V AH VOLLEHHOTEH's SI OUT. Ingezonden Stukken J. W. JACOBZE, Nieuwendijk. Zwakken en Herstellenden B' Advertentiën. MANUFACTUREN MANTELS 611 PARAPLEES, BUT, Dagelijks Concert, MATINEE. AlaVille de Bruxelles iHli zend aan han eigenaar terug. De overige worden door het hoofdbestuur der politie in veiling gebracht. Ze worden in twee klassen verdeeld. De goede worden in pakken van 100 verkocht. Dooreen gonomen is de opbrengst f 10 f 12.50 per pak, zoodat de mooiste parapluie een kleinigheid kost. Als het regen achtig weder is, worden die geveilde para- pluien voor 75 cents tot f 2.50 in de straten verkocht' Gaan er veel parapluiën verloren, slechts zeer weinig parasols ondergaan hetzelde lot. De politie krijgt er hoogstens een paar hon derd en men zou hieruit mogen besluiten, dat de dames beter op haar eigendom passen dan de heeren. Buitenland. Frnukrljk. De operatiën tegen Dahomey zijn begonnen met het bagatel der beschie ting der gansche tot Dahomey behoorende kast door de Fransche oorlogschepen en de landing van een paar colonnes, elk van 300 man. Vooral deze colonnen kweten zich dap per: zij staken onderscheidene gehuchten in brand en openden een hevig geweervuur op den vijand, toen deze zich liet zien, vervolg de hem tot in het kreupelhout, maar, hier verkeerde, helaas, de krijgskans, want nu beschoten de in het kreupelhout verscholen Dahomeijers de Franschen en doodden ot wondden een twaalftal hunner. Misschien was die vlucht van den vijand slechts eene krijgs list om de Franschen in eene hinderlaag te lokken en weten dezen nu dat zij met een vijand te doen hebben, die evenals de wester lingen van taktiek gebruik maakt. Het gaat dus met de onderwerping van Dahomey al even slecht als met die van Tonkin. De minister van marine had maar enkele millioenen noodig om het zaakje in Dahomey op te knappen, doch als het gaat, zooals het nu aanvankelijk gegaan is, zal het bij die enkele millioenen wel niet blijven. België. Ook de regeering van den Congo- staat ondervindt thans evenals de FraDSche dat het gemakkelijker is koloniën te stichten dan in stand te houden. De laatste berichten uit dat land luiden weer zeer onrustbarend. Op verschillende punten zijn onlusten ont staan. Te Ribaribo doodden de inboorlingen een Europeeschen agent, en op andere plaat sen verkeeren de Europeanen in levensgevaar. Onlusten binnen in het land en oneenigheid met Frankrijk, waarlijk de toestand van den Congo staat, waarvan het bezit, zooals in der tijd der goedgeloov'ge menigte voorgespiegeld werd, slechts heilrijke vruchten zou afwerpen, is verre van benijdenswaardig. Latere berichten luiden ook zeer ongun stig. Eene factory, waar 20 agenten werkzaam waren, werd door de Arabieren geplunderd en uitgemoord, terwijl eene stoomboot »Au- gUBte Beernaert* door hen genomen werd. Volgens de lndépendance is bijna het geheele gebied van den Congo-staat in opstand en vreest zij het ergste voor de afgezonden troe pen en de protestantsche en katholieke zen delingen. Om de moeielijkheden de kroon op te zetten heelt de Fransche regeering geweigerd het tusschon haar en de Congo-regeering hangende geheel aan de beslissing van een scheidsrechter over te luten. Het is wel ze ker dat de bezitting van den koning der Bel gen nooit in hachelijker omstandigheden ver keerd heeft dan thans, en het volgen van een protectionistisch stelsel daarvan voor geen klein deel de schuld is. Wanrljjk, Nederland staat met zijn Atjeh niet alleen. Engeland. Met de meerderheid van slechts 40 stemmen heeft Donderdag het lagerhuis op voorstel van den heer Asquith verklaard dnt het geen vertrouwen stelt in de tegenwoordige regeering. Als gevolg van dit besluit zal het knbinet Salisbury aftreden en een mi nisterie Gladstone aan bet bewind komen. Ontegenzeggelijk treedt de twee en tachtig jarige staatsman onder zeer ongunstige omstandigheden op. De meederheid, waurover hij beschikken kan, is toch met vertrouwbaar, terwijl op het gebied der buitenlandschc staatkundo Gladstone en Morley andere gevoelens zijn toegedaan dan Lord Roseberry, voor wien de portefeuille van bnitenlandsche zaken weggelegd schijnt ie zijn. Als men hierbij voegt een steil conservatief Heerenhuis, dan krijgt men ceuig begrip van de moeielijkheden, die voor Gladstone zijn weggelegd,^ Zonder de sombere profeticn in aanmerking te nemen, welke door de unionisten omtrent den levensduur van bet kabinet Gladstone ten boste worden gegeven, heeft het nieuwe ministerie zoovele klippen te omzeilon, dat Gladstone waarlijk wel een zeor behendig stuurman zal moeten zijn om de heterogene bestanddeelen, waaruit zijn» partij saamgcsteld is, bijeen to houden. Heeft hij desniettemin den moed dut moeilijke werk te aanvaar den, dan is dit slechts omdat hij zijn lange stuotkun- dige loopbaan wcuscht te besluiten mot eene daad der gerechtigheid: Ierland het bestuur over zijne eigene aan gelegenheden terug te geven en eeuwenoude grieven te doen verdwijnen. Moge het hem gegeven zijn en de leren dit goede werk niet door te hoogo eiichen te stellen efbroken. Zij kunnen er van verzekerd zijn dat als Gladstone moet aftreden, de gelegenhoid om Ierland recht te doen voor lange jaren verkeken is. Marocco. De Sultan van dit land heeft de handen vol om zjjne oproerige onderdanen tot rede te brengen. Een paar dagen geleden deden zijne troepen een aanval op de opge stane Anghera's, doch werden zoo onzacht ontvangen dat zij onverrichter zake naar hun egerplaats moesten terugtrekken met een verlies van 100 man en 25 paarden. Het verlies der opstandelingen bedroeg daarentegen nauwelijks de helft. Het zal zaak zijn voor den sultan om spoedig een einde aan den opstand te maken, want anders vinden de mogendheden in den ordeloozen toestand wellicht het voorwendsel om zijn grondgebied te annexieien, hetgeen misschien reeds lang zou gebeurd zijn, indien er tusschen de mogendheden zalven geen groote naijver bestond. Amerika. "Volgens besluit van het Con gres der Vereenigde Staten zijn de koning en de koningin-regentes van Spanje, bene vens de nakomelingen van Columbus, uitge- noodigd de opening der wereldtentoonstelling te Chicago met hunne tegenwoordigheid te vereeren. Of zjj zich daarvoor de bezwaren van eene lange en moeilijke zeereis zullen willen getroosten, wordt ons niet gemeld. Mijnheer de Redacteur Met genoegen kan vermeld worden dat, niettegenstaande de warme zomers van voor heen zeldzaam zijn geworden, onze badplaats meer en meer in bloei toeneemt. Het aantal logés vermeerdert dan ook elk jaar. Zonder pessimist te zijn, durven wij gerust verklaren dat Vlissing's badplaats door hare schoone en gezonde ligging, waardoor men zoowel Daar naar de zee- als naar de landzijde een prachtig en riant Uitzicht heeft en door haar confortable hotel eene goede toekomst te gemoet gaat. Hare exploitatie laat niets te wenschen over, de tarieven zijn billijk en men hoort van heD, die de badplaats bezoe ken, niets dan lof. Jammer dat de concessionaris van de wan- delpier het tot heden niet verder heeft ge bracht dan tot het doen vervaardigen van eene Nu het officiëel bekend is, dat de Konin ginnen in 1893 aan Zeeland een bezoek komen brengen, is het uitblijven van die pier dubbel jammer. Ongetwijfeld zouden dan HH. MM. daaraan ook een bezoek bren gen, hetgeen voor den bloei van het geheel zeer bevorderlijk zou zijn. Het «Luctor et Emergo> en niet het «Luctor et Ementor» is gelukkig nog steeds op Vlissingen van toepassing geweest. Onze havens vertoonen meer leveneen nieuw havenstation is in aanbouw; de Maatschappij «Zeeland» houdt, ondanks scherpe concnrrentie, niet alleen stand, maar gaat zacht aan vooruit, en de Koninklijke Maatschappij «de Schelde» heeft gelukkig nog al werk, waardoor vele werklieden een goed stuk brood verdienen. Niettegenstaande dat alles kan er toch o. i. nog meer gedaan en tot stand gebracht worden. De weinig kapitalisten die Vlissingen helaas bezit, zijn dunkt ons niet genoeg me dewerkend. De gemeentefinanciën laten het nu eenmaal niet toe, om meer te doen, dan gedaan is, en daar bet nog niet is voorgekomen, dat een of ander rijke dame of heer bij testamentaire beschikking Vlissingen eens goed bedacht heeft, zullen wij dientengevolge maar veron derstellen, dat zulks in de toekomst tot de vrome wenschen blijft behooren. Komt aan dan, invloedrijke en bemiddelde ingezetenen van Vlissingen, gaat hand aan hand en helpt zoodoende groote werken tot stand brengen. P. B. Burgerlijke Stand van Vlissingen. Van 6—13 Aug. 1892 ONDERTROUWD A. J. Corveleijn jm. 26 j. eu S. Faas jd. 24 j. A. J. H. Bender jui 37 j. en J, F. A. Hamann jd. 23 j. GETROUWD W. J. Klekamp jm. S3 j. en M. Manders jd. 24 j. H. F. van der Linden jm. 24 j. en I. M. L. Sloottnau9 jd. 22 j. F. F. Vlekke jm 28 j. en W. Jacobse jd 20 j. H. A. J. Oltholfwedr. 38 j. en C. M. Krug jd. 32 j. BEVALLENJ. Dupont geb. Sebus z. C. J. van der Hofstede geb. san Riet d. B. Sorgedrager geb. Boer z. S. Le Roij geb. Brugge, d. C. van Diereudonck geb. de Poorter z. D. Koen geb. Osse- waarde d. J. de Croo geb. Smit d. G. F. Tendijck geb. Ilossink z. J. de Visser geb. Feije z. J. J. Strack van Schijndel geb. van den Bergb d. M. T. \ollemaere geb. Hoereus d. A. M. W. Verhage geb. van Hengelaar z. P. Pieterse geb. Koets z. OVERLEDEN E. Sanderse d. 3 d. M. C. v. d. Vrie d. 3 j. C. Overhoif z. 3 w. Verkoopingen en Aanbestedingen. Heden namiddag is door Burg. en Weth. van Vlissingen in bet openbaar aanbesteed, de levering van 2000 M* Petit Graniet- Straatkeien, groot 14 bij 16 cM waaronder anderhalve of 14 bij 24 cM., voor kantkeien. Ingeschreven was als volgt door de heeren DE DIRECTIE der NEDERLANDSCHE MAAT SCHAPPIJ VAN BRANDVERZEKERING, geves tigd te TIEL, adverteert, dat in de plaats van wijlen den Heer J. P. DUTILH, tot Agent voor Vlissingen en om streken is aangesteld, de Heer Magazijnmeester der Stoomvaart-Maatschappij «Zeeland», aldaar. J. HOUBAER. Gedurende deze week OPRUIMING van JONGENS PAKJES en een groote partij LAPPEN tegen spotprijzen. Deze goederen worden niet op zicht gezonden. H. Bosteel, en v. d. Wielt) te Luik, voor 1.85 Bo88od, te Luik voor 2. Janssen en Soupart, te Luik, voor 2,27 Goffin, idem, 2.34 van der Wal, te Rot terdam, voor 3.50 por M2. Heden namiddag is mede door Burge meester eu Wethouders van Vlissingen in het openhaar aanbesteed, het maken van Buizenleidingen in de geuieeute. Ingeschreven was als volgt door de heeren P. A. van Beers, voor ƒ1190; J. Loois voor 1199 F. N. de Rooij voor 1225 De inschrijvers wonen te Vlissingen. Hoogwater Vlissingen. Zondag 14 Augs 4.41 Maandag 15 5.31 Laatste Kwart. Dinsdag 16 6.38 Woensdag 17 8.03 Donderdag 18 u 9.30 V/ijdag 19 Zaterdag 20 10.33 u 11.17 Zondag 21 H 0.01 Z E E T IJ 0 I N G E N VLISSINGEN vertrokken i 12 Aug. EngeLch s.s. «Alice Taylor, naar Seahaw, 13 Engelech s.s. „Darial," naar New-York. Het Duitsck stoomschip «Minister Maybach," gez. B. Schierhorst, passeerde gisteren namiddag de Lezurd, komende van Philadelphia, bestemd voor Vlissingen, met eene lading petroleum. Het sillier tehnisbehooreud barkschip «Gerbardus,* gez. W. Bruijn. ligt te Delftzijl zeilklaar met bestem ming naar Riga. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 12 Augustus. Boter 1.45 £t 1.50 per K.G, EiereD ƒ3.80 de 104 stuks. Middelburg 11 Augustus 1892. Evenals voorgaande week, bestond de aan voer aan onze graanmarkt van heden hoofd zakelijk uit Koolzaad. Walch Tarwe in puike soort f8 betaald. Van Nieuwe Rogge waren enkele partjjtjes ter markt, van vrij voldoende qualiteit die gedeeltelijk tot f 6,50 werden gekocht. Nieuw Wintergerst van goede qua liteit f 5. Zomer dito niet ter veil. Walch. Witteboonen tot f7,75 verhandeld. Walch' Bruineboonen niet asngeboden. Walch. Paar denboonen op f6,75 vastgehouden. Van Nieuwe Groene Erwten waren reeds enkele kleine partijtjes ter markt van zeer mooie qualiteit maar niet droog, blijkbaar te vroeg, gedorschen, waardoor die onverkocht bleven. Van Koolzaad was een voldoende aanvoer. Veelal werd op f 9 vast gehouden, doch later tot £8,75 a f 8,80 ^afgegeven, qualiteit was goed droog, maar veelal rosachtig van kletir Aan bet Bureau vau Politie is als ge vonden gedeponeerd een groote gouden Boerinnenring en inlichting te hekomen omtrent een gevonden gouden King. Getrouwd II. A. J. OLTIiOFF en C. M. KRiiG, die, ook namens wederzijdsche familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling' bij hun huwelijk ondervonden. "Vlissingen, 12 Aug. 1892. evallen van een Hinken zoon A. M. W. VERHAGE— van Hengelaar. Vlissingen, 11 Aug. 1892. Heden overleed tot onze diepe droef heid mijne jongste dochter JOIiANNA ADRIANA PIETERNELLA, in den ou derdom van 16 jaar. Breda, 10 Aug. 1892. TJit aller naam Mevr. de Wed. P. FORBES WELS— Van der Minne. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming van hier als elders ondervonden ge durende de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden zoon en broeder, en inzonderheid aan de Heeren van het Roomsch Katholiek Weesgesticht, als mede aan de Eerw. Zuster voor hare liefderijke verpleging aan onzen zoon, betoond, betuigen wij onzen hartelijken dank. Vlissingen, 11 Aug. 1892. C. WIJS VELD. M. WIJSVELD.— Barendsen. F. C. WIJSVELD. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van on zen geliefdenEchtgenoot en Vader,betuigen wij onzen hartelijken dank. Zierikzee, 13 Aug. '92. Wed. W. ABELS— Schenk. W. F. ABELS. De geannonceerde verkooping van is uitgesteld tot Maandag 22 Aug. a.s. VLISSINGEN. te geven door de OLK DECKER. Aanvang 7y2uur. Entrée 49 ct. p. persoon. Zondag; 14 Augustus 1892 Van 27a tot 47a uur.—Entrée 25ct. p. pers. J. BMLHÜUZEN. Zondag avond S uur BAL. WXTJSTElNr, BELEGEN BIEREN enz. Prijscourant en Proeven gratis op aanvraag BIJ P. VISSER.

Vlissingse Courant | 1892 | | pagina 3