VMSSffiWSCBI COI HAM ONDOORDACHT. No. 85. Vrijdag 22 Juli 1892. 30ste Jaargang. Gemeentebestuur. Binnenland. L L 1 T U. Mevr. La Gemengd Nieuws. B U B E A U: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. U1TGEVEB: F. VAN DE VELDE Jr. te VlisBingen. PRIJS DER ADVERTENTIËN Van 1 tot 4 regels ƒ0,40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitschland, Enge land en Frankrijk f 1.66 per drie maanden Aangifte van nieuwe leerlingen voor de scholen A en B. De Burg. en Weth. van Vlissingen, brengen ter kennis van belanghebbende onders of voogden, die hunne kinderen of papillen met lo September wenschen toege laten te zien tot eene der scholen A en B, scholen voor On- en Minvermogenden, hoofden de heeren P. Landsman en W van Kamer, dat van af Maandag 18 Juli tot en met Maandag 1 Augustus e. k. gelegenheid tot aangifte van nieuwe leerlingen voor die scholen bestaat uitsluitend ter secretarie Bureau Bevolking) jederen werkdag van des voormid dags 10 tot 12 uren en alzoo niet bijge noemde hoofden van scholen. Vlissingen, 15 Juli 1892 De Barg. en Wetb voornoemd, TÜTEIN NOLTHENIÜS. De Secretaris, J. H. DOMMISSE L.S. Vlissingen, 21 Juli. Het bestuur van de „Vereeniging tot bevordering van het rreemdeliDgen-verkeer in Walcheren (afdeeling Vlissingen;,' beeft besloten om a. e. Maandag 25 Juli eene alge meens vergadering te houden, aangezien de Minister van Justitie bezwaar gemaakt heeft tegen de goedkeuring der statuten, omdat bet met het karakter eener vereeniging als bedoeld bij de wet van 22 April 1855 (Stbl. no. 32) niet vereenigbaar is, dat deze besta uit twee van elkander in hoofdzaak onafhankelijke afdeelingen, die administratief en fiaauciëel een zelfataudig bestaan hebben eu dan ook beide op eene andere plaat» gevestigd zijn. Om tot eeGe afdoende behandeling van zaken in die vergadering te komen, is bet wenscbelijk, dat zij zoo getrouw mogelijk bezocht wordt. Het aantal aangeslotenen aan de telephoon alhier bedraagt thans reeds ruim 40 per sonen, waardoor de verwachtingen van de firma Eibbink en van Bork zijn overtroffen. „Toch genoeg dan dat ik er oj ben, dat een beer wacht totdat ik hem de vrijheid geef mij bij mijn doopnaam te noemen,' hernam Meta bits en gebelgd. „Kom, kom, ik ben al zoo ond, bedenk eeDs welk een kind je bent in vergelijking met mijje moogt mij Francis noemen, dan zijn wij quitte." „Willen we aan tafel gaan vroeg Mevrouw van Wielheim. Je weet, HeereD, 't is van middag geheel 5. la fortune du pot. Pa," dit tot den heer des huizes, „wil jij onze gasten eens plaatsen Pa, die bezig was geweest het lak van De luit.-kolonel G. van Nonbuijs vaD het 3e reg. inf. is gedetacheerd in de leger plaats bij Oldebroek tot het bijwonen der tactische en schietoefeningen van het 2e reg. veld-artillerie. Van het 4e bat. 3e reg. inf. alhier wordt op den le Augusto9 a. s. eeu detach ment onder bevel van den tweeden-luitenaDt L. F. Geil), sterk 22 onderofficieren eD minderen, gedurende 3 maanden te Terneuzen gedetacheerd. Inhoud van no. 30 van het Geïllustreerd Zondagsblad der Vlissingsche Courant. hetwelk Zondag 24 Juli a.s. verschijnt Verboden toegang met illustratie - Champagne - Verassingen met zes illustraties - De bergstorting bij Marrabotta met illustratie - bijtende kritiek, naar de Bchilderij van Koch illustratie - Een Bloemenhulde met illustratie - Challacombe, naar het Eugelscb van Walter Eesant VII - Jeugd, een gedicht van J. Heu velman met illustratie - Uit de kleine Maatschappij der mieTco - Een beeld des tijds met illustratie - Een mislukte grap met vijf illustraties. Eau ongelnks- locomotief - Zijn regenwormen nuttig of schadelijk? Voor de hnisvrourr - Tegenwoordigheid van geest - Een monsterstition - Het remmen van treinen - Een aardig stoombootje - Auecdotea - Scha&krubriek Mededeeliogen. Bij Kon. besluit is, met 16 Juli jl., aan mr. W. Polman Krusemao, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de Eijks H. B. S. te Middelburg enalsscbool- opziener iu het srrond. Tholeo. De heer jhr. mr. W. IJ. Suouck Hur- gronje beeft gisteren voor bet gerechtshof te VHage den eed afgelegd als griffier bij de arrondissements-reehtbank te Middelburg. Io de gisteren gehoudeu zitting der Tweede Kamer heeft de heer De Bas zitting ge nomen. De heer Tydens zal den Minister van Binnenl. Zaken heden interpelleeren over maatregelen tegen de schade, welke de rupsen den landbouw berokkenen. De, behandeling van bet ontwerp-Vermogen- belastiug werd voortgezet. Een nieuw art. 42 bis. om, io geval van dwaling of onwillig verzuim, kwijtschelding, vermindering of teruggave van de belasting te verkenen, werd, na bestrijding van den heer Levy, met 61 tegen 21 stemmen goedgekeurd. een paar flesscheu wijn te slaaD en ze van blinkend zilveren kurken te voorzien, trad nu op den voorgrond. „Meta,* zei Blanche, terwijl zij haai zaster een oogenblik ter zijde nam, „zeg maar niets aan Mama, maar ik voet mij lang niet goed. Ik ben vreeselijk zenuw achtig, miju hart klopt alsof bet zal bersten, en ik heb weer die hevig benauwde, druk kende pijn op de borst. Het is mij ieder oogenblik alsof ik neêr zal slaan." „Je zult wel wijzer wezen," antwoordde Meta zacht, maar geërgerd. „Als je ziek bent kom dan niet aan tatel, maar maak je toch in 's hemelsnaam niet zoo belachelijk." „Ongevoelig kind hernam Blanche zich afwendende. „O I 't is bard een eenige zuster te hebben, die men zielslief heeft en er altijd door miskend te worden." „Kom meisjes, aan tafel," riep Mevrouw van Wielheim, „nu geen praatjes meer. Ziezoo Pa, zouden wij niet een goed woord spreken Nadat dit geschied was zat ieder doodstil op zyn bord te kijken en stond Pa op om De heeren Mees, Hartogh en Van Delden hebben een aanvulling van artikel 44 voor gesteld, strekkende ou» de gemeentebesturen, als loon voor bun nieuwen arbeid ten gevolge der wet, in de gelegeoheid te stellen, inzage en afschrift te nemen van het register vsd aanslagen, als bron voor de gemeontelijke belastingen. De heeren Kolkman en Van Houten (na mens de G. v. E.) bestreden dat voorstel met klem, evenals de minister. Het werd verworpen met 70 tegen 22 st. De art. 4549 werden goedgekeurd. Langdurig debat werd gevoerd over de amendementen op bet tijdstip der invoering van de belasting. De heer A. Mackay stelde vooi, de in voering der Vermogensbelasting afhankelijk te maken van herziening der Patentwetde beer Van Karnebeek ondersteunde het denk beeld van invoering tegelijk met de bedrijfs belasting. De beer Kolkman is voor de amend., m»ar stemt vóór de geheeie wet, indien de liberale partij borg staat voor de tot standkoming der verdere belastingwetten. De heer Van Houten gaf in het algemeen hierop uitzicht, en bestreed, namens de meerderheid der C. v. E„ de ameDdemeuten. Heden voortzetting. [Zie laatste berichten Door den Minister van Marine is een contract gesloten met de firma Krupp te Essen, voor de levering van rookzwak bos- kruit. Volgens scheikundig onderzoek moet het bestaan uit 46 percent nitro-glycerine en 54 percent Ditro-cellulose en eene volstrekte dichtheid hebben van 1,63. De erfprins van Waldeck en Pyrmont is Dinsdag te Soestdijk aangekomen. Hij zal aldaar verblijven tot Zaterdag. Aanstaanden Maandag begint de gewone zomer vacaDtie van koningin Wilbelmioa, welke vier weken zal duren. Voor de 3 open plaatsen in het hoofd comité van „het Eoode Kruis" heeft de ver eeniging 9 candidateD aangewezen, waaruit door H. M. de Koüingin-Eegentes een keuze wordt gedaan, nf. de heeren dr. B. Carsten, generaal Hage, admiraal Gericke, generaal Eomswinckel, kolonel van Zuylen, admiraal de soep te dienen. „Ach, liefste Blanche," zei de gastvrouw toen zij haar dochter met een gebaar van afgrijzen haat bord soep zag weigereu, „eet je nu weer niets Dat is toch waarlijk te erg." „Ik heb geen honger, Mama." „Maar kindlief dat kan zoo niet gaan. Den heelen dag studeeren is goed eo wel, maar men mag zijn gezondheid daarbij niet verwaailoozen. Wat zegt u, Mijnheel Kerk wijk P" De weduwnaar, die tusschen moeder en dochter inzat, haaste zich de eerste gelijk te geven, terwijl Blanche bij zich zelve, maar toch luid genoeg om verstaan te worden, mompelde „Wat komt mijn gezondheid er op aan?" „Vrouwen spelen overal comedie," zei Stal- teuberg tot Meta, waarnaast hij geplaatst was.„ Ik zie al dat de dames die op bet land ziju grootgebracht de Haagscbe schoonheden niets toegeveD." „Woont u in Den Haag?" vroeg het meisje, dat maar deed alsof zij ^ijn eerste Ten Boscb, schout-bij-nacht Goyot, dr. G P. Van Tienhoven en dr M. J. Bouvin. Hatelijke toepassing dee plakzegelwet. Dr. G. W. Bruinswa te Steenbergen deelt in de Amst. mede, dat hem door deD inspec teur der registratie een boete was opgelegd van f 25 omdat op een qnitantie, afgegeven aan het Burg. Armbestuur de cijfers 92 niet precies op, maar naast Jut plakzegeltje waren geplaatstdag- en handteekening waren in orde. Wanneer men nu nagaat, hoe weinig ruimte er op het zegeltje is naast de kleine cijfertjes 18, en hoe het bijna niet anders kan, of ieder maakt zich aan zulk een bnitenmodelsche invulling schuldig, dan vraagt men tocb, waar het met zulk een kleinzielige wetstoepassing heen moet. Dr. Bruin8ma heeft du wel op zijn verzoek- schift aan de Koningin, vrijstelling van deze boete gekregen, maar dat is geschied bij wijze van gratie. was hij 609 [8t.) Kerk- en Sch.oolnieu.wa. Ned. Bkrv. Kerk. Bedankt voor het be roep naar Kerkwerve door den heer F. G. Poot, cand te 's Gravenbage. Ia de gisteren gehouden zitting vao de Synode der Ned, Herv. Kerk is herko zen tot president de heer M. A. Perk, pre dikant te Amsterdambenoemd tot vice- president de heer G. W. van Eerde, predi kant te Huizenge, en tot secundus van dezen, na herstemming met den heer E. Cesar Segers, predikant te Leiden, de heer G. J. van Lakerveld, predikant te Helmond. Het 27ste jaarfeest van het „Leger des Heils" en het 5de jaarfeest van het „Leger" in Nederland zal gevierd worden met een „Grooten Velddag' op Donderdag 4 Augustus, in het Park van het landgoed „Vogelenzang," bij Haarlem. Nadat te Bergen-op-Zoom de laatste avonden rustig verloopen waren, werd Maan dag-middag het verbod op de samenscholin gen opgeheven. Onmiddellijk maakte weder eene bende ge peupel gebrnik van de verleende vrijheid, opmerking niet goed verstaan had. „O, ie dat niet een heerlijke stad ?fl „Zio heerlijk, dal ik er uit louter ver veling beo uitgeloopen en van plan ben de zomermaanden bier door te brengen." „Maar gaat u dan niet veel nit „Ik houd niet van uitgaan," „Vinden uw vrienden het dan niet naar u voor zoo'n langen tijd te zien heengaan „Ik heb geen vrienden „Dat is baa9t onmogelijk. Iedereen heeft tenminste goede kennissen en als men ze niet heeft kan men ze gemakkelijk maken." „Ik vind niets onaangenamer dan nieuwe bekenden te maken." „Dan weet ik eigenlijk niet wat u van middag hier komt doen,® viel Meta uit, die werkelijk vond dat de onbeleefdheid van den gast al te ver ging. Stallenborg lachte, „Bravo, zoo mag ik hst hooren," zei hij, „ik merk dat je een woord op zijn pas kunt zeggeD en dat doet mij genoegeD. Wees niet boos kind," vervolgde hij ernstiger, „dat ik mij zelve geen banden aanleg, wanneer ik met jo spreekt, maar eenvoudig zeg zooali

Vlissingse Courant | 1892 | | pagina 1