VLISSIIVGSCHE COURANT. L! unit. Schelde. No. 149. Vrijdag 20 December 1889. 27ste Jaargang. m is i o t. Gemeentebestuur. FAERIEKSWET. i E K E i ,KI NIJVERHEID. inkoopen is .dsche Mei- Edammer 5 ons. Prima I ENHam- resnedeD 24, 24, Droge Haagsche 12, Corned- r OD9, Huts- 5pek 30 en I ja bat." straat. E N S T ielburg v. v) iiddag 5 (Remise, 8.30, 5, fl.ao, 8. .30, 7.15, 8.45 4.16, 6.45, 7.16 IENST issingen v. v- -+, 9.20. lo.-t 1.40. 2.80t, 3.30, t. 10.-. U.—t» 8.30f. 4.30, net een f zija i stilgehouden, •ersluis aan. idleuMt. 1.30, 7, 7.30, 8.20, 10.20, 10.40, 11, 6.50, 7.10, 7.40, 0.10, 10 30, 10.50, tO, 1,40 via keersl., 5.20, 6, 6.30, 0, 1.30, 1.60, 2.10, 0, 4.30, 5.10, 5.30, aatsen UelD. van Köitera, 8 SO vm. 8.16 S.30 8.15 8.30 8.16 8.30 8.13 8.80 8.16 EK ST Zierikzee v.v. zikiukzee isdag 18 rm. 7.30 erdag 19 B ".30 ag 20 6 30 dag 21 6.30 idag 23 7.30 ag 24 sin, 12.— erdag 26 12. 0. roensdag Zaterdag. eazen 5 60 12 20 5 20 kil 6 - 12 29 5 29 ppioe 6 8 13 37 5 36 r.Gent 618 12 46 6 45 lete 6 40 1 8 6 5 7 30 1 54 6 55 8 34 12 15 i 20 jete 9 20 1 2i' 9 20 v. Gent 9 35 1 30 9 35 ippine 9 43 140 9 43 skil 9 52 1 50 9 62 Neuzen 10- 2 10 - BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maauden f I.—. Franco per post j 1.15. Afzonderlijke nummers 1.0 ceat. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTÏÈNVan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G. L. EAU BE Co., te Parijs. Verschijnt Dinsdag*, Douderdog- «n Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitacbland, Enge land en Frankrijk 1.05 per drie maanden Zij, die zich met bet volgend kwartaal, aanvangende 1° Januari 1890, op de Vlissingscbe Courant abonneeren, ontvangen de van heden tot dien datum verschijnende num mers gratis. RE3OTS«6rat<S. De Burgemeester der gemeente Vlissingen, overwegende dat op den 1 Januari 1890, de wet van 5 Mei 1889(St.bl. no. 48)houdeude bepalingen tot het tegengaan van overma- tigen en gevaarlijken arbeid van jeugdige personen en van vrouwen in werking zal treden gelet op art. 10 yan voormelde wet lui dende „Het hoofd of de bestuurder van een bedrijf of eene onderneming, waarin of waar voor een persoon beneden zestien jaren arbeid ■verricht m labrissen en werkplaatsen, moet in bet bezit zijn van eene kaart, houdende opgave van den naam, de voornamen, den dag en de plaats van geboorte van dien persoon, van den naam en de woonplaats van het hoofd des gezins, waarbij of van het gesticht waarin die persoon inwoont en van het hoofd of den bestuurder van het bedrijf of de ondernemiug. Deze is verplicht die kaart aan de bij art. 18 bedoelde ambte naren op aanvrage te vertoonen. Die kaarten worden ingericht naar een door ons vast te stellen model en worden geteekend en afgegeven door of van wege den burgemeester der gemeente, binnen welke de jeugdige persoon arbeid zal ver richten. De kaarten en de daarvoor noodige ge boorte-extracten worden kostetoos verstrekt. Binnen tweemaal vier en twintig uren na het eindigen van de arbeidsbetrekking lus- schen den jeugdigen persoon en hem, die dezen arbeid deed verrichten, is het hoofd of de bestuurder van bet bedrijf of de onder neming verplicht de betrekkelijke kaart na FEUILLETON. Uit liet Engelsch' 6.) Plotseling verbeeldde ik mij een voetstap te booren. //Paolo,* fluisterde ik snel, //laat mij gaan, er komt iemand." „Zijn eenig antwoord was dat bij mij nog vaster omsloot. „Ten laatste gelukte het mij los te komen en toen ik mij omwendde, zag ik tot mijn schrik mijn vader. „Het scheen of mijn hart stilstond. „Zoo Raimo, zijt gij daar goeden avond I" zeide hij. „Maar wat is dat ging bij voort, mij scherp in bet gelaat ziende „Gij hier, Jeanne, met Raimo op dezen tijd van den avond. Zijt ge krankzinnig? Verklaar uw daarop den dag van opneming en van het ontslag te hebben vermeld, terug te bezor gen bij den Burgemeester, door of van wege wieu zij werd afgegeven." Noodigt belanghebbenden uit om voor den 20 December 1889 ten Gemeentehuize schriftelijk opgave te doen van den naam, de voornamen, den dag en de plaats van geboorte van den Sersoon of van de personen beneden en leeftijd van 16 jaar, die arbeid verricht of verrichten in hunne fabrieken en werkplaatsen in den zin van art 1 en 2 van voormelde wet, alsmede van den naam en de woonplaats van het hoofd des gezins waarbij ol van het gesticht waarin die persoon inwoont en van het hoofd of den bestuurder van het bedrijf of de onderneming, opdat de bij voormeld artikel bedoelde kaarten tijdig ter afgifte gereed kunnen zijn. VlissiDgen, 13 December 18S9, De Burgemeester voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. ARBEIDSWET. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat de kaarten, bedoeld bij art. 10 der wet van 5 Mei 1889 (6tbl. no. 48) moeten aangevraagd worden op bet bureau van de Bevolking, dat eiken werkdag geopend is des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 1 tot 2 uur. Vlissingen, 18 December 1889. De Burgemeester voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. Verleentng van vergunning tot het stellen van een ijzeren petroleum-reservoir. De Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, gelet op art. 8 der wet van 2 Juni 1875 Staatsblad no. 95) brengen ter algemeene kennis dat, bij bun besluit van den 14en December 11. vergunning is verleend aan de heeren M. M. MONCHY, c. s. pakhuismeesteren te Rotterdam, tot het stellen van een ijzeren petroleum-reservojr, benevens het plaatsen buitengewoon gedrag P" „O, vader I" bracht ik er stamelende uit. „Maar Paolo viel mij in de rede met „Alles is volkomen in orde, Hoogheid, Jeanne is mijn vrouw. Wij zijn eene maand geleden te Londen in het geheim getrouwd. Vergun mij u mevrouw Raimo voor te stellen „Mevrouw de prinses Romilli, bedoelt ge," viel ik hem in de rede. „In 't minste niet, cara lantwoordde hij. „Mijn naam is Paolo Raimo en is dat altijd geweestmijn beroep courier l" „Vader riep ik wanhopend uit, „wat heb ik gedaan P" „Wat moet ik van dit yerhaal gelooven zeide mijn vader. „Gij zijt getrouwd, Jeanne, en dat nog wel met mijn courier. Gij droomt zeker Ga mee naar miju leeszaal en verklaar u nader, en gij zich tot Paolo wendende vuig ons binuen een half nurl" „Hij ging mij voor naar de zaal en zeide onderweg tegen een bediende, dat hij tegen mijne moeder moest zeggen dat hij baar eenige oogenblikken in de leeszaal wenschte van eene stoommachine van 15 paarde- krachten met een daaraan door pijpleidingen verbonden pompwerktuig, op het terrein der petroleum-bergplaats, kadastraal bekend in sectie C. no. 824 alhier. Vlissingen, den 14 December 1889. De Burgemeester en Wethouders voorn., TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. Binnenland. Vlissingen, 19 December. In de op a. s. Vrijdag des namiddags ten half twee uur te houden zitting van deu Ge meenteraad, zullen o. m. de navolgende zaken worden behandeld a. Mededeelingen. b. Benoemingen. 1. Van een regent over het Gasthuis, in gevolge periodieke aftreding. 2. Van een lid in de commissie voor de Leenbank. 3. Van een regent over het Burgerweeshuis. 4. Vau leden der commissie van toezicht over het lager onderwijs. c. Voorstellen. 1. Tot vaststelling 2e suppletoir kohiör hoofdetijken omslag. 2. Tot goedkeuring begrooting Vlissing- schen rijweg 1890. 3. Verzoek J. Theune c. s. ter bekoming in huur van het slepershuisje aan de Botermarkt. 4. Tot het geven van namen aan straten. 5. Tot het ten geschenke geven van oud heden aan het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. 6. Verzoek van het bestuur Ned. loodsen- sociëteit tot het in goeden staat brengen van de noordzijde van dat gebouw, met aanbren- brenging van een gaslantaarn aan uen noord westelijken hoek daarvan. 7. Verzoek van den gymnastiek-onderwijzer lot gebruikmaking van het gymnastiek-lokaal B. voor het geven van privaatlessen. 8. Voorstel tot het opnemen voor eigen rekening in het Gasthuis van P. J. vsd Vlaanderen wed. R. J. Step. 9. Verzoek A. Maas te Serooskerke, om grond in koop aan den hoek van de Glasis- en Scheldestraat. 10. Tot toekenning van een pensioen aan te zieü. „Toen ik de zaal binnentrad, scheen alles voor mij te draaien, cd voor de eerste maal van mijn leven viel ik in zwijm. „Eindelijk mijDe oogen openende, kon ik mij niet verbeelden wat er gebeurd was, maar, toen ik langzamerhand tot mijzelve kwam, herinnerde ik mij alles. „Mijn vader stond voor mij, terwijl mijne moeder, mijne trotsche moeder, die ik nooit een traan had zien vergieten, op een stoel zat en bitter snikte. „En nu, Jeanne I" zeide mijn vader, niet onvriendelijk„gij zijt nu beter, verklaar mij dus wat dat alles beteekent „Vader 1 antwoordde ik „Vergeef mij mijne misleidingik ben de vorige maand ge trouwd, op den dag toen ik van Lady Hope kwam. Met opzet heb ik den trein gemist en ben toen naar de kerk gereden, waar wij getrouwd zijn 1" „Hoe heette die kerk vroeg mijn vader, en waar staat zij P" „Dat weet ik niet 1" zeide ik, „Paolo heeft voor alles gezorgd 1" den klerk Ier secretarie G. de Vos, die met ingang van 1 Januari e. k. eervol ontslag uit zijne betrekking heeft aangevraagd, met een voorstel tengevolge daarvan. 11. Betrekkelijk de gemeente-begrootiDg voor 1890. 12. Tot beschikking over de onvoorziene uitgaven begrooting 1889. 13. Tot vierde wijziging der gemeente- begrooting 1889. Door den Minister van Marine zijn met ingang van 1 Januari 1890 bij het loods wezen in het 6e district ter standplaats Vlissingen benoemd tot zeeloods, de loodskweekeling der le klasse F. Le Roy tot loodskweekeliDg der le klasse, de loodskweekeling der 2e klasse, A. Embregts en tot loodskweekeling der 2e klasse, de matroos G. Engels. Naar men ons mededeelt, zal in den lut.p van de volgende maand, aan de leerlingen van den Zangcursus een zeer genoegelijk avondje worden bezorgd. Sedert korten tijd is de leiding van ge noemden Zangcursus wel willend aanvaard door den heer W. N. A. P. K. H. van Bakergem en worden de kinderen geoefend in het zingen van tweestemmige liederen. Aangezien aan velen deze wijze van zingen tot nog toe onbekend was® kan onmogelijk worden gevorderd, dat men zich bepaalt tot groote en uitgebreide nommers en zijn nu eenige liederen van kleiner gehalte in studie genomen. Behalve deze liederen geven de jongelui eenige voordrachten op het gebied van zang en piano en wordt, zoo mogelijk, uitgevoerd de beroemde Kinder-symphonie van den grooten meester Jos. Haydn, een muziekwerk dat door hem op hoogeu leeftijd is gecom poneerd om door kinderen te worden uit gevoerd. De piano-partij wordt ct quatre mains ge- spaeld, en de begeleiding der verdere instru menten, als koekoek, nachtegaal, wachtel, trompet, trommel, triangel, cymbale en ratel door de leerlingen van den Zangcursu3 uit gevoerd alleen voor de viool en violoncel partijen zijn eenige heeren aitgenoodigd. Verder een tooneelstukje en de uitvoering van de „Quadrille des Lanciers," waarna alge- „Zeg eens," viel mijn moeder in, „hoe laDg is die zaak reeds aan den gang P* „Het begon reeds toen wij in Duitschland waren 1 antwoordde ik, hij sprak mij nu en dan, later schreef bij mij, en in een vau zijn brieven zeide hij mij, dat hij niet was wat hij scheen, maar dat hij in zijn eigen land prins Romilli was en de bezitter was van uitgestrekte goederen en van een paleis to Florence. Hij zeide, dat hij wegens staat kundige moeilijkheden genoodzaakt was ge weest Italië voor een tijd te verlaten onder een aangenomeD naam. Zijn keus viel op Engeland, en op zekeren dag, toen hij mij in hot park zag rijden, was hij zoo op mij verliefd geworden, dat hij, om altijd bij mij te knnnen zijn, de betrekking van uw courier had aangenomen „Wilt gij mij wijsmaken dat gij bem ge- loofdel?" vroeg mijn vader. „Ja 1" antwoordde ik. „Is hij dan prins Romille niet Hy kan mij zoo wreed toch niet bedrogen hebben „Wij zullen dadelijk hooren wat hij ta zeggen heeft 1" zeide mijn vader en terwijl hij

Vlissingse Courant | 1889 | | pagina 1