VÜSSINGSCHE COURANT. No. 69. Woensdag 15 Juni 1892. 309te Jaargang. Gemeentebestuur. FEUILLETON. BUREAU: [le ine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER AD VERTEN TIENVan 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma Gt. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijut Dlusdag-, OontSerdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitseblpnd, Enge land en Frankrijk f 1.65 per drie maanden Zijdie zich met het volgend kwartaal, aanvan- 1° Juli, op de Vlissingsche Courant abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers gratis. SCHUTTERIJ, Loting toor de Schutterij. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, maken bij drae aan belanghebbenden bekend*, dat de alphabetUche naamlijsten ran de ingesehrerenen roor de schutterij ter inzage voor een iegelijk zullen liggen op het raadhuis dezer gemeente van Maandng den 20 lot den 26 Juni daaraanvolgende des voormid dags van 10 tot 12 uur, teneinde ieder in staat zou zijn, om ingeval hem eeuige personen of omstandighe den mochten bekeud zijn die op dezelve nog zouden behooren te vrordea aangeteekeud, of daarvan moeten worden weggelaten, znlks aan het bestuur kennelijk te maken Dat de loting voor de schutterijtusschen de ingeschre venen van dit jaar zal plaats hebben onder toezicht eener commissie uit het bestuur, ten raadbuize dezer gemeente op Dinsdag den 28 Juni 1892, des vuortnid- dags te 10 uren precies, Wordende de belanghebbenden bij deze gelast zich ter plaatse en op dato vermeld te laten vinden, teneinde aldaar voor den dienst der schut terij te loten of zulks door behoorlijke bij de gedachte commissie bekende gemuchtigdeu te laten doeo, zullende voor lien die persoonlijk afwezig mochten blijven en zich niet op vorenstaande wijze hebben doen vertegen woordigen, door één der ledeu van de commissie worden getrokken dat dadelijk na den afloop der loting, op voorschreven wijze, cene naloting zal plaats hebben, ten behoeve van diegenen, die tot de loting verplicht zijnde buiten hun toedoen niet onder dezelve mochten zijn begrepen ge worden. alsmede ten behoeve dergeneu, die ofschoon in andere gemeenten reeds geloot hebbende sedert de laatst voorgaande inschrijving, in de gemeente zijn komen in- wonen eu der vreemdelingen, die sedert do inschrijving in dc termen zijn gevallen, om als ingezetenen te wor- dan aangemerkt eu dat eindelijk de belanghebbende personen, bij de loting de gelegenheid zal worden opengesteld, om do redenen van vrijstelling, waarop sommigen aanspraak zouden mogen maken, ter kennïsse van de genoemde commissie te brengen, met aanduiding van het artikel der wet en het onderdeel van dien, waarop zij hunne reclamen hebben gegrond. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 14. Juni 1892, De Burgemeester en Wethouders voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, F. N. PAN DEB BILT. Drayton keerde zich snel om op het geluid van dien kreet en keek met verbazing naar de gebroken schutting en de ledige plaats, een oogenblik te voren door Bride ingenomen. Hij sprong naar voreu, over het geheele lichaam van schrik bevende, en kwam nog in tijds om het bleeko gelaat van Bride te zien, toen deze voor de tweede maal in het water boven kwam. Hij ont deed zich van zijn jas en sprong in het water. De stroom was heel diep en sterk, maar hij was een uitstekend zwemmer, en het gelokte hem zonder veel moeite Bride's japon beet te krijgen en haar hoofd hoven water te houden, terwijl hij met haar den stroom verder afzwom om een gedeelte van den oever te zoekeD, waar hij gemakkelijk aan land kon komen. Zijn hart klopte van angst en vrees, maar ook van een zonderling gevoel van genot Afkondiging van hei kohier no. 1 der patenten over het dienstjaar 189S/»s De Burgemeester van Vlissingen, maakt bekend dat op heden bij hem ontvangen en aan den rijks-ontvanger ter invordermg is ge zonden, het executoir verklaarde kohier wegens het patentrecht, over het dienst jaar 1892/»3* en noodigt mitsdien do daarop voorkomende belastingschuldigen uit, öm, ter voorkoming van vervolging, hunne aanslagen op de daar bij bepaalden tijd aan te zuiveren. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 13 Juni 1892. De Burgemeester voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. BEKEND De Burg. en Weth. van ViissingeD, noodigeu een ieder uit, om bij bet ge bruik maken van de, vanwege do gemeente, op de openbare wandelplaatsen, geplaatste banken, zich te onthouden van het gaan zitten op de leuningen daarvan. Vlissingen, 11 Juui 1892. Burg. en Weth. voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. Onderzoek der verlofgangers van den militie te land. De Burg. en Weth. van Vlissingen, gelet op art. 1 van bet besluit van den Commissaris der Koningin in deze provincie van den 9den Mei 1S92 (Provinciaal blad no. 37.) Verwittigen bij deze de verlofgangers van do militie te land, voor zoover zij vóór den 1 April II. in het genot van onbepaald ver lof zijn gesteld, onverschillig tot welke lich ting zij hebooren, zoodat daaraan ook onder worpen zijn de verlofgangers der lichting 1886 en 1887, vermits aan dezen het ho- wijs van ontslag nog niet is afgegeven en zich in deze gemeente bevinden, dat zij zich op Vrijdag den 17 Juni 1892, des voormiddags te 9 uren, voor het raadhuis dezer gemeeDte zullen moeten vervoegen, voorzien van de kleeding- en uilrusting- stnkken, van hun zakboekje en van hun verlofpas, om aldaar door den militie-commis saris te worden onderzocht. Verder wordt te kennen gegeven dat, zoo een verlofganger, uithoofde vsn ziekte of gebreken buiten staat is voor den militie- commissaris te verschijnen, daarvan uiterlijk vóór den dag der inspectie bij den Burge meester zal moe.teu worden ingediend, een behoorlijk gezegeld en gelegaliseerd attest van doa hehaudelendea geueesheer. Wordende een ieder wien zulks aangaat, ernstig aangemaand, om zich ten voorschreve dage, uur en plaats te doen vinden, ten einde zich niet bloot te stollen aan de straffen bij de wet bedreigd. Eu is hiervan afkondiging geschied, waar hel beho irt, den 4den Juoi 1892. De Burg. en Weth. voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. Binnenland. en zegepraal toen hij de slanke gedaante den oever opdroeg en nederzag op het schoone bleeke gelaat, dat met zulk eooe zich onbewuste bevalligheid op zijn schouder rustte. „Goddank, zij is gered! Als zij gestorven was, zou ik haar moordenaar geweest zijn!" zeide hij, huiverende, bij zich zeiven. Hij haalde zijn seldfleach voor den dag en goot een paar droppels brandewijn tus- scbea de bleeke lippeD. Hij zag nu thans tot zijne groote verlichting op het bleeke gelaat de teekenen dat het leven terugkeerde. Bride's bewusteloosheid werd meer veroorzaakt door den plotselingen schrik dan door de onderdompeling, en spoedig was zij in staat met wat inspanning overeind te zitten, hare oogen te opeDen en verwonderd naar hare natte japon te kijken. „Ben ik gevallen? Hoe is dat gekomen?* zeide zij ten laatste met een blik op Drayton, die naast haar stond en met zyne druipende kteeren, zonder hoed en zonder jas een treurig figuur maakte. „Ja gij zijt er in gevallen* Drayton's stem was zonderling veranderd. Zij was plotseling zacht en nederig geworden, en hij sloeg do oogen neer, toen hij antwoordde „En ik heb er u uitgehaald I* „Gij wilt zeggen, deük ik, dat gij my Vlissingen, 14 Juni. Den 20 Juni a. s. wordt de eerste stoomboot van Gloucester gedirigeerd naar Vlissingen, zoodat Vlissingen van dien datum af in het bezit zal gekomen zijn van twee geregelde goederendien sten, n 1. Gloucester-Vlissingen en Vlis- singen-Hamburg, want de Gloucester steamer vertrekt, na de liaven van Vlis- siDgen aangedaan te hebben, naar Ham burg. Hr. Ms. rammonitor „Panter/' comm. kap.-luit. ter zee J. Dalen, vertrok gisteren ochtend van hier naar Temeu- zen. Eergisteren, Zondag, werd door het leven gered hebt?* zeide Bride op zonderlingen toon. „Ik vrees dal ik u voor znlk een geschenk niet dankbaar kan zijn, majoor Drayton Het zon veel beter geweest ziju als gij mij hadt laten sterven 1 Ik zou mijn hewustziju verloren en geen pijn gevoeld hebbeD. O, het is veel gemakkelijker te sterven dan te leven, geloof ik" voegde zij er roet een diepen zucht bij. Het bleeke gelaat,de goudblonde krulletjes, die slap neerhangen op haar voorhoofd, de onuitsprekelijke droefheid en wanhoop iu de liefelijke stem wekten een storm van liefde, wroeging en medelijden in Drayton's hart op. Hij wierp zich op de knieën naast haar neder en riep onsamenhangend uit Bride, vergeef mij. Ik heb u wreed aardig onrecht gedaao, maar ik wil er voor boeten." „Er voor boeten Dat knnt gij niet, het is te laat, spreek er niet over 1" zeide Bride kortweg. „Het is niet te laat! Ik zal naar elk huis van dit ellendig nest gaan en zweren dat de geschiedenis gelogeu is, als gij mij maar vergeeft!" zeide Drayton op harlstochte- lijken toon. Bride zag tot hem op met een flikkering vaD minachting i'd haar oogen. „En wie zal u gelooven zeide zij laDg» honderden een bezoek aan het schip ge bracht en door velen bezichtigd. Bij Kon. besl. is eervol ontslag verleend bij de dienstdoende schutterij alhier aan K. Stork, als 2e luitenant; te Middelburg aan P. de Maret Tak als kapiteinen benoemd aldaar tot kapitein de le luit. E, L. baron Plardenbroek van Lokhorst tot le luit. de 2e luit. J. H. S. de Hoogli en P. S. Buteuxen tot 2e luit. H. Doijer, vroeger 2e luit. bij de d.d, schut terij te Amsterdam, J. Hosang en mr. II. Lenshoek, beiden thans schutter en jhr. R. II. G. Nahuijs. Door den hoofdintendant is voor het garnizoen alhier de levering gegund van aardappelen, aan A. Botting tegen 2.47 de H.L, 68 K.G.van het spek, aan P. de Landmeter, versch spek k 0.60, en het gerookt- en pekelspek voor ƒ0.456 de K.G., aan A. C. van Kesteren te Gorinchem. Ter vervanging van den officier van gezondheid le kl. L. A. H. Jansen, die tijdelijk is belast met de waarneming van den dienst van chef van het mili tair hospitaal alhier, is thans de officier van gezondheid C. Vermaas aangewezen oin gedurende het jaar 1892 Gedeputeerde Staten van Zeeland als plaatsvervangend lid bij te staan in het geneeskundig on derzoek van militieplichtigen. Lijst van brieven, geadresseerd aan on bekenden, ten postkantore alhier ter ver zending ontvangen gedurende de 2e helft der maand Mei jl. C. Koning, AmsterdamS. Hartjesveld, Hoek van HollandC. Wilson, Hollo- way (Engeland.) Algemeen betreurt men in de afdee- lingen van de Eerste Kamer de noodza kelijkheid der indiening van de noodwet tot ondersteuning van hulpbehoevende gemeenten. Men vreesde, dat daarmede een stap in de verkeerde richting zou zaam „Wel, als er een engel uit den hemel neerdaalde om te zeggen dat de geschiedenis verdicht is, zonden zij nog niet gelooven. Uw optreden als kampioen zal o niet veel baten, majoor Drayton. Er zijn eukele ver- ongelijkingen, die nooit kunnen geboet enkele vlekken, die door niets kunnen uit- gewischt worden Gij eu uw vriend hebt met elkander mijn leven vergiftigd." „Falkland I Die is een lafaard en een lor I" riep Drayton woest uit. „Hij is niet waard dat gij een oogenblik aan hein denkt, Bride „Hij is, veronderstel ik, gelijk als andere mannen" antwoordde Biide afgemat „niets beter of slechter. In deu ouden tijd, deuk ik, dat dit anders was. Men leest van edele heldhaftige mannen, die den dood boven de schande verkozeo, die het laf zonden gevonden hebben een Dietige beleediging te wreken door een hulpeloos meisje in schande te brengen. Dat ras is nu uitgestorven „geloof ik.* Toen zij deze woorden gezegd had, stond zij op en ging langzaam en met moeite, want hare ledematen deden pijn van de koude en hare kleeren kleefden aan haar lijf en maakten haar het gaan moeilijk, het pad op, dat op de poort uitliep. Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1892 | | pagina 1