UISSIUMIIi; CÜI KAM. VADER EN ZOO, No. 1. Maandag 1 Januari 1894. 32ste Jaargang. Gemeentebestuur. Binnen land. BUREAU: Kleine Markt I II*. 187. Prijs per drie maanden 1.—Tranco perpost 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonirert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENT1ËNVan 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G. I. DATTBTS Co., te Parijs. 1 Verschijnt Dlusdng-, Oondcrdag- en Zatcrdngavoud. Abonnementen voor België, Duitsobland, Enge land en Frankrijk f 1.06 per drie maanden Burgemeester en Wethouders van Vlis singen maken bekend dat in eene bijeenkomst der leden van den Gemeenteraad, naar aanleiding eener circulaire van den heer Commissaris der i Koningin in Zeeland, besloten is, dat door j hen op Woensdag den 3 Januari 1894, des middags tusscben 12 en 4 uren, eene COLLECTE aan de huizen der in gezetenen zal gehouden worden, tot le niging van de ramp, die de bevolking van het visschers-dorpje Wierum bij de ator- rnen van 1 Dec. j.l. getroffen heeft en noodigen de ingezetenen uit, om door milde bijdragen te bewijzen, dat niet te vergeefs een beroep op hun bekeuden liefdadigheidszin gedaan wordt,vooral ook omdat men elders meermalen getoond heeft, ook Vlissingsche ingezetenen, wan neer deze door de eene of andere ramp getroffen werden, ter hulp te willen komen. Vlissingen, 27 Dec 1893. Burg. en Weth. voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, J. H. DOMMISSE,-X. V. MEDTSCHE POLITIE. Avnwijs 7ig geneeskundige belast met doodschouw. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, maken bekend dat de heer CORNELIS ADRIANUS DUYVIS, arts alhier, door hen overeen komstig artikel 4, laatste alinea der wetl van den 11 April 1859 (Staatsblad no 65) voor het jaar 1894 is aangewezen als geneeskundige, belast met de doodschouw in deze gemeente. Vlissingen, den 29 December '93. De Burg. en Weth voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, J. H. DOMMISSE, L. S. Queenbonmet de mailbooten der stoom- vaartmaachappij Zeeland" aangeko men welde dagbooten 76 en met de nachtboc/n 281, daarheen vertrokken met de Igbooten 75 en met de nacht booten [12, alzoo samen aangekomen 357 en ertrokken 287 passagiers. Bij ïn. besluit van 28 dezer is, met ingang/an 1 Jan., aan rar. J. van der Lek u Clercq, op zijn verzoek, eervol ontsla/ verleend als schoolopziener in het apdissement Middelburg. Indrokken is de verplaatsing van den ptroleur der belastingen dhr. Van Wieren, van Axel (resid Neuzen) naar Roeijmd Eveneens is iógetrokken het beslwaarbij de ontvanger der be lastten, dhr. Potjan te Kolijnsplaat, bel/ met de waarneming der controle te lllevoetsluis. Verplaatst is dhr. Van w/ngen als controleur van Hausweerd naf Roermond en dhr. De Vries van T/Apel naar Hansweerd (in plaats yinaar Axel). Ioor de antirevolutionaire kiesvereeni- 1- op het eiland Tolen is als candi- h voor de Tweede Kamer vaca- fe ivêucheutus gekozen jür. iüi j F. de Savornin Lohman. Vlissingen, 30 December 1891 Vaq 28 tot 29 Dec. zijn alhier f Bij Kon. besluit van 28 dezer is be- ald dat, de stembriefjes ter verkiezing n een lid der Tweede Kamer van de aten Generaal in het hoofdkiesdistrict bes op Dinsdag 9 Januari en in geval .n herstemming, op Dinsdag 23 Jan k. in te leveren, zullen geopend worden 'espectievelijk op Donderdag 11 en 25 anuari. In het district Goes worden als liberale kandidaten voor de Kamer vacature ge- fnoemd de heeren Heyse, lid van Ged. van Zeeland, en Six, oud-minister van Binnenlandsche Zaken. Aan de Tijd schrijft men uit Goes. Wordt in alle couranten jhr de Sa vornin Lohman als aanstaand Kamerlid voor ons district gedoodverfd, in tegen spraak hiermee kan ik u mededeelen, dat men te Goes zelf er druk over spreekt om den heer M. de Jong (antirev.) can- didaat te stellen. Nagenoeg alle katho- ÏEWERIT DOOR A U O. 68.) Victor, zwijg! Houd op!" fluijde "'i. >.rfaoveel goedheid dcodt m^Ik ^idienze niet!" .Bertia, nog een vraag,1' begqhij na een korte poos stilte. »No|)en laatst virzoekJe weigert me da iet, wel?" I nten, Victor! Spreel:, aual ik doen,.." Rertla, als ik er niet neer t beloof n«, datje zult nemsn, ws komtIaat je trots varen'! De van een graaf Norton moet de J'g- heid opbuden van het geslacht van zij den naam draagt en je bent immers mijn vrouw! Juan Norton, die op Martinique met een Creoolsche vrouw getrouwd is, wordt erfgenaam van het stamgoed. Jij krijgt de andere goederen en het vermogen van mijn grootmama, ik heb je dat als vrij privaat-eigendom in mijn testament vermaakt. Zoo behoed ik je ten minste voor geldelijke zorgen. Dit is mijn laatste wensch, ja, mijn bevelBeloof me, Bertha, dat je niet in strijd daarmee zal bandelen Hoe zou zij zich tegen een stervende verzet hebben, vooral waar het zulke nietigheden betrof als geld of goed? Met gebogen hoofd, terwijl heete tranen langs haar wangen biggelden, fluisterde zij Ik beloof het je, Victor!" Na een paar uren rust ontwaakte Vic tor en zag hoe de zonnestralen op het tapijt in de kamer speelden. Doe het venster open, Bertlia, en laat de zonnestralen vrij in de kamer li ken alhier kunnen zich met deze can- aidateur vereeoigen, zoodat de heer de Jong,indien hijvan antirevolutionaire zijde gesteld wordt, groote kans van slagen zal hebben." Hoewel de verkiezing tegen den 9en is" uitgeschreven, zal men tot den llen moeten wachten op den uitslag Bij Kon. besluit is die afwijk/ng, gebruikelijker- wijze, weder toegstaau, naar men weet, omdat de bussen uit de onderdistricten niet tijdig te Goes kunnen zijn, om de opening reeds den dag na de stemming te doeu plaats hebben. Ju de gisteren gehouden zitting der Eerste Kamer is de Indische begrooting aangenomen. De Minister zeide, dat hij niet kan vrijstellen van uitvoerrecht den si.ikervoorraad, die op 1 Januari in Indié zal zijn. De petroleum en lucifersvoor- raad, alsdan aanwezig, zal niet belast worden. Verder zijn aangenomen de mid delenwet en de hoofdstukken 1 en 7a der Staatsbegrootiug. De Kamer is ge scheiden tot 9 Januari. De stand der Staatsoegrooting, zooals die thans bij de Eerste Kamer in be handeling komt, is als volgt: 1 - - - --'fuC.jjni ..<.1 u.vgat v-uweg aanvankelijk 136 043.827.30. Zij werd gedurende de schriftelijke gedachtenwis- seling met de 2de Kamer verhoogd met f 443.365 en verminderd met f 381,824,86 en gedurende de beraadslagingen ver minderd met ƒ109,715 en verhoogd met f'58,200, zoodat zij ten slotte is toegestaan tegen een bedrag van f 136.083.852.44. De raming der middelen bedroeg aan vankelijk 13.084 725 zij werd ver minderd met 488.000 en verhoogd met 867 000 De begrooting der uitgaven overtreft dérhalve de raming der inkomsten met ƒ7.820.127.44. jDe Minister van Waterstaat heeft bepaald, dat de herijk van maten en gewichten voortaan niet meer ieder jatir, doch slechts om de twee jaar behoeft tejgeschieden Een vereenvoudiging, waar mee de ijkplichtigen zeker niet weinig ingenomen zullen zijn. Bepaald is nu, dat de eerstvolgende herijkperiode over de jaren 1894 1895 zal stroomen," zei hij zacht. Ik zou ze nog zqo gaarne eens zien in volle schoonheid." >Zij voldeed dadelijk aan zijn verlangen en nu zond de ondergaande zon zijn purperlicht met volle bundels door het venster. Wat is de aarde toch schoon," sprak hij. »IIoe schoon moet het dan wel hier boven in het paradijs zijn." En hij haalde diep adem, als iemand, die naar rust verlangt Lieveling, wat zie je bleek," begon hij weer. Ga eens in het park, de avond is zoo schoonHeb maar geen zorg over mij. Ik zal trachten een beetje te slapen." Zij drukte nog een innigen kus op de lippen van haar echtgenoot en ging In later dagen deed het haar nog goed, dat zij zoo van hem gescheiden was, terwijl hij haar lachend naoogde. Bertha ging werktuigelijk de trap af en het park iu, maar zij bleef nauwe lijks vijf minuten weg De duisternis was iu de kamer in die loopen, en wel van 1 Januari 1894 tot 1 September 1895, terwijl aan Ged. Staten blijft overgelaten de tijdstippen te be palen, waarop binnen dat tijdvak de herijk voor elke gemeente der provincie zal plaats hebben. De thans te Kotta Radja (Atjeh) over leden majoor der infanterie O I. leger, P. D. van den Berg, die, na 5 jaren als kapitein bij het garnizoen alhier gede tacheerd te zijn geweest, en gedurende dien tijd zich de algemeene achting ver wierf, onlangs naar Indië terugkeerde, was versierd met het eereteeken voor belangrijke krijgsbedrijven en het offi cierskruis voor 20jarigen dienst. Hij be reikte den leeftijd van 46 jaar. De heer Van 't Lindenhout, zijne echtgenoote, dr J. de Blécourt te Hees en andere personen zijn gedagvaard voor den reohter-commissaris te Arnhem. De Telegraaf spreekt het bericht tegen, dat het verslag over Neerbosch zoo lang zou uitblijven, tengevolge van verdeeld heid in den boezem der commissie. De vijftig tijdelijke werk]:<wl0 in de vorige maand op 's R: Hellevoet viijit Huugosteld, wi men verneemt, in het begin 1894 ontslagen. Kerk- en Schoolnieuws. De predikant der Ned. Rerv. gem- te Heteren, W. M., tegen wien, zooals men weet, zeer ernstige beschuldigingen zijn ingebracht, en die door het classi caal bestuur van Nijmegen voor onbe- paalden tijd in zijn ambt is geschorst, heeft thans bij den kerkeraad van He- teren zijn verzoek om ontslag ingediend. Een beroep naar Waarder was reeds door hem aangenomen. RECHTSZAKEN Bij vonnis van de rechtbank te 's-Hage werd jhr. H. M. A. J. v. A. v. W. te Utrecht, wegens het plegen van ontuch tige handelingen met een meisje be neden 16 jaar veroordeeld tot 4 maanden gev. str. weinige oogenblikken snel toegenomen. Zij trad naar het bed, waar graaf Nor ton met gesloten oogen rustte. Zij dacht, dat hij sliep, maar hoe dichter ze bij hem kwam, hoe meer zij verbleekte. En toen begreep ze het. Snikkend zonk ze bij het bed op de knieën. Het moede lichaam had afgestreden.... En klaaglijk dof verkondigde het klok gelui, dat graaf Victor, de laatste van zijn geslacht, tot ziju vaderen verzameld was. DERDE DEEL. XXXIX. Twee jaren nadat graaf Victor ont slapen was, stak in de maand Augustus eeu mailboot van de Cunard lijn in zee. Deze boot had veel passagiers aan boord geen hut, geen plaats op het tusschen- dek was onbezet gebleven Uit alle we- relddeelen waren hier meuschen samen gestroomd, en spoedig was ieder nieuws gierig om te zien welke reisgenooten hij

Vlissingse Courant | 1894 | | pagina 1