HISSIM.SIIIi; COURANT. Het Roesje mtarok No. 65. Woensdag 7 Juni 1893. 31ste Jaargang. FEUILLBTO BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle "Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vliaaingen. PRIJS DER ADVERTENTIËN; Van 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés eo groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G. L. DATTBE Co., te Parijs. Verschijnt Dlusdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, DuitBCliland, Enge land en Frankrijk f 1.65 per drie maanden. Binnenland. Vlissingen, 6 Juni. In de afdeelingen der Tweede Kamer werd de aandacht gevestigd op het feit dat sedert eenigen tijd het verdachte vee van Overijsel en Friesland per spoor naar Vlissingen wordt vervoerd en van daar per stoomboot naar Ter Neuzen, met ver dere bestemming naar België De Bel gische regeering maakt bezwaar dit vee toe te laten zonder voorafgaand onderzoek door een veearts of zonder inachtneming van quarantaine voorschriften. Zijn nu,zoo vroeg men, door Nederland maatregelen genomen om aan den wensch van België te voldoen Anders toch achtte men het te vreezen, dat de invoer van vee in Bel gië zou worden verboden. Zijn, vroeg men voorts, afdoende maat regelen genomen, om den uitvoer van ziek vee naar Dnitschland te voorkomen Dit achtte men zeer gewenscht, opdat onzerzijds alles in het werk worde ge steld om de opheffing van~het verbod tot invoer van vee in Duitschland te bespoedigen. Zooals men weet, is België voor den in voer van Nederl. rundvee opgesteld, doch onder zeer bezwarende voorwaarden Over die voorwaarden klagen niet alleen de Nederl., maar ook de Belgische belang hebbenden- In de Gazette van Eecloeen blad, dat verschijnt in een streek waar veel veehandelaren wonen, die niet enkel de veestallen der Zeeuwscbe eilanden, maar ook de groote Hollandsche vee markten bezoeken en de veemarkten van Brugge, Gent, Brussel van de schoonste Nederlandsche slachtbeesten voorzien, zien zich door de bestaande bepalingen in hun bedrijf belemmerd, en dat wordt een rampspoed genoemd die alle dagen toeneemt en een verlies, dat alle dagen grooter wordt. De maatregelen waarover de Belgische kooplieden klagen, betreffen niet alleen de quarantaine van 10 dagen waaraan bet ingevoerde vee onderworpen is en die streng gehandhaafd wordt, maar ook en vooral het voorschrift, dat een verklaring moet worden afgelegd door de overheid der gemeente, waaruit het vee afkomstig isdat het daar minstens 36.) Naar het Hoogduüsch. Wij werpen ons voor de voeten ows vaders, bidden hem ons te vergeven en ons zijn zegen niet te ontbonden, eu ik ben er zeker van, dat hij do bede van zijn eenigst kind zal ver- hooren. Kaatje had dit alles stilzwijgend aangeboord, ofschoon ze een en al zcddw was. Toen de cornet eindelijk ophield met spreken en Kaatje met 'n vragenden blik aanzag, kon ze zich niet langer bedwingen, maar met den uitroep Mijn God, Stephan, wat verlangt ge, wat weosebt ge van mij, wat stelt ge mijn liefde op 'n zware proef, barstte ze in 'n ze nuwachtig snikken uit. De cornet zelf was insgelijks in 'n opgewon- 15 dagen geweest en niet van eene markt Er bestaan dus voor ons geene vee markten meer in Nederland, klagen de Eecloosche kooplieden. Het verdient, dunkt ons, zeer de aan dacht van belanghebbenden hier te lande en vooral van de Nederlandsche regeering, dat men in België zelf klaagt over die strenge voorschriften, die, zooals de Gaz. van Eecloo terecht zegt, om bestwil ge geven zijn, maar waarvan bet zeer de vraag is of haar nut tegen de schade opweegt en of de middelen niet bet doel voorbijstreven. De Gaz. dringt op een onpartijdig on derzoek aan. Ons dunkt, onder zulke omstandighe den kon dezerzijds bij de Belgische re geering met hoop op goed gevolg op de tempering der bezwarende bepalingen aangedrongen worden. De gemeentebesturen van Aksel, Hon tenisse, Hulst, Terneuzen en Zaamslag hebben zich tot de Provinciale Staten van Zeeland gewend, met bet verzoek de tolheffing op de provinciale wegen, als belemmerend voor bet verkeer en hoogst nadeelig voor de ontwikkeling van han del, landbouw en nijverheid, af te schaffen Het equivalent voor de opbrengst van bedoelde tollen zou geheel gedekt wor den door het beffen van slechts een en kele opcent meer op de hoofdsom der belasting op de gebouwde en ongebouwde eigendommen en bet personeel. Dat de rijks-regeering ook de afschaf fing van tollen wenscht, blijkt uit het aan de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal aangeboden wetsontwerp tot af schaffing der rijkstollen, en alzoo is het vermoeden gewettigd, dat nu ook de hooge regeering de hernieuwing van concessie tot heffing van tolgeld op de provinciale wegen niet meer zal bevor deren, en is het te voorzien dat die hin derpalen van verkeer, bovendien onge lijkmatig drukkend, weldra zullen worden weggenomen. (N. li. Ct Benoemd tot inspecteur van 's Rijks politie, standplaats 's Hertogenbosch, de onlangs van het 3e regt. inf. gepensio neerde kapitein H. M. W. van Meel. den toestand, doch de nitroep van Kaatje bracht hem als 't ware geheel tot kalmte. Toen ze weder eenig9zina tot bedaren ge komen wa9, ging ze voort Zoudt ge denken dat ik mij tegen den wil mijns vaders met n naar 't echt-altaar zou begeven Zoudt ge deuken dat ik 't hart van mijn onden vader, die mij zoo liefheeft zou willen breken, door 'n geheim huwelijk Neen, dat nooit. Verg dat niet van mij. Ge weet, dat ik n lief heb, en God iB mijn ge tuige dat ik n tot aaD 't einde der wereld zon volgen, maar mijn onden vader te misleiden, dat kant, dat moogt ge niet van mij ei&cheD 1 Beneem mij op deze plaats leven wanneer de toekomst u zoo hopeloos schijnt, maar ver lang niet, dat ik 'n plicht verzaak, die mij naast mijne liefde 't heiligste is De cornet, hoe zeer ook overtuigd dat hare woorden waarheid bevatten, zette nogmaals al zijne beweeggronden niteen, zeide haar, dat alles voor hun vlucht gereed was, dat hij te Kalisch 'n vriend had, die geestelijke was en zonder twijfel han huwelijk volgens de gebruikelijke zormen en eischen zoa voltrek- Deze benoeming: geschiedde uit een groot aantal sollicitanten. De minister van financiën maakt be kend, dat gedurende het jaar 1892 aan 's rijks munt vervaardigd en afgeleverd zij n A voor rekening van den staat: lo. Nederland 2,500,000 guldens800,000 25 centstukken; 2,000,000 10 centstukken; 5,000,000centen 2o. overzeesche bezit tingen 1,000,000 guldens; B. voor rekening van particulieren 61 10 galdenstukken uitmakende eene nominale waarde van 3,950,610. Blijkens telegrammen van Reuter en van den Londenschen correspondent der N. R. Ct.vernam de Times uit Singa pore van 4 dezer het volgende Woensdag bedreigden de Atjehers de werken der Petroleum-Maatschappij te Langkat benevens de naburige haven met fort. Het personeel der inrichting begaf zich naar Klambir, de hoofdplaats van Langkat. Er zijn Zaterdag in het petroleum-district versterkingen van troe pen aangekomen, die het thans voldoende beschermen. Bij resolutie van den Minister van financiën is kennisgegeven van het ver lies van het rijks-cachet no. 255, bij de ambtenaren te Sas van Gent in gebruik geweest, en bij latere resolutie van liet verlies van rijks-cachet no. 1866 en van priseertang no. 970, in gebruik geweest bij de ambtenaren te Nieuw-Schoone- beek. Ter voorkoming van misbruik mogen geene merken, met die werktuigen ge steld, voor geldig gehouden worden, maar moet bij ontdekking van zoodanig merk daarvan dadelijk aan den lioog- sten ambtenaar in loco worden kennis gegeven, teneinde te onderzoeken wie dat merk gesteld heeft en waar het werk tuig zich bevindt. Voor of uiterlijk 1 Juni 1893 moesten de stukken, betreffende de aanvragen, bij het gemeentebestuur te Bergen op Zoom ingekomen zijn van hen, die zich met den aanleg van eene waterleiding ken, en zoodra zulks was afgeloopen konden ze naar Nenenrode terngkeeren en baar vader om vergiffenis stneeken. Zoodra hnn huwelijk ruchtbaar werd, zon hij wel evm'ge straf moeten ondergaan, doch een tijdelijke scheiding was toch verreweg te verkiezen boven een daurzame 1 Hoe overredend hij ook sprak, in welke schoone en verleidelijke vormen hij zijn voor stel ook inkleedde, Kaatje was niet te be wegen aaD zijn verzoek te voldueD. Ze was radeloos, hem, dien ze boven zicbzelve bemin de, dien ze zoo innig liefhad, voor altijd te moeten verliezen, dat kon ze Diet, dat was haar onmogelijk l Maar, haat vader verdriet en angst te veroorzaken, die haar ook zoo teeder beminde, die Da 't vroegtijdig overlijden harer dierbare moeder, alles voor baar ge weest was, zijn rast, zijn gemak, zijn genoe gen voor haar had opgeofferd, Deen, dat kon dat mocht ze evenmin, daarop kon nooit zegen rusten, en bovendien kwam haar kiescb vrou welijk gevoel tegen zoo'n maatregel op. Eindelijk vervolgde de graafEn, ge kont dus niet besluiten, om ook mij een he in die gemeente wilden belasten. Nie mand zich er voor aangeboden hebbende blijft de waterleiding aldaar nog voor- loopig tot de vrome wenschen behooren. Gedurende de afgeloopen week werden ook naar het buitenland, geene oesters van Bergen op Zoom meer verzonden, zoodat de handel voor dit seizoen als afgeloopen kan worden beschouwd. Met eenige feestelijkheden werd Za terdag en Zondagjl. te Bergen-op-Zoom het 4U-jarig bestaan gevierd van het zie kenfonds «De Broederliefde», opgericht Juni 1853. Het fonds is een zieken en begrafenisfonds en telt 132 leden. De president der vereeniging is de heer P. Hazen, terwijl de heeren A. Becbt en P. van Hooft', de opzichters er van zijn. Werd reeds vroeger van hooger hand de aandacht gevestigd op het nut der schermoefeningen en om het oprichten van schermvereenigingen te bevorderen nu zal waarschijnlijk ook meerder zorg en tijd besteed worden aan de gymnas tische oefeningen. Blijkens eene nota van den heer generaal majoor inspec teur der infanterie wordt opgave gevraagd der kosten van de aanschaffing van rek stokken met standers, springtoestellen en polsstokken voor iedere compagnie infan terie. De toestellen moeten zoo ingericht zijn, dat zij in de open lucht, soldaten - kamers, corridors enz. aangebracht kun nen worden, zoodat iedere compagnie zijne oefeningen afzonderlijk kan houden. De vloot, van de Hollandsche haring- visscherij zal dit jaar bestaan uit 224 loggers en 312 bomscliuiten, tegen 221 loggers en 299 bomschuiten in 1892, zoo dat de vloot vermeerderd is met 3 log gers en 13 bomschuiten. De reederij- plaatsen zijn: Vlaardingen met 91 sche pen, Maassluis met 77, Schiedam met 4, 's-Gravenhage met 7, Scheveningen met 263, Katwijk aan Zee met 70, Noordwijk aan Zee met 18 en Amsterdam met 6 schepen. Inhoud van het Maandblad tegen de Vervalschingen dd. 1 Juni 1893, no. 11. Vervalschïng van wijnen en miabrnik van scheikundige attesten. - Onderzoekingen van levensmiddelen eu han- wijs van uwe opofferende liefde te geveD, zoo als ik u meer dan eens gaf? Stephan, martel mij niet laDger, ik be zweer n, maak een eind aan mijn lijden, dood mij op deze plaats, die zoo dikwerf getuige was van ons geluk, 'k bid er u om StephaD bleef haar zwijgend aanstareD, ein delijk zeidc hij op weemoedigen toon Laat mij nog eens in deze oogen zien, die mij van den beginne af aan zoo betooverd en aangetrokken hebben, laat mij nog éénmaal die hand kassen waaraan ik door dit leven had willen wandelen, en laat mij nog één maal die stem hooren, die mij steeds als he- melsche muziek ia de aorea klonk, en dan zal ik zwijgen, en u niet meer in moeielijken tweestrijd brengen. Ik beoogde ons beider ge- lok, en wist geen anderen weg te kiezen dan den u voorgestelde, maar genoeg, dierbaar meisje, vergeten, neen dat zal ik u nooit, en betzij 'k eenmaal den laatsten adem uitblaas in mijn eigene woning of den dood op 't slag veld vinden mocht, uw naam zal mijn laatste woord, eu mijn laatste zucht aau u gewijd ziju! Vaarwel, dierbaar meisje, vaarwel, mijn hsr(

Vlissingse Courant | 1893 | | pagina 1