VLISSINGSCBE COURANT nstbo&e Schelde. No. 66. Zondag 5 Juni 1892. 30,te Jaargang. Binnenland. EEN. I, 18, 18, 20, 22, ct. per ons. 14 ct. per ons. aan liuis bezorgd. rabat. us zag zich gaarne P. G. van g ifst in een netbur- Adresonder handelaar A. C. DE TAK vraagt tegen n flink aankomend M DIENST a Middelburg: v. r 30 6,80 8,— 9.80 II.— 5,- 6,56 8,30 10,15. ,16 3.45 4.1b 6,— 7,45 isingen (Zeilmarkt)6,20 3,5,4,36 6.20 8.2» 9,36 (Badhui*) i 13,50 t Badhuis Tertrekken tot Betje Wolfaplein. ra» Vlieringen tijn ge- en ven Middelburg "nar reudlenst. 6.60 6.10 6.40 ipoor. 7 ia 9.20 9.40 10 10.20 •poor. 1.20 1.40 2 2.20 4.20 6 spoor 6.20 5.40 8.30. m. 6 6.80 6.60 7.20 8 10.60 11.10 11.30 au 12. 1.10 1.80. 1 60 2.10 4.10 4.30 5.10 5.80 an Zierikzoe v. v. :nwich. VAN ZIERIKZEE jdag erdag 'dag •dag ïrg, Botterdam. plasties. vm. om. 2 6 3 30 3 6 3 80 4 7 30 3 30 6 6 6 7 7 30 6 8 7 30 8 11 30 9 6 3 30 Middelb. 'm. 10 van Eotterd Tm. 9 9 11 11 9 iondentiemet der itoem as 1892. 8 26 ti 6 20. 5 3 66 6 50. vm 8 40 9 10 Dinsdag en Vrijdag. II 66 nm 8 21 6 20 m 19 16 3 45 111 Tm 10 10 1 40 4 40 10 39 3— 5 00 BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Ylissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G. L. DATTBE Co., te Parijs. Verschijut Dluadng-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, DuitBOblpnd, Enge land en Frankrijk f 1.05 per drie maanden Uithoofde van het PINK STERFEEST zal aanst- D1NSDAG geen nummer van dit Blad verschijnen. Vlissingen, 4 Juni. Aangekomen vreemdelingen in het Grand Hotel De heeren E. Cotton, LondenE. T. Sayton, idem; M. Oaktey, idem; C. T. Kingsford, idemSteward en familie, idemSlougthon en familie, idemde heer en mevr. Pittoors, Antwerpen Mejuffrouwen To wier, SchotlandTovey, Clifton; Kate Leycester, Londen. Naar wij vernemen, wordt de heer Clerckx, opper-stuurman bij de marine, belast met de tijdinrichting en de me- tereologische waarnemingen aan het obser vatorium alhier, naar elders overgeplaatst en komt zoodoende die betrekking vacant. Gisteren (Vrijdag) ochtend arriveerde alhier met den trein van 11.36 uur, de Minister van Buitenlandsche Zaken Van Tienhoven, om per dagboot „Engeland" de reis naar Londen te vervolgen. De voor eenige dagen bij het 4e bat., 3e reg- inf. alhier nieuwbenoemde kapi tein C. A. Engelbregt is op zijn verzoek overgeplaatst bij het 8e reg. inf. te Arn hem. De bij het 3e regiment infanterie nieuw benoemde kapitein F. W. G. Nieuwland wordt ingedeeld bij het 2e bataljon te Middelburg in garnizoen. De kapt. J. C. Masman, van het 3e reg. inf. te Bergen-op-Zoom, wordt van 1 tot 15 Juli a. s. gedetacheerd bij de normaal-schietschool te 's Hage. De gemeenteraad van Middelburg heeft met 12 tegen 2 stemmen verworpen een voorstel van den heer W. J. J. Koole om het houden van openbare huizen van „Ik geloof dat het best is maar te zwij gen.' En Ada wees met een voorkomen van gekwetste zedigheid naar de dear. „Ma komt morgen terug, zij zal wel het best weten wat zij tot Bride zeggen moet. Goeden nacht 1' Falkland wisselde een vertrouwelijken blik met Bride. Hij zou gaarne langer gebleven zijn, maar zij schudde met het hoofd van neen, en bij ging met weerzin naar de deur. „Goeden nacht, Bride! Ik zal morgen schrijven" flaisterde hij, toen hij langs het bevende meisje giog en den majoor in den tuin volgde. Hij was onbestendig als het water, maar daarbij edelmoedig en vatbaar voor goede ontucht te verbieden. Door de verwerping van dit voorstel is tevens verworpen het verzoek van het hoofdbestuur van de Vereeniging tegen de prostitutie, welk verzoek dezelfde strekking had als het door den heer Koole gedane voorstel. Ónder vele blijken van belangstelling werd Woensdag te Koudekerke de nieuw benoemde burgermeester de heer De Bruijn geïnstalleerd. Ingehaald door 64 ruiters, werd hij met klokgelui ontvangen, terwijl op de stoep van het raadhuis de zangvereeniging hem en zijne echtgenoote een welkomstlied toezong. In de raadsvergadering werd hem het teeken zijner waardigheid enz. overgereikt door den oudsten wethouder den heer Maasna afloop der plechtigheid bezocht de burgemeester met zijn familie de school, waar de kinderen door hem ont haald werden. Ook de bewaarschool en het armhuis werden aldus verrast Een maaltijd ten raadhuize besloot de officiëele genietingenwaarop des avonds vuur werk ontstoken werd. Z Omtrent het vertrek van onze Konin ginnen uit Berlijn wordt nog het volgen de gemeld Aan het paleis was een eerewacht op gesteld. In open rijtuigen met vierspan reed men naar het station Wildpark. De keizer, de keizerin, de prinsen Heinrich, Leopold en Albert met hunne echtge- nooten, de hertogin van Edinburg, als mede de kleine prinsen waren tegen woordig. Er werd een hartelijk afscheid genomen. De kinderen kusten de Konin ginnen herhaaldelijk. Kamer, is op 72jarigen leeftijd te Maas tricht overleden. HH. MM. zijn Donderdagavond, ruim 7 uur, in welstand te Honnef aangeko men, waar zij aan het station werden ontvangen door de koningin van Zweden, de vorstin van Waldeck, prinses Yon Wied en prins Eugenius van Zweden. Gisteren is het dienstpersoneel van de Koninginnen van 's Hage naar Soest- dijk vertrokken, waar HH. MM. na te rugkeer uit Duitschland verwacht worden. Dr. Schreinemacher, lid der Tweede indrukken, en op dit oogenblik was zijn hart vervnld met ridderlijke liefde en mede lijden met het meisje, die door zijne dwaas heid zich zoodanig gecompromiteerd had dat hij alles wilde doen, wat in zijn vermo gen was om het door boste oit te wisscheu. „Ik ga morgen naar de oude vrouw; ik zal alles doen om die lastertongen tot zwijgen te brengen 1" zeide hij driftig, terwijl hij met groote stappen de laan afging, de cynisch glimlachende majoor zijn sigaar rookte en rnstig naast hem voortging. „Ik bemin haarl Ik wil haar de volgende week trouwen, maar hoe kan een kerel zooals ik, die geen stniver rijk is en bovendien tot over de ooren in de schnld zit, aan trouwen denken Mijn vader zoa zeggen dat ik gek was." „Dat zou hij" zeide de majoor glim lachende, terwijl hij de asch van zijne sigaar schndde. „Het is of ik al het gezicht van Sir Jasper zie als hij kennis krijgt van uw plannetje." „Het is allerongelukkigst* mompelde Falk land ongeduldig. „Ik zie er geen uitweg in, Onclerteekend door ongeveer 200 der voornaamste landbouwers en verveners uit het zuidoosten van Drente, is aan den minister van financiën een adres ge zonden waarin, naar aanleiding van het bericht, dat afschaffing der tollen op rijkswegen en vaarwaters voorbereid wordt, verzocht wordt niet alleen de rijkstollen, maar alle tollen op vaarwa ters en wegen af te schaffen. Voor een plaatsing als machinistleer ling bij de opleiding te Hellevoetsluis, waarvoor 20 plaatsen waren opengesteld, hadden zich 88 jongelieden aangemeld, waarvan er 85 waren opgekomen en 32 werden afgekeurd. Van de 53 geexa- mineerden zijn 20 Het 2V. Weekbl. geeft een overzicht van de pokken-epidemie, die sedert een paar maanden te Nijmegen heerscht. Het blad schrijft „Van 8 Maart tot heden zijn op een bevolking van 32.000 zielen 78 personen fiangetast. Van deze 78 lijders zijn over leden vier, nl. een kraamvrouw met kind, een ongevaccineerd kind en een man die geweigerd had zich te laten revaccinee- ren en daarbij belast was met het ver wijderen van de besmette voorwerpen uit de huizen der pokkenlijders „Alleen menschenliefde kan ons den wensch doen smoren, dat de eerste ziekte gevallen van ernstiger aard mochten ge weest zijn dan ze nu waren. Nu voelden de menschen zich bijna niet ziek. Een man stond met de pokken op zijn gezicht voor de deur een pijpje te rooken I Een vrouw liep in de straat een kous te breien voor een winkelBeiden waren niet te bewegen om naar huis, veel min der naar bed te gaan. „Van alle lijders behoort er slechts één tot den gegoeden burgerstandde overige moeten zonder uitzondering ge zocht worden onder eene klasse der maatschappij, die, helaasgeen begrip heeft van de verantwoordelijkheid der- genen, die eene ziekte door onachtzaam heid helpen verbreiden." ik weet niet wat het beste is." De majoor glimlachte. „Gij hebt er u zeker leelijk ingewerkt, beste jongen" merkte hij onverschillig op. „Die meisjes hebben znlke lange tongen, en daar zij Bride haten ais het vergift, is het niet waarschijnlijk dat zij het er bij laten zullen." „Het was nw schuld, geloof ik* en hij keek zijn vriend met vorachende toornige oogen in het gelaat. „Zij heeft n een blanwtje laten loopen, en gij hebt met de nichten een plannetje beraamd om u op haar te wreken." Majoor Drayton lachte weder, maar in zijn oogen blonk een boozen gloed en met een verwaand air trok bij aan zijn knevel. „Ik? Welke reden kan ik hebben om mij met uwe onschuldige genoegens bezig te hondenantwoordde hij op kwijnenden toon. In den regel was de invloed van den ouderen op den jongeren man onbeperkt, maar na en dan verzette zich de „welp" zooals de majoor bij zich zeiven zijn vriend noemde, Kerk- en Schoolnieuws. Ned. Ger. Kerk (doleerend). Bedankt voor het beroep naar Maasland door ds. Wolf te Ssrooskerke. De leerling van het instituutH. M. van Linschoten te Middelburg, is te Arnhem geslaagd voor het litt. math, examen, Benoemd tot hoofdonderwijzer aan de op te richten Chr. 9chool te Koudekerke, de heer G. ten Brink te Amsterdam. RECHTSZAKEN. De Arrond. Rechtbank te Middelburg deed gisteren uitspraak in de zaak tegen H. K. K. W., oud 23 jaar, 2e stuurman aan boord van de mailboot „Willem, Prins van Oranje* alhier, ter zake van den door hem in den namiddag van 10 Maart jl. gepleegden on- willigen maDslsg op den 8eo stuurman W. G. Verhagen alhier, aan boord van voor noemde mailboot. Hij werd deswege veroordeeld tot éene maand hechtenis. Verder zijn o.m. veroordeeld wegens: mishandeling en beleediging 8. C. de K., 31 j. hvr. van A, V., alhier, tot 12 b. s. 10 d. h.; verduisteringJ. de R., 23 j., werkman alhier, tot 1 m. gev. straf. En in de kosten. Het gerechtshof te 's Hage behandelde gisteren in booger beroep de bekende zaak van kapitein Bakker van de Obdam. De eisch tan bet gerechtshof lnidtbeves tiging van het vonnis der Rotterdamsche Rechtbank, met verhooging der straf van 1 jaar tot 4 jaar. Eenigen tijd geleden stond voor het kantongerecht te Middelburg terecht zekere S., machinist op de stoomtram Middelburg- Vlissingen beschuldigd oorzaak te zijn geweest dat een rijtuig werd vernield. Hij zon door het uitlaten van stoom of het niet inhonden van stoom het paard voor bedoeld rijtuig gespannen, hebben doen schrikken en daar door indirect schuld hebben aan het omslaan en breken van het rijtuig. De kantonrechter veroordeelde hem tot 5 boete; S ging in hooger beroep en werd daarop door de ar- rondissements-rechtbank te Middelburg vrij gesproken. Thans echter heeft het openbaar ministerie (inr. Snouck Hurgronje) cassatie en waren er flinke maatregelen noodig om hem weder onder den dnim te brengen. Falkland bereikte de kazerne en ging in een hoogst deugdzame stemming en het hart vol van goede voornemens naar het door hem betrokken kwartier. Hij wou dien avond aan Bride schrijven neen, dien avond niethet was al laat en hij was zoo verduiveld moede, maar het zou het eerste zijn, dal hij des morgeus doen zon. Hij zou haar vragen of zij er genoegen in nam de vronw van een armen man te worden en of zij om zijnentwille armoede wilde trot- seeren. Zij moest den brief met da mid dagpost krijgen, hij kon dan haar antwoord des morgens ontvangen en dan zou hij aan zijn vader schrijven om hem de geheele zaak mede te doelen en vragen hem te raden en te helpen. Falkland schreefterwijl hij op zijn kus sen lag te woelen, bij zich zeiven een mooien roerenden brief een brief die stellig het hart zijns vaders moest treffen, maar on- gelokkig bestemd was nooit geschreven tQ worden,

Vlissingse Courant | 1892 | | pagina 1