VLISSINGSCHË COURANT. No. 28. Zondag 5 Maart 1893. 319te Jaargang. Gemeentebestuur. Gemeenteraad. FEUILLETON. 1» M BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G-. L. DAUBE Co.. te Parijs. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag-en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitschland, land en Frankrijk f 1.06 per drie maanden PERSONEELE BELASTING. Afkondiging van het kohier der personeele belasting no. 7 18®S/9S. De Burgemeester van Vlissingen, maakt bekend dat op beden bij bem ootvangen et) aaD den rijksontvaoger is gezonden, het execu toir verklaarde kohier weeens de personeele belastiug no. 7, dienst 18os/93. De daarop voorkomende belastingschuldi gen worden nitgenoodigd om hunne aansla gen op den bepaalden tijd aan te zuiveren, ook ter voorkoming van vervolgingen en herinnert dat de bezwaarschriften binnen drie maan den na beden bebooreo te worden ingediend, terwijl de aangiften ter bekoming vao ont heffing, ingeval van verhuizing, op grond van art. 27 2 der personeele wet, moeten worden gedaan bij den rijksontvanger, bin nen ééue maand, volgeude op die, waarin bel perceel is ontruimd. Eu is hiervan afkondiging geschied waar bet behoort, den 4> Maart 1893. De Burgemeester voornoemd, TUTEIN NOLTHEN1US. Zitting van Vrijdag, 3 Maart 1893. Voorzitter de heer Tutein Nolthenius, burgemeester Tegenwoordig al de leden. De notulen der vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat door Ged. Staten goedkeuring werd verleend op de vroeger genomen raadsbesluiten, betref fende den verkoop van gemeentegrond en de betaling van successierechten voor het legaat van de familie Van der Os wijders dat in beschikking op de bij dat college ingediende bezwaarschriften tegen hun aanslag in den hoofdelijken om slag, D. Slot, aangeslagene in de 12e klasse wordt teruggebracht tot de 1 le klasse de aanslagen van L. Th. Ouwerkerk en H. J. But Jr., iD de 16e klasse gehandhaafd M. W. SCHELTEMA Ez. 810 «Maar Mina, heht gij geen laat van de kon." //Niets meneer 1 me 9toof is zoo warm als het kan, en ik ben Diets kouwelijk. Een huivering bewees dat zij wel binder had van de felle vorst. Turf uitgespaard en voor die uitgespaarde penningen vleesch ge kocht,. het had waar kunneu zijn, indien zij penningen had gehad om uit te zuinigen maar alleen do huurpenningen vaD bet hnisje lagen in een der kopjes op de chiffonierre beneden, od in het ander de weinige centen ïoor olie en brood en koffie boBtemd. Er worden en J. van der Linde, wed. J, van de 3e naar de 2e en A. W. Smits van de 9e tot de 5e klasse worden over gebracht. Ten slotte dat de heer B. Th. Avena- rius, zijne benoeming tot onderwijzer aan school E heeft aangenomen en met 16 April a. in functie zal treden. W orden overgelegd een van Ged. Staten ontvangen exem plaar van den catalogus van de pam fletten, tractaten enzaanwezig in de Provinciale Bibliotheek van Zeeland. Eerste deel 15861795- een statistiek der scheepvaart 1891 het jaarverslag van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs over 1892; een schrijven van Ged Staten met afschrift van het Koninklijk besluit, waar bij afwijzend wordt beschikt inzake het beroep van den raad tegen het besluit van Ged. Staten, betreffende de verlang de toelage van onderwijzers voor de aan- teekening op hunne akte voor vrije- en orde-oefeningen. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter wordt besloten dit besluit in handen te stellen van Burg. en Weth. ter uitbrengiug van een desbetreffend voorstel. Nog wordt ten slotte overgelegd een voorstel van Burg. en Weth. om de stads reiniging, ten opzichte waarvan het con tract met 1 Mei a. eindigt, onder eigen beheer te nemen. De zitting gaat hierop over in eene zitting met gesloten deuren. De openbare zitting heropend zijnde stelt de Voorz. aan de orde, de benoeming van een tweetal onderwijzers voor school A (hoofd de heer Landsman) op voor waarde, dat, wanneer later de 8e klasse van die school wordt overgebracht naar school B (hoofd de heer Van Kamer) een der te benoemen onderwijzers door Burg. en Weth. in overleg met de hoofden dier scholen daartoe zal worden aangewezen. De heer Van der Beke Callenfels zegt, dat hij, na lezing van het oordeel van den schoolopziener over de beide voor drachten, bezwaar maakt thans tot eene benoeming over te gaan en doet daarom het voorstel deze benoemingen uit te stellen. was dus geen geld voor vleesch maar kon zij zich koesteren in hare warme rok, terwijl haar meester trek had in het versterkend vocht, dat heai misschien weer op de been zou brengen dat nooit en daarom maakte lij baar rok te gelde. ZESTIENDE HOOFDSTUK. Op een donkeren avond, een paar'dagen daarna, werd er aan de pastorie te Z. een be9cheideu schelletje gehoord. Daar ik juist in den gang was deed ik zelf open eD daar stond een wonderlijke figuur voor mij, Dog slanker als ik haar in bet eerste hoofdstak beschreef, toea zij de noodige kleediogstak- ken zich had kannen aanschaffen, en door koode, zenuwachtigheid en het harde loopen buiten adem, en geheel van streek. Zij ion op mijn lachspieren gewerkt hebben, ais een trek op haar gelaat mij niet van zooveel lijden en ontbering had gesproken, dat ik mij haastte haar in de studeerkamer te laten en eenige verkwik- 'Dit voorstel door den heer Winkelman ondersteund wordt met 13 tegen 2 st. verworpen. Voor stemden de heeren Van der Beke Callenfels en Winkelman. Hierop wordt uit de voordracht ter benoeming van een onderwijzer voor de vacature Zeegelaar, bestaande uit de hee ren J. van der Hage, onderwijzer te Wijk bij Duurstede, O. J. L. Sitsen, on der te Ritthem en A. P. Varel, onder wijzer te Middelburg met algemeene stemmen benoemd, de heer J. van der Hage te Wijk bij Duurstede, Voor de benoeming van een 8sten on derwijzer aan school A. worden voorge~ dragen de heeren C. J. ,L. Sitsen, on derwijzer te Ritthem, J. van der Hage, onderwijzer te Wijk bij Duurstede en A.P. Varel onderwijzer te Middelburg en metl3 stemmen als zoodanig benoemd de heer C. J- L. Sitsen, onderwijzer te Ritthem, zijnde 2 stemmen in blanco uitgebracht. Deze benoeming geschiedt behoudens de goedkeuring van Ged. Staten van de jaarwedde aan die betrekking, ten be drage van 550 verbonden. Ter vervulling van de vacature van onderwijzeres aan school D (hoofd mej. VHjerman) worden voorgedragen de da mes J. J. M. Remigius onderwijzeres te Hoedekenskerke, B. Th. Prinsen, onder wijzeres te Neede en M. C. van Olden, onderwijzeres te Nijmegen, en als zoo danig met algemeene stemmen benoemd, mej J. J. M. Remigius, te Hoedekens- kerke. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van mej. Schuurman (hoofd van school F) houdende mededeeling van de oorzaak der vertraging van het doen eener voordracht voor de aanstaan de vacature van mej C A. Fischer wordt met intrekking van het vroeger dienaan- gaand genomen raadsbesluit aan mej. Fischer eervol ontslag uit hare betrek king verleend, ingaande met 1 April a. Op het daartoe strekkende verzoek wordt met ingang van 1 April a. aan den heer W. Langebeeke, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van onder wijzer aan school E (hoofd de heer Frijling) en Burg. en Weth gemachtigd voor het oproepen van sollicitanten voor de vervulling der daardoor te ontstane king liet binnen breDgen. Het was Mina, mij toen nog onbekend, die mij uit naam van haar meester kwam verzoeken eena bij hem te komen als het mij schikte. //Maar och, meneerstel het niet te i&Dg uit," voegde zij er smeekend bij, want ik vrees dat hij het niet lang zal maken. Nog enkele bijzouderheden kwam ik te weten, maar zij had zulk een haast, om weer bij den zieke te komen en haar woonplaats W38 nog een half uar van de mijpe verwij derd, zoodat ik haar uiet langer ophield. Den volgenden dag voDd ik op haar vrij onduidelijke aanwijzing, na eeuige vragen, het beschreven buisje en hoorde daar nit den mond van den grijsaard, later aange- vnld door anderen, de bijzonderheden die ik u nit zijn leven meedeelde. Op mijn voor stel, om op kiescbe wijze bij dezeD of genen voor hem aan te kloppen sprak hij ,/Het is te laaten voor mij zon ik bet ook niet hebben gedoogd maar zoo gij een edel en christelijk werk wilt doeD, tracht dan te voorkomeD, dat Mina aan de openbare vacature tegen eene jaarwedde van 550. Op voorstel van den voorzitter wordt aan Burg. en Weth. het gevraagde crediet verleend tot bestrijding van reis- en verblijfkosten voor het doen overkomen van een ingenieur uit Engeland, aan wien zal worden opgedragen te onderzoeken of het systeem van verbranding van mest stoffen enz. ook op onze gemeente zou zijn toe te passen. Aan de orde stelt alsnu de voorzitter het voorstel van Burg. en Weth., be treffende de verlenging van liet met de gasfabriek gesloten contract, waaromtrent in de zitting van 17 Februari jl. beslo ten werd nogmaals in onderhandeling te treden met de directie van de gasfabriek tot wijziging van het bepaalde in het contract ten aanzien van de gasbranders. Tengevolge dezer beschikking van den raad hebben Burg. en Weth. zich ge wend tot voornoemde directie, met ver zoek om alsnog in het contract op te nemen, dat, wanneer nieuwe branders, die minder gas mochten verbranden dan de in de concessie geuoemdé hoe veelheid, werden aangeschaft, de ge meente dan ook naar rato minder zou moeten betalen, te rekenen naar den genoemden gasprijs. Op dat gedaan verzoek, geeft de direc teur van de gasfabriek o. m. ten ant woord dat het hoofdbestuur terstond bereid is bevonden toe te stemmen in het voor stel van Burg. en Weth. om nu in het nieuwe contract eene bepaling op te ne men, waarbij wordt vastgesteld, dat de gemeente de vrijheid zal hebben voor de publieke verlichting intensive branders te gebruiken, op voorwaarde, dat zij de kosten zal dragen dier bran ders en het meerdere verbruik zal beta len tegen den prijs, die voor de publieke verlichting is vastgesteld. Wat echter den wensch van den gemeenteraad be treft, om het recht te hebben branders in te voeren van een kleiner gebruik dan 170 liter per uur, ook hiertegen zou het hoofdbestuur geen bezwaar maken, indien deze bepaling betrof enkele lan taarns en in speciale gevallen; er bestaat echter geen reden hiervan eene bepaling in het contract op te nemen. De maat schappij kan daarentegen niet instemmen liefdadigheid vervalle. Aan de armen te ko men is baar een schrikbeeld, en zij heeft haar beste krachtöD aan mijne familie eD mij be steed, en is oud en nitgepntniemand zon haar in dienst willen uemeD." Ik beloofde het hem en hij gaf mij op mijn verzoek eenige Damea op, van verre familie, of vroegere handelsvrienden. Ik ver zocht hem verlof, hem nog eens te bezoeken in de hoop hem dan goede tijding nit Am sterdam te brengen, waarheen ik mij dade lijk begaf. Werkelijk was ik zoo gelukkig spoedig een goede hooderd galden bijeen te bren gen eo spoedde mij verheugd naar hunne woning, maar vond Mina bij het lijk van baar meester, die juist den laatsten adem had uitgeblazeu hartstochtelijk was haar droefheid, zij streelde hom de waDgen, kas te hem de vermagerde handen, smeekte bem nog eenmaal slechts haar aaD te zicu, en bad hem, haar met zich te nemen, daar haar no niets meer overbleef om voor te leven. Met moeite bracht ik haar de trap af, en

Vlissingse Courant | 1893 | | pagina 1