VLISSIIVGSCHE COURANT. VADER EN ZOON. Dienstbode leisje ibode, Lensthode hods, -Schelde. No. 6. Vrijdag 12 Januari 1894. 329te Jaargang. Binnenland. FIUïLLIT® lagd een nette TOUW. No. 198. begin Februari 'C. aan het bureau norgenuren, Adres ld een nette Te bevragen hu- een klein gezin. In zag zich gaarne n dienst met 1 Fe- aarin zij 7 jaar net eft. HOUTENHOOFD, ten. Till ENST en Vlisaingen r. r. t« 85, 8.- 0,10, 10.—, 85, 4 8^,6.—,8.45,*.— 5 7.10, 8. 9.08, 10.—, 30,4.20, 6.10. 7.0» 8 08 nit Midialburf, 8. OS, Idelbarg alleea w«ck- R10IEN9T en Middelburg r. Remise 4,50 (allee, op \kt 8 - I 80 10,10, 11,— 2,46, 8,30, 4,16, 5,25 (alleen op werk- ,06, 11,46, Nam. 12.85 6,06, 6,—, 7 7.60, tdienst >urg, Hotterdam. |ide plaatse» RI. igens IJSGANG rVBENST en 2ierikze« v. ill. VAJï ZIERIKZEB insiaj 9 7 60 faensdaf lo 7 60 ooderdaj 11 6 30 r(jdnj{ 12 7 50 n terdag 18 7 60 Jüdag 14 7 0 nandag 16 7 60 iusdag 16 7 50 1 80 1 80 iS en nm 8 26 25 ei nm 8 65 te ÏM 8 40 9 10 Dinsdag en Vrijdag 10, ii 66, nm 8 26 80, Dm 12 15, 8 45 40, vmlO 10, 0 1 80 10 80, 2 10 5 I fc.,2 - S.S w jê si -2 BUBIAU: Kleine Markt I Jf#. 187. Prijs per drie maanden 1.—-. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN BE VELDE Jr. te Vlissingen. P1UJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. VerNchljnt Dliisdng-, Doirderdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitsohland, Enge land en Frankrijk f 1.05 per drie maanden Vlissingen, 11 Januari. Men verzoekt ons het volgende te melden De felle koude der laatste dagen was oorzaak, dat meer dan ooit een beroep op de reeds uitgeputte kas van «Hulp in Nood" gedaan werd. Geen wonder, dat het Bestuur zich in zijne laatste vergadering afvroeg, wat het zou kunnen doen om in den benarden toe stand eenigszins te voorzien. Immers, niet alleen dat er geene fondsen meer beschikbaar waren, maar de penning meester was reeds voor een vrij aanzien lijk bedrag in voorschot. Eene collecte aan de huizen der inge zetenen, evenals in den vorigen winter, zou misschien wel een gunstig resultaat ople veren, maar aangezien pas in de laatste dagen eene dergelijke inzameling gehouden werd, zij het dan ook met een ander, maar daarom niet minder loffelijk doel, kwam dit thans minder aanbevelenswaardig voor. Góedgevonden werd daarom, dat de leden van het bestuur persoonlijk bezoeken zullen brengen en daarbij desverlangd inlich tingen omtrent den toestand der kas en den werkkring der vereeniging geven, natuurlijk met de bedoeling om harten en beurzen voor «Hulp in Nood" te openen- Naar aanleiding- van bovenstaande meenen wij dat het niet ongepast is hieraan een enkel woord ter aanbeveling toe te voegen. Hulp in Nood" is eene vereeniging geworden, die niet meer in Vlissingen gemist kan worden, dank zij haar stillen maar belangrijken werkkring. Te betreuren zou het zijn, indien het Bestuur niet kon voortgaan met hen, die het vooral in dezen tijd zoo hoog noo- dig hebben, ter zijde te staan. Wel is het doel niet om, wat men gewoon is te noemen, aan beboeftigen onderstand te verleenen, zooals door de armbesturen geschiedt, maar er blijven daarnaast nog vele nooddruftigen over, die ook met raad en daad gesteund en geholpen moeten worden, en juist deze zijn het waaraan »Hulp in Nood" aan dacht schenkt. Daarvoor is geld, veel geld noodig, meer dan door het groote ledental, dat de vereeniging telt, als jaarlijksche con tributie wordt samengebracht. BEWERKT DOOR A M O. 73.) Weinige minuten later waren zij reeds op weg naar het hotel, waar Bertha haar intrek had genomen. Eerst trad Beatrice de ziekenkamer binnen en trof daar den geneesheer aan. Deze parente was een der moeilijkste, die hij jifc had gehad, omdat zij geen begeerte had om weer gezond te worden, zoodat haar geest niets meewerkte tot haar herstel. Beatrice deelde hem mede, dat haar broeder uit St.-Louis was over gekomen en slechts op de toestemming van den dokter wachtte om binnen te treden. Wie, die dezer dagen bij een goed verwarmden haard of aan een welvoor- zienen disch zit, zou daarbij nooit eens denken aan, nooit eens iets gevoelen voor zijne met veel minder genietingen bedeelde natuurgenooten Welnu dan, dat men dan ook die ge dachte, dat gevoel eens in eene daad omzette door het zenden van eene buiten gewone bijdrage aan een der bestuurs leden. Men behoeft de komst der heeren hiervoor niet af te wachtendankbaar, wij houden ons daarvan overtuigd, zal elke gift aanvaard worden. Voor het geval men niet weten mocht tot wie zich te wenden, herinneren wij er aan, dat het bestuur gevormd wordt door de heeren A. J. van Ockenburg, voorzitter, A. A. A. E. Gewin, onder voorzitter, A. L. A. van Unen, secreta ris, A. F. Krahmer, penningmeester, E. M. Chevalier, W. L. Winkelman, I. Harder, J. Krul en J. J. Klijberg, com missarissen. En hiermede wenschen wij de vereeni ging een buitengewoon succes op hare pogingen toe. Men vergete het nietde behoeften zijn vele. Met Ao der Stoomv. Maatsch. Zeeland" kapt. F. M.. Lucas, kwam heden ochtend alhier aan, Prins Albert van Sleeswijk-Holstein, die met den aansluitenden sneltrein waarin ten zijnen behoeve eene coupé was gereserveerd, de reis naar Keulen voorzette. Heden avond wordt tegen 9 h 10 uren alhier ter reede verwacht het uit Oost- Indië terugkeerend oorlogschip Atjeh. Meldden wij eenigen tijd geleden dat hier ter stede eene mannen zangvereeni- ging opgericht is, onder leiding van den heer H. C. de Waal, thans kunnen wij mededeelen dat de eerste repetitie, door omstandigheden vertraagd, a.s. Woensdag zal gehouden worden. Tevens vestigen wij er de aandacht op, dat door het bestuur alsnog de gele genheid. opengesteld is voor heil, die daartoe lust en geschiktheid bezitten om zonder ballotage lid te worden van bo vengenoemde vereeniging. Zij hebben Laat hem gerust binnenkomen," ant woordde de geneesheer. «Men behoeft niets meer te laten uit vrees van haar toestand te verergeren." Zou zij hem nog herkennen vroeg Beatrice. «Ja, nog wel."Beatrice snelde heen "om haar broeder te halen. Charles wag gelde naar binnen en trad voor het bed I barmhartige God, was dat Bertha Ker mend zonk hij bij bet bed op een stoel neer en vatte haar hand. Die aanraking deed haar de oogen opslaan. Charles l" duisterde zij en een straal van vreugde verhelderde haar vervallen gelaat. »Hm," bromde de dokter, niet weinig verrast door de plotselinge verandering, die hij opmerkte «Laten wij deze twee niet storen," fluisterde hij Beatrice toe, «dat schijnt haar goed te doen." In alle stilte verlieten ze de kamer, zonder dat Charles of Rertha het be merkten. Zij waren aan de wereld ont rukt, en lieten hun oogen in eikaars ziel i, zich daartoe tot het bestuur te wenden Men zie verder de advertentie in dit I nummer. Bij Kon. besluit, gisteren bij den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, ingekomen, zijn met ver nietiging der besluiten van Ged. Staten van Groningen en van Zeeland alsnog rijksbijdragen over 1892 toegekend voor de school van de geref. kerk te Oude- Pekela ad 700, en voor die van de geref. kerk te Camperland, gemeente Wissekerke, ad ƒ250. In de verschillende garnizoensplaatsen melden zich in de laatste dagen meer personen dan gewoonlijk aan voor vrij willige dienstneming; gebrek aan werk en lage arbeidsloonen zijn hiervan de voornaamste beweegredenen. Naar ons wordt medegedeeld, schrijft de Amsterd., heeft de Pruisische minister van openbare werken, met het oog op het sterk toenemend verkeer tusschen Londen en Berlijn via HarwichHoek van Hol land, bepaald, dat te beginnen met den 9den dezer, doorgaande rijtuigen van het Duitsche corridorstelsel in de treinen van den Hollandschen spoorweg via Hoek van -rHoliand-Berliin zullen worden e-eplaatst. Men zal dan niet meer te J^onne be hoeven over te stappen. De trein bevat provisieruimte, keuken en alle gemakken, die op een reis van eenigen duur, zoozeer noodig zijn. Met den aanvang van den zomerdienst (1 Mei a. szal door het in dienst stel len van de beide nieuwe groote stoom- booten Amsterdam en Berlijn (type Chelmford) de overtocht tusschen Har wich en Hoek van Holland met bijna een uur verkort worden, zoodat het ver trek van Londen alsdan zal gesteld wor den op 8 uur 30 's avonds en de aan komst aldaar op 8 uur 's morgens. Hierdoor wordt tegemoetgekomen aan het verlangen van vele handelsreizigers, voor wie de aankomst 8.45 's morgens wat laat is. De Minister van Koloniën heeft ter kennis van de belanghebbenden gebracht dat bij het korps genietroepen te Utrecht de gelegenheid bestaat voor 10 jonge lieden, die op 1 April e. k. den vollen lezen. Zoo verliepen eenige minuten. Charles," fluisterde Bertha toen, «ik wenschte je zoo gaarne nog eens te zien voor mijn dood. En je bent gekomen I Haat je me niet meer?" Ik P je haten Zij lachte droevig. Weet je niet meer, datje dat gezegd hebt Ik had ook niet beter verdiend, maar gelukkig was ik nooit, Charles 1 Nu is alles spoedig voorbij. Eén ding nog, CharlesAls je gelukkig wordt, als je haar tot vrouw hebt genomen...." bliksemsnel richtte hij het hoofd op en keek haar verbaasd aan. Als wie mijn vrouw is vroeg hij gejaagd. »Als wieWie bedoel je?" «Wel, wie anders dan Stella!" ant woordde zij zacht. «Zij is je waard en zij bemint je, Charles! Je zult haar ge lukkig ma Ploud op riep hij uit. »Je verkeert in een groote dwaling, Bertha Kan je misschien je nog iets herinneren van dat ouderdom van zestien jaren hebben be reikt, doch op 15 Mei daaraanvolgende het negentiende leveusjaar niet znllen ingetreden zijn, om te worden opgeleid tot korporaal en sergeant bij de Indische genietroepen. De voorwaarden van aan melding zijn bekend gemaakt in de Stet, van 11 dezer. Door Ged. Staten van Groningen is eene prijsvraag uitgeschreven betreffen de de tempering der golfbeweging bij stormweder door olie, ter bescherming der zeeweringen. Het uitkeeringsfonds bij overlijden van de daarvoor betalende leden van de»Beurs voor den diamanthandel" te Amsterdam heeft een subsidie van f 150 ontvangen, zijnde f 100 van de Koningin en f 50 van de Koningin-Regentes. Naar men verneemt, moet bij de re organisatie van den telephoondienst te Parijs er ernstig sprake van zijn Parijs ook intercommunaal met Amsterdam te verhinden. Men meldt uit Amsterdam Na een korte wandeling van 800 werk- loozen van en naarConstantia", waarbij en anderen gisteren in het gebouw re devoeringen. De eerste leverde een scherpe kritiek op een hoofdartikel van het Nwbl. vA7"., dat z. i. niets dan leugens bevatte. Op aandrang van enkele sprekers werd besloten, dat Wollring persoonlijk den hoofdredacteur van dat blad ter verant woording zou uitnoodigen, tegen Vrijdag Bij strooibiljet werd tot eene drukke op komst aangespoord, om aan te hooren de mededeelingen over het gesprek, dat Geel had met de redactie van het Ébld. In den gemeenteraad kwamen de wan delingen der werkloozen weder ter sprake. De heer den Hertog betreurde het op treden der politie op tweeden Kerstdag, omdat niet uitgemaakt was, wie de oor zaak der botsing is de politie of de werk loozen. De burgemeester antwoordde, dat de zaak bij de justitie behandeld wordt. Hij had de wandelingen toegestaan, mits het openbaar verkeer niet gestremd werd. Dit was wel het geval op tweeden Kerst roeitochtje op het meer van Glengariff?" Bertha trilde over al haarleden. Wi»t zij dan werkelijk niet meer, wat hij toen gezegd had, of.... «Ik zei toen, dat ik je zou beminnen, zoo lang ik leefl Ik heb mijn woord gehouden 1 Wanneer jij mijn vrouw niet werd, dan werd het toch niemand an ders Geen mensch ter wereld kan dat voor me zijn, wat jij voor mij geweest bent en wat je blijven zult in eeuwig heid, in leven en in dood Haar oogen schitterden met helderen glans. «Eindelijk, eindelijk 1" fluisterde ze, over- eu overgelukkig. «Eindelijk, nu het te laat isAch, Charles, mocht ik mijn leven nog eens beginnen, hoe an ders zou ik dan handelen Ik zou, ge loof ik, den eeuwigen slaap rustiger slapen, als ik wist, dat op mijn grafsteen den naam Bertha Stuart" werd ge beiteld." Zijn oog hing aan haar, hij haar laatste woorden helderde zijn gelaat op.

Vlissingse Courant | 1894 | | pagina 1