VLISSHMGSCOE VADER EN ZOON. No. 111. Vrijdag 22 September 1893. 31 Jaargang. Gemeentebestuur. Binnenland. 9te Zij, die zich met het volgend kwartaal, aanvangende 1° Oct. 1893, op dit blad abonneer enontvangen de van heden tot dien datum verschijnende nummers gratis. OPENBARE VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN op Zaterdag 23 September 1893. 's namiddags 2 uur. a. Mededeelingen. b. Overlegging. e. Voorstellen. 1 Voorstel tot wijziging- der verorde ning op bet openbaar lager onderwijs in de gemeente Vlissingen. 2 Voorstel tot vaststelling eener ver ordening voor de gezondheids-commissie. 3 Voorstel tot onderhandschen verkoop van gemeentegrond aan J. Ravia aan de Hobeinstraal. P. van der Hof idem J. Willemse aan den Badhuisweg. M. Melker Jr. op het Eiland. 4 Voorstel om mej. Schuurkamp tij delijk te belasten met de betrekking van onderwijzeres aan school A. 5 Voorstel om den heer E. van der Veen, wederom voor éen jaar te benoe men tot tijdelijk adsistent-Ieeraar aan de Burgeravondschool alhier. 6 Voorstel tot het geven van vergun ning a&R H. van den Boogaart, tot het plaatsep' van twee zonneschermen aan het winkelhuis N, no. 142 hoek Badhuis weg en Glacisstraat. Vlissingen, 21 September. De scherpschutters-vereeniging «Vlis singen" alhier hield gisteren van 1 tot t> uur op het schietterrein van hetvooT- malige fort midden-kroonwerk haren ge wonen jaarlijkschen huishoudelijken schietwedstrijd. Behalve een personeelen wedstrijd voor de leden werd ook een wedstrijd gehouden op de vrije haan (3 schoten 150 Meter) voor leden en ge- noodigden. Van de tot deelneming aan laatst- bedoelden wedstrijd uitgenoodigde zus- ter-vereenigingen op Walcheren, waren «Medioburgum" van Middelburg met 1 en «Nuttig en Aangenaam" van Oost- kapelle roet 3 schutters vertegenwoordigd. De uitslag van den wedstrijd was als volgt FE tS L 4. i T 26.1 BEWEBICT DOOR A M O. TWEEDE DEEL. Hemelsche goedheid I" riep Beatrice uit, «eene aalmoes? Ik denk er niet aan, ik bedoelde het werkelijk goed. Ach, als ik tegenover graaf Norton ook maar niet eene fout bega, die al mijne schoone droomen vernietigt." De dag verliep nog al vlug. Naeeni- ge inkoopen in de stad te hebben ge daan, keerde men naar huis terug en gingen Bertha met mevrouw Stuart en Beatrice aan tafel. Na afloop daarvan gingen zij naar hare kamers om zich te kleeden voor de soirée. «Verwacht mij niet bij de ontvangst Personeel: le pr. H. de Pagter, een nikkel bouloir2e pr. C. Dommisse, TCzn., een fauteuil3e pr. J. W. Ja- cobze, een etagère4e pr. F. Perwez, een inktstel5e pr. N. Visser, een wasch- stel6e pr. J. de Munck, eene vogelkooi 7e pr. O. N. .T. de Vey Mestdagh, eene meerschuimen tabakspijp8e pr. A. Meer man, een waterstel9e pr. G. Laernoes, eene portemonnaie10e pr. B. van Eeste ren, een kalender; lie pr. M. Laernoes, een aschbak12e pr. H. P. Harent, een portrettenstaander13 pr. J. M. Hessing een sigarenkoker14e pr. I. Andriessen, een tabakspot en 15e pr. J. W. H. Brou wer, eene meerschuimen sigaren pijp (aan geboden door het lid L. E. Dert.) V r ij e baan. le pr. W. K. Hering van «Medioburgum", met 34 punten; 2e pr. O. den Hollander van «Nuttigen Aangenaam", met 33 p.3e pr. C. Gel dof, idem, met 32 p. (1. s. 11); 4e pr. PI. de Pagter 32 p. (1. s. 10); 5e pr. A. Buskop, 31 p.èe pr. B. van Eesteren 30 p. (1. s. 912) en 7e pr. L. E. Dert, 30 p. (1. s. 8—12). Het alhier gevestigde korps van het Leger des Heils viert a. s. Zaterdag, 23 dezer, zijn vijfjarig bestaan, bij welke gelegenheid eene reeks buitengewone bijeenkomsten zullen worden gehouden in het lokaal aan de Gravestraat, dat alsdan feestelijk versierd zal zijn. Bij de Staartnol te Borsele, eene plaats aan den zeedijk, waar men eenmaal hoopt een steiger voor den aanleg der Prov. stoombooten te zien verrijzen, werden Maandag vanwege den Prov. Waterstaat peilingen verricht en andere opnemingen gedaan. Vermoedelijk hebben deze werk zaamheden betrekking op het bouwen van genoemde inrichting. (G. Ct Met den stoomtram BreskensMalde- ghem—Sluis ziju gedurende het drie- daagsch landbouwfeest te Sluis 3090 per sonen derwaarts vervoerd. Rekent men hierbij het vervoer per Belgischen stoom tram, van de stoombooten en de talrijke bezoekers uit naburige gemeenten, die per rijtuig of te voet het feest kwamen bijwonen, dan mag men veilig aannemen, dat de feestelijkheid te Sluis door niet minder dan 5000 personen bezocht werd. Het zal wel lange jaren geleden zijn, dat de straten van Sluis zulk een drukte en gewoel vertoonden. Bij Kon. besluit is o m-, op zijn ver zoek, wegens verandering van woon plaats, eervol ontslag verleend bij de dd. schutterij te Middelburg aan H. Doijer, als 2e luitenant, onder gehouden heid dat hij de op hem, uit kracht der wet nog rustende verplichtingen alsge- uwer gasten," zei Bertha. «Ik zal onbe merkt binnensluipen, als alle zalen ge vuld zijn." Zij wees alle aangeboden hulp af en kleedde zich geheel alleen. Hare mous seline japon was werkelijk uiterst een voudig, maar toch de gouden hals ketting met kruis van hare mama, die oorbellen en armringen van echt koraal in goud gevat en haar rijk, bijna zwart haar, dat in eene wrong aan het achter hoofd bevestigd was dit alles deed hare schoonheid op het voordeeligst uit komen. Weldra kwam Beatrice bij haar. Zij had eene japon van rooskleurige zijde met een sleep van anderhalve meter lengte en een prachtig kapsel met witte came lia's er in, een waar kunststuk naar den laatsten smaak «Wel, zie ik er goed uit? Die scha keering tusschen perzikbloesem en aard beziën - glacé is mooi, niet waar? Maar wat zie je er lief uitIk her ken je bijna niet I Daar kan eene blondine als ik niet tegen op 1" woon lid der schutterij volbrenge en is benoemd bij diezelfde schutterij al daar, tot 2e luit. M. A. van der Leijé, thans schutter. Verder is op zijn verzoek, eervol ont slag verleend aan W van Dijk, als audi teur bij den schuttersraad der dd. schut terij te Goes en bij den schuttersraad van het 3e bataljon rustende schutterij ;n Zeeland. Van liberale zijde worden als candi- daten voor het lidmaatschap van de Prov. Staten dezer provincie genoemd de heeren dr. J. P. Berdenis van Berle- kom, oud-lid van den raad en broeder van het voor een paar jaar overleden lid van Ged. Staten, mr. D. A. Berde nis van Berlekom, en dr. A. van der Swalme en jhr. mr, W. H. SnouckHur- gronje, beiden lid vau den gemeenteraad e Middelburg. De optocht van de Koningin-Regentes naar de Troonzaal had Dinsdag onder gunstig weder plaats' De trein van staat sierijtuigen en cavalerie met den tradi- tioneele glazen galakoets, waarin H. M. was gezeten, als middelpunt, trok van het paleis tot aan het gebouw der Tweede Kamer langs dubbele rijen toeschouwers, aan beide zijden van de straat geschaard. H. M. werd allerwege met hoerah's en gewuif van handen en zakdoeken begroet. Vóór de aankondiging van het binnen treden der Regentes vertoonde de verga derzaal wederom het eigenaardigeschouw- spel, dat eene groote ruimte oplevert, waarin zich velen in galakleeding of schitterende uniform bewegen. Slechts een drietal afgevaardigden was in bur- gerkleeding verschenen, namelijk de hee ren Heldt, Pyttersen en Valette. Aan beide zijden waren de tribunes geheel vol en voor vele dames waren de voorste rijen ingeruimd. De groote tribune werd ditmaal bezet aoor de leden der conferentie voorinter- nationaal privaatrecht. De gezanten, van welke verschillende wegens uitlandigheid door hunne zaakgelastigden werden ver tegenwooTdigd, waren in de voor het corps diplomatique bestemde loges, de meesten vergezeld van huDne dames, die voor deze gelegenheid groot toilet had den gemaakt. Te P/4 uur verscheen de Vorstin in de zaal, op haren gang naar haren zetel ter zijde van den troon, links en rechts de afgevaardigden met eene buiginggroe tende. H. M droeg een zwart kanten kleed en werd onmiddellijk gevolgd door de barones Van Hardenbroek, groot meesteres. Zoowel bij hare komst als toen zij naar de koninklijke koets terugkeerde, onderhield de Regentes zich met jhr. Even vroolijk als zij gekomen was, ging ze weer heen. Bertha was alleen. Zij ging aan het venster zitten en keek naar buiten naar de drukte van de we reldstad, die New-York heet. Plet eene rijtuig volgde op het andere en allengs maakte zich een gevoel van verlaten heid meester van haar. De oude onte vredenheid kwam weer boven en het alleenzijn verdroot haar. Daar werd plotseling aan de deur geklopt en The- resia, de kamenier, kwam binnen met een fraaien ruiker van witte en roode roozen. «De vriendelijke complimenten van mijnbeer Charles en hij wacht u bene den aan den trap bij de balzaal." Bertha kleurde. Dank u, Tlieresia," zei ze, terwijl ze de bloemen aannam. «Zeg aan mijnheer Charles, dat ik dadelijk kom." Zoodra de kamenier weg was, ver borg Bertha haar gelaat iii den heerlijk geurenden ruiker, waarvan elke bloem haar iets aangeuaams toefluisterde. Van Eysinga, het eerstbenoemdo lid der PI. M. begeleidende commissie. Bij het vertrek en den terugkeer van den stoet stond koningin Wilhelmina aan het venster, groeten wisselende met ha re moeder. De eerstvolgende vergadering van d n Tweede Kamer zal gehouden worden a. s. Vrijdag, tot installatie van den nieuw- benoemden voorzitter. De staatsbegroo- ting voor 1894 zal vermoedelijk nog in den namiddag van dien dag door den Minister van Einancién met de gebrui kelijke rede worden aangeboden. De afdeeling, waarin gisteren het on derzoek der kieswet-amendementen is aangevangen, werden druk bezocht, Tot voorzitter der Tweede Kamer is benoemd mr. J. G. Gleichmau. In de gisteren gehouden zitting der Eerste Kamer werd door den Voor zitter medegedeeld dat door de afdeelin- gen zijn benoemd tot voorzitters, de heeren Fransen van de Putte, van Nis pen tot Pannerden, Smits, van Eijsinga en Pijnappeltot ondervoorzitters, de heerenvan Royeu, Verheyen, Nebbens Sterling, Coenen en E. Cremers, en tot leden der commissie voor het Adres van antwoord, de heeren Rengers, van Nis pen tot Pannerden, van Lier, Melvill van Lijnden en I. Prins. Het ontwerp adres werd verzonden naar de afdeelingen, die het terstond on derzochten, en de vergadering gescheiden tot 4 uur. De Kamer heeft zonder discussie het Adres van het antwoord aangenomen, dat een weerklank bevat op de Troon rede. Maandag 23/a. uur zijn de Eaillisement- wet en de Bedrijfsbelasting aan de orde. De Rijkscommissie voor de examens ter verkrijging van een diploma als stuur man aan boord van koopvaardijschepen zal, aanvangende 0 October, zitting hou den te Rotterdam, in het gebouw der Loge. De aanvraag om toegelaten te worden moet den voorzitter, den heer J. H. P. E. Ivniphorst, te 's-Gravenhage, vóór 3 October postvrij hebben bereikt. Het volgende examen zal in Novem ber te Amsterdam worden gehouden. Deplechtige indienststelling der nieuwe vaandels en standaars hij korpsen buiten 's Gravenhage is nader bepaald op Za terdag 23 September. Bij die gelegenheid zullen alle straffen, uitgezonderd die wegens dronkenschap, aan militairen der landmacht opgelegd, worden opgeheven. Te 's Gravenhage zal dit op 21 Sep tember geschieden. «Hoe oplettend," lispelde zij. «Hoe zou ik 't nu maken, als hij er niet was Zij koos een paar don'kerroode bloe men, stak die in haar kapsel, nam hand schoenen en waaier en ging met luch- tigen tred naar beueden, waar Charles Stuart haar wachtte en haar een com pliment over haar kostuum maakte met de woorden «Wel, Bertha, ik moet eerlijk beken nen, dat ik van mijn leven wel leelijker dames gezien heb 1" Op zijn arm leunende, bevond Bertha zich het volgende oogenblik te midden van een schitterenden drom menschen in het gedruisch der balmuziek. Beiden dansten goed. Toen volgden de dansen met de heeren, aan welke zij werd voorgesteld, zoodat Charles haar aan anderen moest overlaten. Het was weldra drukkend warm. Bertha trok zich met haar danser terug in een der minder bezochte zijvertrekken, waar Beatrice voor een uitgezochter kring van muzikaal ontwikkelden de «Meinacht"

Vlissingse Courant | 1893 | | pagina 1