VLISSINGSCHE COURANT No. 65. Vrijdag 3 Juni 1892. 303te Jaargang. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden f 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren, UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot A regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G-. L. DATJBE Co., te Parijs. Verschijnt Oinsdng», Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitschipnd, Enge land en Frankrijk f 1.65 per drie maanden Binnenland. Vlissingen, 2 Juni. Gisteren herdachten de sergeant-majoor Bontekoe van het 3e regiment infanterie en de adjudant-onderofficier Alleda van het algemeen depot van discipline, den dag waarop zij, 25 jaren geleden, wer den aangesteld tot onder-officier. Inhoud ran no. 23 *an het Geïllustreerd Zondagsblad der V listingicht Courant hetwelk Zondag 5 Juni a.s. verschijnt: Rattendresaoar met 5 illustratie* - De dood vin Oiiu Maria Viiconti met illustratie - ChalUconibi, Roman naar het Engelich van Witter Beunt, I - Onie tinden - Een klein Intermezzo - Gevangen neming vin een Indiiinichen moordenaar met il lustratie - In bsnge verwachting met illustratie - Weesjes met illustratie - Een sneeuwbui binnenshuis - Diplomatiek - Een goed geneesheer - Hoeveel goud- en zilvergeld is er op de gcheele aarde - Reus en dwerg met illustratie - Niet alle middelen zijn even doeltreffend met illustratie - Hoe kan men een draadnagel in een goedgekurkte ffesch brengen met illustratie - Iets over de geschiedenis van do petro leum III - Anecdoten - Schaakrubriek - Mededee- lingen. Door de rechtbank te Middelburg zijn voor griffier van dat college alphabetisch aanbevolen: jhr. mr. W. H. Snouck HurgTonje, subst.-griffier bij ^'Hde rechtbank; mr. J. Lechnér, griffier der rechtbank te Zierikzee, en mr. N. C. H. Van Daalen Wetters, id. bij het kan tongerecht te Goes. Prov. blad no. 41 bevat de lijst der hoogstaangeslagenen in de provincie Zee land. Van hen is het hoogst aangesla gen den heer Jules Vogelvanger te Hulst zijnde ƒ2092.63 en het laagst den heer L. F. C. van Waesberghe aldaar ƒ395,05 Uit Berlijn wordt gemeld, dat de groote parade, Dinsdag gehouden, schitterend was, begunstigd door mooi weer. Om 9 uur kwam de Keizerin met de Koningin Regentes in een met zes paarden bespannen rijtuig op het Tempelhofer paradeveld, waar zij door den Keizer ont vangen werden. De vorstinnen reden bij haar vertrek langs het front der gelederen; de Keizer volgde onmiddellijk achter het rijtuigdaarna trokken de troepen twee maal voorbij. De Keizer, die de uniform van het vierde garde-regiment droeg, PSUILLET Met weerzio verliet Falkland haar. Hij deed het slechts gedwongen; hij was veel liever bij haar gebleven om den storm, dien Bride wachtte, te helpen afweren of ten minste te verzachtenmaar bij wist dat zij gelijk had, dat zijn samenzijn met haar op dit late unr de zaken slechts verergeren kon. Hij verliet echter den tuin niet. In bet midden van het grasperk stood een dichte groep heesters, die hem een geschikte schuilplaats aanboden. Hij sloop er achter en wachtte tot Bride met bevende band aan de schel trok, en later harder trok, daar jiaar geroep onbeantwoord bleef, stelde zich telkenmaal bij bet voorbij- inarcheeren persoonlijk aan het hoofd van dit kops. De Koningin-Regentes werd „h la suite" van genoemd regiment en de hertogin van Edinburg «k la suite» van liet regiment «Keizer Alexander» geplaatst. Na afloop der parade begaven zich de vorstelijke personen naar het paleis, waar om een uur het familiede- jéuner en de maarschalkstafel gehouden werd. Behalve de genoemde vorstinnen waren ook prinses Friedrich Leopold, vele prin sen,alsmede de Rijkskanselierhij de parade aanwezig. Tegen 12 uur, nadat de parade afge- loopen was, reed de Koningin-Regentes door de drukste straten van Berlijn naar het Stadspaleis aan de Spree, waarheen ook Koningin Wilhelmina gegaan was. Twee eskadrons van de lijfwacht der Duitsche Keizerin reden voor en achter het rijtuig. De bevolking begroette Ko ningen Emma op haren terugtocht zeer levendig Overigens werden in de stad geen feestelijkheden gehoudenmen ver keerde onder den indruk van den plot- selingen dood des oppperhurgemeesters. Na de parade heeft de Keizer in den tuin vóór het paleis, de vaandelcompag nie gepresenteerd aan Koningin Wilhel mina, die met de Koningin-Regentes, de Keizerin en de andere vorstelijke perso nen op het balkon verscheen. 's Middags om 2 uur bood de Neder- landsche kolonie, bij monde van den heer Jansma van der Ploeg, haar hulde-adres aan. De Regentes onderhield zich min zaam met de deputatie- In het nieuwe paleis had Koningin Wilhelmina des avonds een 80-tal jonge dametjes te gast; zij waren in 't wit en droegen de kleuren der regimenten van hare vaders. Aan het diner te Potsdam namen 180 personen deel. Het werd gehouden in de marmerzaal. H. M. de Koningin-Regentes bezocht des middags o. a. de «Ruhmeshalle» en maakte eenige bezoeken. Op baar weg door de stad werd H. M. in de Friedrich- strasse verrast met een manifestatie van de te Berlijn studeerende Nederlanders. Aan het «Hbl.» wordt geseind, dat Falkland was er zeker vsd, dat hij ie mand behoedzaam eeD venstergordijn had zien op lichten en eeo kijkje Deroen. Hij verbeeldde zich ook dat hij Ada's spottenden lach ge hoord had en was dankbaar dat hij niet ge zien kon worden. Ongetwijfeld hadden hare nichten Bride's afwezigheid ontdekt en wilden zij haar*door haar baDg te maken straffen. Maar zij zouden spoedig de flauwe grap moede zijn en de dear openen, en bet was nu maar het best dat men niets van zijne tegenwoordigheid bemerkte. Maar nu dreven zij de grap te ver, dacht zij, toen zij, na harder aan de bal dan te voren getrokken te hebben, de hand liet zakken met een wanhopigen zacht en een verschrik ten blik op bet gelaat. fWat moet ik nu beginnen P" hoorde hy haar zacht fluisterend zeggen. Nn sprong hij uit zijn schuilhoek te voorschijn en stond spoedig naast baar met een van verontwaardiging gloeiend gelaat. pNo zal ik eens zien of zij niet hooren," zeide hij woest. Gij greep de knop van de bel san Dinsdagavond, bij heerlijk weer, de tap - toe werd gehouden door 16 muziekkorp sen van de garnizoenen van Berlijn, Pots dam en Spandau. Het paleis was toover- achtig schoon verlicht, door lampions en bengaalsch vuur, terwijl de soldaten be geleid werden door fakkeldragers. De Keizer en de Keizerin verschenen, met de beide Koninginnen op het balkon. Koningin Wilhelmina was in bet wit gekleed en scheen het schouwspel zeer aantrekkelijk te vinden. Er werden verschillende muziekstuk ken gespeeld, bij den aanvang en het einde het Wilhelmus, eerst in de nieuwe en daarna in de oude zetting, ook het «Wien Neerlandsch bloed.» De Minister van Oorlog en de com- mandeerende generaal hebben den Ned. Leeuw ontvangen. Caprivi kreeg het grootkruis van den Ned. Leeuw, de Nederlandsche secretaris van legatie jhr. Van Eys van Lienden den Pruisischen Rooden Adelaar 3e klasse, de 2e secretaris jhr. Van Citters de Kroon orde 3e klasse en de kanselier van het gezantschap, Jansma van der Ploeg, de Kroonorde 4e klasse. Verder werden van weerskanten nog verscheidene ordes uitgedeeld. Gisteren voormiddag heeft de Keizer parade doen houden door het garnizoen van Potsdam. De Keizerin, koningin Wil helmina, de Koningin-Regentes en de hertogin van Edinburgh woonden in met vier paarden bespannen rijtuigen de pa- rada bij. De Keizer commandeerde zelf; de Kroonprins en de zonen van prins Albrecht stonden in het gelid. Het pre senteeren. geschiedde onder de tonen van van het Nederlandsche volkslied. Bij het tweemalen voorbij defileeren, voerde de Keizer persoonlijk het regiment /garde du corps" aan. Na de parade had in het nieuwe paleis het parade-diner plaats. De Keizer en de Keizerin met hunne hooge gasten werden door het publiek met geestdrift begroet. Na afloop der parade vereenigde de Keizer de commandeer-nde officieren der regimenten, welke in bet front gestaan hadden, om zich heen. Daarop volgde het tweede ontbijt in het nieuwe paleis. Naar men verneemt, zou het vertrek en trok er hevig aan. Bride zag met een wanhopigen blik tot bero op. „Zij willen niet hooren ze doen het met opzet l Ik zag een oogenblik geleden Ada van onder het gordijn kijken" zeide bij iiZij moeten mijn laatste gelui gehoord hebben Zie en zij trok zich onder in den overdekten ingang terug Mevrouw Williams heeft het geboord." Het laïde bellen op dat late nar bad inderdaad de buurvrouw naast de deur wakker gemaakt. Het was eene nieuwsgierige oude dame, die haar meesten tijd besteedde om zich met de zaken harer buren te bemoeien. Voor een der bovenramen kwam een licht, toen ging het venster open en een spook achtig gedaante met een witte slaaapmuls op en een dito nachtjapon aan, vertoonde zich duidelijk in 't maanlicht. f Wat is er te doen Staat het hnis in brand I" hoorde men eene schelle stem roepen. Op hetzelfde oogenblik werd het gelnid van voetstappen in den tnin gehoord, teekende der beide Koninginnen naar Honnef heden ochtend om 10 plaats hebben, Zij zullen te Honnef de Konningin van Zweden bezoeken. Een der Haagsche correspondenten van de Amst. meldt onder het noodige voorbehoud, het gerucht, dat binnen kort in de quaestie betreffende een le gercommandant een beslissing zal wor den genomen. Naar men te 's Hage wil, zou generaal van Helden, thans inspec teur der cavalerie, het meest in aan merking komen voor dit belangrijk com - mando. Nu wordt weer, van goed ingelichte zijde, bericht dat tot dusver nog geen bepaalde beslissing is genomen omtrent de aanstaande uniformveranderingen voor het leger. Bepaaldelijk zou omtrent het tijdstip van invoering dier veranderingen nog niets vaststaan, in verband met en kele regelingen, waarvoor nog eenigen tijd zal noodig zijn, terwijl, wegens den in de magazijnen aanwezigen voorraad, de uitvoering nog niet dringt. Van den officieelen reisgids der Maat schappij tot exploitatie van staatsspoor wegen, alsmede van de Nederlandsche Centraalspoorweg-maatschappij, waarvan wij bij de uitgave in Mei reeds melding maakten, is thans verschenen de Juni uitgave, waarin de veranderingen zijn aangebracht, die sedert 1 Mei jl. in de dienstregeling der Maatschappij zijn ge maakt en de voornaamste aansluitingen der Nederlandsche Staatsspoorwegen met het buitenland staan vermeld. De Internationale sporttentoonstelling te Scheveningen is gisteren in tegen woordigheid van de Ministers, de Ge zanten, de vreemdste gedelegeerden en vele autoriteiten geopend, namens de Koningin Regentes door Generaal Ver- spijck, na eene toespraak van den Pre sident van het Eere-Comité dhr. Van Oudheusden, waarin deze de Koningin, de vorstelijke personen en de vreemde regeeringen, zoowel als de Nederlandsche dankte voor den verleenden steun. De plechtigheid geschiedde in de versierde de schaduw van een man zich op het gras af en kwam majoor DrBytoo, met een sigaar iu den mond en de handen in zijn zakken, aanzetten. //Wat beteekent toch al dat leven daar? Zoo, Falkland, zijt gij datEn zeker ook juffrouw Kirkman Hij keek met goed geveinsde verbazing beiden aan. //Wat be teekent tooh dat alles Het was of Bride's hart stilstond. Zij kon niet sprekeD, want de boosaardige triom feer ende lach van den majoor scheen baar versteend te hebben. Doodsbleek en zwijgend stond zij voor de dear in scherpe tegen stelling met Falkland, wiens oogen fonkel den en wiens gelaat gloeide van opgewonden heid en toorn. Wat dat beteekent Vraag dat liever san die daar binnen zijnriep hij toornig uit. z/Ha, eindelijk doen zij de dear open Terwijl hij sprak, werd het slot omge draaid, werden grendelt weggeschoven, da ketting losgemaakt, ging de dear een paar daim wijd open en keek Ada naar buiten. Wie is daar Wat scheelt er aan

Vlissingse Courant | 1892 | | pagina 1