VLISSINGSCHE COURANT. te TONNEN, sje, ■Schelde. No. 67. Vrijdag 10 Juni 1892. ERTS Lzn. Co., Cognac, G. BEKER Jz. 30ste Jaargang. Gemeentebestuur. FEUILLET en Gulden. ïr overlijden, betaalde i 49.60 - 36 20 PP=tTT=7Ï5W - 724 M DIENST m Middelburg t. v 1,30 6,80 8,— 9.80 11.— 5,- 6,55 8.80 10.15. 1.15 2,45 4,16 6.— 7.45 isiogen (Zeilmarkt)5,20 3,5. 4,35 6.20 8.25 9.35 «lingea (Badhui») 12,50 |t Badhuis rertrekken tot Betjo Wolfsplcin. van Vlütingen zijn fe ci en van Middelburg naar larendleast. 5.50 6.10 6.40 apoor. 7 is 9.20 9.40 10 10.20 spoor. 1,20 1.40 2 2.20 4.2o 5 spoor 5.20 5.40 i 8.30. m. 6 6.80 6.50 7.20 8 10.60 11,10 11.30 on 12. 1.10 1.80. 1 50 2.10 4.10 4.30 5.10 5.30 0. tus 1892. ra 8 25 «n 6 2 25 8 56 65 je vrn 8 40 9 10 Dinsdag en Vrijdag. ll 55 urn 3 25 6 30 DD 12 15 3 45 6 15 I rm 10 10 1 40 4 40 10 SO 2 5 00 1724 G. 81 Vlissingen, en IE te Oostburg. \fbaar in geur en tmaak OORTEN, 'ERE te Utrecht, welke ies verkocht worden bij VAN DER EIJK, ragenaarstraat, I 36. t model f 5.25. i - 4.75, huis geleverd. Middelburg. 1EVER, enz. P. Visser, Scherminkelstraat. Buitenlandsch Ge- intiën. ilt zich aan voor het be- A N T1E N op Beurt- Buizen, Inboedels, Koop- en Land-, Rivier- en Bierkade, D. 3 T TAK vraagt tegen fen flink aankomend BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekbandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés eu groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma Gh L. DAUBE Co., te Parijs. Vcrscbljul Dlusdag>, Donderdaggen Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitsohlpnd, Enge land en Frankrijk f 1.05 per drie maanden. OPENBARE VERGADERING VA.N DEN GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. Op Vrijdag 10 Juni 1892. des nam. te 2 aren. Te behandelen zaken igen. b. Overleggingen. c. Voorstellen. 1. In zake de aanvraag om verlenging vaD het contract met de gasfabriek. 2. Tot goedkeuring der rekeDiüg orer 1891 van het Alg. Armbestuur. 8. Idem idem der dienstdoende schut terij (voorloopig.) 4. Tot opruiming van overgewaaid zand aan het stedelijk badhuis. 5. Tot onderhand8cben verkoop van ge meentegrond aan P. Kastelijn. 6* Idem ale voren aan F. H. van Breen. 7. Idem idem aan P. N. de Rooij. 8. Tot het aanschaffen van 24 nieuwe strandstoelen. 9. Tot af- en overschrijving op de ge- meentebegrooting voor 1891. 10. Tot goedkeuring der aan W. F. H. Valentijn verleende vergunning tot het doen atationeeren van oen wagen aan het strand ter vervanging van de kiosk van S. Meuldijk. 11. Tot het aanleggen van een klinker pad op dea dijk bij het badhuis. Onderzoek der verlofgangers van de militie te land. De Burg. en Weth. van "Vlissingen; gelet op art. 1 van het besluit van den Commissaris der Koningin in deze provincie van den 9den Mei 1892 (Provinciaal blad no. 87.) Verwittigen bij deze de verlofgangers van de militie te land, voor zoover zij vóór den 1 April U. in het genot van onbepaald ver lof zijn gesteld, onverschillig tot welke lich ting zij behooren, zoodat daaraan ook onder worpen zijn de verlofgangers der lichting 10.) Bride stood niet in de gunst der onde dame, die men baar eenmaal bad booren be schreven als: eene boosaardige oude feeks, en mevrouw Williams was maar al te blij dat zjj nu in de gelegenheid was zich over deze ondoordachte woorden te kunnen wreken. Majoor Drayton, die overstelpt werd met vragen, deed ook zijn best, maar legde het voorzichtiger aan en deed daardoor oneindig meer kwaad, met door een veelbeteekenden glimlach en schouderophalen en bedekte toe spelingen Bride's goeden naam zwart te maken. Bride beleefde een ellendigen tijd. Als zij in latere jaren op die eokele weken van haar leven terug zag, toen de tijd bet. leed verzacht en ze had doen vergeten, verwonderde zij er zich dikwijls over hoe zij zulk een tijd had kunnen doorleven. Het was slechts eene en kele daad van onbezonnenheid, maar toch 1886 en 1887, vermits aan dezen het be wijs van ontslag nog niet is afgegeven en zich in deze gemeente bevinden, dat zij zich op Vrijdag den 17 Juni 1892, des voormiddags te 9 uren, voor het raadhuis dezer gemeente zullen moeten vervoegen, voorzien van de kleeding- en uitrusting stukken, van hun zakboekje en van hun verlofpas, om aldaar door den militie-commis saris te worden onderzocht. Verder wordt te kennen gegeven dat, zoo een verlofganger, uithoofde van ziekte of gebreken bniten staat is voor den militie commissaris te verschijnen, daarvan uiterlijk vóór den dag der inspectie bij deu Burge meester zal moeten worden ingediend, een behoorlijk gezegeld en gelegaliseerd attest van den behandelenden geneesheer. Wordende een ieder wien zulks aangaat, ernstig aangemaand, om zich ten voorschreve dage, nur en plaats te doen vinden, ten einde zich niet bloot te stellen san de straffen bij de wet bedreigd. Eu is hiervan afkondiging geschied, waar het beho.irt, den 4den Jani 1892, De Burg. en Weth. voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, P. N. VAN DER BILT. Binnenland. Vlissingen, 9 Juni. De afdeeling f Vlissingen' van de Ver- eeniging tot bevordering van bet vreem delingen-verkeer in Walcheren," heeft zich gisteren avond geconstitueerd. Zij bestaat reeds uit 97 leden van 1.50, 3 leden van 2,50,19 begunsti gers van 5 en 3 begunstigers van IC, zoodat voorloopig tot een bedrag van 278 per jaar is gegarandeerd. De statuten, die door den beer A. L. A. van Unen "werden voorgelezen, wer den goedgekeurd en vastgesteld en be paald dat aan elk lid eene ledenlijst zal worden gezonden, opdat men in eigen kring nog leden kan aanwerven. Alvo- schcen het baar alsof baar geheele leven ver woest was. De schandelijke geschiedenis, die, van de eene mood tot de andere gaande, steeds in uitgebreidheid toenam, nam ten laatste reus achtige verhoudingen a»d. Zelfs Ada en Louise, die uit jaloerschheid het balletje aan het rollen hadden gemaakt, waren meer of min verschrikt over de gevolgen van hare boosaardige handeling. Bride was in 't eerst zeer verontwaardigd, maar daarop ten diep ste vernederd eo verplet. De laDgdnrige af wezigheid van Falkland was een vreeselijke slag en teleurstelling voor haar. Zij had op hem vertrouwd, eD hij had dat vertrouwen verraden. Hij had ook schuld aan haar dwaasheid, maar hij was weggegaan zonder een woord te zeggen en liet haar nu alleen de gevolgen dragen. Ja, wel mocht Beide hem in haar wanhopigen toestand laf en zelfzuchtig noemen 1 Wel mocht zij den dag betreuren toen zij het eerst zijn schoon, maar trouweloos gelaat had aanschouwd. In het eerst bood zij de romp, die haar overkwam, moedig het hoofd. Zij bad dwaas gehandeld eu moest daarvoor boeten, maar met deu tijd zou alles anders worden. Zij had immers niets werkelijk kwaads gedaan. De menschen zonden bet vergeteneen nieaw ech&ndaal in Waldermeie was er rens werd overgegaan tot bet kiezen van 12 bestuursleden, stelde de heer Gruber voor om den beer Jos. van Raalte, voor zitter in bet voorloopig bestuur, bij ac clamatie tot lid van bet bestuur te be noemen, (daverend applaus.) De beer van Raalte betuigde de ver gadering zijnen dank voor de eer en bet vertrouwen in bem gesteld, docb bij kon, tot zijn leedwezen die benoeming niet aannemen en verzocht beleefd op bem in geen geval stemmen uit te brengen. Tot leden van bet definitief bestuur werdeu gekozen de beeren W. G. Beker, J. W. flBrouwer, H. L. M. J. De volder, J. L. Gruber, J. Jansen, A. J. J. Klij- berg, M. Laernoes, C. N. J. de Vey Mestdagh, J. Siegers, P. de MaretTak, A. L. A. van Lfnen en W. L. Winkel man. De beer F. Wibaut bedankte in har telijke bewoordingen den beer Van Raalte voor de degelijke en flinke wijze, waarop hij alles beeft voorbereid, gere geld en tot stand gebracht. De beer van Raalte antwoordde, dat bet bem zeer veel genoegen deed. dat men bem dank zegde voor betgeen bij beeft gedaan. Hij hoopte en sprak den wenscb uit dat de vereeniging in bloei mag toenemen en dat baar pogen met een gunstigen uitslag voor Vlissingen bekroond zal worden, (applaus.) Aan de gekozen bestuursleden zal schriftelijk kennis gegeven worden. Nog werd medegedeeld dat in den zullen worden opgenomen en dat bet uitsluitend aan de leden wordt vergund advertentiën daarin te plaatsen. Niets meer te behandelen zijnde en niemand meer bet woord verlangende, sluit de beer van Raalte de vergadering. De beer L, M. Hermans van Amster dam trad Zaterdagavond in de zaal van den beer Kuijpers voor de afdeeling Vlissingen van den Sociaal-democra- tiscben bond alhier op. nooit gebrek aan zon afleiding geven en bare dwaasheid met der tijd doen ver geten. Maar dat zon nog zoo laDg doren, zoodat zij met al haar moed, bijna tot wan hoop verviel. Het was zoo hard ijskonde blikken «d verdachte woorden te vinden, waar zij vroeger met een aangenamen glim lach begroet werd, hare vriendinnen haar te zien ontvallen en beslist bniten alle vermaken en verstrooiingen der stad gesloten te worden. Zij werd zoo bleek en mager gedurende deze enkele weken van ellende dat zelfs Drayton medelijden met haar kreeg. Hij had niet bedoeld dat het zoover gaan zou, zeide hij bij zicbzelven bij had haar alleen een weinig willen straffen voor hare trots, maar toch haar leven niet verwoesteD. Hij ontmoette baar op een namiddag in het bosch bij de abdij. Zij was alleen, want me vrouw Hornbij had Cissy verboden baar al9 van onds bij hare wandelingen te vergezellen, en zij leunde tegen het lage bek, terwijl zij ingespannen in het rnischende water keek. Er was iels in haar gelaat, dat Drayton's hart van een zonderlingen schrik deed ver stijven. Een9, slechts eenmaal te voren bad hij hij kon het nooit vorgeten zulk een blik gezien op het gelaat van eene arme onge lukkige, die beta op zekeren otormachtigen Allereerst verklaarde spreker, dat van kerkelijke zijde aanmerking- was g-emaakt dat men des Zondags vergaderde en dat men daarom op Zaterdag eene vergadering bield. De niet groote opkomst scbreef bij toe aan de Pinksterdagen. Hij bad tot onderwerp gekozen„Kunnen ge- loovige en ongeloovige proletariërs samen gaan in den strijd om de boterham." Volgens bem deed bet er niets toe welk geloof men bad en daarom kon een ieder best met de soc.-dem. samengaan. Hij beijverde zicb om de aanwezigen tot ongeloof te brengen en zulks voor namelijk, omdat de soc.-dem. partij noch van de pastoors, noch van de dominé's heil verwacht. De bezitters, de liberalen, enfin, allen die niet met zijne ideën zijn ingenomen, moesten bet misgelden. Vriend Geel werd ook nog even in bescherming genomen en kwam bij op voor de vrouwen, omdat zij geen kiesrecht bezitten. Gedebateerd werd er niet, docb aan den uitgang kon men voor een ont slagen werkman, die soc.-dem. was geworden en nu gebrek leed, geld offeren. Op Dinsdag 21 Juni a. s. wordt bet nieuwe bavenstation alhier, voor reke ning van den Staat en begroot op 322.500, te Utrecht aanbesteed. De onderwijzers alhier hebben zicb gewend tot Gedeputeerde Staten, op grond dat de gemeenteraad op bun ver zoek om verbooging van jaarwedde voor de acte vrije- en ordeoefeningen in de gymnastiek afwijzend beeft beschikt. Ofschoon bet Maandagavond nog al koud was, werd bet le concert aan het Grand-Hotel des Bains, gegeven door bet muziekkorps der d.d. schutterij te Mid delburg, directeur de beer Jan Morks, vrij goed bezocht. Werden al de nummers op verdien stelijke wijze uitgevoerd, de twee laatste „Ouverture Maurer und Scblosser" en „Grande Fantaisie de 1'opera Pecbeurs des Perles' vielen zeer in den smaak en werden warm toegejuicht. nacht op de Blackfriars-brng was voorbijge vlogen. Hij had zich omgewend en haar na gekeken en nooit den blik van onbeschrijfe lijke wanhoop in de donkere oogen vergeten, die zich een oogenblik op de zijne vestig den, eer zij den sprong waagde. Een oogen blik later boorde hij eene kreet, het geluid van een in het water vallend lichaam en daarna heerschte weder een doodelijk zwijgeD. Met zonderling kloppend hart trad hij voorwaarts en stond Daast Bride. „Goeden middag, joffronw Kirkman Een heerlijke dag, niet. waar?" zeide hij, terwijl hij zijne hand met een tamelijk ongelukkige poging om zich te honden alsof bij niets gemerkt had, naar haar aitatak. Bride had zijne nadering niet bemerkt, maar wendde zich bij deze woorden tot hem. Het bloed vloog baar naar de waDgen en hare oogen fonkelden van den ouden gloed. Een oogenblik stond zij stil en keek hem met onbeschrijfelijke verachting en wal- ging in bet gelaat. {Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1892 | | pagina 1