VLISSIMISCIIE COlllWl. VADER EN ZOON. No. 144. Vrijdag 8 December 1893. 31sU Jaargang. Binnenland. FEMILLITQU. Gemengd Nieuws. BUREAU: Kleine Markt I H°. 187. Prjj's per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirect: -y. UlTGEVEfi: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en gro%te letters worden naar plaatsruimte berekend. Benig Agent voor Frankrijk de ILrma O. L. DAUBB <c Co., te Parijs. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag-en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitacbland, land en Frankrijk f 1.65 per drie maanden Vlissingen, 7 December. Dank zij het daartoe gunstige weder, bewoog zich gedurende den loop van den dag op jl. Dinsdag en niet het minst des avonds eene groote menigte volks op 's Heeren straten, om, óf zich te ver lustigen in het gaan bekijken van al het moois en lekkers, dat voor eene daad werkelijke viering van bet St.-Nicolaas- feest hier en daar was uitgestald, óf zich te voorzieu van al datgene, waarmede men ouden van dagen en de lieve jeugd wenschte te verrassen en te verblijden. Overal waar men het oog wendde, waren de meeste winkels, die met elkan der wedijverden in het uitstallen van niet weiuig, wat voor het oog en den smaak aantrekkelijk kan genoemd wor den, in den regel eivol. Geen wonder dan ook, dat er zaken werden gedaan en alzoo de neringdoen den in het algemeen dien dag zeer zeker niet zullen beklagen. Integendeel vernamen wij met genoe gen, dat bij het sluiten der affaires, bo ven verwachting door menigeen was verkocht en geleverd. Strekt dit aan den eenen kant tot een sprekend bewijs, dat Vlissingen zich in het genot van een stille welvaart mag verheugen, aan den anderen kant mag tevens dankbaar vermeld worden, dat de minder met stoffelijke middelen gezegen- den in ons midden niet werden vergeten en hier en daar flink in de zak werd getast, om ook hun, die veel moeten derven, een blijden St. Nicolaasavond en dag te bezorgen. In de vergadering der nieuwe Man- nen-zangvereeniging werden tot leden van het definitieve bestuur gekozeu de heeren W. L. Winkelman, pre sident, P. L. Mets, secretaris, J. Antheu- nissen, penningmeester, en A. Hoste, bibliothecaris Wij vernemen dat in het begin der volgende maand de weke- lijksche bijeenkomsten tot beoefening van het meerstemmig mannengezang zullen aanvangen. JEWBRKT DOOR A M O. 59.) Misschien! de strijd om het be staan heeft wel meer den sterksten wil gebroken Daar is onze arme Victor het levend bewijs van I Ik wilde, dat hij haar vond." Het zou niet zoo moeilijk zijn haar te vinden, als Victor van het gewone middel wilde gebruik maken en door de politie onderzoek naar haar liet doen," zeide Blauca Maar bij houdt vast aan ziju idee om haar alleen te vinden en daarbij zet hij zijn eigen leven op het spel. Het is hartverscheurend I" Het tuinhek was opengedaan en weer De lotelingen der lichting 1894 zullen tusschen 1 en 12 Maart bij de verschillende korpsen worden ingedeeld. Naar de N- R Ct. meldt is de heer Land, lid der Tweede Kamer, ernstig ongesteld. In eene Dinsdag jl. te Amsterdam ten stadhuize gehouden vergadering van burgemeesters en secretarissen der pro vincie Noord-Holland, ter bespreking van de houding welke de gemeentebe sturen zouden hebben aan te nemen tegenover aaDvraag om werk gedurende dezen winter, is men tot de conclusie gekomen, dat de gemeentekas niet mag worden aangesproken ter bestrijding van de werkeloosheid, maar dat het op den weg van den burgemeester ligt het par ticulier initiatief aan te wakkeren door commissiën in het leven te roepen. De Standaard blijkt zich vergalop peerd te hebben met zijne aanmerking op het vonnia-Thijm. De daarbij uitge sproken ontzetting uit het predikambt rust nl. op art. 251 van het Wetb. van Straf recht, luidende Indien de schuldige aan een der mis drijven, in de beide vorige artikelen, omschreven, het misdrijf in zijn beroep begaat, kan hij van de uitoefening van dat beroep worden ontzet," En dit onder verwijzing o. a. naar art. 249, waar de godsdienstleeraren met name worden genoemd. Dit erkennende, werpt het blad 't nu over een andere boeg. Het betoogt nu, dat het Strafwetboek teD deze dus ongrondwettig is. Dat betoog komt echter circa acht jaren te laathet had vóór 1885 moeten geleverd zijn in de Tweede Kamer bij de behandeling van het Straf wetboek, b v. door den heer de Savornin Lohmas, die, als we ons niet vergissen, lid der commissie van rapporteurs was. {E. Ct.) Aan directeuren van de buskruitfabriek De Krijgsman" te Muiden is ter hand gesteld eene som van 300, en wel ƒ200 namens H. M. de Koningin en 100 namens H. M. de Koningin-regentes, teneinde dat geld te besteden in het be- gesloten. Men hoorde het geratel van een wegrollend rijtuig, toen voetstappen op de trap, in de gang en daar stond graaf Victor Norton voor de beide dames. Er moest iets gebeurd zijn, dat be merkten ze dadelijk aan zijn schitterende oogen. Tante Elisabeth legde het boek in haar schoot. Blanca stond op en keek hem in spanning aan. «Tante Blanca zij is gevonden 1" riep hij met heesche stem. Tante Elisabeth gaf een gil, ter wijl de graaf als verlamd op een stoel neerzonk en met zijn hand naar zijn borst greep, waar zijn hart met dubbele slagen klopte. Haastig reikte Blanca hem een glas vurigen wijn Die dronk verkwikte hem, hij sloeg de oogen weer op, maar nog altijd hijgde hij naar adem, terwijl de beide dames hem angstig gadesloegen. Eindelijk was hij weer zoover hersteld, dat hij ziju ontmoeting kon raededeelen, boe hij Bertha in een modemagazijn ont dekt bad en haar gevolgd was, toen zij lang der beide weduwen, wier echtge- nooten bij de jongste ramp te Muiden het leven verloren. In de Tweede Kamer zijn gisteren aan genomen de provinciale belastingen en met 42 tegen 32 stemmen de wijziging van de wet op den suikeraccijns, toelatende aan de raiflnadeurs te bewerken suiker boven 99 pet. Het Begrootingsdebat is daarop voort gezet. De heer Mees verdedigde een politiek tot het afdoen van practische zaken, waar voor steun bij alle richtingen te vinden is en drong aan op wegneming van de negatieve kenmerken der kieswet. Hij en de heer Bahlmann achtten den finan- ciëelen toestand niet zorgwekkend, maar voorzichtigheid is plicht. De Ministers van Buitenlandsche en Binnenlandsche Zaken hielden vast aan het regeeringsprogram en verdedigden staatsinmenging waar die noodig is de noodwet voor de gemeenten levert geen nadeeleu op. De Minister Tak deed nogmaals een beroep op samenwer king voor de kieswet. De Minister Pierson verklaarde dat geen protectionistische voorstellen van de regeering te wachten zijn. Hij hoopte dat de herziening van personeel en successie met 1 Mei zou kannen worden ingevoerd Zie laatste berichten Inhoudsopgave van no. 5 van het Maandblad tegen de Vervalschingen (Red. Dr. P. F. van Hamel Roos te Amsterdam), dd. 1 December 1893 Conserveering van levensmiddelen in verbaml met vervalscbinuen, Onderzoekingen van levensmid delen en handelsartikelen geduan aan het Bureau voor chemisch en microscopisch onderzoek Spuistraat 141 Amsterdam Directeuren Dr P F. van Hamel Roos eo A Harmens Wz. Conirdle-onderzoekingenBoter Melk Cognac Beschuit Stout - Oranje bitter Kindermeel Malaga-Wijn Kaasstrein- sel Geëmailleerde Pannen - Mosterd) Ouder- zoekingen van meel, boter, cacao eo zeep - Verval- acbing van Sigaren Hygiëne en Industrie (Een be langrijke vergadering van buitenlandsche scheikundigen (Slot) Loodvergiftiging door thee Tinvergifii- giUK door onvemiste conserveubiissen Onzindelijk heid eu besmetting Vergiftiging door bet gebruik van oesters en mosselen Vergiftiging door smeer olie Verkoop van schadelijk vleesch en worst Guud uit zeewater Dagelijksche verandering van het vetgehalte der melk De prijs van aluminium Het bruikbaar makeu van ransige olijfolie Middel tegen dco houtworm in meubels Eeu goed boter-kleursel) Feuilleton (Morpbinisme De geur der bloemen Prol. Jaeger en de kwakzalverij Een vergiftiging door adellijke leeuwerikken Tcgeu het overkoken der melk dit verliet. Een aanval van hartkramp had hem verhinderd om uit te vorschen, waar zij heenging1. Hij had zich toen per rijtuig naar huis lateu brengen, want hij moest aan de vreugde van zijn hart lucht geven. Nu," riep hij plotseling uit, heeft geen van beiden iets te zeggen Is het u zoo onverschillig, dat Bertha eindelijk na zoo vele maanden zoeke.ns gevonden is Eindelijk zag ik haar weder in armoede. O, die gedachte berooft me bijna van mijn verstandIk kan het niet verduwen!" Hij was opgesprongen en liep zoo op gewonden in de kamer heen en weer, alsof hij werkelijk niet goed bij het hoofd was. Blijf bedaard, Victor," sprak lady Carley «Het is niet goed, dat je je zoo opwindt. Wij zijn natuurlijk bijua even verheugd als je'zelf bent. God zij dank, dat je haar levend en gezond hebt te ruggevonden. Wat moet er nu gedaan worden Een zonderlinge plant Planten-voedsel) Cor respondentie Vraagbord (Gislvervalsching Soda- vermenging. Kerk- en Schoolnieuws. Ned Herv. Kerk. Bedankt voor Dreiscbor de beer S. C. Kijletra, cand te Leiden idem voor Kerkwerve ds. D Meerburg, te Vrees wijk. Geref. Kerken. Beroepen te Harlingen ds. J. D. van der Velden, te Middelburg. RECHTSZAKEN Door de Arrondisseraents-Rechtbank te Middelburg is jl Diusdag o m veroordeeld wegens mishandeling J. U. 43 j gep. militair iu het gAsthuis alhier, tot 14 d. gcv. 6lraf, Inzake A. W. S.. 28 jaar holmeester alhier, geapel- leerde van een vonuis van het kantongerecht te Mid delburg. waarbij hij ter zake van eene overtreding der politieverordening is ontslagen van rechtsvervolgiog, is hel vounis dea eersteo rechters, inel ontvankelijk ver kering van het hooger beroep vernietigd, on opnieuw rechldoeude, de geappelleerde veroordeeld tot f 1 b. s. ld. li. Allen iu de kosten, de laatste ook in die gevallen op het hooger beroep. Dienzelfdeu dag zijn door het kantongerecht aldaar o.rn, veroordeeld: wegens het bebbon van eeu uitstal ling op een trottoir P de V., tot f 1 b. s. 1 d h. i het spelen met dobbelsteenen eu muntspeciën iu het opoubaarJ. d N., tot I 1 b a. 1 d. h. Verder wegeus droukcuschap P, d. K., J, r. M., H. K. B., S. O., tot f 1 b. s. 1 d h.,; H. R tot 2 d. h. Allen alhier en tevens io de kosten. Een buitengewoon brutale diefstal is in een der laatste nachten in het Hotel-Sluis" te Arnhem gepleegd. Om halfeen begaf zich de heer Sluis met zijn gezin, daar alle logés te bed waren, ter ruste. Zondag-morgen kwart over zessen werd hii door den kellner gewaarschuwd dat er oDraad was. Spoedig bemerkte hij dat dieven zijn huis waren binnengedron gen en ongemakkelijk hadden huisge houden. Een schrijfbureau in de huis kamer (in de huiskamer komt aan den eenen kant de alkoof uit, waarin de heer Sluis met zijne vrouw slaapt, en aan de andere zijde is de keuken) was openge broken en uit een blikken trommel wa ren twee bankjes van f 60, een van f 25, twee muntbiljetten van f10 en twee gouden tientjes ontvreemd, henevens een linnen zakje met f60 h f70 aan zilver geld en een bakje met pasmunt. Ook de «Wat?" riep hij verwonderd uit.Wel, wat anders dan morgen naar dat mode magazijn gaan en haar halen 1" «Haar halen, mijn kind?En waarheen dan? Naar hier vroeg lady Carley zacht. Zijn bleek gelaat werd nog bleeker, hij zonk weder op een stoel neer en de tranen sprongen hem uit de oogen. Vergeef het me, VictorIk had niet moeten vragen- Ik weet, dat dit toch nooit kan gebeuren, ik heb het niet zoo gemeend. Ik zal alles doen, wat je wilt. Ik zal haar gaan spreken en haar hier brengen, als zij wil." Waarom zou zij niet willen?" vroeg hij onstuimig. Waarom dat woordje «als"? Zij is miju wettige vrouw zij is gravin NortonDenkt u, dat ik haar broodeloos en alleen aan haar lot zou overlaten? U moet haar overreden, zij vwet meekomen naar hier Zijn vreeselijke opgewondenheid ver schrikte lady Carley nog meer als al het vorige. In haar vertwijfeling keek zij radeloos naar haar nicht Blanca, die

Vlissingse Courant | 1893 | | pagina 1