 'e moordenaar heeft een driehoe kigen dolk gebruikt en de stoot was raak ook. De oogelukkige beeft zelfs geen tijd meer gehad om een enkelen maanden verdeeld is, zal slechts voor eene dier maan den het volle bedrag verschuldigd ziju. Art. 6. Voor leerlingen die vóór den ISen der loo pende mannd de scboul vertalen of na den i6en der maaud tot de school torgelaten worden, is over die maand geen schoolgeld verschuldigd- Deze bepaling geldt alleen voor leerlingen die in de maanden September tot en met Juni dc school verlaten. Art 7. Vooi iedevtu leerling, dio gebruik maakt van het lierhalinga-onderwijs bedoeld bij artikel 3 der Verordening regelende het getal lagere scholen en den omvang van het onder wijs wordt een schoolgeld vau f 3 per cursus geheven. Aan on- en miavermogcudcu ter beoordeeÜDg vau Burg. en Weth wordt dit onderwijs echter verstrekt als volgt aan onvermogenden kosteloos. aan minvermogenden tegeu betaling vau f 1.50 per leerling en per cursn9 Art. 8. Deze verorordecing treedt in werking met den len Januari 1894, indien alsdan de koninklijke gnedkeuriug daarop zal verkregeo zijn en anders op den dag volgende op dien haren afkondiging, waarop de verordening tot beffing van schoolgeld voor het Openbaar Lager Onderwij9 in de gemeente VlisBÏugen vastgesteld deu 18 September tSS'J bij besluit n* la vervalt Vlissingen, 23 December 1893. De Gemeenteraad voornoemd. De Voorzitter, (w. g.) TÜI'EIN NOLFIIENIUS. De Secretaris, (w. g.) J. H. DOMMISSE L S Behoort bij Kon. besluit van 9 Januari 1894 no 19 Mij bekend. De Minister van Binnenl Zaken, (get.) TAK VAN POORTVLIET. Overeenkomstig het oorspronkelijke, De Secretaris Generaal van Binnenl. Zaken, (get.) Dl JOK MEESTÏlt, Verordering regelendé de invordering van schoolgeld voor het Lager On derwijs in de gemeente Vliasingen. Arc. I, De invordering der schoolgelden geschiedt door of van wege den Gomeente-Ontvaugar overeen komstig dc nrtt. 258 tol on met 262 der Gemeentewet, Art. 2 Het schoolgeld op de scholen A, B C en D, wordt betaald in 1 •- gelijke termijnen en wel iedere termijn vóór den vijftienden dag vnn elke maand, over de vorig* maand Het schoolgeld op de scholen E en F wordt betaald in 4 gelijke termijnen en wel iedeie termijn vóór deu vijftienden dae der maanden April. Juli, Octo ber eu Januari over het vorige kwartaal Art. i. Het schoolgeld voor het berhalings-ooderwijs wordt inecoa voor den gebe.elen cursua betaald vóór den 15en November Art 4. Deze vcTordauiug treedt in werking met den le Januari 1804 indieu alsdan dc koninklijke goedkeuring daarop zal verkregen zijn eu audera op den dag volgende op dien harar afkondiging waarop dc Verordening op de invordering van s-cboolgeld voor het Openbaar Lager Onderwijs in de gemeente Vlissin gen vastgesteld den l3en September 1889 bg besluit no 1 vervalt, Vlissingen, 23 December 1893. De Gemeenteraad voornoemd, Dn Voorzitter, (w. g.) TUTEIN NOLTHENlUS. De Secretaris, (rr. g.) J. H. DOMMISSE I. S kreet te laten hooren." Jodelet onderzocht intusschen de klee ding van den vermoorde. «De misdaad is blijkbaar niet uit hebzucht bedreven," riep bij plotseling uit en toonde een zwaar gouden horloge en een goed ge vulde beurs. »Het was den moordenaar niet om geld te doen; maar waarom dan Heeft de doode geen brieven op pa pieren bij zich, waardoor wij zijn iden titeit kunnen vaststellen vroeg de di recteur van politie. Jodelet zette zijn onderzoek voort. »Neen," zeide bij eindelijk, na alle zak ken doorzocht te hebben. De rechter van instructie onderzocht nu de beurs. Deze bevatte vijf bankbil jetten van 100 francs, tien Napoleons d'or en zeven irancs aan zilvergeld en pasmunt. Het horloge gaf geeuerlei aan wijzing alleen droeg bet den stempel van een Londensche firma, die bet waar schijnlijk vervaardigd bad. «Zijn de onderkleederen ook met voor is hiervan afkondiging geschied waar het be hoort, den 3 len Januari 1894. De Burg en Weth. voornoemd, (get.) TUTEIN NOLTHENlUS. De Secretaris, (get) J. H C. BUSING. Binnenland. Vlissingen, 1 Februari. Aan de eerste uitvoering der instru mentale vereeniging «Sympboniaa in de zen winter, viel gisteren geen druk bezoek ten deel, dat zeker te wijten is aan on gunstige omstandigheden en niet aau gebrek aan belangstelling. De aanwezigen zullen zich echter hun gang naar het lokaal van den beer Ivuijpers niet beklaagd hebben, want wat »Symphonia« aanbood schonk bet bewijs, dat deze vereeniging over uitstekende krachten te beschikken beeft en Vlissingen het een voorrecht mag achten een gezelschap te bezitten, dat de vaan der ware kunst zoo boog houdt. Mejuffrouw P, die welwillend hare medewerking verleende, zong met schoon stemgeluid drie liedereu voor sopraan. Hare voordracht van «Goeden Nacht" (lïicolaï) en Mutterlied" (Helmond) werd levendig toegejuicht. Pe heer Corns. Brons, violoncellist te Middelburg, eveneens welwillend mede werkende, toonde door zijn spel eene groote vaardigheid op zijn intrument te bezitten. De keuringen door de Prov, commissie ter bev. en ter aanm van de verbetering der paardenfokkerij in Zeeland zullen gehouden worden te Goes 7 Febrte St Maartensdijk en te Krabbendijke 8 Febr., te Cortgene en te Middelburg 9 Febr., te Hulst 12 Febr., te Oostburg 18 Febr. eu te Zierikzee 14 Febr. Door zijne benoeming tot directeur der maatschappij van weldadigheid zal de heer Job van der Have deze keuringen niet meer mede maken, en komt de be trekking van secretaris der commissie vacant. In de gisteren gehouden zitting der Eerste Kamer is Hoofdstuk Justitie aan genomen. De Minister zal eene wijziging der wet op het recht van vereeniging overwegen. Ook zijn aangenomen de onteigeningswetten ten behoeve van letters gemerkt vroeg de directeur weer. »Neen," antwoordde Jodelet, nadat hij ook dit onderzocht had. «Alles schijnt samen te werken om dit geheim ondoorgrondelijk te maken," bromde de directeur. Dragen de man- chetknoopen geen bijzonder teeken of een letter?" Neen,het zijn gladde gouden knoopen." De schrijver van den directeur no teerde al deze bijzonderheden, ofschoon ze van weinig beteekenis waren. «Jodelet, nu moet ge het rijtnig van binnen eens onderzoeken," sprak de rech ter vau instructie. De agent nam den zwarten hoed van den doode weg en hekeek de voering, om aan het fabrieks merk een aanlcnoopiagspiint te vinden De voering scheen echter verwisseld, ze was van effen zijde en vertoonde geen enkel kenteeken. Nu nam Jodelet de kussens uit het rijtuig, onderzocht den bodem er van, schudde aan de gordijnen der portieren en ledigde zelfs het luci Groningen en Amsterdam en met 35 te gen 10 stemmen de onteigeningswet voor de duinwaterleiding van Haarlem. In verhand met de bepaling van art. 2 sub no. 5 der wet van 12 December 1892 [Stbl. no. 268) op het Nederlander schap en het ingezetenschap, is aan de Commissarissen der Koningin in de pro vinciën door den Minister van Binnen- landsche Zaken verzocht, de gemeente besturen uit te noodigen, om voortaan de uaar het buitenland vertrekkende Ne derlanders aan deze bepaling te herin neren bij het ontvangen der verklaring, bedoeld in art 4 van het Koninklijk be sluit van 27 Juli 1887 {Stbl. no. 141.) Ofschoon niet alle gegevens voor de vermogensbelasting reeds verzameld zijn heeft de Minister van Financien toch aan de Eerste Kamer reeds eenige cijfers'ge- zonden over de gemeenten boven 20,000 inwoners (behalve Apeldoorn). Daaruit blijkt dat te Amsterdam 7062 personen zijn aangeslagen of 16 op de 1000 ingezetenen. Slechts 82 hadden geen aangifte gedaan en moesten daarom ambtshalve worden aangeslagen. Slechts 36 bezwaarschriften werden bij den in specteur ingedieud en slechts 6 bij den Raad van beroep. Door «minnelijke verhoogingen" werd na oproeping door den inspecteur, het bedrag der belastbare vermogens (het aantal wordt niet vermeld) vermeerderd met 4,155,621. In het geheel was het bedrag der aanslagen te Amsterdam 1,076,404,661/s of bijna 16 pCt. van de geheel© opbrengst, ofschoon de be volking nog niet 10 pCt. van die van het Rijk is. Uit een bij dit verslag gevoegden staat blijkt, dat, ofschoon de steden bo ven de 10.000 inwoners te zamen nog niet 7s van de bevolking des Rijks hebben, zij voor ongeveer 60 pCt. van de vermogensbelasting dragen. Het Stbl. no. 7 behelst het besluit van 24 jl., bepalende de plaatsing in het Stbl. van de tusschen Nederland en Rus land op 4 Nov. 11. gesloten overeenkomst tot wederzijdsche uitlevering van mis dadigers. fersdoosje, dat vooraan in het rijtuig bevestigd was. Niets, overal niets I" sprak hij eindelijk. De rechter van instructie riep Binet ep zeideIk moet u verzoeken dit rij tuig niet te gebruiken, voor dat het ge rechtelijk onderzoek is afgeloopen ik zal het daarom verzegelen." «Zeer goed, mijnheer. Francois zal het onmiddellijk daar in het koetshuis zet ten en ik zal zelf op de bewaring toe zien." «Wat is dat voor een drukte buiten de poort vroeg de directeur van poli tie. «Ga eens kijken, Martel, wat er aan de hand is Dat geschreeuw begint drei gend te klinken Martel snelde heen om de hem opge dragen last te volvoeren In minder dan vijf minuten was hij terug.I'e koetsier, die gisteren dit rijtuig bestuurd heeft de Kadet noemen ze hem is zoo pas hier in het voorhuis gebracht," be richtte hij, «eu de menschen daarbuiten verzetten zich heftig tegen zijn arrest^-

Vlissingse Courant | 1894 | | pagina 1