VLISSUV'GSCOE GOUfiANI VADER EN ZOON. No. 122. Woensdag 18 October 1893. 31ste Jaargang. Gemeentebestuur. Binnenland. riULLIT®!. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men aboaneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G. L. DAUBE Ss Co., te Parijs. Verschijnt Dinsdag-, Donder dag-en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duiteohland, Enge land en Frankrijk f 1.05 per drie maanden. NIJVERHEID. De Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, Gezien de artt. 6 en 7 der wet vaD 2 Juni 1875 (Stbl. no. 95), tot regeling van het toezicht bij bet oprichten van inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunneD ver oorzaken, Brengen bij deze ter algemeene kennis dat zjj voornemens zijn, tot Gedeputeerde Staten van Zeeland een verzoek te richten, om vergunning tot het overbrengen van de bestaande verzamelplaats van beer en mest- speciön, naar het, buiten de voormalige Ma rinepoort gelegen, terrein, kadastraal bekend in sectie D no. 1143 en 1144; dat dit verzoek met de bjjlagen, gedurende veertien dagen, te beginnen met Vrijdag den 13 October 1893, op de gemeente-secretarie ter visie sal worden gelegd en dat den 27 October 1893, ten raadhuize, des namiddags te 2 uren, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het oprichten der inrich ting in te brengen, terwijl gedurende drie dagen vóór dat tijdstip, ter gemeente-secre tarie van de ter zake ingekomen schrifturen kennis kan worden geoomeD. Vlissingen, 13 October 1893. Burg. en Wetb. voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, J. H. C. BUSING. Vlissingen, 17 October. Het Nederl. Tooneel- en Vaudeville gezelschap, directie Willem H, ten Hoonte van het Salon plaats Doelen te Rotter dam, dat gisteren avond in de zaal Kuij- pers alhier eene voorstelling gaf, had "waarlijk eene volle zaal verdiend voor hun alleszins zeer verdienstelijk spel. Opgevoerd werd „Man en Vader, maar Vrouw noch Kind," blijspel in drie be drijven, van Görner, van het Nederl. tooneel, bewerkt door Mr. C. T. v. d. Brugghen, voorafgegaan door de „Werk staking," tooneelspel in 1 bedrijf door Rosier Faassen. Het tooneelspel de Werkstaking, waarin vooral de heer W. H. ten Hoonte als Hendrik Bakker uitmuntte, en ons een 37.) BEWERKT DOOR A M O. TWEEDE DEEL. In haar bezorgd hart dook een voor gevoel op, maar zij drong toch niet ver der aan. Bertha gevoelde zich nog steeds als iemand, wiens denken en gevoelen ver lamd is. Ilier was het keerpunt van haar leven Waar zou de stroom haar heenvoeren Naar hooger of naar lager Kapitein Hammond kwam haar ge peins storen en verzocht haar aan liet klavier te gaan en een lied te zingen. Werkelijk voldeed zij aan dit verzoek. Maar eenmaal aan 't klavier, werd zij de oude en zong met vuur een een- echt type van een werkstaker te zien gaf, die tengevolge van te luisteren naar raddraaiers, diep was gezonken, kwam goed tot zijn recht. Het blijspel, dat niet minder verdien stelijk werd gespeeld, voldeed goed. Mevr. ten Hoonte was ook daar eene aange name verschijning en verdient alle lof. Wij hopen nog meermalen dat gezel schap alhier te zien optreden en dan voor een volle zaal. In de Zaterdag te Middelburg gehou den raadszitting heeft de heer Snijders, sedert 25 jaar lid van dien raad, zijn ontslag genomen en terstond de verga dering verlaten, omdat met 9 tegen 6 stemmen besloten was de commissie voor het ontwerpen van een nieuw contract voor de exploitatie van het droogdok niet in stand te houden. De raad heeft vervolgens met 12 tegen 3 stemmen besloten het onlangs door de Kou. Maatsch. »De Schelde" alhier aan gekochte droogdok te Middelburg niet vanwege de gemeente te naasten. Naar aanleiding dezer raadszitting schrijft men uit Middelburg aan de G-. Ct. Het ontslag- van den heer J. H. Snijders als lid van den Gemeenteraad wordt druk besproken. Het is de tweede maal dat de heer Snijders zulks doet. Eenige jaren geleden bij de behandeling der voorstel len in zake de saldo's van de voormalige wisselbank, nam -.hij ook zijn ontslag, maar werd met groote meerderheid her kozen. De heer Snijders is bij een zeer groot deel der kiezers zeer geacht en mocht hij nu zich weder herkiesbaar stellen dan twijfelen wij geenszins of hij zou worden herkozen, vooral ook omdat de anti-liberalen zijn candiöatuur steeds steunen. In Juli 11. werd hij nog herko zen met 944 van de 1019 stemmen. De Minister van Buitenlandsche Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden dat de door de Belgische regeering uit gevaardigde cholera-maatregelen tegen de herkomsten van Nederland, weder zijnpugetrokken met ingang van 12 dezer. De toestand van den heer Keuchenius is, naar de N. R Ct., verneemt, in die mate verbeterd, dat bij weldra wederom voudig lied. Graaf Norton stond bij haar en luis terde in verrukking naar den klank van haar zuivere altstem. Het lied was uit, zij stond op en spoe dig was de avond voorbij. Allen zoch ten hun .vertrek op om te slapen. Bertha verlangde daar niet naar. Zij sloeg een shawl om, ging bij het ven ster zitten en richtte haar blikken naar den helderen sterrenhemel. Zou zij graaf Norton nemen of niet Liefde gevoelde zij niet voor hem en zou zij waarschijnlijk ook nooit voor hem gevoelen. Van ganscher harte beminde zij Charles, misschien nu nog meer dan tot dusverre. Als zij graaf Norton trouwde, verkreeg zij een hooge positie in de maatschappij en onmetelijke rijkdommen. Zij hechtte veel aan een weelderig leven en aan vermaken. Wat de liefde betreft, graaf Norton be minde haar en voor een vrouw is het altijd beter, dat de man haar bemint dan omgekeerd. aan. de parlementaire werkzaamheden zal kunnen deelnemen, althans in de afdeelingen. Het Kamerlid dr. A. L. Poelman is Zaterdag door een beroerte getroffen en korten tijd daarna overleden. Op 16 September 1891 werd hij door het district Veendam afgevaardigd, nadat mr. Goeman Borgesius, die sinds jaren dat district had vertegenwoordigd, ook te Zutphen was gekozen en de benoeming voor dit district had aangenomen. In de Kamer, zoowel als in de Prov. Gfcfii. Ctwaarin A. L. P. sedert gerui- men tijd artikelen schreef, voornamelijk gewijd aan de sociale quaestie, deed dr. Poelman zich kennen als geavanceerd liberaal. Hij bereikte den leeftijd van 66 jaar. Hij studeerde en promoveerde in de theologiewerd in 1850 predikant te Holwerd, in 1857 te Nijmegen en in 1858 te Noord broek. Hier, te midden van, zijne Groningers, arbeidde hij lange jare i, geacht en bemind om zijne huma- nite;t en groote welwillendheid. Een oogziekte, welk later verergerde tot 'geheele blindheid, verhinderde hem niey het predikambt tot zijnen dood waar •e -iiotnen. Du stukken, welke hij als Kamerlid had te bestudeeren, werden hem door zijne dochter voorgelezen. Door den directeur- generaal der pos terijen en telegraphie wordt een onderzoek ingesteld naar den omvang en den aard der werkzaamheden van directeuren en commiezen op de postkantoren. In de uniformen der zeemacht zullen, volgens het Sbl. kleine wijzigingen wor den gebracht. De eerstvolgende oproeping van jonge lingen, om dienst te nemen bij het instr.- bat. te Kampen is bepaald op *8 Nov. a. s. Binnen enkele dagen zijn mutatiën te verwachten in de hoogere rangen hij het wapen der infanterie. De commissie van rapporteurs voor het voorstel tot wijziging der Indische comptabiliteitswet heeft een amendement Dit was de eene zijde van de zaak. De andere waszij kon naar haar neef gaan en zeggen Charles, de liefde, die ik je toedraag, is grooter dan de liefde voor mezelven. Ik wil je toebehooren, zoodra je dat verlangt." Zij zou dan zijn vrouw worden en een kleine poos zou hun geluk met niets te vergelijken zijn. Maar dan zou hij, ont erfd door zijn papa, zijn brood moeten verdienen in het zweet zijns aanschijns, en opnieuw zou voor haar het oude le ven van zorg en ontberingen weer be ginnen. Een rilling ging haar door de leden, toen ze daaraan dacht. Al zou haar hart breken, zij moest zichzelven en Charles redden, zij zou den graaf haar ja-woord geven En dan De toekomst grijnsde haar tegen als een eindelooze, ledige ruimte, waarin zij niet mocht hopen iets te vinden. Zij stond op en wilde trachten in den slaap alles te vergeten, wat haar hoofd en hart beroerde. ingediend, strekkende om de artikelen betreffende de zoogenaamde financieele scheiding uit het wetsontwerp te lichten, omdat ze de voordracht in gevaar brengen. Het voornemen bestaat, in 1894 het tweede examen voor surnumerair der directe belastingen enz. te houden in Maart of April. De cacao- en chocolade-fabriek «de Zaanstroom" van de firma de erve H. De Jong, te Wormerveer, vierde dezer dagen haar 50 jarig bestaan. Deze fabriek (de firmanten zijn de heeren C. en D. Schoute) geniet niet alleen in ons land, maar ook daarbuiten een welverdiende reputatie. Dat er tusschen patroons en werklieden een uitstekende geest heerscht, blijkt daaruit, dat sommige werklieden er al 30, ja 40 jaar werkzaam zijn. Naar de Stand, verneemt, hebben de bemoeiingen van de afdeeling Amsterdam van Patrimonium", in zake het ontslag van 50 huis-timmerlieden, aan de Rijks werf te Amsterdam dit resultaat gehad, dat Zaterdag 11. niet 50, maar 24 hun ner zijn ontslagen. Do weesinrickting tc Noerbosch. Nadat de commissiën, benoemd tot het onderzoek van bovengenoemde inrichting tot einde September inlichtingen hebben verzameld, zullen zij aan het einde dezer maand in algemeene vergadering bijeen komen te Amsterdam. De verschillende rapporten zullen dan worden ingediend en, tot een geheel vereenigd, spoedig in het licht kannen verschijnen. Ongeveer half November zal dit waarschijnlijk lij vige boekwerk de wereld ingaan. De algemeene indruk, dien de verschil lende commissiën van de Weesinrichting hebben gekregen, zal, naar het Haarl. Dgbl. uit goede bron vernam, hierop neerkomen De schoollokalen en het onderwijs zijn zeer goed. Er zijn negen flinke lokalen en een groote teekenkamer, en het on derricht wordt gegeven door voor hunne taak berekende personen. De werkplaatsen zijn zeer fraaizoo wel de meubelmakerij als binderij, zette rij en drukkerij maken een uitstekenden En zij sliep het was een diepe, droomlooze slaap. De zon stond reeds hoog aan den hemel, toen zij eindelijk uit haar verdooving ontwaakte. Doch nauwelijks had zij de oogen geopend, of de werkelijkheid trad met overweldigende kracht voor haar. Zij wist, dat haar eerste schreden haar den graaf te ge- moet voerden, en zij had zich niet ver- gist. Toen zij de boekenzaal voorbijging, trad hij plotseling voor haar, greep haar hand en trok haar eenigszins onstuimig naar binnen. Bertha, ik heb gewacht," zeide hij en zijn stem beefde van aandoening. Ik heb gewacht al die lange uren sedert gisteren. Ik kan die onzekerheid niet langer verdragen. Oh, spreek om Gods wil, zeg geen neen 1" Onwillekeurig glimlachte zij. Zij be greep zelf niet, hoe zij daar in dit on geluksuur toe kwam »Wat moet ik zeggen?" vroeg zij op onnatuurlijken toon. »Wat wil u, dat ik

Vlissingse Courant | 1893 | | pagina 1