VLISS1NGSCHE COURANT. LIEFDE EN BEREKENING. No. 56. Woensdag 11 Mei 1892. 30?fe Jaargang. Binnenland. Vlissingen, 10 Mei. Gisteren had bij de sociëteit Gaai en Doei- schieting „de Eendracht" alhier, het jaar- lijksche koningschieten plaats op het terrein bg de Wed. Schout. De schieting was bepaald van 86 uren. Na bijna een uur geschoten te hebben werd de hoofdrogel afgeacholeu door den heer L, Mommaas, zeeloods alhier. Op den bepaaldeu tijd eindigende, werd de heer Mommaas door deD Secretaris als koning geproclameerd, geluk gewenscht en gede coreerd met den koningsband. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. schroefstooui- schip 4de klasse Sumbawa, onder bevel van den luitenant ter zee der lste klasse W, H. Souman, den 7den dezer van Port-Saïd het kanaal binnengestoomd en heeft den 8sten dezer Suez verlaten Ier voortzetting van de reis naar Oost-Indië. Aan het verslag van directeuren der Znidhollandsche maatschappij tot redding van schipbreukelingen over het jaar 1891 is het volgende ontleend "Vlissingen, zelfrichtende en waterloozende reddingboot (tijdelijk de reserve), onder be heer van het plaatselijk comité, president de heer J. C. de Ruyter de Wildt, secretaris de heer P. Smith. De reddingboot „Koning Willem III" is tengevolge van averij, be komen bij het doen eener redding, vau het statiou genomen. De reparatie zal aanzien lijke kosten veroorzaken. Een nieuwe berg plaats voor de reddingboot is in aanbouw. Den 14 September, 's avonds tien uur, vertrok de reddingboot van Vlissingen, op bericht dat bij de Kassen, buiten den hoek v«n We8tkappel, een tjalk'scbip, dat mast en tuig verloren had, in gevaar verkeerde,, naar dat vaartuig, en bereikte het tegen 6 nar des voormiddags. De bemanning van het vaartuig, zijnde de tjalk //Twee Ge broeders,' schipper De Kaadt, bemand door hem en twee knechts, terwijl de vrouw van den schipper mede aan boord was, wilde bet vaartuig nog niet verlaten. Met een inmid dels aankomenden visscher van Arnemuiden werd door den schipper een accoord getroffen om zijn vaartuig binnen te sleepen. Wij ontvingen het programma van de sl- gemeene vergadering der Maatschappij tot be vordering van landbouw en veeteelt in Zee land, te houden te Krniningen den 22 Juni 1892 en van de tentoonstelling van paarden, rundvee, schapen, varkens enz., te houden den 28 Juni 1892 door de afdceling Krni ningen van bovengenoemds Maatschappij, op de weide van den heer E. van Hootegem. Hieraan is het volgende ontleend Dinsdag den 21 Juni, des avonds te 7 nren, bijeenkomst van het hoofdbestuur op de bovenzaal van het logement van den heer L. D. van der Linde. Woensdag den 22 Juni, des voormiddags te 10 nren, algemeene vergadering in bet lokaal van de wed. C. de Jonge. FEUILLETON. Uit het Engtlsch. 26.) //Volkomen. Gij gelijkt sprekend op uw vader en hebt.de oogen nwer moeder.' z/Van mijne moederIk heb nog niet naar haar gevraagd is zij is zij ook dood, Ralph z/Neen, lieve.' Wilt gij mij tot haar brengen z/Dat kan ik niet, lieve; gij moogt ter wille uwer moeder haar niet kennen. Waarom kan ik o niet zeggen gij moet vertron- Des namiddags te éen ure, zal aan de leden der Maalschappij, een rijtoer worden anngeboden. Na afloop van deo rijtoer table d'hote in het hotel van de wed. C. de Jonge. Des avonds te acht uron muziek op het plein, door het fanfarengezelschap „Eendracht maakt. Macht," te Kruiuingen. Donderdag den 28 Jud)', des voormiddags te 10 uren, tentoonstelling van paarden, rundvee, schapen, varkens enz. De tentoonstelling zal opgeluisterd wor- deu door eene'matiuée musicale, te geven door genoemde muziekvereeuiging, tU9schen één en half vier uren. Des namiddags te vier ureo gemeenschap pelijke maaltijd der leden bij L. D. van de Linde. De9 avonda te ncht uren muziekuit voering op het marktplein door de muziek vereeuiging voornoemd. Des morgens te zeven uren van den dag der tentoonstelling zal er eene keuring plaats hebben op het tentoonstellingsterrein van 'fokpaarden die ter inschrijving in het Ne- derlandsch paardenstamboek zullen worden aangeboden, en zal er dien morgen tegelij kertijd een keuring van rundvee voor het Nederl. ruDdvee stamboek door den inspec teur L. H. Segers plaats hebben. Op de algemeene vergadering zullen be sproken worden de volgende onderwerper) le. Ligt het uiet op den weg der Maat schappij ter bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland om op dezelfde wijze als dit ter bevordering en ter aanmoediging van de verbetering der paardenfokkerij in Zeeland geschiedt, de verbetering van het rundvee in deze provincie te bevorderen. In te leiden door den heer C. der We duwen le Krniningen. 2e. Is het niet gewenscht, dat de Maat schappij door zedelijken of geldelijke» steun zooveel mogelijk bevorderlijk zij aan het uitbreiden der coöperatie op landbouwgebied. Iu te leiden door den heer J. H. O. Dominicus te KruiningeD. Prijzen zullen worden uitgeloofd voor: Landbouwpaarden onverschillig van welk ra9. le. Hengsten, minsteDsS jaar ond. Eerste prijs 30.— waaraan wordt toegevoegd eene premie van ƒ50.door de afdeelÏDg Zee land der vereoniging „het Nedèrlandsch paarden stamboek," onder voorwaarde dat de hengst in l)et stamboek ingeschreven ia of ingeschreven zal worden. Tweede prïja ƒ20. 2e. Hengsten geboren in 1890. Eerste prijs 15,Tweede prijs 10. 3e. Merrien, miustens 4 jaar oud. Eerste prijs 20.met verhoogiDg van 25. door de afdeeliDg Zeeland, hierboven ver meld, onder voorwaarde dal de merrie in geschreven is of ingeschreven zal worden iu het stamboek. Tweede prijs 15, Derde prijs 7.50 4e. Drie-jarige Merriën. Eerste prijs ƒ15.Tweede prijs ƒ10.— 5e. Twee-jarige Merriën. Eerste prijs 10.Tweede prijs 5.— 6e. Ruinen, minstens 4 jaar oud. Eerste prijs 10.Tweede prijs 5. 7e. Paarden, geboren in 1891 onverschil- wen in mij stellen. Ik zal n zoo bemin nen dat gij nooit de liefde eens vaders of eener moeder zult missen." Muriel zweeg, en het papier, dat de dok ter uit Wales hem gaf uil zijn zak halende, las Ralph het door. Het zegt kortelijk dat het kind van den heer Colthorne ge boren werd met een donker bruin kentoe- ken, in den vorm van een halve maan, even boven den elleboog. Ralph sloeg de witte loshangende mouw vaD Muriel op, en daar op het blanke vel even boven den elleboog is hetzelfde door den dokter beschreven maanvormige toeken. Ralph bakte zich en kuste het teeken. z/Na is er geen twijfel meer' zeide hij, en vertelde toen aan Moriel zooveel van haar geschiedenis als bij mocht. „En hoe heet ik vroeg zij, z/Dat, liefste, mag ik n ook niet zeggen lig van welk geslacht. Eerste prijs 10, Tweede prijs ƒ5. 8e. Spannen werkpaarden, minstens 4 jaar oud, onverschillig van welk geslacht Eerste prijs ƒ20,Tweede prijs ƒ10, Rundvee. 9e. Springstieren, minstens 2 jaar oud, van inl. ras. le prijs 25.Tweede prijs ƒ15. 10e. Stieren, vau inlandsch ras, beneden de 2 jaar oud. Eerste prijs ƒ10.Tweede prijs ƒ5. 11e. Melkkoeien, onverschillig van welk ras. Eerste prijs ƒ20.— Tweeda prijs ƒ10. Derde prijs 5. 12e. Kalf- en melk vaarzen. Eerste prijs 15.Tweede prijs 10.Derde prijs ƒ5.— 18e. Tweelands-Yaarzen. Eerste prijs ƒ15 Tw«ede prijs 10.— Derde prijs 5. 14e. Melktauds-vaarzeD. Eerste prijs 10 Tweede prijs 5,Derde prijs 2,50. löe.Yoor 8 stuks melkkoeieD, ouverechillig van welk rus, van éen eigenaar. Eerste prijs 15.— Tweede prijs 10.— Door de afdoeling Zeeland der VereenigiDg „Het Nederl. Rundreestamboek" zal aan de prijzen worden toegevoegd 15.— aan den eersten prijs der 2 ja rige slieren, en 10.aan den eersteu prijs der jarige stieren, onder de volgende voorwaarden t. w. le. De stieren moeten op kosten van den eigenaar zijn of worden ingeschreven in het Ned. rundveestamboek. 2o. Zij moeten in deze provincie tot 1 November 1892 ter dekking blijven en wel tegen een dekgeld vau hoogstens 1,50, terwijl hunne standplaats, door den eigenaar in het meest gelezen blad van het district waar zij verblijven minstens 3 msal zal moe ten worden bekend gemaakt. 3o. Zij zullen minstens 20 koeien of vaar zen moeten dekken en een spriDglijst ge- leekend door de eigenaars der respectievelijke koeien ten bewijze der gedane dekkingen, zal aan den secretaris der ufdeeling Zeeland, den heer E. van den Bosch te Goes moeten worden overgelegd. Schapen onverschillig van welk ras, geboren, behalve een flinke vlok wol die aan een der voorbouten moet aanwezig zijn. 16e. Springrammen. Eerste prijs 10. Tweede prijs 5.— 17o. Ooien, minstens 3 stuk9. Eerste prijs ƒ10.Tweede prijs ƒ5. Varkens onverschillig van welk ras. 18e Beeren. Eerste prijs 6.— Tweede prijs ƒ3. 19e. Zengen. Eerste prijs 5.— Tweede prijs 2.50. Werktuigen enz. 20e. Voor de meest volledige verzame ling landbouwwerktuigen ƒ35. 21o. Voor den besten aardappelbesproeier met de daarbij beboorende stof ter besproei ing tegen aardappelziekte 5.— 22e. Voor de beste verzameling veevoe der met de ruwe grondstoffen waaruit zij bewerkt zijn. Eerste prijs 30.— Tweede prijs 20. vóór gij den mijnen draagt. Nu moet gij Dog alleen de kleiue Muriel zijn." Er blijft weinig meer te zeggen over. Ralph schreef aan HoDora een kort briefje, alleen maar om haar te zeggen dat hij het kind gevonden heeft en dat dit kind zijn vrouw zal worden, „Gij beiden" voegt hij er. bij „znlt na ons huwelijk, indien niet vroeger reeds, el kander ontmoeten. Zoudt gij haar liever voor de eerste maal alleen willen spreken Zij gelijkt heel veel op den kolonel. Na tuurlijk weet zij niet en zal zij nooit weten wie gij zijt. Kunt gij hier niet eens ko- meo Zij wordt nog Mariel genoemd, de naam, dien ik denk dat gij haar gegeven hebt. Ik zal n alles vertellen als wij el kander ontmoeten. Uw toegenegen Ralph." Uitgeloofd door den heer L. D. van der Linde le Kruiningen, handelaar iu veevoeder. Boter. 23e." Voor minstens een kilogram boter, le pr. ƒ5.2e pr. ƒ4.— 8e pr. ƒ3.— Kaas. 24e. Voor minstens 2 Kaasjes. (Ongeverfd.) Eerste prijs 5.Tweede prijs 4. Een ieder die aan voornoemde tentoon stelling wensebt deel te nemen en omtrent een of ander inlichtingen verlangt, wende zich tot den heer J. H. O. Dominicus, secretaris der afdeeliug Kruimugeu, ie Kruiningen ol tot den algemeenen secretaris der maatschappij te Goes. Terwijl zij die zich vooraf willen voorzien vau nachtver blijf zich kannen richten tot den heer J. H. O. Dominicus te Kruiuingen. Uit SaDd wordt gemeld dat het weder gunstiger en de Bneeuw zoo goed als ver dwenen is. De thermometer was 15. graden Réaumur in de zon. HH. MM. zijn zeer tevreden over de plaat*. Zaterdag maakten de Koninginnen een uitstapje iu het schooue Mürgthal, Gister morgen reed Koningin Wilholmina met een ponnywagentje naar PliUtig, en 'b middags deden de beide Koninginnen eon toer naar de Badener Höho en keerden over Unfer- plattig terug. Aan het Bbl. wordt gemeld, dat het be zoek onzer. Vorstiuuen aan het BerlijnBche hof slechts enkele dagen zal duren. Uit Leeuwarden wordt dd. 9 Mei het volgende gemeld Het plan om H. M. do Koningin bij baar bezoek in Friesland èene Friesche kap ten geschenke aan to bieden heeft eeuige uit breiding gekregen. Een geheel Friesch kos tuum, zooals indertijd aan wijlen H. K. II. prinses Heudrik aaugeboden werd, zal daaraan worden toegevoegd. Met dat doel heeft zich een damescomité alhier gevormd en zich tot andere aanzienlijke dames iD andere plaatsen der provincie gewend, opdat de deelneming aan deze hulde aan de jonge Vorstin zoo veel mogelijk algemeen zij. De werkzaamheden van de Tweede Kamer zuilen tegen 20 Mei afloopen, om tegen half Juni te worden hervat en alsdan tot einde Juli te worden voortgezet. Het wetsontwerp op den leerplicht zal, naar men meldt, iu Juni bij de Kamer in komen. Wegens het "vervallen van het schouderen van het geweer is vanwege het Departement van Oorlog, ten behoeve van het wapen der infanterie en van de schutterijen, een nieuw exercitiereglement (recruteDeohool) versche nen, waarin die handgreep dan ook niet meer voorkomt. Voortaan zal met de positie van het ge weer „bij den voet" en „over" het geweer in eens kunnen worden „gepresenteerd" en nit den stand van „gepresenteerd" geweer het geweer „over" geuomen of „bij den voet„ worden gezet. Waarop de gravin antwoordde „Waarde Ralph Uwe toekomstige vrouw moet tot nw huwelijk haar intrek nemen op het kasteel. Ik zat haar daar komen holeu de meisjes dwepen erg met het huwelijk. Uw toegenegen Honors." Aldus nam Mariel voor een korteu tijd een hartelijk vaarwel van hare pleegouders, kuste hen telkens en telkens weer en be dwong slechts met groote moeite hare tra nen. Daarop ging zij met Ralph naar het kasteel, waar zij de komst van de gravin afwachtte. „Ik hoop" zeide zij „dst zij van mij zsl houden. Ik ben zoo blij dat gij ook komt, Ralph. Ik geloof niet dat ik alleen zoa hebben kunnen gaan." Eindelijk kwam Honors, met doodsbleek

Vlissingse Courant | 1892 | | pagina 1