VLISSINGSCHE COHAN! VADER EN ZOON. No. 120. Vrijdag 13 October 1893. 3rte Jaargang. Gemeentebestuur. F 1 i II L L I T Gemengd Nieuws. B U a IS A li Kleine Markt I N°. 187. Prgs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. U 1 T G E V k F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissxngen. PRIJS OER ADVERTENT1ËN Van 1 tot 4 regele ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma Q-. L. DATJBE Co., te Parijs. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitaobland, Enge land en Frankrijk f 1.65 per drie maanden. OPENBARE VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN op Vrijdag 13 October 1893. 's namiddags '21/s uur. a. Mededeelingen. b. Overlegging. e. Eervol ontslag op verzoek van den heer J. H. Dommisse als secretaris van den Koudekerkschen straatweg. d. Benoemingen 1. Leden van het Stembureau voor de verkiezing van een lid der Provinciale Staten op 17 October a. s. 2. Van een onderwijzer aan school B. Voorstellen. 1. Voorstel tot onderhandschen ver koop van eenige perceelen gemeente grond. 2. Behandeling der reclames tegen den Hoofdelijkeo Omslag. 3. Voorstel tot vaststelling van het le suppletoir kohier van den Hoofdelij- ken Omslag dienst 1893. 4. Derde wijziging der gemeentebe- grooting. 5. Voorstel tot afwijzende beschikking op het adres van den heer P. B Oost Lievense om gedurende den winter ge bruik te mogen maken van een gym nastieklokaal tot bet geven van dansles. 6. Voorstel tot het geven van schade vergoeding aan A. Maas voor uit de pacht genomen grond. 7. Voorstel eenige perceelen gemeen tegrond bij de a. s openbare verpachting van bouw- en weilanden niet meer te verpachten. 8. Goedkeuring begrooting van den Koudekerkschen straatweg voor het jaar 1894. Binnenland. Vlissingen, 12 October. Gedurende de tweede helft der maand September jl is aan het postkantoor al hier de volgende brief ter verzending ontvangen, geadresseerd aan onbekende G. II. M Egger, Amsterdam. 35.1 bewerkt door A M O. TWEEDE DEEL. Haar hadden zijn woorden, zijn blik ken gegolden, tegenover baar bad zij a stem altijd anders geklouken dan tegen over de overigen van het gezelschap. In haar nabijheid verkreeg zijn bleek gelaat meer warmte en toch was het nu BeatriceZij legde haar arm op de vensterbank en ondersteunde daar mee het hoofd. Zij was en bleef Bertha Darrell, de arme bloedverwante, en Bea trice, die van af haar geboorte nooit anders dan geluk bad gekend, die werd gravin NortonAls een vertee- rende koorts greep dit haar hersenen Te Middelburg is na een langdurig lijden overleden de heer C. M. van Vis vliet, van 18571880 inspecteur van het lager onderwijs voor Zeeland, en sedert 1 Nov. 1880 schoolopziener in het dis trict Middelburg. De overledene bekleedde ook de betrekking van secretaris van het prov college van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fond sen van de herv. gem. in Zeeland, en maakte deel uit van de commissie van toezicht op het Middelbaar onderwijs aldaar. Tót wethouder der gemeente Zierikzee is benoemd rnr. D. van der Vliet, advo caat en procureur, ter vervanging van jhr. mr. J. W. D. Schuurbeque Boeije, die, door zijne benoeming tot rechter in de arrondissements-rechtbank, als zooda nig bedankt had. Door de afdeelingen van de Tweede Kamer zijn gekozen tot rapporteurs over de Indische begrooting, de neerenCre- mer, Pijnacker Hordijk,Bool, Mackay en Bahlmann. Een vertegenwoordiger eener Duitsche wapenfabriek is in Den Haag aangeko men, om ter beproeving bij het leger aan te bieden een nieuw model geweer, dat het vermogen zou bezitten 50 scho ten per minuut te lossen door een nieuw zelfwerkend systeem. Het bericht van het Vaderlanddat Jhr. Mr. Van Karnebeek tot gezant van het Nederlandsche Hof in Groot-Brit- tannië zou worden benoemd, wordt niet nader bevestigd. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat voortaan de nieuw- benoemde offi cieren der infanterie niet meer bij de vesting bat. mogen ingedeeld worden. Van 1 Juni 1892 tot en met 31 Mei 1893 werden bij ons leger 69 opper-, hoofd- en verdere officieren op pensioen Door de Exploitatie-maatschappij is de gunstige bepaling gemaakt, dat. aan de gezinnen der ambtenaren, in plaats van 3 maal 'sjaars, 12 maal per jaar vrij kaarten over hare lijnen zullen worden verleend. Bij de Hollandsche Spoórweg- aau. Zij zakte ineen, als ware haar hart doodelijk getroffen! Nu had zij alles ver loren, zij had liefde verloren en wat zij als haar geluk beschouwd had, was in rook vervlogen. Zij werd overmeesterd door wanhopige smart. En slechts eenige schreden van haar verwijderd was Beatrice, wier hart van vreugde jubelde. Onophoudelijk klonken haar de woorden van den graaf in de ooren Slechts weinige dagen en dan mag de geheele wereld het weten t" Maar wat mocht de wereld dan weten P" XXI. »Nog éen nacht en dan zijn we er. Dan blijft u eenige weken bij mij op het kasteel Powsys uitrusten, niet waar, mevrouw Stuart vroeg lady Carley, toen ze in een coupé eerste klasse van den trein zaten. Iu Dublin moesten ze nog op een stoomboot om naar Engeland over te steken. Er was een week verloopen sedert maatschappij was dit reeds in toe passing. Onder het hooge beschermheerschap van Z. M. Léopold II, koning der Belgen, zal door de kamer van voedingsmiddelen van de Syndicale Vereeniging eene ten toonstelling van voedingsmiddelen te Brussel gehouden worden, welke zal aan vangen den 19 December a. s. en eindi gen den 3 Januari 1894. De verschillende producten der inzen dingen worden in 50 klassen verdeeld en bevatten allerlei soort van door de industrie bereide en geconserveerde voe dingsmiddelen, zoomede diverse dranken, zoowel gewone als alcohol inhoudende. De bekroningen zullen bestaan in groote prijzen, eere diploma's, gouden, zilveren en bronzen medailles, terwijl alle tentoonstellers een diploma van deelneming zullen ontvangen. De Belgische minister van financien zal aan de intezenden goederen tijdelijke vrijstelling van rechten toestaan. Deze tentoonstelling zal nog opgeluis terd worden door eene afdeeling van ten toon te stellen schilderijen. Het uitvoerend comité, waarvan de bureelen gevestigd zijn te Brussel, Ruys- broekstraat 26, belast zich met het ge ven van gevraagd wordende inlichtingen. Kerk- en Schoolmeuws. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Grijpskerke door ds. W. Timmermans Paquy, te Hoogersmilde voor Biggekerke door ds. P. de Buck, te Oostkapelle. RECHTSZAKEN Jl. Diusdag is door de Arroudissemoats-ltech tba u te Middelburg o m veroordeeld wegens diefstalL). H., 84 j, werkman alhier, tot 2 m gev. str. en in de kosten Dionzelfden dug ziju door bet Kantongerecht om veroordeeld: wegens het verwekken van nachtrumoer li, J C. B., tot f 2 b s. I d. h J. V P. J S lot f 8 b s. 1 a. h bet rijden met een voertuig op een trottoir G. A., en P. J tot f 0. 0 b. s ld. h. Verder wegens bet zonder recht loopeu op een anders grond. Waarvan de toegang blijkbaar is verbodcDF. e. K.. C. C. K-, tot t 1 b s I d. h. Verder wegens dronkenschap: 3J. RS J. P. B., P. J. S tot ft b. e I d h F. K„ P. d. P.. tot 2 d. h„ C. li. R„ tot 6 d. h., H. M tot 2 maal 1 w. h.; J. J. 11., tot 4 maal 2 w. h., Allen alhïee en tevens ia de kosten Het hypnotiseeuen van verdach ten. De Amsterdanische Courant publi- den tocht op het meer van Macroom en sedert had Bertha elke aanraking met den graaf vermeden, geheel in te genstelling met Beatrice, die bijna geen oogenblik zijn zijde verliet. Bertha zag dat en lachte bitterwat in haar hart omging, zou ze moeilijk zelf hebben kunnen zeggen. Zij was geheel ver anderd. De overtocht van Dublin naar Liver pool duurde slechts kort. Voor midder nacht kwamen ze aan. De sneltrein voerde hen langs bosschen, akkers en weiden en eindelijk stopte men aan het station te Chester, waar twee groote landauers voor het gezelschap gereed stonden. De morgen brak reeds aan, toen men voor het portaal van het slot Powsys stilhield. Het gezelschap was verheugd, na zulk een vermoeiende reis te kunnen uitstappen. «Welkom in mijn huis!" sprak lady Carley tot haar Amerikaansche vrienden, toen deze met haar binnentraden. Ondanks het ongewone uur zat men ceert eene tweede reeds van antwoorden over de in bovenstaand opschrift ver melde quaestie. Ditmaal zijn het de ant woorden van mr. B. J. Polenaar, E. van Lier, J. Kappeyne van de Copello enM. J. Pijnappel, te Amsterdem en prof. mr. J. Domela Nieuwenhuis te Groningen, die allen op verschillende gronden tot het besluit komen, dat de toepassing der hypnose op verdachten tegen hunnen zin volgens onze wetgeving niet geoor loofd is, noch oehoort te zijn. Ook prof. mr. P. W. A. Cort van der Linden te Amsterdam verklaart zich in de Amster dammer in denzelfden geest. Met prof. Domela Nieuwenhuis is hij echter van oordeel, dat het hypnotiseeren van ver dachten met hunnen wil geoorloofd is. Dinsdag avond raakte het driejarig zoontje van een landbouwer, onder de gemeente Axel woonachtig, al spelende in eene sloot te water, met bet treurig gevolg, dat het levenloos daaruit werd Een landbouwer, die Dinsdag tegen den avond op den straatweg bij Na arden, een paard bij den teugel geleidende, de trambaan overstak, had het ongeluk dat het dier, schichtig geworden, op hol sloeg met het gevolg dat de geleider onder de tram werd gesleept, zoodat hem de beide beenen werden verbrijzeld en hij binnen korten tijd overleed. De ware geschiedenis van de ge laarsde kip. Men schrijft uit Slikkerveer aan de N. R Ct. Twee winters geleden werd eene kip door eenen hond zoo gebeten, dat zij dien nacht niet in haar hok kon komen. Het vroor dien nacht dat het kraakte. Den volgenden ochtend werd het arme dier bewusteloos op de sneeuw gevon den door de eigenares, mevr.P. Zij zette de kip in eenen pot met warm stroo op bet vuur en beeft aldus haar zoolang ge koesterd, tot zij bijkwam. Het dier heeft daarna drie maanden in eene stoof gele gen, binnenshuis, zonder haast te eten of te drinken Met het begin der lente nam de kip flink in beterschap toe en kon zij zich weder verplaatsenmaar, nog vroolijk aan den maaltijd bij elkaar en het was reeds helder dag geworden, toen men ter ruste ging. Met pantoffels met hooge Fransche hakken aan de voeten, trippelde Beatrice, toen zij was opgestaan, over den g-lad- den vloer van den gang, om uit haar kamer naar het salon te gaan, waar het overige gezelschap zich bevond. Plotse ling struikelde zij en met een gil viel zij op haar knie Allen kwamen dade lijk toeschieten. Graaf Victor was het eerst bij haar en zoo was hij het die haar ophielp en naar haar kamer droeg. Bertha legde koude omslagen om de ge kwetste knie, richtte alles tot haar ge mak in en bleef, tot zij in een sluime ring was vervallen. Toen opende Bertlia de kamerdeur en trad naar buiten Nauwelijks had ze de deur zacht dichtgetrokken, of de graaf stond voor haar. »Ik heb op u gewacht, miss Darrell, om te zorgen dat ook u geen ongeluk overkomt," zeide hij. »Ik zal hier dade-

Vlissingse Courant | 1893 | | pagina 1