VADER EN ZOON. No. 5. Woensdag 10 Januari 1894. 323te Jaargang. Gemengd Nieuws. uissiu.sciii; coiuam BUïEAU: Kleine Markt I N". 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËN Van 1 tot 4 ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G, L. DAUBE b Co., te Parijs, Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitsohland, Enge land en Frankrijk f 1.65 per drie maanden. Binnenland. Vlissingen, 9 Januari. De bevolking dezer gemeente bestond op 31 December 1892 uit 7209 m., 7378 rr., totaal 14587 personen. Vermeerdering had plaats door geboorte met 331 m., 316 vr., en vestiging met 666 m520 vr., totaal 997 m#36 vr., totaal 1833 personen. Vermindering had plaats door overlijden met 162 m., 138 vr„ vertrek met 543 m 879 vr, totaal 705 m., 517 vr., totaal 1222 personen. De bevolking bestond dus op 31 Dec. 1893 uit 7501 m, 7697 vr., totaal 15198 personen, en is dus vooruitgegaan met 292 m, 319 vr., totaal 611 personen, of met ruim 4.18%. De Atjeh, die dezer dagen uit Oost- Indië wordt verwacht, zal, wegens het ijs, niet te Nieuwediep, maar te Vlissin gen binnenloopen. Door den Minister van Marine zijn met ingang van den 16 Januari a s. bevorderd tot zeeloods in het 6e loodsdistrict alhier, de loodskweekeling le klasse G. Engelstot loodskweekeling le klasse, de loodskweekeling 2e klasse H W. But en tot loodskweekeling 2e klasse, de ma troos A. Hoek. De heer van Goltstein, benoemd tot gezant van Nederland te Londen, is Zon dagavond over Vlissingen derwaarts ver trokken. Hij keert nog in deze week terug, maar gaat tegen 1 Februari voor goed naar zijnen post vertrekken. Te Middelburg is op 67 jarigen leef tijd overleden de heer D. Verhulst, tot vóór enkele jaren notaris aldaar. De overledene genoot het grootste vertrouwen in zijn betrekking en werd algemeen bemind om zijn aangenaam karakter. Dat de verdiensten van den beer Verhulst op prijs werden gesteld kan voldoend blijken uit de verschillende commissiën, vereenigingen en instellingen waarin hij zitting had. Blijkens hij het Departement van Ma rine ontvangen bericht, heeft Hr. Ms. FEMBLLIT@lü bewerkt door 72.) Zij dacht op dat oogenblik zoo weinig aan haar nicht, zij hing zoo geheel aan zijn lippen, omdat zijn stem haar als muziek in de ooren klonk, dat zij de bedoeling van zijn woorden volstrekt niet Je zuster heeft me er niets van ge zegd," antwoordde ze eindelijk. Niet? Heeft Beatrice dat groote ge heim niet uitgebazuind? Wat een won der Nu, het is spoedig gezegd I Ik kom terug voor de trouwpartij, ouze trouw partij 1 In dien tijd zaïT- te St.-Louis.' wel een woning gemakkelijk voor on* flotieljevaartnig- Borneo, onder hevel van den luit. ter zee le kl. H. Velthuijzen, den 8 dezer Port-Said verlaten, met be stemming naar Aden. Aan boord was alles wel. Men meldt aan het Utr. Dgbl., dat de commissie inzake Neerbosch, Woensdag 24 Januari hare eindvergadering tot vast stelling van het rapport te Utrecht zal houden. De miliciens der lichting 1894 zul len, voor zoover zij bij het leger worden ingelijfd, tusschen 1 en 12 Maart bij de korpsen worden ingedeeld. In een buitengewone vergadering van de kiesvereemging Veluioe te Apeldoorn is aan het bestuur opgedragen een adres te richten aan de Tweede Kamer, hou dende het verzoekde noodige veror deningen of wetten, in het leven te roe pen, opdat niet alleen Neerbosch, maar alle liefdadige gestichten in Nederland, speciaal die waarin minderjarigen ver pleegd worden, aan Staatstoezicht wor den onderworpen. Alle kiesvereenigingen in Nederland zullen worden uitgenoodigd hare adhaesie hieraan te betuigen. Bij het Instructie-bataljon te Kampen werden van 1 Juli tot 31 December 1893 voor den dienst aangenomen 167 volon tairs en van andere korpsen overgenomen 2 tamboers en 17 volontairs. Naar de regimenten vertrokken in dat tijdvak 11 sergeanten, 83 korporaals en 11 volon tairs. Heden levert het bataljon weer 30 korporaals-titulair aan de regimenten af en tegeu Woensdag zijn 36 jongelieden opgeroepen om geplaatst te worden. In antwoord op het verslag der Eerste Kamer omtrent nadere bepalingen nopens den suikeraccijns verklaart de Minister van Financiën, dat hij een al- gemeene herziening der suikerregeling spoedig zal voorbereiden. Hij betwijfelt toeneming van verbruik door verlaging van den suikeraccijns en acht doelmatige suikerregeling ook zonder in ternationale overeenkomsten mogelijk. Plotselinge intrekking van Staatshulp inrichten I Mama gaat natuurlijk met mij mee?" Nog altijd werd Bertha door haar ge dachten zoo beziggehouden, dat zij de ware bedoeling van zijn woorden niet begreep. «Onze trouwpartij." Daarmee bedoelde hij zeker zichzeiven en dat meisje 1 Een woning inrichten Voor wie? Voor Stella Seton Veel had zij reeds in het leven geleden, maar nog nooit zoo zwaar als nu. Er verliep langer dan een minuut, voor zij kon antwoorden. Ik weuscb je van harte geluk, Char les 1" sprak ze. Haar stem klonk zoo onvast, dat Char les haar verwonderd aankeek en zijn stap inhield »Ja", zei hij, «het is zoo het gebruik, bij een trouwpartij een gelnkwensch uit te spreken. Zij heeft werkelijk getoond een moedige, beste meid te zijn. En wat zijn de plannen van gravin Norton Zij waren niet ver meer van het hotel. y> Mag ik vragen, of u nog lang denkt te blijven?" aan de beetwortelsuikerindustrie was be denkelijk voor industrie en landbouw. De Minister wil dus geleidelijke vermin- deriug der protectie. Versterking van toeziend personeel in fabrieken is niet noodig. Iohoadsopgave ran no. 6 vau het Maandblad tegen de Vervalschitigen (Red. Dr. p. 1'. tou llamel Roos te Amsterdam), ild. I Januari 1894 Controle van voedingsmiddelen. Onderzoekingen van levensmiddelen tn haudelsnrtikelen gedaan aan het Bnreau voor chemisch en microscopisch ouderzoek. Spuistraat I4G Amsterdam; Dïrectenreu Dr. P. F van Hamel Roos en A. Harmens Wzn Controle- onderzoekingen (Stout. Cognac. Boter. Melk. Roggebloem. Havermout Rijstmeel Be schuit. Sinaasappel limonade-siroop Levertraan Waschmiddel voor vee. Geëmailleerde artikelen Vervalsehiüg in het groot van specerijen. Boter- vervalsching in Duiischland Melkvervalsching. - Vcrvalsehing van eierdooiers Bedrog in deu handel met zemelen voor veevoeder. Brutale Boterverval- schicgen. Weten schappelijke berichten (Onderzoek van geconserveerd vleeseü.) - Hygiene en Industrie. De uitwerking van tabaksrook op bacteriën. Ho gevaren der melk. Besmetting op scholen Maat regelen iu verband met ontsmetting te Parijs. Lood- vergiltiging door behangselpapier. Vergifiiging door eiwit. Vergiftiging door koperhondende cooserveu. Verscho eiereo in den winter. Alcohol uit turf. Onze meekrap-industrie. Eene nieuwe soort glss- bedekkiog voor «ebouwen Vrangbord - Korte ge mengde berichten Boekbeeordeeling Feuilleton. (Alelkboomeii. Weersvoorspelliug door de phoiographie Inentingen tegen hondsdolheid. Een uieuwe wijze om de identiteit te bewijzen. - Practisch gebruik van honden. - Verkoudheid iu het hoofd.) Kerk- en Schoolnieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zoel- mond ds. E. M. van IJsendijk, te Ka- pelle (bij Goes.) Bij de Doopsgezinde gemeenten waren op 1 Jan. jl. 25 predikantsplaat sen vacant, als Friesland 10, Groningen 4, Noord-Holland 8, Zeeland 2 en Over- ijsel 1. In Gelderland en Zuid-Holland waren geen vacaturen. De Changdie met twee tjalken van de plaats waar zij gezonken was, in het kanaal vóór het atelier, eerst naar het dok en later naar de binnenhaven werd gesleept, is gisteren, met behulp van de aldaar aanwezige stoomkraam gelicht en op den wal gezet. De schade is nog al aanzienlijk. Vrijdagavond heeft te Middelburg »Ik vertrek morgen in de vroegte," antwoordde zij dof. Zij stonden nu voor het hotel. Al vaster -klemde ze zich aan zijn arm als een drenkeling, die een plank grijpt om r.ich te redden. Wij zijn er," sprak hij ongedwongen. Het bevrijdt me van een zwaren last, dat je mij vrijspreekt van alle schuld aan je ongeluk." «Hoe zou ik je ooit iets verwijten, Charles? Al was er nog "zooveel ge beurd,..." «Dan dank ik het toeval, waardoor ik je ontmoet heb. Het doet me goed te weten, dat je rijk en gelukkig beDt en dat je een schitterende toekomst wacht." Hij greep haar hand, drukte die hartelijk en beslootGod bewaar je, als wij elkaar nooit wederzien, en.... vaarwel, Bertba 1" Toen las bij in baar diep treurige oogen de waarheid. Zij beminde hem nog altijd. Er ging hem een gloeiende pijl door het hart. Een voetganger liep hen bijna tegen een hevige gasontploffing plaats gehad In verschillende huizen werd nog be langrijke schade toegebracht. Wat de oorzaak is van deze explosie, zegt de Midd. Ct. met zekerheid te zeg- gen. «Vast staat het dat zich in het door de genoemde straten loopende riool een groote hoeveelheid gas moet verzameld hebben, dat, een uitweg zoekend, door de verschillende, op het riool uitmonden de kanalen, de vrije lucht gezocht eu gevonden heeft. Of dit nu rioolgas of lichtgas is, valt moeilijk uit te makenzeer mogelijk is het dat èn het een èn het ander te zamen aan de ontploffing schuld heeft. Van eene lichtgas ontploffing alleen is niets geblekenaldus verzekerde men ons bij eene informatie, aan de gasfa briek genomen." Onder de 55 besluiten, genomen ter internationale spoorweg conferentie te Mflnschen, zijn er twee, die ons land meer van nabij aangaan, nl. lo. een tot verbetering van het verkeer tusschen Noord-Duitschland, Oostenrijk, Rusland, Denemarken enzmet Engeland via Vlissingen, en 2o. dat tot invoering van een nieuwen sneltrein Ostende-Weenen, waardoor het verkeervau Engeland niet Egypte, Indië enz. over de kortste route door Duitschland naar Salonika zal worden Te Zierikzee is een kind van ruim een jaar, dat met de ouders in een schuur verblijf hield, verleden week dood ge vroren. Te Soest is een vrouw door de koude omgekomen. Een lid van den Raad van Ierseke is naar de rechtbank verwezen wegens beleediging van den burgemeester. Te Drou wener mond is de zoon eener weduwe, broodwinner voor het gezin, zoo hevig door niessneden verwond, dat er levensgevaar bestaat. De daders, die bekend zijn, hebben verklaard dat zij bij het plegen van hun misdrijf een an der persoon hadden bedoeld. Vrijdagavond is de rangeerder B. R, nabij het station Amersfoort dooreen van Utrecht komenden sneltrein gegre pen en letterlijk vermorseld. Hij laat het lijf. Dat deed hen bedenken, dat ze op straat stonden en de aandacht der voorbijgangers trokken. Vaarwel 1" sprak hij nogmaals. Kramp achtig drukte hij haar hand, liet ze op eens los en ging heen met de woorden: «Vaarwel, Bertha, voor eeuwig 1" Zij sprak geen woord om hem terug te houden hij ging heen. Maar zij kon niet spreken, zij stond als vastge nageld aan den grond. Zij zag hem uit haar oog verdwijnen, haar laatste sprank je hoop vervloog. Met hem verdween haar levensgeluk! Het was voorbij alles, alles Ongeveer een week later was Charles Stuart in zijn nieuwe betrekking. Zijn bezigheden lieten hem weinig tijd tot overdenkingen, ofschoon Bertha's beeld hem telkens voor den geest zweefde. Den zesden dag van zijn verblijf te St. Louis ontving hij eeu telegram uit New-York. Wat was er gebeurd? Hij scheurde den omslag open en las

Vlissingse Courant | 1894 | | pagina 1