VLISSINGSCHE COURANT No. 144. Woensdag 7 December 1892. 30,te Jaargang Gemeentebestuur. Binnenland. ILLETON. Gemengd Nieuws. BUREAU: Klein© Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PltlJS OER ADVERTENTIËN; Van 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groot,e letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma Q-. L. DATJBTS Co., te Parijs. Verschljut Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitsobland, Enge land en Frankrijk f 1.65 per drie maanden- PER50REEEE BELASTING. Afkondiging van het kohier der personeele belasting no. 5 en 6, dienst 1S93/9s Da Burgemeester van Vlitsingen, maakt bekend dat op beden bij hem ontvangen en aan den rijksontvanger ia gezonden, het execn- toir verklaarde kohier wegens de personeele belasting no. 5 en 6, dienst 1891/9S. de daarop voorkomende belastiugichnldi- gen worden uitgenoodigd om hunne aansla gen op den bepaalden tijd aan te zuiveren, ook ter voorkoming van vervolgingen en herinnert dat de bezwaarschriften binnen drie maan den na heden bebooren te worden inge diend, terwijl aangiften ter bekoming van ontheffing, in geval van verhuizing, op grond van art. 27 1, der personeele wet, moeten wordao gedaan bij den rijks-ontvanger, bin nen óóne maand, volgende op die, waarin bet perceel is ontruimd, Eh is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 6 December 1892. De Burgemeester voornoemd, TUTËIN NOLTHENIUS. HOOFDELIJKEN OMSLAG. De Gemeente-Ontvanger van Vlissingen, herinnert belanghebbenden aan hunne verplichting tot aanzuivering van het verschuldigde wegens hoofdelijken om slag, ter voorkoming van vervolging. Vlissingen, 6 Dec. 1892. De Gemeente-Ontvanger, T. C. DOMMISSE. Vlissingen, 6 December. Door commissarissen van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" alhier is besloten, aan eenige werklieden, die onlangs wegens gebrek aan werk werden ontslagen, weder werk te geren door het makeo ran stellingen en het verieugen van hellingen. Iu plaats van den heer H. de Volder, wien op verzoek eervol ontslag werd ver- 26.) Von Berghaupt ging hem te gemoet en begroette hem. „Mijnheer Von Berghaupt, het is mij een groot genoegen u hier te vinden immers, wij kuDnen nergens zoo ongestoord praten als in het bosch. Ik ben reeds aan het hotel geweest, maar ik trof u daar niet aan. Het is inder daad een gelukkig toeval, dat ik u hier ont moet. Als ge bet goedvindt, zullen we de wan deling gezamenlijk voortzetten." Koert vond dit goed. pik moet beginnen, mijnheer Von Berg haupt, met n te bekennen dat ik mij weer heb laten verleiden om mijn reis naar Londen nit te atollen, en wel op aandraDg van mevrouw leend, is benoemd tot directeur van den stoomtram Vlissingen-Middelburg, de heer Adolf Carpreau, te Yzendijke. Tengevolge van het onlangs bedanken van rcgeutessen van het Burger weeshuis alhier zijn benoemd de dames le Sage van Hoeve van Uijo, Jsnsen-Massee, Dommisse-Rekkers, en van de Sande-Fraser. Hr. Ms. stoomkanonneerboot „Vos" is Zondagochtend van Brouwershaven alhier teruggekeerd. Inhoud van no. 50 van 't Geïllustreerd Zondagsblad der Vlissmgsche Courant, hetwelk Zondag 11 Dec. a.s. verschijnt: Do diamanten vau mevrouw Dinner, geïllustreerde DOTelle naar bet Bngelseh van W. CIbvS Ruasel) VI - De laatste troef, een Zwitserscbe dorpsvertelling met illustratie - Gepast antwoord met illustratie - lu het woud, door Eduard Drom met illustratie - Gïnevra met illustratie De gouden roos - De wor- ding.geschiedon vao den biljartbal - Bóamur en Cel- ciua, iets uit de geschiedenis van den thermometer - Ben brief van' hem, naar de schilderij van H. Werner illustratie - Hae men zich vroeger tegen aanstekende zieken beschernido - Wat een epidemie kost - Nood lottige bemoeizucht met 3 illustraties - Het gebruik vau alkoholische dranken in Frankrijk - Een slimme streek van Lessing - Amcrikaansch met illustratie - Middel legen stotteren - A frul ran leder Schoe nen mot gummi-hakken - Pijpeo van Erica-hout - De govolgen der statistiek met illustratie - Aaecdo- doten - Schaakrubriek - Mededeelingen. H. M. do Koningin-Regentes bracht Zaterdag een bezoek aan den Koninklijken grafkelder te Delft en legde een bouquet gedroogde bloemen en een krans op bet graf vau wijlen haar gemaal neder. Eenige mededeelingen omtrent zijne plan nen door den Minister van Financiën aan de Tweede Kamer gedaan Hut blijft '8 Ministers wensch, met de be lastinghervorming zooveel spoed Je maken als maar eonigszius mogelijk is. De wet op de grondbelasting is in onderzoek bij den Raad van State. Aan de herziening der personeele be* lasting wordt gearbeid. Maatregelen tegen schenkiog onder de leven den, ter ontduiking van successierechten, zijn in onderzoek. Binnen zeer korten tijd zal een nadere wette lijke voorziening van den soikeraccijns worden ingediend. Vrees dat do sacharine de suiker zal vervangen, behoeft vooralsnog niet te Von Reidersdorf en eenige andere dames, die in het procss-Gray veel belang stellen voor zoover dit n aangaat. Ik wil niet ontkennen, dat ik hierdoor ernstige beroepsplichten on vervuld laat, maar ik ben mij ook bewast, dat ik als vriend jegens o plichten heb te vervullen, en daarom breng ik gaarne dit offer. Koert zeide hem daarvoor dank. v Bovendien had ik nog een andere reden om mijn reis uit te stellen die reden is ge legen in het feit, dat owe positie moeilijker „Wat, mijnheer Morris?" „Ik beschouw het als een zwarigheid, dat uw vrouw beslist weigert mede te werken tot een echtscheidingzij heeft dit schriftelijk verklaard. Zij verlangt dat ge bij haar znlt komen om uw schriftelijk verlangen tot echtscheiding mondeling te herhalen, en zij verklaarde mij uitdrukkelijk dat zij haar echtgenoot wil zien en spreken, alleen met het doel om tot een verzoening te geraken. Nooit of nimmer zal zij in een scheiding be- bewilligen." bestaan hier te lande wordt die stof niet vervaardigd. Vorhooging van het tarief van invoerrechten ware niet wenschelijk. Io studie ziju middelen om te lage waarde-aangifte te voorkomen. Met het toekennen vau premiën aan ambtenaren voor het achterhaleu vaD sluikerijen zal niet worden voortgegaan, wanneer blijkt dat dit middel na de verlaging van den zoutacciju» kan gemist worden. De invoering van de Vermogensbelasting zal de aanstelling noodig maken van een hoofdinspecteur der reg. en dom., ad f 4000, een adjunct-commies ad f 1200 en een eerste- klerk ad f 800 aan het departement van Financiën. Voorts zollen met 1 Februari 15 nieuwe inspectears, 5 van iedera klasse, in functie treden, terwijl f24,475 noodig wordt geacht voor do bezoldiging van schrijvers of boekhonderB op de kantoren der inspecteurs. De hypotheekkantoren te Amsterdam, Rot terdam en VGravenhage zullen worden ver bouwd ten einde er de saccessiekantoren te vestigen. In 1893 zal een begin worden gemaakt met bet drukken van muntbiljetten van tien galden naar een nieuw model. Blijkens eene mededeeling ran den secre taris der „Maatschappij van geneeskunde," wordt een adres aan de Eerste Kamer, hou dende verzoek om de geheel® Artsenwet te verwerpen, door de meerderheid der afdee- lingcn, die in deze ?»d baar gevoelen deden blijken, niet wenschelijk geacht. Vóór een dergelijk adres waren 13 afdeelingen, uit- brengeude 28 stemmen, en er tegen 14 afdeelingen, uitbrengende 41 stemmen. De Minister van Binnenlandsche zaken brengt ter algemeene kennis, dat volgens de bij hem ingekomen ambtsberichten in de vorige week als aan Aziatische cholera over leden, zijn aangegeven in Zuid-Holland te Gouda, 1 persoon te 's-Gravenhage, 1 persoon; te Rielveld, 1 persoon in Noord-Holland te Weesp, 1 persoon. (St. Ct.) Blijkens bij het depart, van marine ont vangen bericht is Hr. Ms. schroefstoomschip le klasse „Van Speyk," onder bevel van den „Zij schijnt tot het uiterste te willen gaan." „Dat heeft zij reeds gedaan. Het doet mij leed, dat de dochter van James Gray don sluier heeft laten vallen zij erkent dat zij niet al leen het uiteinde baars vaders geweten heeft, maar ook alle moorden, die aan de justitie ontgaan zijn, omdat ze geheim zijn gebleven. Het is smartelijk, te zien dat zn).k een bui tengewoon schoone vrouw zich verhoovaardigt om de wandaden van haar vader!" „Deed zij dat riep Koert nit. „Dat deed zij tegenover mij en dit zal zij tegenover iedereen doen, als wij geen mid del weten te vinden om bet te voorkomen. Ik dank God, mijnheer Von Berghaupt, dat het n bespaard werd, mede aan te hooren hoe nw vronw die gruwzame bekentenis deed. Zij was geheel veranderd na zondt ge iu baar de dochter van een moordenaar berkend heb ben. En dat behoeft ons niet te verwonderen de ingeboren aard laat zich niet op den duur verloocheuen." Koert drnkte de hand tegen het voorhoofd, zuchtte en vroeg op doffen toon „Eu hoe sprak zij over mij Beseft zij, kapt. ter 2ee W. A. Arriëns, den 5n dezer van St. Viucent vertrokken met eerste be stemming naar Bahianke. Naar de N. R. Ct. verneemt, heeft jhr Vau Spengler, adjudant der Koningin, die bij de eerlang le wachten bevordering bij de infanterie naar anciënniteit in aanmerking zon komen voor den rang van generaal- aajoor, aan H. M. de Regentes verzocht daarvoor niet in aanmerking te worden ge bracht. De Batavissche correspondent van het Soerab. Bbl. heeft genoeg van den toestand in Atjeh. „Er is, naar mijn inzien schrijft bij maar éan middel om Nederland voor de Atjeh-quaestie in agitatie te brengen en het tot een beëindiging van den rampzaligen toestand te brengen, het is nl. dezeLaat het Nederlandscbe volk de oorlogskosten be talen, dan zal het in agitatie komen en de oorlog spoedig gedaan zijn. Zoolang Ned.- Iodië goed of kwaadschiks de dubbelljes moet opbrengen tot dekking der oorlogskos ten, zal de zelfzucht in Nederland ook ge huldigd blijven." Kerk- en Schoolnieuws. Ned. Hkrv. Kerk. Beroepen te Katten- dijke de heer R. A. Lints, cand. te Otto* land. Aan de school van mej. Beijerman ver voegde zich jl. Vrijdag middag zekere De B., met de vraag of zijn dochtertje, dat daar school gaat, met hem mede mocht gaan, welk verzoek, hoewel het meisje moest schoolblijven, werd ingewilligd. ZooaJs later vernomen werd was de B., die constable is bij de marine, doch te Lei den woont en van zijn vrouw die met haar dochtertje hier bij haar moeder inwoont, gescheiden leeft, van Leiden gekomen, met het doel om zijn dochtertje zich toe te eigenen. Alles was goed gegaan. Te 5,60 verliet hij met haar de stad, doch, o noodlot! aan een der volgende stations werd hij door de in middels verwittigde politie aangebonden en het kind weder ter beschikking gesteld van de moeder. wat ze mij beeft aangedaan „Mijnheer, dat beseft zij dat blijkt nit het feit, dat zij mij bespotte, toen ik haar onder het oog wilde brengen welk een misdaad zij aan mijn vriend begaan had. Zij weet, dat ge haar slachtoffer zijt, zij heeft dit altijd ge weten en verklaarde dat zij haar offer nooit de vrijheid zou teruggeven. Zij is trotscb op haar verovering en wil haar niet loslaten." Koert was vreeselijk ontroerd. De teedere, bekoorlijke Jane, die hij altijd voor oogen had, begon te verbieeken, dank zq de woor den van den Engelschen advocaat. „Zij zal haai verovering niet behouden," antwoordde Koert. „Ik zal ten minste kracht genoeg hebben om mij tegen haar te bescher men. Eerlijk gezegd, mijnheer Morris, ik zou nooit iets kwaads van miss Gray gedacht hebben. Wat verstaat zij de kanst van veinzen? Er komen oogenblikken, dat ik zelf twijfel aan hetgeen ik in de laatste dagen doorleefd heb.Haar beeld heeft zich zoo diep in mijn hart gegrift met den sluier der onschuld en het masker der reinheid, dat zij mij no nog in den droom verschijnt als de persouihcaiie van rein-

Vlissingse Courant | 1892 | | pagina 1