M fajm Ironie. No.^69. Vrijdag 16 Juni 1893. 319te Jaargang. Gemeentebestuur. ILLET' Binnenland. ylissiusciie courant. Zij, die zich met het volgend kwartaal, aanvangende 1° Juli 1893 op dit blad abonneeren, ontvangen de van heden tot dien datum verschijnende nummers gratis. BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Lagere Scholen. Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen brengen ter kennis van belang hebbende ouders of voogden, die hunne kinderen of pupillen met 1° September wenschen toegelaten te zien tot eene der openbare lagere scholen in deze gemeente, dat van af Maandag 12 Juni tot en met Dinsdag 15 Augustus e. k uitsluitend ter gemeente-secretarie (bureau bevol king) iederen werkdag van des voor- middags 10 tot 12 uren gelegenheid tot aangifte van nieuwe leerlingen voor die scholen gegeven wordt, en dat toege laten kunnen worden alle kinderen die in 1887 of vroeger geboren wer den, dus zij, die in den loop van dit jaar zes jaren geworden zijn. of nog worden, of wel reeds ouder zijn. Vlissingen, den 6 Juni 1898. Burg. en Weth. voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris a. i J. H. DOMMISSE. Onveiligheid door schietoefeningen- De Burgemeester van Vlissingen, gelet op de missive van den Commis saris der Koningin in Zeeland, dd. 8 Juni 1*898, A no. 1529, Se afd. brengt ter kennis van zeevarenden die daarbij belang kunnen hebben, dat schiet oefeningen zullen gehouden worden le. op 22 Juni a.s. en volgende dagen op het fort bij den Hoek van Holland, in Z W.lijke richting op eene schijf ge plaatst aan de Z.zijde van den Nieuwen Rotterdamschen Waterwbg 2e op 4 Juli a. s. en volgende dagen op het fort te IJmuiden, in een sector, die begrensd wordt door de richtingen Z.W. en N.W. 3e op 18 Juli a. s. en volgende dagen op het fort op de Harssens, in een sec tor van 60° beO. de lijn HarssensOude Schild 4e in het tijdvak van 10 Juli tot ulto. September a.s. van het fort Kaap Hoofd, Den Helder, in de richting N.N.W. Tijdens de oefeningen zal aan een hooge staak op de zandplaat Onrust eene roode vlag waaien, ter aanduiding van 40.) Naar het Hoogduitsch. 't Was bewezen, dat hij zooder verlof uit zijn 'garnizoen was vertrokken, zich naar 't buitenland begeven had en daar zonder 's ko- nings toestemming in den echt was getreden. Al deze feiten waren voldoende ter zijner ver oordeeling. Do cornet ontkende natuurlijk niets, was zeer bescheiden in zijne antwoorden, terwijl hij op raad van luitenant von Seeleo en Kaatje, alle trots ter zijde zelte, ten einde daardoor zijne straf niet le verzwaren. Twee dagen daarna kwam de krijgsraad bijeen, bestaande uit drie staf-officieren, drie kapiteins en een auditear, onder presidiam fan den overste, de onveiligheid van het terrein, dat zich over genoemde zandplaat en de aangren zende vaarwaters uitstrekt. Vlissingen, 13 Juni 1893. De Burgemeester voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. Vlissingen, 15 Juni. In tegenwoordigheid van de heeren C. L. Loder, directeur van scheepsbouw, Wijs en 't Hooft, ingenieurs der marine, J. H. Beucker Andreae, inspecteur van 's Rijks stoomvaartdienst en A. Jongkees, officier machinist le kl., werd gisteren de kiel gelegd van het op de werf der Koninklijke Maatschappij «De Schelde# scheepsbouw- en werktuigeufabriek al hier aan te bouwen ramschip type A., genaamd «Evertsen». Ten dienste van den Voorzitter van den Raad van Toezicht op de spoorweg diensten liep gisteren een extra trein ter inspectie van de aan de lijn Roosendaal Vlissingen gelegen stations en verdere werken. De trein die ten 10 50 vm, van Roosendaal vertrok, arriveerde te Goes ten 12.56, te Middelburg ten 1.56 en ten 2.30 te Vlissingen Haven. Heden morgen werd door den majoor, bat. comm. op eene plechtige wijze voor het front der troep, het expeditiekruis voor belangrijke krijgsverrichtingen met gesp Atjeh 18731890, uitgereikt aan den sergeant W. F. H. de Ruijter van het 4e bat. 3e regt. inf. Inhoud van no. 25 van 't Geïllustreerd Zondagsblad der Vlissingsche Courant hetwelk Zondag 18 Juni a. s. verschijnt. De ontbinding van den Rijksdag met illustratie - In den tunnel, geill. novelle nanr het Bngelsch II slot - Alexander koning van Servic met portret - De opening van liet Imperial Institute met 2 illustra ties - Dauiel de Foe te pronk gesteld met illustratie Een rooverhoofdman van den ouden stempel - Mu zikaal lachen met 2 portretten - Een Indisch poten taat, de koning van Siam met portret en illustratie - Generaal Dodds met illustratie - Onder Chineezen - Menschenverkoopmg - Auecdoten - De winners der prijsraadsels XLI eo XLII - Wanneer hij zijn horloge moest opwinden - Nieuw prijsraadsel LI - In zijn eer getost - Ieder van zijn standpunt met illustratie - De bekroonde Anecdoteproeve No. 18 - In de fa milie - Heeft de hond verstand van schilderijen - Oplossing van Prijsraadsel XLVIl - Een slecht re kenaar - De kleinste courant - Een Caliiorni9ch Hotel - Een beetje gevaarlijk - Giootsche decoratie - Groote prijswedstrijd - Een nieuwe muizenval - Een handdruk - Schuakrubriek. Te Middelburg is door een comité van ruim honderd gasverbruikers, die ziek allen beklagen over de slechte hoeda nigheid van het gas daar ter stede, aan den gemeenteraad een adres gericht, met het verzoek tot het aanstellen van eenen De cornet gedroeg zich ook nn zeer be daard, verdedigde zich Diet, maar beval zich slechts in 's kouings genade aan. Nadat bij weggeleid was, ging de raad tot een geheime zittiDg over, en werd 't vonnis geveld. Eenige oogenblikken later werd de beklaagde weder binnen gebracht en las men hem 't vonnis voor, waarbij hij veroordeeld werd lot vijf jaar vestingstraf. Ofschoon 't den graaf was aan te zien, dat hij zoo'o zware langdurige straf Diet ver wacht had, hoorde hij 't vonnis met gelaten heid aan. Toen de graaf weder in zijn cel was terug gebracht, zette bij zich op de brits neder, om al 't verschrikkelijke van zijn toestand te overzien. Vijf jaar lang gescheiden van haar, die hij zoo inDig lief had, vijf jaar lang haar niet als man te konDen steunen, haar niet met raad en daad te kannen bijstaaD, en voor haar zoo noodig te kanoën optreden, dat was ver schrikkelijk, die gedachte reet hem 't hart Tan één, en dan haar nog zoo joDg aan beur onzijdigen controleur, die op bepaalde tijdstippen de lichtkracht van het gas zal opnemen en openbaar maken. Op de gisteren te Tholen gehouden tentoonstelling van landbouwwerktuigen zijn o. a. bekroond met den len prijs voor de meest volledige verzameling landbouwwerktuigen firma wed. J. C. Massee Zoon, en met den 2en prijs voor idem de heeren Franken Goemans, beiden te Goes. Met den len prijs voor eene verzameling werktuigen voor grond bewerking firma wed. J. C. Massee Zoon, en met den 2en prijs de heeren Franken Goemans. De firma wed. 'J. C. Massee Zoon verwierf voorts een eervolle vermelding voor een dorsch- machine de heer J. Cappon te Heinkens- zand een len prijs voor een Sack's ploeg én de heer J. Zuidweg te Heinkenszand een 2e prijs voor idem. Tweede Kamer. Zitting van gisteren. Vrijdag na de pauze zal de Voorzitter voorstellen, 12 Juli aau de Kieswet te begionrn. Op de interpellatic-Beelaerts, waarom de gewijzigde Mihtiewet de ouderteekening van den Minister van Bin- ntulandscht zaken miste, antwoordde de MiniateT Tien- hoven, dat daarbij het technisch gedeelte, dienst bij de militie, wordt geregeld, eu niet de dienstplichtigheid Er zijn zoovele wetten, waarin sprake is van provin ciale eu gemeentehoofden, die niet de onderteekeniog drogen van den Minister van Binnenl Zaken De Minister van Oorlog verklaarde, dat het ontwerp op den dienst bij de schutterij Teeda lang bij den Raad van State aanhangig is. Na eenig debat is de interpellatie afgeloopeo. Het wetsontwerp betreffende het ingezetenschap voor toepassing der Militiewet, is aangenomen met 62 tegen 16 stemmen het ontwerp tot afschaffing der kanaal- en havengelden op het Noordzeekaoaal met 71 tegeu 3. De Bedrijfsbelasting werd voortgezet Een subamendemeot-Ras-van Vlijmen werd toege licht, ten bate van personen met ziele- of licüaamsee* breken, die door oudera en schoonouders onderhouden worden. Heden voortzetting. ("Zie Laatste berichten). De afdeelingen der Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over het wetsontwerp, houdende bepalingen op den suiker-accijns, de heeren Van der Kun, Walter, Roel, Van Beuningen en Mees. Gedurende het sectie-onderzoek werd gis teren de afgevaardigde uit 's Gravenhage de heer Pijnacker Hordijk, zóo ernstig ongesteld, dat hij per rijtuig huiswaarts moest keeren. Bij de herstemming voor een lid der Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Gouda zijn uitgebracht 2172 stemmen, van onwaarde 41. Gekozen de heer T. G, G. Valbtte (lib) met 1132 stemmen; De heer J. N. Bastert (con.) had er 999, Dezer dagen beweerde iemand in het „U.D.* dat men bij de aangifte voorde belasting zijn vermogen kon verminderen met het gekapitaliseerd bedrag van het loon, dat men aan zijne dienstboden be taalt. lot te moeten overlaten, o God, waar was bij toe gekomen 1 Kaatje, die bij zoo inm'g lief bad, dat hij eija leven voor baar bad willeD opufforeD, verteerde na wellicht van diepe smart, buiten staat, den man dien ook zij zoo hartelijk beminde, eenige lafenis toe te bren gen, ol door 'n hartelijk woord zijn leed een weinig te verzachten, en dut alles omdat bij toegegeven had aan een liefde, die, zoo ze Diet beantwoord was gewordeD, hem diep ou- gelnkkig had gemaakt. Hij had noch den moed, noch de kracht, zijne vronw de hem opgelegde straf mede te deelen, te meer daar bij overtuigd was, dat zij die door lniteoant von Seelen of den overste wel vernemen zon. Dat de koning hem gratie zon verleenen, of zijn straf verminderen, hierop durfde bij bijna niet hopen, omdat op 't verzachtende schrijven van den overste geeo 't minste ant woord was gekomeD. Wanhopend wrong hij de handen, terwijl hij vreesde, dat de eenzaamheid en de smart hem krankzinnig zonden maken. Intosschen was Kaatje ten piooi aan de De inspecteur der registratie te Arn hem deelt aan de //Arnh. Crt.' mede, dat die meening volstrekt onjuist is. Voor dienstbodettloon en kost heeft geen af trek plaatsdie uitgave geschiedt ten bate van den belastingplichtige zeiven. Even onjuist is de meening dat men zou kunnen aftrekken hetgeen men aan zijne echtgenoote geeft. Slecht eene door den rechter bevolen uitkeeriDg na echtscheiding komt in min dering, maar de gescheiden vrouw is dan ook geen echtgenoote meer. Ook de staat der rijksmiddelen voor de maand Mei vertoont, gelijk zich ver wachten liet, in groote mate de uitwer king van de wijzigingen, in het belas tingstelsel aangebracht.Het vervallen van den zeep-accijns en de vermindering van dien op het zout, waarmede gepaard ging eene verklaarbare, doch tevens zeer aan zienlijke inkrimping van de opbrengst van het gedistilleerd, deden de groep der accijnzen eene belaugrijke kleinere som afwerpen dan in Mei van het vorige jaar. Gaf daar tegenover de suikeraccijns ruim eene halve ton meer, terwijl ook wijn, bieren en azijnen, en vooral het geslacht, flinke bedragen leverdener bleef een achteruitgang over van bijna 1 millioen gulden. Van de indirecte belastingen hebben de registratie-rechten 4000 minder op gebracht klaarblijkelijk is de uitwer king van de verlaging der overgangs rechten voor een groot gedeelte goed gemaakt door de aanzienlijke vermeer dering der verkoopen van onroerend goed na 30 April. De hypotheekrechten hebben 32,000 minder gegeven. Van de zegelrechten is, dank zij wat grootere levendigheid in de fondsenwe reld, de opbrengst met 15,300 geste gen, De successie-rechten gaven ruim 2 ton minder; van daar dat van de geza menlijke indirecte belastingen 2/3 ton minder ontvangen is. Van de directe be lastingen hebben in het bijzonder het personeel en de patenten ruim gevloeid. Onder de overige middelen vertoont de posterij eenen flinken vooruitgang (met bijna f 35.000), al kon de raming voor Vis wederom niet worden bereikt. Van telegrafen blijft de opbrengst re gelmatig stijgen. Naast eene matige ver meerdering bij de invoerrechten, staat bij de loodsgelden een vooruitgang van 6000, of ruim blJ2 pCt. Voor de eerste vijf maanden beloopt de geheele ontvangst der schatkist 44.2 miljioen, of ongeveer 335,000 minder dan verleden jaar. De bijzondere invloe den in aanmerking nemende, welke er ditmaal in het spel zijn geweest, is naar het oordeel der N. R. C't., deze uitkomst niet bepaald ongunstig. vreeaelijkste folteringen dag noch nacht had ze rost,terwijl haar vader insgelijks zonder raad was. PlotseÜDg kwam de gedachte bij haar op, zich persoonlijk bij den koning te vervoegen, en hem op bare koitëo genade voor haar echt genoot af te smeeken. Ze besloot das dea raad in te winnen van luiteoaot von Seelen, dien ze als vriend van den graaf, gedurende haar verblijf te Wartenberg had leeren keD- neo, omdat ze oordeelde, dat deze beter in staat was haar in dit geval raad te geven dan haar vader. Ze zond dus een schrijven naar den adjudant hem dringend verzoekende, zoo spoedig mo gelijk ten harent te komen, daar ze hem over 'n hoogst gewichtige zaak wenschte te De adjudant, diep bewogen met 't treurig lot der jonge vrouw, voldeed oogenblikkelijk aan haar verzoek, eu bevond zich 'n paar nar na aankomst van den brief reeds te Neu- enrode. Nadat ze hem haar plan had voorgesteld, verzocht ze den adjudant zijn gevoelen bier- omtrent haar mede te deelen.

Vlissingse Courant | 1893 | | pagina 1