VLISSINGSCHE COURANT. No. 62. Woensdag 23 Mei 1892. 30ste Jaargang. Gemeentebestuur. BEKENDMAKING. FEUILLET Binnenland. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15, Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissmgen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma Q-. L. DAUJ3E Co., te Parijs. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag-en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitscbland, Enge land en Frankrijk f 1.05 per drie maanden. Uithoofde van den Hemel vaartsdag zal het volgend nummer onzer courant a. s. Donderdag niet verschijnen. Uitloting van Obligation. De Burgemeester eu Wethoaders van Vlis singen, brengen ter kennis van belanghebbenden dat in de openbare vergadering van den gemeenteraad van den 20 Mei 1892 zijn uit geloot: zes obligatiën, ieder groot ƒ1000 der geldleening van 1888 groot ƒ400.000 ad 3% en wel de nummers Een- honderd twee (102), Een honderd elf (111), Een honderd twaalf (112), Een honderd drie en zeventig (173), Een honderd vier en zeventig (174), Drie' honderd zestien (816), De aflossing dezer obligatiën zal plaats hebben op den 1 September e. k. ten kan tore van den gemeente-ontvanger te Vlisain- gen of van de Associatie Cassa te Amster dam, terwijl zij van af dien datum geene rente meer znllen dragen. Vlissingen, den 23 Mei 1892. De Burg. en Weth. voorn. TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. Opening der Zeebaden. De Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, maken bekend dat de OPENING der ZEEBADEN is bepaald op Zaterdag 4 Juni e. k. Vlissingen, den 19 Mei 1892. De Barg. en Weth. voorn. TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, P. N. VAN DER BILT, De Burg. en Weth. van maken bekend dat de KERMIS of JAARMARKT dit jaar zal aanvangen op Maandag den 18 Mevrouw Hornby was van huis, maar de jonge dames ontvingen zooals gewoonlijk hare vrienden; dien avond was het oene heele receptie zelfs. Twee jonge officieren uit de kazernes met majoor Drayton die zich hield alsof de koele bejegening van Bride hem on verschillig liet en altijd kalm was kwamen na den maaltijd een kop koffie gebruiken en vroegen om muziek, terwijl de dokter uit het hospitaal en een jonge advocaat de partij vol tallig maakte. Cissy was met hoofdpijn vroegtijdig naar bed gegaan, Bride was niet uitgenoodigd en had inderdaad geen lust de luidruchtige partp in den salon bjj te wonen. Zij kon, terwijl zij Juli en zal eiodigen op Zaterdag deil 23 dier maand; dat niemand zal worden toegelaten tot het plaatsen of doen plaatsen van kramen, theaters, spellen, draaimolens of eeuigerlei getimmerte, alvoreDs aan den Commissaris van Politie te hebben overgelegd een cer tificaat van de bevoegde autoriteit of auto riteiten der gemeente of gemeenten, waar men de laatste veertien dagen heeft door gebracht, dat in die gemeente of gemeenten geen besmettelijke ziekten heerschen, of in de laatste maand geheerscht hebben dat aanvragen om standplaatsen behooren te worden gericht tot den marktmeester. Vlissingen, 19 Mei 1892. Burg. en Weth. voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris E. N. VAN DER BILT. Vlissingen, 24 Mei. Volgens mededeeling van den inspecteur over het loodswezen, in het 6e district dd. 20 Mei jl., zijn in de Everingen, Wester- Schelde, de volgende tonnen verlegd Witte buikton (thans boei) E 5 in 58 d.M. water, op: 51° 21' 58" N.b. en 0° 59' 83* W.l, van Amsterdam. Witte buikton (thans boei) E 5a. in 90 d.M. water, op51° 22' 23" N.b. en 0° 59' 5* W.l. van Amster dam. Witte bnikton (thans boei) E 6 in 87 d.M. water, op 51° 22' 48' N.b. en 0° 58' 32' W.l. van Amsterdam. Witte buikton (thans boei) E 7 ligt op 51° 28' 20" N.b. eu 0° 58' 0* W.l. van Amsterdam. Tengevolge der verplaatsing der tonnen is nu het W. middellicht van den Eendrachts- polder zichtbaar als volgt Rood van beneden waarts tot dekking van den oever naar Tar- neuzen (de scheidingslijn van rood in wit loopt ongeveer in de richting van halfweg den havendam van Terneuzeo), daarna wit tot ongeveer 150 M, beZ. de wit od rood horizontaal gestreepte boei met rooden drie hoek als topteeken M 2. daarna groen tot ongeveer 150 M. beN. deze boei, verder wit tot in de peiling Z. en eindelijk bovem waarts duister. Zondagmiddag te ruim 1 uren arriveerde alhier, per raderboot van Boom, het fanfaren- gezelschap „Bteydelzonen," van Terhagen bij Boom (Belgie,) vergezeld van een groot aantal plezierreizigers. Ooder het spelen van vroolijke marschen en zingende begaf het zich van de buiten haven naar de stadalwaar allereerst een bezoek werd gebracht aan de Hollandeche en de Belgische loodsen Sociëteit en vervolgons, over den Noordzeeboulevard, aan het bad huis en de duinen. Yan de zeebaden kon nog geen gebruik gemaakt worden. Te 4 uren werd de terug reis ondernomen. in de ontbijtkamer zat, de luide stemmen der mannen en Ada's schel gelach hooien, en hare lippen krulden zich van verontwaardiging en afkeer. »Hoe kunnen zij hoe kannen meisjes zich zoo verlagen? vroeg zij zich zelve verbaasd at. Het was een warme April-avond, en het gas en het vuur verspreidden eene onuitstaan bare hitte in de kamer. Een poos later stond Bride op, opende het venster en staarde in den door een heldere maan verlichten nacht. Over de hei verspreidde zich een door schijnende blauwe nevel, die in het dal neer daalde, maar in de hoogergelegen stad was de dampkring helderder, en de grijze muren van het kasteel staken donker en somber tegen de staalblauwe lucht af. Bride werd door een plotselinge onweer staanbare begeerte om de drukkende atmosfeer van het huis te ontvluchten,aangegrepen. Zij deed de deur open en luisterde een oogenblik naar Ada, die een erg sentïmentoele ballade op zeer ongevoelige wijze voordroeg. Daarop nam zjj een wollen omslagdoek van de tafel uit het voorhuis, sloeg dieu over haar hoofd De ingenieur 3e kl. van den Rijkswater staat J. P, Wijtenhorst zal met ingang van 1 Juni dienst doen als arrondissements-inge- nienr alhier. Blijkens bij het departement van. marine ontvangen bericht is Hr. Ms. achroefttoom- scbip 4e klasse #Lombok," onder bevel van den luitenant ter zee der Ie klasse, M. E. Tydeman, den 21 dezer te Batavia aangeko men. Aan boord was alles wel. In een gisteren gehouden buitengewone vergadering van de vereeniging tot bevor dering van animale koepok-inenting te Mid delburg, werd het bestuur gemachtigd, een grooter snbsidie aan te regeering te vragen voor de zaak der koepok-inenting. In de gisteren te Middelburg gehouden gemeenteraadszitting werd met 11 tegen 5 stemmen aangenomen het voorstel van bur gemeester en wethouders, om de gasfabriek en duinwaterleiding te brengen onder hun beheer. De verkiezing van een lid voor de Pro vinciale Staten, in plaats van wijlen mr. E. J. Brevet te Yzendijke, is bepaald op 14 Juni e.k. Bij Kon. besluit is benoemd tot burge meester van Koudckerke W. H. de Bruijn van Melis- en Mariekerke met toekenning van eervol ontslag als burgemeester van Zontelande. En is benoemd bij den goneralen staf tot luitenant kolonel de heer D. J. H. v. Aken, majoor provinciaal adjudant in Zeeland. Te rekenen van heden zullen op werk dagen open zijn het rijkstelegraafkantoor te Slni9 van 7Ya tot li1/» aar voor- en van 2 tot 6 en van 8ys tot 9 nar namiddags en dat met telefoondienst te Aardenbnrg van en schouders, opende het venster van de ont bijtkamer er stapte er uit op het grasperk. Het was haar bedoeling niet verder dan dan tuin te gaan, maar de nacht was zoo schoon, over het landschap lag zulk een waas van vredige rust, dat zij onwillekeurig verder liep tot zij buiten de kleine poort kwam, die een der bezoekers wijd open had laten staan. Dicht er bg was een laan, die achter eene rij kleine hutten door een smalle allée naar de kasteel wandelplaats liep. Wat zullen het ka steel, de bosschen de rivier er heerlijk in het maanlicht uitzienl* dacht Bride. Vol verlangen keek zjj in de laan deze was geheel ledig en eenzaam, De vensters der hutten waren onverlicht en gesloten de menschen gingen te Waldermere in den regel vroeg naar bed. Er was geen sterveling te zien, geen geluid te hooren, behalve het kab belen van het water en het zachte spookachtige rüischen van den wind in de boomen. Bride aarzelde een oogenblik, trok haar doek dichter om haar hoofd en, haastig een blik op het helderverlichte huis werpende, liep zjj met vlugge geruchtlooze 6chreden de smalle 7*/i tot 11 uren voor- en van 2 tot 5 en S1/^ tot 9 nar namiddags. De diensturen dezer kantoren op Zon- en feestdagen blijven onveranderd. De directie van post- en telegraafkantoor te Sluis is vacant. Sollicitatiëu naar die betrekking, waaraan een jaarwedde van 1600 en vrije woning is verbonden znllen uiterlijk 1 Jnni a. s. moeten zijn ingediend. H. M. de Koninigin zal den 80n Mei de Koningin-RegeDtes naar Potsdam vergezellen. HH. MM. zullen de reis maken over Frank fort, waar het uit Nederland komende gevolg zich zal aansluiten. De leden van de Eerste Kamer der Staten Generaal zijn ter vergadering bijeen geroepen tegen Woensdag den 8 Jnni e. k.( dea avonds to 81/, oren. De Tweede Kamer zal op 21, of, als de belastingwetten vroeger gereed zijn, op 14 Jnni weer bijeenkomen. Teneinde het reizen op Zondag zooveel mogelijk te voorkomen, heeft de Minister van Oorlog bepaald, dat de militaren, die dit jaar onder de wapenen moeten komen voor de najaarsoefeningen, en waarvoor de Maandag als dag van opkomst is vastge steld, doch die in éen dag niet van hun haardsteden hun korps kaonen bereiken, daartoe Zondags niet op rei9 behoeven te gaan zij kunnen dan 's Maandags afreizen en behoeven zich eerst Dinsdag d. a. r. vroegtijdig bij bun korps aan te melden. Naar wij vernemen, is men aan bet De partement van Financiën bezig opgaven te verzamelen van de opbrengst in 1890 der weg- en watertollen, door de provinciën, ge meenten, waterschappen en particulieren ge heven. Er schijnen dua ook plannen in overweging te zijn, om zoo mogelijk tot eene afschaffing van alle tollen te geraken. NR. Ct De le-lnitenant Yan den Bussche, van het 8e reg. inf, te Bergen-op-Zoom, is op zijn verzoek eervol ontheven van de functiën van leeraar op den carsus bij dat korps en vervangen door den le-luitenant Yermande. Bij de instrnctie-compagnie te Schoonhoven zijn weer 16 jongens als volontair in dienst laan in, stak het dal over, en een poort ope nende, bevond zij zich op de wandelplaats rond het kasteel. Haar hart klopte van zenuw achtigheid toen zij een snellen onderzoekenden blik langs hot pad wierp, maar er was niemand te zien. Hoog, grimmig en majestueus verhief zich het oude kasteel, dat zoovele stormen getrotseerd, zoovele veranderingen gezien had, ten hemel; ver ia de diepte stroomde de rivier over de steenen: de brug en de dichte bosschen daarbuiten geleken op spoken in den blauwen nevel, en het geruisch van een verwijderden waterval klonk plechtig en geheimzinnig. Terwijl Bride tegen den kasteelmunr stond te leunen, klaarde de mist eensklaps op en dreef weg naar bet dal, en helder, duidelijk en prachtig lag het landschap in den mane schijn voor haar. Opeens scheen Bride's ver driet het bittere gevoel van vernedering, dat haar den ganschen dag neergedrukt had met den mist te verdwijnen. Een gevoel van volkomen vrede breidde zich over haar nit een droomerig gevoel van volkomen geluk. Zij kon daar uren doorgebracht hebbea

Vlissingse Courant | 1892 | | pagina 1