V IJSSIMiSMIE COURANT. Eet loosjem lbirok No. 50. Vrijdag 28 April 1893. 31ste Jaargang. FEUILLETO' Gemengd Nieuws. BUREAU: Kleine Mark I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G. L.DATJBÉ Co., to Parijs. Verscliijut Dinsdag:-, Donderdag:-en Zaterdagavond. Abonnementen voor Belgie, Duitsobland, Enge land en Frankrijk f 1.06 per drie maanden. Binnenland. Vlissingen, 27 April. Met 1 Mei vertrekt voor 3 maanden naar Ter Neuzen een detachement inf van het garnizoen alhier onder hevel van den 2en luit. Van der Mieden vaü Opmeer. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Middelburg heeft besloten niet te ondersteunen het adres, door de Haar- lemsche Kamer aan de Tweede Kamer gericht betreffende het wetsontwerp op de belasting op bedrijfs- en andere in komsten. Voor kennisgeving werd aan genomen het adres, door de Zaandamsche Kamer aan de regeering gericht betref fende de afschaffing der plakzgels. De 2e luit. M. J. M. Willems vau het 4e reg. vesting artillerie, die voor artil lerie-werkzaamheden te Ter Neuzen ge detacheerd is geweest, is te Hellevoetsluis teruggekeerd. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is benoemd tot klerk bij den Provincia len Waterstaatde heer J. J van Weijns bergen te Hoofdplaat, standplaats Ter Neuzen. Inhoud van no. 18 vsd 't Geïllustreerd Zondagsblad der Vlissmgsche Courant hetwelk Zondag 30 April a. a. verschijnt. Onder-smart, een gedicht (met illustratie.) - De roem Tan Kashgar, geillnstreerde novelle naar het Eagelsch van Robert Louis Stevenson, (4.) - Net gevaugen. - Bloedwraak een Turksche vertelling. - Op leren en dood (2 illustraties.) - Engelsche manier Tan reizen. - Leer om Leer. - Achter de schermen met illustratie. - Voor Dames Do Mode. - Haodig. - Een onderwetsche feestmnaltijd. - Voor de huis houding. - Pozzle. - Het cbampêtre-achtige tafereel of de gefopte amateur-photon raaf met illustraties - De winners der prijsraadsels XXVIII, XXIX en XXX. - Een waarlijk groot man. - De barschbeid orerwonnen - Een beleefde burgemeester. - Oplos sing ran de Prijsraadsels XXXIV, XXXV en XXXVI, - Wijsheid onzer Vaderen - De dichter zonder in spiratie met 2 illustraties. - Nieuwe prijsraadsels XLV en XLV1, - Scherpzinnige logica. - De be kroonde Anecdote-proeve No. 8. - Montenegrijusche ideecn. - Een ChineeBehe begrafenis. - Anecdotcn. - Schaakrubriek, - Mededeeliogen. TWEEDE KAMER. Zitting 7an gisteren. Faillissementswet. Tegen het amende- Naar het Roogduitscli. 21.) De beer George geleidde zijoe dochter naar de receptiekamer en drukte haar oog eens op 't hart, zich vooral tegenover dien vreem den. heer kalm te houdeo. De oude heer bad natuurlijk geen de minste gedachte, dat zijne dochter en de deserteur, elkander reeds meer malen gezien hadden. Toen beiden binnentraden, stond de cornet eensklaps in positie, en maakte eer.e eerbie dige baigiüg. Hoe gaarne had hij zich aan Kaatjes voeten geworpen en haar vergiffenis afgesmeekt voor 't leed dat hij haar, hoewel onwillens, bad veroorzaakt. Op dit oogenblik zou dit groote dwaasheid zijn geweeat, ofschoon de cornet 'n groote mate zelfbeheerichiog ment der commissie, om de beschikking en te gelde making van goederen in het buitenland, tot het vermogen van den gefailleerde behooreode, voor den curator mogelijk te maken, had de Minister ver schillende rechtskundige bedenkingen. Bovendien is het doel slechts te berei ken door internationale regeling. Na verschillende opmerkingen werd het amendement verworpen, met 36 tegen 26 stemmen. Daarna kwam het belangrijke voor stel der commissie aan de orde, om de rehabilitatie van den gefailleerde te be houden. Volgens de toelichting van mr. Huber beoogt het, de onteerende gevol gen van het faillissement voor den schul denaar, die zijne crediteuren voldaan heeft, te voorkomen. De heer Hintzen hechtte in het stelsel der wet weinig aan de rehabilitatie, die een smet werpt op hen, die dit voorrecht niet verkrijgen kunnen. De heer Levy verdedigde het amen dement, waardoor zijn strijd tegen het ontwerp ten volle is gerechtvaardigd. De Minister bestreed het, als strijdig met het beginsel der wet, onnoodig en niet waarborgende, dat 'tdoel zal wor den bereikt. 't Amendement werd ten slotte aange nomen met 38 tegen 30 st, zoodat de rehibilitatie is hersteld. De overige artikelen zijn goedgekeurd. De eindstemming zal geschieden op nader te bepalen dag. Heden andere werkzaamheden. [Zie Laatsle berichten.) Zooals de zaken thans staan, is het te verwachten, schrijft men aan de Zutph. Ct. dat de Tweede Kamer over een veertien dagen met de open bare behandeling van de Bedrijfsbelas ting een begin zal maken. Naar de N. R. Ct. verneemt zal de Tweede Kamer aanstaanden Vrijdag uit eengaan en zou het voornemen bestaan na een recés van een paar weken weder bijeen te komen om met de beraadsla ging over de bedrijfsbelasting eenen aan vang te maken. Doodig had, zulks ds te laten. In den blik, dien hij haar echter toewierp, kon ze duidelijk lezen Ons geheim is nog niet ontdekt, bewaar 't daarom zoo goed mogelijk. De graaf Zarnacki, cornet bij 't regi ment prins Eugenius Tan Wartoöberg, mijne dochter Catharina. Na beiden op deze eenvoudige wijze aan elkander te hebben voorgesteld, namen allen plaats. Kaatje zag zeer bleek, terwjjl hare zenuwen 't weer hard te verantwoorden hadden, ofschoon dit gelukkig door haar vader niet werd op gemerkt. Toen allen rustig gezeten waren, voldeed de graaf aan beider dringend verzoek en ver haalde breedvoerig, vooral wat betrof zijo vlocht, waarbij nn en dan 't teergevoelige Kaatje 'n rilling over de leden ging. Beiden maar vooral de oode heer bewonderden den moed en 't beleid van den graaf, nit wiens wijze van spieken de zuivere waarheid door straalde. Nadat hij geëindigd had, wendde bij zich tot deD onden heer en zeide Op 24 dezer heeft aan het departe ment van buitenlandsche zaken de on- derteekening plaats gehad eener over eenkomst tusschen Nederland en den OraDje-Vrijstaat tot regeling derweder- keerige uitlevering van misdadigers. De Nederlandscbe Bank deelt dit jaar 75 per aandeel uit, dus 71/- pCt. De aandeelen staan op ongeveer 220 pCt. Tegen den beursprijs van den dag gekocht, geven ze dus bijna 378 pCt. rente. Het Haagscbe Krankzinnigengesticht Na de onthullingen van mevrouw Stuten omtrent het Haagsche krankzin nigengesticht, heeft men weinig meer van die geschiedenis gehoord. Toch is zij niet dood gebloed. Men schrijft uit 's Gravenhage dat aldaar in alle opzichten ontzaglijk veel verbeterd is. Het is er dubbel zoo goed als vroeger en de lijders worden uitmuntend behandeld. De regenten hebben thans aan den raad verzocht het verplegingsgeld van 4,35 op ƒ4,90 te brengen voor arme krank zinnigen. Het gesticht munt uit door reinheid en het geheele personeel van hoog tot laag is met toewijding bezield. Kerk- en Sckoolnieuws. R. Kath. Kerk. Do bisschop te Haarlem heeft beooemd tol kapelaan te HeinkeDszand den heer J. J. G. Hafkenscheidt. De voordracht ter benoeming van eene onderwijzeres te 's-Graveüpolder bestaat oit de dames C. J. A. Remigius en A. E. G. Pisoisse, beiden alhier, en M. L, J. Rama ker te 's-Heer Arendskerke. Volgens de Standaard is besloten tot het houden van een tweede christelijk soci aal congres. RECHTSZAKEN Jl. Dinsdag deed de Arrondissements- Rechtbank te Middelburg uitspraak in de zaak tegen J. H., 42 j., hooldconducteor bij de spoorweg-maatschappij Mechelen— Terneuzeo, woneode te St. Nicolaas in Bel gie. Hij werd ter zake van bet door schuld doen oütstaan van gevaar voor bet verkeer door stoomvermosen over een spoorweg, veroordeeld tot 25 b. s. 10 d. h. Mag ik thans zoo vrij zijn, edele heer 'n beleefd verzoek tot n te richten, hetwelk ik hoop, dat mij niet ten kwade zult doiden doch de omstandigheden die biertoe aanleidiog geven, zullen, duif ik veronderstellen, mij vol doende verontschuldigen. Het doel van mijn bezoek is, meDeer von Brandt, a beleefd te verzoeken, mij, gedurende mijn verloftijd, onder uw gastvrij dak op te nemen. Ik hoop, heer graaf, dal onze korte ken nismaking voldoende is, om aan de toestem ming zoowel van mijne dochter als van mij niet te twijfeleD, beschouw dus gedurende dien tijd mijn buis als 't uwe en maak 't u zoo gemakkelijk en tevens zoo aaDgenaam als mo gelijk is. Van stonde af aan werd 't gesprek leven diger en vertrouwelijker, zoodat de tijd als 't waro omvloog, terwijl 't Kaatje was aan te zien, dat deze afleiding weldadig op haar zwak gestel werkte. Tusscbenbeide dacht de beer George nog wel eens over de desertie vao den jonkman na, doch zijn aanstelling als officier bij 't Prui- Voorls zijn o. m. veroordeeld wegens wederspannigheid P. D., 29 j. polder werker, tot 14 d. gov. straf en 3 b. s. 3 d. h. beleedigiog van ambtenaren en opruiïog C. M. d. P., hvr, van J. J. H. bierhuis- hondster, tol 7 d. gev. straf mishaudtlingA. v. D. 18 j., werkman, tot 3 b. s. 3 d. b. overtreding der plaatselijke belasting te Vlissingen N. H., 52 j., bvr. vao B. v. V. tapster, tot 5 b. s. 1 d. h. Allen alhier cd mede in de kosten van het geding. Voor het kantongerecht te Middelburg werd Dinsdag behandeld de zaak tegen den heer B. Quist, lid van den gemeenteraad te Goes, beklaagd van onbevoegd uitoefenen der (homoeopatische) geneeskunde. Ten bnize van de N, te Serooskerke had beklaagde volgens het proces-verbaal in een Schwabe's Huisdokter een bladzijde aangestreept, die ten bate eener ziekte moest worden geraad pleegd. Dit achtte het O. M. verboden uil oefening der geneeskunde en eisebte tegen beklaagde een geldboete van 100 s. 14 d. h. Gisteren ochtend bad de stukadoor H., terwijl hij op een ladder bezig was het pla fond van de wacht in de Belgische loodsen- sociëteit te witten, bet ODgeluk daar van af te valleu hij viel met de borst op een ijzeren krib en bezeerde zich dermate, dat bij be wusteloos per brancard naar de woning zij Der moeder, die weduwe is, moest ver voerd wordeD. Heden middag is hij aaD de gevolgen van zijn ongelakkigen val overleden. Op de Schedeldoekshaven te 's-Gra- venhage was gistereD avond een schoorsteen veger werkzaam op een dak. Hij stond daartoe op een ijzer dat den schoorsteen met het dak verbond. Plotseling brak dit en de man Blortte omlaag, door het dak heen, op de ondergelegen vliering. Hij was onmiddel lijk dood. De optocht op 1 Mei te Amsterdam aangevraagd aan den bargemeester door de commissie, tot voorbereidiog van den acht- nrendag, is geweigerd. sische leger was hem voldoende waarborg voor zijoe soliditeit, terwijl in zijne gesprek ken zooveel menscbenkenois en ontwikkeling doorstraalde, dat bij zich zeer goed kon voor stellen, dat zijne dochter, wier outwikkeling en beschaving in alle opzichten aan de eisch beantwoordden, insgelijks behagen in hem schiep en zich gaarne met hem onderhield. Den cornet werd een der comfortabelste kamers op 't slot aangewezen, waaraan op Kaatjes last 'n bizondeie zorg besteed werd, zoodat ze niet vreesde of de nieuwe Pruisische officier zoo zich hier recht son aise gevoe len. De cornet had op deze wijze dikwerf gelegenheid Kaatje te zien en te spreken, zoo dat ze te zamen menig geooegelijk nnrtje sle ten, waardoor de band hoe langer hoe nauwer werd toegehaald. Op den tweeden morgen, toen de heer Ge orge voor zaken naar Nenenrode gereden was en de cornet met Kaatje in de re^er kamer zat, waagde hij het aan haar gen, hoe haar vader over hem spra' hij nog al met hem iogenomen was, geruster 'n huwelijksaanzoek kon waf1

Vlissingse Courant | 1893 | | pagina 1