VLISSINGSCIl! COURANT VADER EN ZOON. No. 131. Woensdag 8 November 1893. 31ste Jaargang. Gemeentebestuur. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËN; Van 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Benig Agent voor Frankrijk de firma G-, L. DAUBE Go., te Parijs. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitechland, Enge land en Frankrijk f 1.65 per drie maanden. IKlOcDWEt^tnlIED De Borg. en Wetb. van Vlissingen, Gezien de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Stbl no. 95), tot regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtin gen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken, Brengen by deze ter algemeene kennis dat by ben i8 ingekomen een verzoek van G. J. WONDERGEM om vergunning tot het ver- grooten van zyne smederij in perc. wijk IC no. 209 aan de Prinsenstraat, kadastraal be kend in sectie D no. 1205 dat dit verzoek met de bijlagen, gedurende veertien dagen, te beginnen met Vrijdag den 8e November 1893 op do gemeente-secretai ie ter vÏBie zal worden gelegd en dat den 17on November 1893, ten raadhuize, des namid dags te 2 uren, gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen het oprichten der inrichting in te brengen, terwijl gedurende drie dagen vóór dat tijdstip, ter gemeente secretarie van de ter zake ingekomen schrif turen kennis kan worden genomen. Vlissingen, 3 Nov. 1893. Bnrg. en Weth. voornoemd, TÜTE1N NOLTHENIUS. De Secretaris, J. H C BUSING, KEURING van voor den krijgsdienst geschikte paarden. De Bnrg. en Weth. van Vlissingen, Vestigen er de aandacht van paardenhou- dera in deze gemeente op, dat de termijn, waarbinnen de hnn verstrekte formulieren, ingevuld ter secretarie hadden behooren be zorgd to zyn, is verstreken en noodigen allen, die dit hebben verzuimd uitdit ter vermyding van voor hen onaangename gevolgen, alsnog onverwijld te doen. Vlissingen, 6 November 1893. Bnrg. en Weth. voornoemd, TÜTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, J. H. C. BUSING. HAVMIIMUGS MMfïS. De Bnrg. en Weth. van Vlissingen, brengen bij deze ter kenuia van een ieder dat zij, die genegen inocliten zijn vrijwillig te die nen bij de Datiouale militie, zich vóór den I December a. s., dagelijks, met uilzondering van de Zondagen, zullen kunnen vervoegen ter gemeente-secretarie, ver gezeld van twee ter goeder naam cn faam bekeod staande meerderjarige inwoners dezer gameente, die de vereischte verklaring omtrent den burgerlijken staat en LIET' BEWERKT DOOR A M O. 46.) Nog; wat bleek, zat Bertha in een leunstoel in het morgensalon, toen graaf Victor binnentrad en met open armen op haar toesnelde. Wat zie je bleekriep bij uit. Heeft bet bal je vermoeid? Ik moet naar bet kasteel Northminster. Het zou wel prettig zijn, als je meeging. De luebt zou je goed doen. Heb ik je al gezegd, dat men begonnen is aan de verbouwing »Ja," antwoordde zij, de oogen op slaande, »maar ik ben nog te vermoeid. Op een anderen keer ga ik mee. Laat me van daag bier blijven." het gedrag van den persoon, die als vrijwilliger ver langt op te treden, kunnen afleggen en bet op te ma ken getuigschrift onderteekenen; voorts dat de vrijwilligers voor de militie moeten zijnon gehuwd of kinderloos, weduwnaar en ingezetenen van bel rijk. lichamelijk voor den dienst geschikt ten min ste 56 meter lang, en op den len Jauuari van bet jaar der optreding als vrijwilliger het 20ste jaar inge treden zijn en het 35e jaar niet hebben volbracht Zij die in hot bezit zijn van do hier onder sub. 2 vermel de stukken kunnen tot en met bun 40o jaar als vrij willigers voor do militie worden toegelaten; dat zij. zoover zij daartoe geschikt bevoudeu ziju en er gelegenheid toe bestaat, worden ingelijfd bij het corps hunner keuzo. dat zij, behalve het bovenbedoelde getuigaehrift. zul len moeten overleggen: lo. bet bewijs dat zij aan de plichten der militie, voor zoover die te vervollen waren, hebben voldaan 2o indien zij als militair, op 's lands vloot gediend hebben, eon bewijs van ontslag en een getuigschrift van goed gedrag, afgegeven door den commandant van het corps, waarbij zij laatstelijk hebben gediend(dit ge tuigschrift kan bij den comuiaudaut worden aangevraagd ij 3o. indien zij miuderjarig ziju een bewijs van hun nen vader of voogd dat hij die voor de militie is ingeschreven, als vrij— williger wordt toegelaten slechts voor de gemeente in welke hij ingeschreven is tenzij hij geeo plichten teu aanzien vBn de militie meer te vervallen hebbe. En is hiervan afkondiging geschied waar bet behoort, den 1 November 1893. De Burg. en Weth. voornoemd, TÜTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, J. H. C. BUSING. PLAATSELIJKE BELASTING. Besluit tot voortdurende heffing van verbruiksbelastingen. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, doen te weten dat door den road dier gemeente in zijne vergade ring van den 5 September 1893 bij besluit no, 2 is genomen het navolgende BESLUIT lot voortdurende heffing ecuer plaat selijke belastiog op voorwerpen van verbruik iu de gemeente Vlissingen. De Gemeenteuad van Vlissingen overwegeudo dat de gemeente Vlissingen voortdurend behoefte heeft aan de heffing van plaatselijke belaBting op het gedistilleerd en op het gemaal gezien de wet van 28 December 1891 (Staatsblad no. 236), tot afwijking van den regel gesteld bij artikel 241 der gemeentewet, betreffende de heffing vau plaat selijke belasting tea behoeve van dc gemeente Vlissingen op het gedistilleerd en op het gemaal. Besluit s Voortdurend van kracht te verklaren de verordeningen tot heffing van plaatselijke belasting op het gedistilleerd ea op het gemast, zooals die laatstelijk zijn vastgesteld bij de Raadsbesluiten van 22 September 1881 en 7 Oc tober 1884, en goedgekeurd bij Koninklijk besluit vau 4 November 1884. no. 14, met de daartoe betrekkelijke vcrordeniugen op de invordoring. Vlissingen, den 7 November 1898. De Gemeenteraad voornoemd, De voorzitter. TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, J. H, C. BUSING. Men kon de teleurstelling; op zijn ge laat lezen, maar hij zei niets. Zij dulde, dat hij haar een kus gaf, voor hij heen ging. Zoodra hij weg was, sprong Be atrice van haar stoel op en zeide ver ontwaardigd Bertha, je bent het ongevoeligste schepsel, dat ik ooit ontmoet heb 1 Je ge drag is onuitstaanbaar I Maar och eigenbelang zal wel de voornaamste ka raktertrek van de aanstaande gravin zijn. Arme graaf Victor Arme Charles! Wat de een verloren heeft, daar zal de ander niet bij winnen 1" »Ik zie niet in waarom je zoo'n mede lijden met die twee hebt!" antwoordde Bertha. «Graaf Norton zal in mij een getrouwe echtgenoot vinden en wat Char les betreft, hij beeft zijn troost reeds bij barones Leonore gevonden." »0, Bertha, bertha, wat ben jij een gevoelloos schepselMen zou gelooven, dat je een steen hebt, waar anderen hun hart dragen. Hoe kan een meisje zich zoo verkoopen verkoopen, ja, dat is Behoort bij Koninklijk besluit van 16 October 1893 no 22. Mij bekend De Minister van Binnealaodschc zaken, 'get) TAK VAN POORTVLIET. Overeenkomstig het oorspronkelijke, De Secretaris-Generaal van Hinnenlandsche Zaken, (get.) DIJCKMBESTER. En is hierran afkondiging geschied waar het behoort, den 4 November 1893. De Burg, en Weth. voornoemd, TÜTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, J. H. C. BUSING Binnenland. Vlissingen, 7 November. De mach. 3e kl. A. Risseeuw wordt ge" aatst aan boord van Hr. Ms. kanon neerboot Dog stationschip alhier ter vervanging van den mach. 3e kl. E. F. Blase, die bestemd is voor den dienst in West-Indie en 23 dezer per particu liere gelegenheid van Amsterdam der waarts vertrekt. Naar wij vernemen, zal de afdeeling «Vlissingen" van den Ned. R. K. Volks bond, het Patroonsfeest van den bond, Zondag 12 November, op feestelijke wijze in bet Badhotel vieren. De als redenaar zoo gevierde zeer eerw. pater W. J. van Hooff S. J., pastoor te Amsterdam, zal als feestredenaar op treden, terwijl de muziek- en zangver eeniging »St. Caecilia", onder directie van den heer André J. Geijsen, door het uitvoeren van een veelbelovend pro gramma, zeker het hare er toe zal bij brengen om den leden en eereleden met hunne/lames een recht genoeglijken avond te bezorgen. Met het oog op het vergevorderde jaargetijde, heeft het bestuur der afdee ling onderhandeld met de directie der stoomtram VlissingenMiddelburg, om voor die gelegenheid de tram naar en van het badhotel te doen rijden. De collecte voor behoeftigen, gerech tigd tot het dragen van het Metalen Kruis en de Citadel-Medaille, gisteren alhier gehouden,heeft opgebracht 45,70, tegen ƒ55.5772 in vorige jaar. Bij den geneeskundigen dienst van het het eenige passende woord 1 Er is je aan den graaf niets gelegen. Je eerzucht, je dwaze hunkeren naar macht doet je dit huwelijk sluitenAls je nog in staat bent om lief te hebben, dan heb je nie- ruaud lief dan Charles. Spreek daar maar niet tegen! Of bemin je hem niet?" Het is nu wel reeds wat laat om zoo iets te bekennen," antwoordde Bertha zoo bedaard, alsof er over een japon of een bloem gesproken werd. «Maar, als ik je een pleizier doe, dan wil ik het wel zeggen »Ja, ik heb Charles lief!" Beatrice zette groote oogen ,op. «Heb je hem lief?" herhaalde zij. «En je laat hem toch Om een niets want wat wegen alle rijkdommen der wereld op tegen ware liefde Bertha lachtespottend of wan hopig Beatrice, je bent een dwaas kind, als je denkt, dat men altijd moet trouwen, als men elkaar liefheeft. Ik bemin Char les, maar ik heb me zeiven ook lief en daarom trouw ik met graaf Norton. Met Belgische loodswezen is als tweede ge neesheer aangesteld de heer J. P. Ver maas, arts alhier. Gisteren werd van de werf «de Vol harding" van de heeren den Bouwmeester Borsius van der Leijé te Middelburg te water gelaten een ijzeren paviljoen- jacht voor schipper J. F. de Backer te VValsoorden en met den bouw van een ijzeren zeilaak voor rekening van schip per C. Schuurveldt te Goes aangevangen Naar aanleiding van een bij Ged. Sta ten van Zeeland ingekomen brief van den provincialen veearts der le kl. om voor het vee, dat door de Exportmaat schappij met bestemming naar Engeland alhier aangevoerd en onmiddellijk na aankomst alhier geslacht wordt, ont heffing te verleenen van de verplichting tot keuring, bedoeld bij art. 18 van het reglement op den veeartsenijkundigen dienst en politie Provinciaal blad no 70 van 1880); geeft het Ged. college aan de Provin ciale Staten in overweging te besluiten art. 24, littera b, van het reglement be treffende den veeartsenijkundigen dienst en politie in de provincie Zeeland, vast gesteld 11 Juli 1872, gewijzigd 10 Juli 1880, te lezen als volgt «om het in de provincie ingevoerde rundvee afgezonderd te houden, en om het door een provincialen veearts te doen onderzoeken." Bij het gisteren te Utrecht gehouden examen voor apothekersbediende is ge slaagd de heer P. J. Spruijtgeboren te Goes. Naar Het Vad. verneemt, is aan het departement van financiën een wetsont werp gereed tot betere verzekering van de heffing der invoerrechten. De com missie voor de handelspolitiek heeft zich met dat ontwerp vereenigd. De Verzekeringsbode deelt mede, dat de Staten-Generaal weldra zal bereiken een wetsontwerp, strekkende tot bevor dering van veiligheid in fabrieken en werkplaatsen. hem mag je meelijden hebben, want hij heeft een edel hart en hij bemint me. Maar je broeder heeft geen meelijden noodig, die zal om mij de hand niet aan zijn leven slaan 1" Daar komt hij riep Beatrice plotse ling. «Ik vrees dat hij ons gespreli ge hoord heeft." «Dat mag wel," zei Bertha kalm. «Wat hij dan gehoord heeft, was voor hem geen nieuws meer." «Je moet stellig visschenbloed in je aderen hebbenik kan en wil dit val- sche spel niet langer aanzien," sprak Beatrice heftig en verliet verontwaardigd het salon. «Charles," wendde Bertha zich nu tot haar neef, die naderbij kwam, «je hebt geluisterd naar ons gesprekBeken het maar 1" Charles ging op kleinen afstand van haar zitten en antwoordde rondborstig «Ja, ik heb geluisterd, ik heb alles ge hoord! Ik erken altijd mijn verkeerde dadenIk heb onder het venster gestaan.

Vlissingse Courant | 1893 | | pagina 1