VADER EN ZOON. No. 113. Woensdag1 27 September 1893. 31"" Jaargang. Binnenland. FEil)(LLiT@M, Gemengd Nieuws. likt. jvonden Maandag twee jnder de Bilt een nest uder dan drie weken. Houselersdijk draagt ;n koude kas voor ae mét 8 trossen witte eter nog tot rijpheid anderen tuin daar ter seringenboompje zien, heeft gebloeid en nu, lad, opnieuw eenaan- ;ks, In een plaatsje in agen, in twee knaapjes het plan op hun zes- in net bosch te ver- het kind, sloegen het ïoofd en sleepten het heuvel in het bosch, i zakmes de bovenlip, rlijf doorsneden. Toen ige moordenaars alleen in, kreeg de vader van lijk kwaad vermoeden, osdoeners eerst na ge- edige bekentenis dwin- vader snelde daarop >nd het lijkje van zijn twee jonge boosdoeners reede knaap geschetst, iden, katten en ratten l mes het lijf open te u. Hij moet reeds vaak sstaan, zware misdaden er, tot nog toe, steeds De beide jeugdige ter beschikking der ERA. morgen een man ge- voren eene hevige diar- atica" gestorven is. 's Gravendeel is gisteren De voorzorgsmaatre- r betracht.Men loopt uit een gewoon sterfgeval, stin van het Kais. Ge- 1 dezer blijkt, is onge- Liverno plotseling eene an cholera opgetreden, an 10 tot 14 Septem- cd bedroeg 38, waarvan oop. delijk door vuil lijüin- de eerste lijders uit waren, die vuil lijflin- dand gekomen personen hinricnting hadden ge- et aantal cholerageval- iiedt zich de ziekte uit Is, Salerno, Messina es 'tend, tot gister ochtend iekte gevallen, waarvan nop. Onder die 17 zijn k is geconstateerd. De i van lichten huikloop an de vroeger ziek ge in kind van vier weken heeft zich in de Groote jktegeval voorgedaan. van Vlissingen. 3 Sept. 1893. Geene. de Nooijer jm. 21 j. 10 j. illiba geb. van Akkeren reb. Engels z. C. v. emert d. M. J. Ro- z. P. H. J. Lagaaij 'M. 0. Schout geb. Sin- uijden geb. Fransmeijer keijn geb. Renier z. eb. Poortvliet z. G ib. van Veggel d. ^ge z. L. F. ten ach z. levenl. M. J- room z. Wondergem d. 5 m. 2 m. L. C. Bijl d. ken 7.. 12 j. A. J. L. Heijman z. 5 ni. •Van J. Hendrikse .78 j. 20 j. J. Koene man C. P. Duijvekot ■mrg z. 4 m. tsloterij 1 100 en hooger. pt 5e kl. 7e trekk. )9. 10989. 13818, 15135 20922. f 100. No. 13144 2942. 3540. 8011, 902S 15629. 16462. 18230, 0, 17558. 18965, /1000. h klasse 8e 'trekking. 6332. 7861, 8562. 910» 17582, 1987,7, f 1°°- 56 11658,133 52. 20633, 93 9819, 18902. 15581, f 400 Nos. 6552,8707- No. 4124. ƒ5000 erichteh. 22 Septembor. f 1 35 de Kilogram. 9 104 Btuka, hissim.siiii; coira\ BDHEAli: [leine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËN Van 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Benig Agent voor Frankrijk de firma (J. Ij. DAUBB Co., te Parijs. Verscbljnl Dlnedag-, UoEiderdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitscliland, Enge land en Frankrijk f 1.85 per drie maanden. Zij, die zich met het volgend kwartaal, aanvangende 1° Oct. 1893, op dit blad abonneeren, ontvangen de van heden tot dien datum verschijnende nummers gratis. Vlissingen, 26 September. Naar aan de _ZV. R. Ct. uit Middelburg gemeld wordt stellen burg. en weth. aan den raad voor, het droogdok «Prins Hendrik," dat voor ƒ26.000 is gekocht door de Kon. Maatsch. »De Schelde" alhier, voor dien prijs te naasten. De heer J. Vleugels, klerk aan het locaalstation alhier, is met ingang van 1 October a. s. verplaatst naar Helmond, en in diens plaats is aangesteld de heer G. J. J. van Beek, goederenklerk aldaar. Benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Hoogeveen de heer D. van der Hurk, surnumerair en commies der directie te Middelburg. Door Ged. Staten van Zeeland is den benoemden provincialen veearts der 3de klasse J. A. De Graaf tot standplaats aangewezen Kortgene en tot dienstkring het eiland Noord-Beveland. In de jl. Zaterdag te IJerseke gehou den gemeenteraadszitting, welke uitslui tend belegd was ter overweging van de vraag, of de kermis (die den 28en dezer begint) al of niet zou doorgaan, is, nadat met 7 tegen 2 stemmen het voorstel tot uitstel en met 6 tegen 3 stemmen dat tot geheele opheffing voor dit jaar ver worpen was, met 5 tegen 4 stemmen besloten, dat de kermis aldaar op den bepaalden tijd zou doorgaan. Dat de gemoederen aldaar ook al niet kalm gestemd zijn, kan blijken uit een dienzelfden morgen op een raam van het gemeentehuis aangeplakt geschrift van den volgenden inhoudAllen, die van daag durven stemmen tegen de ker- 28.1 bewerkt door A M O. TWEEDE DEEL. Bertha zette groote oogen. «Beatrice! om 's-IIemels wil, wat wil je daarmee zeggen «Niets dan de waarheid," antwoordde Beatrice. «Er is in zijne familie een moord gepleegd, toen deze graaf nog in de wieg lag. Zijne mama werd vermoord en tot heden is de dader niet ontdekt «Ontzettend", riep Bertha uit. »Ja", zei Beatrice. Het is ontzettend Het is een volmaakt familiedramaDe vader van graaf Victor was met eene Spaansche verloofd, maar hij trouwde een meisje, dat slechts de dochter van mis, zullen wij beschouwen als vijanden der burgerij en hen zooveel benadeelen als in ons vermogen is, hetzij door vuur of vernieling." Het geschrift was geteekend«Uit naam der Burgerij." Blijkens bij het Departement van ma rine ontvangen bericht, is Hr. Ms fre gat Tromponder bevel van den kapi tein ter zee II. G. Hildebrandt, den 23 dezer te Batavia aangekomen. De leden der Tweede Kamer die het langst zitting hebben, zijn de heer van Kerkwijk, die sedert Maart 1863 door het dirtrict Zierikzee is afgevaardigd en de heer Viruly Verbrugge, die eenige dagen later zitting kreeg voor Rotterdam Op hen volgt de heer Haffmans, die in 1866 werd gekozen. Dit is ook het ge val met den heer Keucheniusmaar deze was sedert niet onafgebroken lid. De heer van Kerkwijk is evenwel niet bet oudste lid in jarenhij is 62 jaar. Generaal van der Schrieck is 81 en prof. de Geer 77. Naar men nader verneemt, is het be richt als zou de arbeid der Zuiderzee - commissie weldra hare voltooiing naderen voorbarig. Hoewel de commissie met on gewone inspanning arbeidt, schijnt het verslag dit jaar niet meer te kunnen worden tegemoet gezien. Het examen in de vrije en orde-oefenin gen der gymnastiek zal op 16 October aanvangen, te Dordrecht, Haarlem, Nij megen, Zwolle. Leeuwarden en Roermond. Aangifte vóór 6 October hij de voorzitters der commissiën. De commissie, in 1893 te Kampen be last met het afnemen der examens voor apothekers-bedienden (le zitting) deelt mede, dat zich hebben aangemeld 23 mannelijke en 34 vrouwelijke candidaten te zamen 57 dat het gemeentebestuur van Kampen wederom het gebruik van de scheikundige laboratoria welwillend beeft toegestaan, en dat in deze alles in ge reedheid is gebracht om op Maandag 12 Juli met de examens te kunnen aan een koopman was. Maar daar vraagt de liefde niet naar! Hij stelde het telkens uit, zijne vrouw naar het stamslot der familie te brengen, daar hij tegenover zijn nicht Blanca Norton inderdaad zijn woord had gebroken en haar vreesde. Eindelijk trok hij toch naar het stamslot met zijn vrouw en den jongen erfgenaam, dien zij hem geschonken had, en die ge beurtenis veroorzaakte een waren storm. Van bet eerste oogenblik waren de jonge vrouw en Blanca Norton verklaarde vij andinnen. Op een schoonen avond vond men de jonge vrouw in de kinderkamer vermoord. Door dit voorval verloor de graaf zijn verstand en Blanca werd, als verdacht van moord, in de gevangenis ge zet. Toen veruam men, dat Blanca nog een broeder had, een echte deugniet, die zich als de vroegere echtgenoot van de ver moorde gravin had aangemeld. Men schreef nu den moord aan hem toe, maar zijn spoor kon niet ontdekt worden. Blanca Norton zou echter de straf niet onder gaan. Zij ontvluchtte uit de gevangenis Voorts is besloten, zich ten aanzien ■van de regeling der examens te houden aan die, welke door de commissie van 1892 was gevolgd Dientengevolge zijn de examens viermaal in de week, en wel op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag, afgenomen van telkens drie candidaten. Kerk- en Sehoolnieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Katten- dijke de heer P. C. Frederikse, cand te Almen. Bedankt voor liet beroep naar Soester- berg door ds. W. II. H. Dijkman, te Breskens. RECHTSZAKEN Door den Hoogen raad is gisteren het beroep in cassatie van Gh. de Lexpe diteur alhier, tegen zijne veroordeeling tot twee jaar wegens het plegen van ontucht met eene minderjarige, verwor pen. Aan boord van den op Vrijdag in het kanaal kruisenden loodsschooner no. 10, schipper E. Engels, had een ongeval plaats, dat treurige g-evolgen na zich had kunnen hebben. Een der opvarenden van dien bodem, de matroos \V. Swart, buiten boord eeuig scheepswerk verrichtende, had het on geluk door het breken vaD het touw, waarop hij zat, in zee te vallen. Onder het schip doorgaande dreef hij spoedig een heel eind af en verkeerde hij weldra in levensgevaar, daar hij niet, of slechts weinig zwemmen kan. De wakkere bemanning van den schoo ner deed onmiddellijk door het wenden van hun vaartuig en het uitzetten van een jol, wat zij vermocht, om den dren keling, wien ook een paar reddingboeien waren toegeworpen, te redden, met bet gevolg dat, toen de jol den drenkeling genaderd en hij reeds zinkende was, men hem nog bij tijds bij de haren wist te grijpen en behouden in de jol te trek ken. en sedert beeft men van haar niets meer gehoord, evenmin als van haar mooien broeder." Bertha had opmerkzaam geluisterd. «Dat is werkelijk al heel treurig," zei ze. Maar hoe weetje dat zoo, Beatrice »Wel, Hampton, de vader van vrouw Martin, is uit Cheshire afkomstig en hij kende den papa van dezen graaf. Hij bleef jaren lang door Engelsche couranten op de hoogte van hetgeen in Engeland voorviel en hij stelde veel be lang in dit treurige voorval in eene fa milie, die hij kende." «En die couranten?" Die heb ikMet je permissie, een oogenblik, ik zal ze halen voor je." Bijna weinige oogenblikken later keerde zij terug met een pak oude couranten. «Hier zijn ze," sprak Beatrice. «Het gebeele drama van het slot Northmin- ster Hier heb je het begin Ik ben al aan nommer vier." Het borduurwerk werd neergelegd en de beide meisjes verdiepten zich in het Alhoewel bewusteloos aan boord van den schooner gebracht, werd hij door het toepassen van de in dergelijke geval len voorgeschreven maatregelen weder spoedig tot zich zeiven gebracht. De reddingboeien, gemerkt «Loods wezen Vlissingen no. 10" geraakten ver loren. Heden ochtend liep een 9-jarig knaapje S. genaamd, bezig zijnde zijn vlieger op te laten, inplaats van over de roode brug er naast, met het gevolg, dat hij in de Pottekade terecht kwam. Ge lukkig werd dit ongeval opgemerkt door eenige werklieden aan die brug werk zaam. Een hunner W. genaamd begaf zich onmiddellijk gekleed te water en mocht het gelukken bem nog intijds van een wissen dood te redden. Tengevolge van den lagen waterstand er stond slechts ruim 1 meter water en de vele' modder in die kade aan wezig, begaven zich nog een werkman en een fourier der inf. ook gekleed te water ter assistentie en was het zelfs nog noodig dat een dreg werd toege worpen om uit de modder te geraken. Het knaapje dat veel stinkend water had binnen gekregen en meer dood dan levend was, vveid vervolgens naar de woning zijner ouders gebracht, alwaar geneeskundige hulp werd ingeroepen. Op de nachtmailboot Rnnses Marie, welke Maandagmorgen alhier binnen kwam is, terwijl zij te Qneenboro binnenlag twist ontstaan tusschen den lampeDist Broekert, wonende te Middel burg en den matroos v. d. W. woneude alhier, die zoo hoog liep dat v. d. W. een mes B. in het aangezicht gooide, waardoor deze een vrij ernstige wonde tusschen de oogen bekwam. Hij ontving nog te Queenboro heelkundige hulp, terwijl de dader aan boord in arrest ge steld en bij aankomst der boot alhier direct door de politie van boord gehaald werd. Zij zijn beiden gehuwd. Z Omtrent een te Utrecht in den nacht vau Zaterdag op Zondag gepleeg- den moord verneemt het TJ. D. het vol- Omstreeks 2 uur 's nachts hoorde een agent van politie, die in de Boterstraat surveilleerde, dat in de Lijnmarkt hulp verslag van de «Chesholmer Courant", die drie-en twintig jaar oud was. Het was eenige minuten doodstil. Beiden gingen geheel op in de lectuurmet koortsachtige belangstelling waren haar oogen gericht op het door ouderdom geel geworden papier, toen eensklaps graaf Victor onmiddellijk na het aankloppen binnentrad. Beide meisjes sprongen op en kleur den vreeslijk, als waren zij op eene mis daad betrapt. In voorname houding trad de graaf glimlachend nader en richtte zich aller eerst tot Beatrice. In hare verwarring hield zij nog altijd de courant vast, waarop zijn oog met verbazing rustte. Met dikke letters stond daar: «Ches holmer Courant" en verder Het draiua van het slot Northraiuster." De glimlach bestierf op zijn lippen en hij verbleekte. Langzaam sloeg hij het oog op en liet zijn blik op Beatrice rusten. «Mag ik vragen, hoe deze courant in uw handen komt?" vroeg hij ernstig.

Vlissingse Courant | 1893 | | pagina 1