VLISSINGSCQË COURANT. No. 70. Vrijdag 17 Juni 1892. 309te Jaargang. BUREAU: [leine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. U1TGEYER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijut Dinsdag-, Donderdag-en Zatcrdagavoud. Abonnementen voor België, Duitseblpnd, Enge land en Frankrijk f 1.65 per drie maanden. Zijdie zich met het volgend kwartaalaanvan gende 1° Juli, op de Vlissingsche Courant abonneerenontvangen de tot dien datum verschijnende nummers g r at t' Binnenland. Vlissingen, 16 Juni. Wij vestigen de aandacht op de ach terstaande advertentie van de «V e r- eeniging tot bevordering van het vreemdelingen-ver- keer in Walcheren," (afdee- ling Vlissingen.) Daar het plan bestaat om bedoelde reiswijzer op ruime schaal en gratis te verspreiden, wordt daardoor aan allen eene geschikte gelegenheid gegeven om hunne aanbiedingen onder de aandacht, zoowel van vreemdelingen als van in gezetenen, te brengen. Volgens een besluit van de algemeene vergadering kunnen echter alleen leden of leden-begunstigers in den reiswijzer adverteeren, tegen uiterst matigen prijs. Willen dus niet-leden eveneens van dit voorrecht gebruik maken, dan dienen zij zich eerst als lid aan te melden. De geringe kosten aan het lidmaatschap verbonden, kunnen tegen de toetreding geen bezwaar zijn. Iohoad »sd no. 25 van het Geïllustreerd Zondagsblad der Vlissingsche Courant hetwelk Zondag 19 Jani a.s. verschijnt De legende Tan den berenjager, oorspronkelijke novelle van Carel Willeme. mtt illustratie - Roecn- essence - Eene gevaarlijke kolonie met afbeelding - Het proces en de ter doodbrenging van Ludewijk XVI en ïijne gemalin (1798), met portret - Twee liedjes, door Eduard Brom, met illustratie - De brnilofts- morgen, met illustratie - Challacombe, naar hei En- gelach van Waltar Besant, UI - Europeanen vluch tende voor Afrikaatische inboorlingen met illustratie - Een ware menagerie met illustratie - Iets over de petroleum, mei illustratie - De koppige kurk, met afbeelding -De commandant van Hersfeld - Voor de huisvrouw - Wat zonde I met illustratie - Anecdoten - Schaakrubiiek - Mededeclingen. Drayton sprong naast haar. ,/Zoo kunt gij niet naar huis gaan Wacht tot ik eeD doek en een hoed voor u gehaald heb* riep hij uit. //Niemand zal mij zien, ik kan langs een achterweg naar huis gaan" antwoordde Bride. Zij sprak zoo rastig en beslist dat Drayton zich gedwongen gevoelde te gehoorzamen Hij trad terug, opepde de poort en boog deftig terwijl zij er doorgiug. Bride be antwoordde de buiging niet. Langzaam en met gebogen hoofd strompelde zij langs bet pad, terwijl hier en daar haar kleed bleef baken aan de doorn- en braamstruiken en natte sporen op het gras achterliet. Zij zag er zoo bespottelijk en ellendig uit dat Drayton op een anderen tijd over baar zon gelachen hebben; hij was na echter niet tot lachen gestemd," „Het ia gemakkelijker te sterren dan to Gekozen tot lid der Provinciale Staten van Zeeland in het kiesdistrict Sluis de heer J. L. I. de Bats, (lib.) gemeente ontvanger te Biervliet, met 824 stemmen. De heer J. E. Hennequin (antir.) ver kreeg" 335, de heer J. G. Gerritsen 28 stemmen. Uitg-ebracht waren 1218 stemmen, waar van 1191 geldige. Tot consul van Belgie te Terneuzen is benoemd de heer A. van den Oever. In de zitting der Eerste Kamer werd gisteren de heer Lohman beëedigd. De heer De Bruyn heeft zijn ontslag als lid der Kamer ingediend. Met 25 tegen 4 st. werd het ontwerp betreffende de olografische testamenten aangenomen, evenals dat over de lood- senpensioenen, verlegging van het douanestation naar Nijmegen en de in ternationale overeenkomst over het goe derenvervoer op spoorwegen. De Noodwet werd bestreden door de heer en Muller, Van Lynden en Yan Nispen en verdedigd door den heer Van Swinderen. Heden 11 uur voortzetting. Zie laatste berichten.) Ten behoeve van de armen te Utrecht is door H.H. M.M. de Koningin en de Koningin Regentes eene som van ƒ1000 beschikbaar gesteld. Ooi aan de verschillende straten bij het bezoek der Koninginnen aan de ge meente Groningen een luisterrijk aan zien te geven, worden niet minder dan 26 groote eerepoorten gebouwd, de een al fraaier dan de andere, benevens de coratieve fonteinen, tempels, zuilen, drij vende tuinen, versierde bruggen enz. De opbrengst der Rijksmiddelen over maand Mei 1892 bedroeg 9,728,229,27 tegen 8,729,258,821/2 in Mei van het vorige jaar. De opbrengst over de vijf eerste maan- leven had Bride op droevigen toon ge- zegd. Deze woordeD klonken hem in de ooroD de zachte wind, het gefluit van de merel, bet rui9chende water scbeoen deze woorden met eene duidelijkheid te herbalen, die hem krankzinnig zoaden gemaakt bebben. Hij 9tond baar achterna te kijken toen de slanke gestalte achter de boomen verdweeD, en terwijl hij keek, werd er in zijn hart eene plotselinge hartstocht geboren voor het meisje wier naam hij geschandvlekt, wier leven hij had helpen verwoesten. Hij had haar vroeger bewonderd, ja, op zijne manier zelfs bemind, baar bemind zoo als bij een dozijn andere meisjes vóór haar bemind bad met ceDe lichtzinnige zorge- looze genegenheid, die den naam liefde niet waardig was. Zijn gaDScbe leven had hij met de vrouwen gespot en ze geminacht was er eerlijk van overtuigd dat zij ijdel en lichtzinnig waren en had Bride onder die klasse gerangschikt. Maar thaDs waren zijne oogen opengegaan en zag hij haar nn zooals zij werkelijk was een rein onschuldig meisje, die door het lot hard bejegend werd; met die kennis begon zijne straf. den van 1892 bedroeg 44,548,533,30, tegen ƒ43,791,330,9075 over de vijf eerste maanden van 1891. Tot rentmeester van het kroondomein in het rentambt bet Loo is benoemd de heer G. E. H. Tutein Nolthenius, leer- aar in de houtteelt aan de rijkslandbouw school te Wageningen. Een der Haagsche correspondenten van de Amst. verneemt van doorgaans goed onderrichte zijde, dat aan het departe ment van koloniën het ontwerp gereed is eener nieuwe comptabiliteitswet. De Minister van Oorlog heeft een aantal veiligheidsmaatregelen voorge schreven, welke voortaan bij het honden van schietoefeningen bij de korpsen van de landmacht, waarhij het voorschrift betreffende de wapenen en schietoefe ningen niet wordt gevolgd, worden na gekomen. Blijkens bij het Depart, van Marine ingekomen berichten, zijn Hr. Ms. schroef- stoomschip le kl. „Van Galen," onder hevel van den kapitein ter zee P. C. Pabst, en Hr. Ms. zeilkorvet „Nautilus," onder bevel van den kapt.-luit. ter zee H. G. Hildebrandt, in den avond van den 18n dezer ter reede van Texel geankerd. Aan boord van deze schepen was alles wel.- Het vergunningsrecht beeft hier te lande bet aantal drankhuizen tusschen 1882 en 1890 doen dalen van 33 200 tot 25.900. De „Prins Hendrik Stichting" te Egmond a/Zee ontving van H. K. H. de Groot hertogin van Saksen, prinses Sophie der Nederlanden, eene gift van ƒ500. De Standaard schrijft De Ned. Yisscherij-vereeniging stelt zich voor, in den loop van 1893 te Amsterdam een internationale visscherij tentoonstelling te doen houden. HOOFDSTUK V Bride kwam te huis en in haar eigen kamer, zonder iemand te zien dan eene vriendschappelijk gezinde werkmeid, die haar met vele uitroepingen van verbazing en medelijden hielp om haar van hare natte kleereu te bevrijden en een kop sterke koffie bracht, welke Bride, die meer dan half dood van de koude was, gretig uitdronk. Het geheele huishouden was tot hare verbazing in rep en roermen liep de trap- peD op en af, deuren werden dichtgeslagen, en in de kamer beneden hoorde men een onbekende stem. Zij vroeg, terwijl zij bezig was drooge kleeren aan te trekken, naar de oorzaak van dit leven. „Wat scheelt er aaD, Martha Wie is er beneden vroeg zij. „Gnost, juffronw, weet owes dat niet Mevrouws broeder, de menheer uit Afrika is daar zoo juist gekomen" antwoordde Martha snibbig. „Mijnheer Ripley Zoo, is die gekomen?" Bride keek snel op. „Ik dacht dat hij niet voor de volgende week kwam." „Mevrouw beeft van morgen een brief gehad, juffer Bride. Heeft zij u üiet gezegd dat hij van daag kwam ging Martha voort. „Hoe gek I Wel, iedereen wist het hier, en De concept-begrooting" voor deze ten toonstelling- ziet er uit als volgtde ontvangsten geraamd op ƒ560,000 en de uitgaven op 464,000, zoodat vermoe delijk een voordeelig saldo ad ƒ96,000 zal overblijven. Voor gebouwen en in stallatie is uitgetrokken 225,000, voor diploma's en voor medailles ƒ47,000 en voor aankoop van prijzen voor een ver verloting ƒ10,000- Men stelt zich voor te zullen ontvangenaan entrees 400,000, aan opbrengst van concessiën 50,000 en aan de loten 10.000 terwijl aan den Staat reeds een subsidie van 100.000 is gevraagd Wat zegt men van zulk een begroo ting? De heeren rekenen 96.000 over te houden en vragen 100.000 cadeau. Is 't heusch of bij zulke zaken tegen woordig alles onderste boven staatmaar hier toch al te erg. Hadden de heeren 4000 gevraagd, wel, die zouden ze juist tekort zijn ge komen, en daar ware wat voor te zeggen geweest. Maar 100.000! Kerk- en Schoolnieuws. Ned. Herv. Kerk. Ds. A. S. Tal ma, pred. alhier, is beroepen te Katwijk a. R. Bedankt voor Tholen door ds. G. B. Eijuvandraat te Nieuwerkerk. In de gister gehouden zitting der voor- loopige Synode der Ned. Ger. Kerken (do- leerende) deelde de praeses mede, dat bij bet moderamen der Synode van het moderamen der Christelijke Gereformeerde Syoode bericht is ingekomen, dat ran de 10 bekende pun ten in zake de vereeniging alle op twee na (9o. zending en lOo. algemeene bezittingen) zijn afgehandeld dat van de acht afgehan delde punten de laatsgennemde Syoode met uitzondering van punt 6: Daam der veree ii igde Kerken tot dezelfde con- clusiën is gekomen als de Synode der Ne- derduitsche Gereformeerde kerken, maar dat zij voorslaat als naam der Vereenigde Ker ken niet aan te Deinen: de Gerefor meerde Kerken in Nederland mevrouw is zoo druk den geheelen dag ge weest dat de keukenmeid en ik bijna niet wisten wat met baar te beginnen." „Dat wist ik niet. Geef mij als het u belieft miju balskraagje, zeide Bride koel. „Hij is na in den salon, en mevrouw heeft naar u gevraagd, joffer Bride. Moet ik haat zeggen dat uwes Diet wel is?" „Zeker niet 1 Ik ben heel vrel!" ant woordde Bride. Zij voltooide haar toilet en ging heel zwak en zenuwachtig naar be neden naar den salon, waar mevrouw Hornby en hare dochter en een laDge man met een grijzen baard en schandere vriendelijke oogen gezeten waren. Laatstgenoemde keek op toen de deur openging en Bride binnen trad. „Hoe, nog een dochter, Maria!" zeide hij, terwijl hij glimlachend van zijn stoel opstond en zijn band naar het bevende meisje uitstak. „NeeD 1" antwoordde mevrouw Hornby zuchtend en de oogen naar boven ge slagen met eene pijnlijke uitdrukking. „Het is Bride Kirkman de nicht van den armen John, weet gij." „O, maar dat is betzelfde, nietwaar juffer Bride en de heer Ripiey lachte daarbij vergenoegd. „Gij zult mij toch „oom" noemeD, zooals de andere meisjes, at heb ik geen recht op dien titel,"

Vlissingse Courant | 1892 | | pagina 1