VLISSINGSCDE COURANT. VADER EN ZOON. No. 92. Woensdag 9 Augustus 1893. 31ste Jaargang. Gemeentebestuur. ILLIT' BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich by alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters werden naar plaatsruimte berekend. Eonig Agent voor Frankrijk de firma G. L. DATJBE Co., te Parijs. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitschland, Enge land en Frankrijk f 1.06 per drie maanden. OPENBARE VERGADERING VAN DBN ftEMEENTER AAD VAN VLISSINGEN op Woensdag 9 Aug. 1893. 's namiddags 2 uur. a. Mededeelingen. b. Overlegging. e. Benoeming van een lid in de Com missie van toezicht op het Middelbaar onderwijs. d. Te behandelen zaken. 1. Voorstel tot onderhandschen ver koop van gemeentegrond, a. aan H. J. Ganderheijden, b. aan P. C. Kökelaar. 2. Idem tot vaststelling der rekeningen over 1892 a. Van het Gasthuis, b. Van de Kamer van Koophandel, c. Van het Burger Weeshuis, d. van het Algemeen Armbestuur. 3. Aanvraag aan H. M. de Koningin tot verlenging der tolheffing op den rij weg MiddelburgVlissingen. 4. Voorstel tot het geven van schade loosstelling en vermindering van pacht prijs voor uit den pacht genomen grond aan F. Duijvekot. 5. Idem tot het aangaan van een over eenkomst met Gebr. De Corte (Lokeren) tot verkoop van beer. 6. Idem tot het aanschaffen van gas in den stal van den reinigingsdienst. 7. Idem tot intrekking van het raadsbesluit dd. 21 April jl. en te be sluiten tot bet aangaan van een geld- leening groot 9000 op dezelfde voor waarden. 8. Voorstel tot bet openhouden van een brandgang op bet eiland. BEKRHB MAKING. Aangifte van leerlingen voor de open bare scholen. De Burg. en Weth. van Vlissingen, herinneren belanghebbende ouders voogden of verzorgers, die hunne kin deren ot pupillen met 1 September e. k. toegelaten wenscben te zien tot eene der openbare scholen in deze gemeente, dat nog tot 15 Augustus e. k. gele genheid tot aangifte bestaat, waartoe men zich te vervoegen beeft ter gemeente secretarie BureauBevolking) iederen BEWERKT DOOR A M O. 7.) „Wij raakten verliefd, wisselden onze portretten en deden wandelingen in den oaneiehyn en dergelijke dwaasbeden meer. Het nar van scheiden kwam, Margaretha moest terng naar de kostschool en ik moest naar zee. Den dag, dat wij Schotland verlieten, gingen wij eene kerk binnen en lieten oos trouwen. Ik moet erkennen, dat wij elkaar sedert niet meer gezien hebben, maar zij ia toch mijne vrouwalleen het eerste huwe lijk is geldig volgent de wet. Graaf Victor Norton is getrouwd met de echtgenoote van werkdag van des voonniddags 10 tot 12 uren dat toegelaten kunnen worden alle kinderen, die in 1887 of vroeger ge boren zijn, en dat, wanneer vóór 15 Augustus geene aangifte is gedaan, geene toelating zal kunnen geschieden dan met Septem ber van bet volgend jaar. Vlissingen, den 4 Augs. 1893. De Burg. en Wetb. voornd. TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, J. H. C. BCJSING. Nationale Militie. De verlofgangers der nationale militie, JAN VAN GESSEL, van de lichting 1891, en AUGUSTUS DE KONING, van de lichting 1892, worden in bun belang aangemaand, zich ten spoedigste ter gemeente-secretarie alhier aan te melden. Vlissingen, 8 Augustus 1893. De Burgemeester van Vlissingen, TUTEIN NOLTHENIUS. BKKKÜDMAKINU. Vrijwillige oefening in den wapenhandel. De Burgemeester van Vlissingen, gelet op de circulaire van den Gene- raal-Majoor, bevelhebber in de Ille mi litaire afdeeling, van den 8 Augustus 1893, no. 16; brengt ter kennis van belanghebben den, dat de jongelingen van 17, 18 en 19 jaar, en inzonderheid de ingescbre- veven voor de nationale militie voor de lichting 1894, die zich in deze gemeente, gedurende den a. s. winter tot 1 Maart 1894 vrijwillig en kosteloos in den wa penhandel, voor den dienst der infanterie willen oefenen, zich daartoe met bun verzoek bebooren te wenden tot den Gar- nizoens-Commandant alhier, vóór den 1 September a. s. Dat deze oefeningen, inzonderheid voor de bovenvermelde ingeschrevenen voor de nationale militie, van belang kun nen geacht worden, omdat zij bij eventueele inlijving in bet volgend jaar daardoor een verkorten en zooveel een ander." Zij komt weer bij," viel Blanca hem in de rede. Zij sprak bedaardalleen in haar oogen was te zien, wat in haar omging. Zij hield Margaretha een glas champagne aan de lip pen en zeide gebiedend „Drink I" Margaretha dronk werktuigelijk toen opende zij de oogeD. Haar eerste blik viel op den graaf, die naast haar stond. „Wat is er gebeurd?" fluisterde zij, doch op hetzelfde oogenblik zag zij Juan eu be dekte haar gelaat met beide banden. „Maak je niet bevreesd," sprak Victor, „die man is een leugenaarvan zijn verhaal kan geen woord waar zijn. Ontken alles, Margaretha, en ik wjj» hem de deur." „Dat zullen wij eens zien I" viel Jaan in. „Antwoord Margaretha! Hoe komt graaf Norton er toe jou zijne vrouw te noemen Ja bent mijne vroaw, dat erken je dadelijk door je schrik en bezwijmen «Margaretha, je hoort wat hij zegtriep Victor in vertwijfeling. „Om 's Hemels wil, spreek tochDe aanblik van dien man gemakkelijker te doorloopen eersten oefe- ningstijd, in de gelederen van bet leger, kunnen verkrijgen. Vlissingen, den 8 Augustus 1893. De Burgemeester voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. Binnenland. Vlissingen, 8 Augustus. Zondag waren weder een groot aan tal vreemdelingen, voornamelijk Belgen, naar bier gekomen. Aan bet Grand Hotel des Bains di neerden er 150, terwijl 156 zeebaden werden genomen. Des avonds vertrokken zij weder, voor namelijk met de Provinciale booten, huiswaarts. Gisteren (Maandag) namiddag kwam een groot aantal pleizierreizigers uit Gent met de stoomboot «Excelsior» ,stoom- bootdienst GentTerneuzen, begeleid van een muziekgezelschap, alhier aan. Nadat de boot te 3 uren in bet dok, nabij bet Stadhuis, lag gemeerd, speelde de muziek ons volkslied. Hun verblijf in( de stad was echter van korten duur, daar reeds te 4 uren den terugtocht werd ondernomen. Al gaat bet met onze havens niet naar wenscb en al blijft de scheepvaartbe weging tot de vrome wenscben behoo- ren, de badplaats neemt, niettegenstaande zij niet bet voorrecht beeft om door vorste lijke personen of door dr. Mesger be gunstigd te worden, gelukkig van jaar tot jaar, dank zij bare prachtige en ge zonde ligging, meer en meer in bloei toe. Op dit oogenblik zijn er reeds ruim 40 logés en zijn er bovendien nog vele kamers besproken. Dat bare meerdere bloei ook te danken is aan de géranten Meijer, Reuser Co., daaraan valt niet te twij felen, omdat zij voor uitstekende consum- tie, nette bediening en degelijke uitspan ning zorg dragen. Naar de M. Ct. verneemt, heeft de beer Tb. van Uije Pieterse in de door de kies verenigingen te Middelburg en Vlissin gen genomen besluiten geen reden ge vonden om zijn mandaat als lid der maakt mij razend. Spreek en loochen bet, waarvan bij je beschuldigt I* „Als zij dat kon I hoonde Juan. Margaretba's borst zwoegde zij wilde spreken eindelijk vond zij woorden. „Ik kan bet ik loochen alles I Het is eene schandelijke lengen stiet zij uit. „Victor, Victor, jaag hem weg. Het is niet waar! Ik ben zijne vrouw niet!' Met duivelachtig honend gelaat trad Juan voor baar. „Je loochent het dos werkelijk vroeg hij met nadruk. „Margaretha üobb, kan jij je nog de maand Mei van het vorige jaar herinneren? Kijk dit portret eens aan, Is dat jou portret niet Zie dezen ring aan mijn vinger eens. Heb jij me dien niet ge geven Denk eens aan die kleine kapel en aan den geestelijke en probeer dan nog eens te loochenen, dat je mijne vronw bent Doch zij wankelde niet, al mocht hij dit verwacht hebben. Zij stond tcgeuover bem als eene leeuwin. „Ik loochen het, ellendeling, omdat het niet waar isriep zij uit, eu zich naar den graaf koerend, vervolgde zij „Victor, luister Provinciale Staten ter beschikking der kiezers te stellen. Inhoud van no. 33 van 't Geïllustreerd Zondagsblad der Hiesingsche Courant hetwelk Zondag 13 Augustus a. s. ver schijnt: Rijpe kersen door Elunrd Brom. met illustratie. - De dochter van Loretbki, geïllustreerde novello naar het Eogelsch I. met drie illustraties, - Norton en zjju volsche documenten, met portret - Zondag op zee met illustratie. - Het Duitsche Studentenduel met illustratie. - Eeo gewichtig ambt. - De "Han delende aardbol, met 4 illustraties. - Onder den invloed van de kun9t, met illustratie. - Het nat der avonturen, met illustratie. - Mannen en vrouwen - Anecdoteu. - De letter P. - De prijswinner van raadsel L1II. - Dnre plantjes - Een nienw idee met illustratie. - De naald en draadboom. - Nieuw prijsraadsel LV1II. - Een vorstelijk aumuseraeut. - Pnzzle. - Curiosa. - Oplossing van prijsraadsel LV. - Wat Pranscho auteurs verdienen - Waarom er zooveel gedronken wordt - De bekroonde Anecdote- pi'oevs no 15 - Het Edelweiss in gevaar. - Een voudig genoeg maar toch moeilijk, met illustratie, - De dood van een held - Een slachterij in het groot. - Schaakrnbriek. - Mededeelingen, Men schrijft uit Middelburg aan bet N. v. d. D. Ongewoon groot was bet aantal be- langstellende toehoorders bij de Gemeen teraadszitting op 15 Juli 1874. Publieke tribune, trap en vestibule stonden opge vuld met menscben, die in spanning den uitslag verbeidden van bet belangrijkste, op de agenda voor die zitting vermeldde punt„adres Droogdok, met ondersteu ning van gemeentewege met een toelage van 50,000." Was bet aanbooren der belangrijke beraadslagingen slechts voor enkelen weg gelegd, de overgroote meerderheid der aanwezigen was 't om de beslissing te doen. En zie, toen ten slotte met 13 te gen 4 stemmen werd goedgekeurd aan de firma Van Zeijlen en Dekker een ge deelte der kade af te staan, ter inrich ting van een droogdok voor schepen van groote afmetingen en daarbij een halve ton subsidie te voegen toen ging er een gejuich op, dat oversloeg over de gausche stad en zich uitte in bet uitste ken van vlaggen en ander vreugdebetoon. Vanwaar die buitengewone blijdschap kwam? In 1872 waren de grootscbe spoor") kanaal- en havenwerken op Walchere11 naar mij lik wil jo alles bekenneo, wat ik je tot beden verzweeg, verzweeg nit over groote liefde voor jon Ik telde pa9 vijftien jaar, toen wij elkaar aantroffen te Glasgow, waar ik mijne vacantia doorbracht. Wij za gen elkander meermalen en bij bad er slag van mijne kinderlijke fatasie op te wekken en mij te boeien. Den laatsten dag vóór onze scheiding noodigde bij me uit tot eene waodeÜDg. Hij bracht mij in eene afgelegen kapel, gebood mij mijne hand in de zijns te leggen eo te zweren, dat ik zijne vronw zou worden. Br was geene levende ziel in de kerk behalve wij tweeëo. Toen wij weer bniten kwamen, ontmoetten wij rcijD papa. Met een handdruk scheidden wij en tot op heden hebben wij elkaar niet weet geziecu Viotor, doe mij geen verwijten Ik was toen nog een onervaren kiüd Hij was nauwelijks weg, of ik haatte hem. Op zijn brieven heb ik slechts eene enkele maal geantwoord en dat was alleen om verder lastigvallen te voor komen. Dat is allesAeb, Victor, vergeef het mij, ik wist niet, wat ik deed 1" De graaf was bleek geworden, doch hij

Vlissingse Courant | 1893 | | pagina 1