VLISSINGSCDE COURANT. VADER EN ZOON, No. 143. Woensdag 6 December 1893. 3 l,te Jaargang. Binnenland. FlItLLIf §H. BUREAU: [leine Markt I N°. 187. Prgs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËN; Van 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Benig Agent voor Frankrijk de firma G-. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt Dlusdag-, Bonderdag- en Znterdngavond. Abonnementen voor België, Duitschland, land en Frankrijk f 1.66 per drie maanden Vlissingen, 5 December. De heer W. L. Winkelman, kapitein bij de dd. schutterij alhier, vierde Vrijdag den 1 Dec.' jl. zijn 25 jarig jubilé als officier. Aan hem is vergund om in het eere- teeken voor eervollen en langdurigen werkelijken dienst het cijfer XX te doen verwisselen met dat van XXV Ontving hij op dien dag vele cadeaux én hartelijke gelukwenschenZondag avond bracht het muziekgezelschap Ons Genoegen," vergezeld van het kader der le comp. en met de tamboers aan het hoofd, hun president en kapitein eene Door het kader werd hem een prach- tigen Holosteric barometer in hout aan geboden, waarop een zilveren plaatje is aangebracht, en waarop gegraveerd is Het kader der dienstdoende Schutterij te Vlissingen 2 Dec. 1893." Van de tamboers ontving de jubelaris hun portret en groupe (cabinet formaat) en van het muziekgezelschap een koperen bouloir. Naar wij vernemen, hebben de officie ren der d d. schutterij alhier het voor nemen, den jubilaris in den loop dezer maand, door het aanbieden van een voor hem passend geschenk, blijk te geven van hunne sympathie. Van wege H. M. werden dezer dagen toegekend de zilveren medaille voor 24 jaren eer lijken en trouwen dienst aan den vuur- stoker le klasse, A. Burgers, dienstdoend machinist bij den stoommisthoorn te Nieuwe Sluis de bronzen medaille voor 12 jaren eer lijken en trouwen dienst aan den stuur man bij de marine C, Reijnhout en aan de vuurstokers le kl., met voornoemden stuurman gedetacheerd als lichtwachters aan boord van 's Rijks lichtschip Schou- wenbank, M. Driessen, B. G Bleijs- wijk, J. Krieger, W. A. Segeler, C. M. Piekart en H. J. Halffman. BEWERKT DOOS A M O. 58.) Leonore antwoordde niets, maar op eens hoog zij ver vooruit. Zij sloegen de Oxfordstraat in en onder den stroom menschen op het voetpad bemerkte zij de magere gedaante van een vrij laugen lichtblonden man. Portia," riep zij met gedempte stem, «kijk daar eensl Is dat graaf Norton niet Ja, waarlijk, en hij heeft ods ook ge zien. koetsier, stilhouden Hij moet mee, of hij wil of niet I Mijn waarde graaf Norton, wat een gelukkig toeval I Miin zuster Leonore sterft bijna van ongeduld Gisteren (Maandag) werd op de gebrui kelijke wijze door den luit. ter zee le kl. J. W. de Bruijue, commandant van Flr. Ms. stoomkononueerboot Dog alhier, de bronzen medaille voor 12 jarigen trouwen dienst uitgereikt aan den matroos 2e kl. J. J. H. Euijer. Volgens mededeeling van den inspec teur over het loodswezen in het 6e dis trict d d. 30 November jl. zijn in de be- tonniDg van de navolgende vaarwaters van de Schelde, de volgende wijzigingen gebracht 1. Pas van Terneuzen. a. Roode kogelton no. 4 met bol is verlegd in 108 d M. water, op 51° 24' 6" Nb. en 1° 9' 17" W.l. b. Spitse ton no. 5 is verlegd in 122 d.M. water, op 51° 23' 20" N.b en 1° 8' 52" W.l. e. Spitse ton no. 5a is verlegd in 130 d.M. water, op 51° 22' 58" N.b. en 1° 8' 38"oW.l. d. Spitse ton no. 6a met kegel is ver legd in 135 d.M. water, op 51° 22' 14" N.b. en 1° 8' 8" W.L e. Stompe ton no. 8 is opgenomen. 2. Overloop van Margriet. f. Stompe ton M 1 met kruis is ver legd in 90 d.M. water, op 51° 20' 55" N.b. en 1° 2' 8" Wl. 3. doeringen. g. Stompe ton E 4 is verlegd in 100 d.M. water, op 51° 21' 29" N.b. en 1° 0' 33" Wl h. Stompe ton E 4d is verlegd in 126 d.M. water, op 51° 21' 44" N.b. en 1° 0' 7" Wl. i. Stompe ton E 4c is verlegd in 108 d.M. water, op 51° 22' 3" N b. en 0° 59' 48" W.l. j. Spitse ton E 4a is opgenomen. k. Stompe ton E 4d is voorzien van een afgeknotten kegel als topteeken. I. Van stompe ton E 3 is het toptee ken, zijnde een afgeknotten kegel weg genomen. 4. Zuidergat. m. Spitse ton no. 15a is verlegd in 81 d.M. water, op 51° 25' 2" N.b. en 0° 52' 20" W.l. n. Bijgelegd stompe ton no. 16a in u weer te zien. Kom, s^p in. Er is nog een plaats open en het doet ons allen veel genoegen u te ontmoetenMary, ik stel je voor graaf Norton, een intie- men vriend van ons buis. Miss Howard, mijn nicht 1" Tegenstand was onmogelijk. Het vol gende oogenblik reed bet rijtuig voort, graaf Norton zat er in. Haar zuster had niet overdreven, dacht Leonore. Zijn blond haar was verbleekt maar niet van ouderdomzijn oogen misten den vroegeren glans, hij was bijna niet te herkennen. Voortdurend scheen bij rond te zien naar iets, dat hij zocht of verwachtte te zien. Zijn gelaat stond verstrooid en uit zijn gesprek bleek, dat hij het grootste deel van zijn afwezig heid in Amerika had doorgebracht, lu Amerika? De beide zusters wisselden een blik van verstandhouding. Daar was die vreemde ongetwijfeld, die Bertha DarrellHadden zij elkaar weergezien Men bereikte het modemagazijn. «Graaf Norton, u gaat natuurlijk mee," 126 d M. water, op 51° 25' 4" N.b, en 0° 51' 55" Wl. c. Stompe ton no. 17 is verlegd in 112 d.M. water, op 51° 24' 30" N.b. en 0° 51' 23" W.l. p. Stompe ton no. 20 is verlegd in 68 d.M. water, op 51° 28' 14" Nb. en 0M 50' 0" W.l. q Stompe ton no. 21 is verlegd in 78 d M water, op 51° 22' 56" N b. en 0° 49' 82" W.l. r Stompe ton no. 26a met afgeknotten kegel is verlegd in 68 d.M. water, op 51" 23' 0" N.b. en 0° 43' 52" W.l. 5. Nauw van Bath, s. Bijgelegd spitse ton no. 26a in 74 d.M. water, op 51° 23' 46" Nb- en 0° 41* 10 Wl. N.B. De tonnen zijn opgegeven volgens het nieuwe betonniDgstelsel. Einde dezer week wordt alhier verwacht het stoomschip Zuid-Holland van de Rot- terd. Loyd, ten einde aan de werf der Kon. Maatsch. De Schelde dezelfde verandering te ondergaan, welke met het zusterschip de ex-Batavia, thans Soembingheeft plaats gehad. Hiertoe zou de Zuid-Holland medio Januari in het droogdok te Middelburg komen. De Soembing zal denkelijk den Oen dezer proeftocht varen naar Rotterdam, om aldaar te worden afgeleverd. Heden (Dinsdag) avond worden eenige oudjes in het Gasthuis alhier een 120-tal mannen en vrouwen ter ge legenheid van St. Nicolaas, op eenige versnaperingen getracteerd Naar wij vernemen, staat die tracta- tie in verband met bet vele geschrijf over de winkelvereeniging«Eigen Hulp" alhier. In de Zondagavond gehouden maande- lijksche vergadering, der afdeeling Vlis singen, van den Ned. R. K. Volksbond, welke werd opgeluisterd door eenige fraaie muzieknummers, uitgevoerd door de onderafdeeling »St. Caecilia," werden wederom een 20 nieuwe leden, eereleden en aspirantleden geïnstalleerd. Onder meer werd medegedeeld, dat in beval gravin Portia met een verleidelijk lachje. «Wij zijn spoedig gereed met onze zaken 1" De graaf bood haar den arm en ge leidde haar naar binnen. Gravin Portia had verscheidene din gen te bestellen. Aan een avondtoilet moesten eenige veranderingen gemaakt worden, die de winkeljuffrouw nauwkeu rig aanteekende. Na het nieuwe gar neersel bij elkander gezocht te hebben, riep zij naar binnen «Juffrouw Stuart!" Een zacht »ja" was bet antwoord, maar graaf Norton klonk dit woord als een donderslag in de ooren. Juffrouw Stuart kwam in den winkel en nam van de winkeljuffrouw de japon in ontvangst met de noodige aanwijzing voor het ver anderen. Het was vlij donker in het ma gazijn, slechts een oogenblik viel het heldere daglicht op haar gelaat, vóór zij verdween. Graaf Norton stond, al was hij uit een diepen, langen slaap ontwaakt. Hij den loop der maand November weder twee nieuwe afdeelingen van den Bond waren opgericht, zijndete Dordrecht en te Edam en dat binnen enkele dagen Leiden en den Helder zouden volgen. Het aandeel der gemeenten in de lich ting der nationale militie over 1894 is door Ged. Staten van Zeeland vastge steld als volgt Aagtekerke 2, Aardenburg 7, Arne- muiden 3, Axel 9, Baarland 1, Biervliet 9, Biggekerke 2, Borssele 2, Boschka- pelle 4, Breskens 4, Brouwershaven 5, Bruinisse 7, Burgh 2, Cadzand 3, Cats Clinge 7, Colijsplaat 5, Cortgene 1, Domburg 2, Dreischor 2, Driewegen en 's Heer Abtskerke 1, Duivendijke 3, Eede en St. Kruis 3, Eikerzee 1, Ellemeet 2, Ellewoutsdijk 1, Goes 18, Grauw 4, 's Gravenpolder 4, Groede 8, Grijpskerke 1, Haamstede 3, 's Heer-Arendkerke 9, 's Heerenhoek 1, Heinkenszand 5, Hengst dijk 2, Hoedekenskerke 3, Hoek 4, Hon- tenisse 16, Hoofdplaat 4, Hulst 6. Verder Kapelle 6, Kattendijke 4, Kerk- werve 1, Kloetinge 3, Koewacht 7, Kou- dekerke 5, Krabbendijke 5, Kruiningen 8, Meliskerke 2, Middelburg 38, Nieuwer- kerk 3, Nieuw- en St. Joosland 3, Nieuw- vliet 1, Nisse 1, Noordgouwe 3, Noord- welle 2, Oostburg 6, Oosterland 6, Oost- ka pelle 3, Oost- en West Souburg 5, Ossenisse 1, Oudelande 3, Oud-Vosmeer 8, Ouwerkerk 1, Ovezand 4, Philippine en Overslag 1, Poortvliet 3, Renesse 1, Retranchement 3, Rilland-Bath 5. En ten slotte Sas van Gent 4, Scher- penisse 4, Schoondijke 6, Schore 2, Se- rooskerke, (Schouwen) 1, Serooskerke (Walcheren) 4, St. Annaland 6, St. Jan steen 6, St. Laurens 2, St. Maartensdijk 9, St. Philipsland 4, Sluis 6, Stavenisse 4, Stoppeldijk 4, Terneuzen 16, Tholen 8, Veere 2, Vlissingen 27, Vrouwepolder 2, Waarde 2, Waterlandkerkje 2, We- meldinge 5, Westdorpe 4, Westkapelle 4, Wissekerke 6, Wolfaartsdijk 5, Yer- seke 9, IJzendijke 6, Zaamslag 8, Zie- rikzee 18, Zonnemaire 3, Zoutelande en Ritthem 2, Zuiddorpe 4 en Zuidzande 3. Het totaal der lichting bedraagt, zoo als vroeger reeds gemeld is, 514. had geen gelaat kunnen zien, alleen had hij een gedaante bemerkt, maar dat ja" bad hem geroerd tot in bet diepst van zijn ziel. Zou 't waar zijn Of was het een wreede vergissing? «Beste vriend," sprak gravin Portia, «hier hebben wij onze zaken afgedaan. Wij kunnen gaan De graaf geleidde haar naar het rijtuig. Welke verontschuldigingen hij aanvoerd- de, wist hij zelf niet goed, maar hij zag het rijtuig wegrollen, terwijl hij zelf op den hoek van de straat bleef staan en den uitgang van het modemagazijn scherp in het oog hield. Had hij Bertha zijn Bertha ein delijk teruggevonden Sedert tien lange, lange maanden zocht hij tevergeefs naar de vrouw, die hij verloren had. Leefde zij of was zij- dood Niemand wist het. Zij was in de wijde wereld ondergegaan zonder eenig .spoor na te laten, of sleet in kommervolle omstandigheden haar treurig leven Rusteloos zocht hij haar dag en nachtal het mogelijke had hij

Vlissingse Courant | 1893 | | pagina 1