VLISSINGSCOE COURANT. ONDOORDACHT. No. 97. Vrijdag 19 Augustus 1892. 30ste Jaargang. Gemeentebestuur. Binnenland. FEUILLETON. Meur. La ClajeMooM. Gemengd Nieuws. PERSONEELE BELASTING. Afkondiging van hel kohier der Personeels Belasting no. 3dienst 1893/y;»,. De Burgemeester van Vlissingen, maakt bekend dat op heden bij hem ontvangen en aan den rijksontvanger is gezonden, het executoir verklaarde kohier wegens per- soneele belasting no. 3, dienst 189%8j de daarop voorkomende belastingschul digen worden uitgenoodigd om hunne aanslagen op den bepaalden tijd aan te zuiveren, ook ter voorkoming van ver volgingen en herinnert dat de bezwaarschriften binnen drie maanden na heden behooren te worden ingediend, terwijl de aangiften ter be koming van ontheffing, ingeval van ver huizing, op grond van art. 27 2 der personeele wet, moeten worden gedaan bij den rijksontvanger, binnen ééne maand, volgende op die, waarin het perceel is ontruimd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 17 Augustus 1892. De Burgemeester voornoemd, Th. VAN UI JE PIETERSE, L. B. N IJ VERHEID. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, gelet op het bepaalde bij art. 15 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad no. 95) brengen ter algemeene kennis dat van de heeren R. ANDRIESSE c. s. op heden is ontvangen de kennisgeving dat zij in hooger beroep komen van het besluit van het gemeentebestuur, waarbij aan de firma C. M. DOMMISSE Zn. vergunning is verleend tot het oprichten van eene vetsmelterij in perceel wijk I no. 57, alhier. Vlissingen, 13 Aug. 1892. De Burg. en Weth. voornoemd, TUTE1N NOLTHEN1US. De Secretaris, J. H DOMMISSE, L. S. Vlissingen, 18 Augustus. Naar men verneemt zal het alhier voor rekening van de Rotterdamsche Lloyd, op de werf der Kon. Maatsch, „De Schelde/' in aanbonw zijnde stoomschip //Gefleb," Woensdag .24 Augustus a. s. worden te water gelaten. De kolonel W. G. Rompelman, comman dant van het 3 regt. inf. hield gisteren al hier over het 4e bat, inf. eene inspectie. Als DOOR 13.) Toen de opgetogen vader .zijn dochtertje verteld had dat de mooie, jonge dame v. Wielheim haar mama zoa worden en voor taan altijd bij haar blijven zou, had de kleine groote oogen opgezet en was bleek geworden, maar had verder geen teekenen van verrassing en verwondering gegeven. Den dag na de verloving, toen Kerkwijk het kind naar Zomerrust meenam en haar bij zijn aanstaande bracht met de woorden //Hier, liefste Meta, is onze kleine lieveling, ik weet dat je veel van haar houden zult," week Annaatje scbnw en verlegen ter zijde. Het jouge meisje voelde zich voor 't eerst aan gedaan en toen zij het kind naar zich toe- fungeerend adjudant vergezelt de le luit. H. J. Roelots den kolonel. Een groot aantal persouen bezochten gis teren de bazaar van //Tesselschade". Naar men verneemt werden nog al vele artikeltn gekocht. Wij herinneren hen, die aan de bazaar nog geeu bezoek brachten, dat zij beden avoDd van 8 tot 10 uren nog geopend is. Inhoud van no. 34 vbd het Geïllustreerd Zondagsblad der Vlissmgsche Courant, hetwelk Zondag 21 Augs. a.s. verschijnt Onder valsche vlag (geïllustreerde novelle nasr het Engelsch door W. G. Watkrs 11) - Sub Hasla met illustratie - Eene verloving bij Russische boeren met illustratie - Challacombe, naar het Engelsch van Walter Besant, XIV met illustratie - Een groot en deftig seigneur illustratie - Het patiencespelletje slot - Veroordeeld 7net illustratie - Onze houden - Het nuttige luchtgat of de be drogen landlooper met 3 illustraties - Papieren raderen - Een vijand der huisvrouwen - Engelscho onmatigheid - Hoe lang schijnt de zon nog? Waarheid - Kracht der gewoonte met illustratie - Anekdoten - Sehaakrubriek - Mededeelingon. Z. D. H. de prins eo H. K. LI. de prin ses van Wied, prinses Marie der Nederlan den, die jl. Dinsdag avond te Middelburg aankwamen en eenige weken te Domburg zullen verblijfhonden, zijn vergezeld van hunDe kinderen, de prinsen Fritz, Wilhelm en Victor, en de prinsessen Louise en Eliza beth. Tot het gevolg behooren jhv. Vou Bothmer, hofdame, jhv. Von Harbow, hof dame en gouvernante, graaf Van Bijlandl, waarnemend hofmaarschalk, en gravin Van Bijlandt. Blijkens bij het departement vau marine ontvangen bericht is Hr. Ms. schroefstoom- schip //JohaD Willem Friso," onder bevel van den kapitein ter zee J. C. Joekes, jn den namiddag van den 16u dezer, van Havre vertrokken, met eerste bestemming naar Genua. In verband met de niouwe regeling op het bezichtigen der Kon. paleizen, verneemt men nader, dat door de Koningin-regentes, bij uitzondering, een enkele maal wordt afge weken van de persoonlijke toegangsbewijzen daarvoor aoodig, nl. wanneer dit door be sturen van liefdadige instellingen ten be hoeve hunner verpleegden rechtstreeks aan H. M. schriftelijk wordt aangevraagd. Bij de manoeuvres in de legerplaats bij Zeist zal een der bataljons van het 4e reg. inf. worden voorzien van losse patronen met rookzwak buskruit. Ook zullen op groote schaal proeven worden genomen met zwarte zakjes om de eetketels, ten einde het glin steren en het daardoor verraden van aan wezigheid van troepen tegen te gaan. Deze zakjes komen op rekening van den man tegen een prijs van 20 cent. Tot lid der commissie voor Beets is be noemd de heer Koomans, ontvanger der re gistratie te Beetsterzwaag. trok en kaste, was er iets van de groote verantwoordelijkheid, die zij op zich nam door de moeder te willen worden van dat ongelukkige, ziekelijke schepseltje, in haar wakker gewordenmaar ook die opwelling doarde slechts kort, want toen Kerkwijk er dien dag van sprak om de Jnfïrouw, die het kind in allea verzorgde, vooreerst nog maar te zullen houden, misschien in de flauwe hoop dat Meta al die plichten terstond na haai huwelijk zelve op zich zoo willen ne men, zeide zij koel //Natuurlijk de juffrouw moet bij An naatje blijven, er is niemand die zoo goed met het kind kan omgaan, er is geen en kele reden om haar weg te zenden." En de tijd verliep. Kerkwijk was dikwijls afwezig. Hij had een fraai bnis iu Arnhem gekocht en deed ziju uiterste best om dat zoo elegant en gezellig mogelijk in orde te doen brengeo. Toch kon het niet geheel klaar zijn maar Blanche had zich aange boden het opzicht over alles op zich te ne men als de joDgelui op reis waren. Zij was allerliefst, zij zoa de meiden die nog te De 'commissie heeft weder 6 hectaren land ter ontginning aangekocht, zoodat er thans 12 in haar bezit zijn. Ruim 70 arbeiders zijn op bet land aan den arbeid, De werk inrichting en de arbeiderswoningen zullen binnen vier weken gereed ziju, zoodat ze vóór den winter konnen worden betrokken. Het 25-jarig priesterfeest van den heer dr. H. Bchaepman werd jl. Dinsdag in het seminarie te Rijsenborg gevierd. Nadat de jubilaris de mis had opgedragen kwamen allen in de keurig versierde recrea tiezaal tezamen en daar werd dr. Scbaep- mau opgewacht door de leden van het feest comité, door geestelijken, door leden van de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal, der Provinciale Staten, enz. Onder loide toe- jaiching deed hij zijn intrede en werd het eerst toegesproken door den heer mr. Cremers, oud-afgevaardigde vau Aimeloo, die deu ju bilaris namens de katholieken in Nederland geluk wenschte eD hem een huldeblijk be- nesenB het album, dat de namen der deel hebbers bevat, overhandigde. De nestor der oud-leerlingen bood de feest gave der kapelaans, een prachtige schrijfles senaar, aan. Dr. Schaepman dankte de belangstellenden in zijn zilveren priesterfeest en verzocht voor hem te biddeD, opdat hij door een langdurig werkeD ter eere vaD God, kerk en vaderland zich kwijlen kon van den plicht der dank baarheid. (iV. R. Ct.) Naar vaD hier aan de Z. gemeld wordt, had Maandagavond in de wachtkamer der 3e klasse aan het havenstation, even voor het vertrek van den trein van 6 uur, eon hevige vechtpartij plaats tusschen eenige matrozen vau het stoomschip //Minister Maybach," die afgemonsterd en dronken waren en met den trein wilden vertrekken. Met veel moeite werden twee der belhamels met behulp van een drietal spoorwegwerkers gearresteerd. Eenige ruiten in de wachtkamer verbrijzelden de matrozen. Dien dag waven zij ook in de stad reeds handgemeen ge weest. Eenige uren daarna werd ook nog een derde deelnemer in verzekerde bewaring gebracht, terwijl nog tegen een hnnner makkers procesverbaal werd opgemaakt wegens dronkenschap. De overige gingen per spoor naar hnnne woonplaatsen. Een eenvoudig middel tegen kiespijn, dat spoedig bij de hand is, mag het volgen de genoemd worden. Men late een weinig melk in een schoteltje koken. Neem dan een watje, doop dat io de melk en stop het vervolgens in het oor, aan de lijdende zijde, zoodra men het eenigszins verdragen kan. Al schrijnt het oor een weinig, is dat toch niet erg, daar melk een uitstekend middel tegen brandwonden is en het dus van zelf weer geDeest. Amsterdam waren en het druk hadden met de verhuizing, in de nieuwe woning instal- leeren, zoodot het jonge vrouwtje bij haar thuiskomst alles gereed en klaar zon vinden. Bovendien had zij Annaatje met de kinder juffrouw, tijdens de afwezigheid der jongge huwden te logeeren gevraagd en was in dit opzicht aan een der grootste wenschon van Kerkwijk, dien hij niet durfde uiteD, te gemoet gekomen. Overigens schenen de weinige weken, die het huwelijk voorafgin gen, een zwaren tijd voor Blanche, zij werd met den dag bleeker en ouder, zij droeg in die dagen veel zwart en onde» al haar lief talligheden verborg zij een dagelijkschen strijd met spijt, afgnnst en de volkomen on macht om iets te verhinderen dat haar zoo zwaar te dragen viel. Mevrouw v. Wielheim vertelde aan ieder, die het maar hooren wilde, dat Blanche zoo vreeselijk opzag tegen de naderende scheiding en dat zij niet deuken kon aan het feit, dat Meta de ouderlijke woning verlaten ging, zonder do bitterste tranen te storten. De oude dame was overigens over alles A. s. Zondag, des namiddags 3 uur zal op de Varkensweide, buiten de Larepoort te Zutfen, eene groote meeting ten gunste van algemeen kiesrecht worden gehouden, waarop als sprekers zullen optredeu Fortoyo en Hermans van Amsterdam, Vliegen vaa Maastricht en Heldingen van Rotterdam. Diusdag middag vertrokken van Delft eeD tweetal tjalken, bemand respectievelijk met 6 en 12 beilsmatrozen, onder comman do van de heilsschippers Eoseign Tjaden en kapitein Feenstra. Van deze tjalken gaat de grootste naar de binuenwateren van Fries land, de andere naar Zeeland, om ïd de dorpen dier provinciën bijeenkomsten te houden en de leer van het Leger des Heils te verkondigen. Véér aan de schepen prijken op een rood bord de woorden: „Op ter reddiug!" eu de vlag van het Leger wappert in den top van den mast. Op den Kinderhuissingel vlak bij de Zijlbrog, le Haarlem, kampeert ouder den blooten heinel eene familie van man, vrouw en ze9 kinderen. De man heeft geen geregeld werk meet en arbeid slecht9 2l/2 dag per week tegen f 1.25 per dag. Eenige weken geleden ziju deze meuschen uit hunne woning gezet, om dat ze geen huur betaalden, en geen enkele buiseigenaar hen meer wil opnemen. Heihaaldelijk hebben zij overnacht in het bureau van politie, soms ook voor rekpuiDg der gemeente in eene slaapstee. Natuurlijk vinden zij daar niet op den duur een toe vluchtsoord. Medelijdende menschen hebben het gezin een paar nachten in een leegstaand huisje laten overnachten, maar ook dit kau niet zoo blijven. D.) Johanna de Hon, te Kapelle a.d, IJsel, hoopt Zondag 101 jaar oud te wor den. Het oudje heeft nog goede geestver mogens, maar verkeert in behoeftige om standigheden. Zij woont in bij hare 72 jarige dochter, de wed. De Haan aldaar, aan 's Gra ven weg, tegenover het koffiehais „De Roode Leeuw." Te Scheveningen gingen Dinsdagna middag vier knapen, van 10 h 11 jaren, baden in zee, tegenover den vuurtoren. De een hegon bang te worden en liep naar het straud terugno. 2 waagde zich nog ver der, maar werd spoedig uit zee gehaald de beide anderen echter, Den Dolk en Pronk, gingen nog verder, geraakten van den grond en verdwenen spoedig in de diepte. Eenige oogenhfikken later begaven zich twee man- men te water, die ieder een der kleinen bij den schouder wisten te grijpen en aan het strand te breDgen maar boewei dadelijk al het mogelijke werd gedaan om de levens geesten op te wekken, mocht dit niet ge- lakken. Den laatsten tijd werd in verschillende plaatsen van ons land, maar vooral te Am sterdam, veel valsch geld uitgegeven, zonder verrukt. Zij vond het heerlijk dat Wouter er toe besloten had zijn huis in Amsterdam te verkoopen en in Arnhem te gaan wonen. Zij dweepte letterlijk met Kerkwijk Blanche had Dog een zwakke poging gedaan om den weduwnaar eenigszins in de schaduw te plaatsen, maar terstond ingezien dat de ves ting van dien kant niet te bestormen viel en dat zij 't best deed den strijd voor het oogenblik op te geven. De oude beer v. Wielheim bemoeide zich met niets hij was er na veel moeielijkheden toe gekomen zich een nieow, zwart pak voor de aanstaande plechtigheid te doen aanmeten en meende du ook rijkelijk 't zijne gedaan te hebben. De kamers van het kleine huis waren op gevuld met toiletartikelen en modeplateu. Naaisters uit Arnhem wareD aan de orde van den dag. Kerkwijk was schatrijk en hij was er op gesteld, dat Meta alles zoo mooi en smaakvol zoa hebben als het te krijgen was. Mevrouw verbeagde zich innig in al die toebereidselen. Blanche nam er een werkzaam deel in, maar was nu en dan genoodzaakt, vooral als er iemand bij was,

Vlissingse Courant | 1892 | | pagina 1