No. 88. Woensdag 31 Juli 1889. 273te Jaargang. Gemeentebestuur. E" Tar i m 'E sr. Binnenland. vlissim;si:iie colmnt. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187 Prijs per drie maanden 1,—Franco per 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij'alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADYERTENTLËN Van 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekent. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland e Co., te Parijs. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag en Zaterdag-avond. praBkrijk 1,65 per drie maanden. SCHOOLWEZEN. Eostslooze toelating van leerlingen- De Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, brengen ter kennis van belanghebbenden dat op Dinsdag 6 Augustus e. k. 's avonds 7 üren, doox1 de commissie van toezicht op het lager onderwijs in een der lokalen van het raadhuis alhier, zitting zal worden ge houden voor het onderzoek aangaande de geldelijke omstandigheden van dö, gedurende het tijdvak MaartAugustus 1889 tijdelijk kosteloos toegelaten leerlingen op school A, (hoofd der school de heer Landsman.) Ouders en voogden, die voor hunne kinde ren of pupillen, ook voor den nieuwen cur sus (September—Februari) kostelooze toe lating verlangen, worden in hun belang dringend aangemaand, ter gestelder tijd en plaats tegenwoordig te zijn, daar bij nalatig heid of weigering, om zich aan dit onderzoek te onderwerpen, (behoudens wettige redenon volgens het oordeel der commissie), zij als betalende leerlingen zullen worden aange merkt. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 3 Augustus 1889. Do Burgem on Welh, voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. BEKENDMAKING. Toelating van leerlingen op school A. De Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, verwittigen ouders en voogden, die hunne daartoe in de termen vallende kinderen of pa pillen met 1 September e. k. wenschen te zien toegelaten, tot de lessen aan de school A alhier (hoofd der school de heer Landsman) dat zij zich te dien einde op Dinsdag 13 Augustus 1889, des avonds te 7 uren, bij de commissie van toezicht op het lager onderwijs, ten raad- huize zullen moeten aanmelden. Tevens geven zij kennis dat bij niet voldoening daaraan, eerst één jaar later (niet tnsschentijds,) daarvoor gele genheid zal worden gegeven, tenzij voor leer lingen die reeds onderwijs genoten hebben. Ter bekoming der over te leggen bewijzen van ouderdom, vervoege men zich ten kantore van den burgerl. stand ten raadbnize. Uit het Duitsch. 13.) //Maar ik zal u in het kort de geschie denis mijner ellende mededeelen. Ik heb mijn vader zeer vroeg verloren en bijna allo herinneringen aan hem verloren. Hij was uit het geslacht der Earls of en als jongere zoon zonder fortuiD. In den krijgsdienst was hij door familie-relatiën snel bevorderd geworden en huwde als majoor met mijne moeder, die eene Spaansche was en de dochter van den Spaauschen gezaiit bij het Engelsche hof. Zij was zeer schoon, zeer verwend, maar bezat evenals mijn vader geen vermogen. Als weduwe verkeerde mijn moeder, wier eenig kind ik was, in een En is biervan afkondiging geschied waar bet behoort, den 3 Augustus 1889, De Burg. en Weth. voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. Vlissingen, 30 Juli. Aan de beden gehouden herstemming van een lid van den raad tusichen de beeren S. Alter en C. M. Dommisse namen 464 van de 893 kiezers voor den gemeenteraad deel. Bij de eerste stemming werden uitgebracht 475 stemroeD, van welke zich 232 op den heer S. Alter en 174 op den heer C. M. Dommisse vereenigden. Gedurende de le helft der maand Juli jl. zijn door het postkantoor alhier, de vol gende brieven ter verzending ontvangen, ge adresseerd aan onbekenden Boomgaardt, Amsterdam M. Snoek, Goes; Mej. P. Weeber, 's Gravenhage J. de Boer, Zandvoort; M. Goudsbloem, Verzonden geweest naar Frankrijk Lucy Peidon, Parijs. Gisteren werd bij de Sociëteit Gaai- en Doelschietiog //De Eendracht" alhier, eene prijsschieting op de Gaai gehouden. Voor deze gelegenheid waren 6 prijzen beschikbaar ge steld, als 1 van den beschermheer den heer Tutein Nol then lus, burgemeester, 1 van me vrouw Tutein Nolthenius, 1 van den schutter- koning den heer De Volder en 3 door de Sociëteit. Te 4 uren namiddag nam de schieting een aanvang en daar de beer en mevrouw Tutein Nolthenius, beuevens de eereleden de beeren N. de Graaff en P. Maes, deze schieting met hunne tegenwoordigheid vereerden, werd door den voorzitter, den heer Cornellie, den be schermheer het eerste schot aangeboden, het welk door Z.E.A. welwillend werd aanvaard. Te 7 aren de schietiDg geëindigd zijnde, werd bevondeD, dat achtereenvolgens prijzeo waren behaald door de heeren H. A. J. Klijberg voor den west-zijvogel, A. J. J. Klijberg voor den hoofdvogel en J. B. van Hilst voor den oost-zij vogel, door de Sociëteit gegeven, welke prijzen door den voorzitter den overwinnaars werden uitgereikt. zeer drukkenden toestand, en uit mijne vroegste jeugd herinner ik mij nog welke zorgen om het bestaan haar drukten en welke ontberingen zij ziek moest getroosten om voor het uitwendige zich met een schijn van elegantie te omringen. Ik werd (zooals ik later te weten kwam) op kosten van een bloedverwant op eene kostschool in Duitsch land opgevoed en kwam naar Engeland terng toen ik zestien jaar oud was. //Mijne moeder was nog altijd eene zeer schoono vrouw en in de salons en in gezel schappen zeer gezocht en geliefd. Ik moest dadelijk mijne intrede in de wereld doen en leefde in den maalstroom der gezel schappen. z/Aldus verliepen er twee jaar. Mijn moeder gaf mij dikwijls haar verbazing te kennen dat nog niemand getracht had mijne hand te verwerven - haar vurigste wensch was mij getrouwd te zien, en ik zelve zag in een huwelijk voor ons beideD de ver lossing van alle vernederende zorgen en kwalen. uWij waren bij bloedverwanten toen myne Naar men ons meldt, zouden, wegens de moeilijkheden, welke zich bij de leiding der BerlijnVlissingen sneltreinen via Venloo op de lijn VenlooDuisburg voordoen, genoemde treinen, te beginDeD met den aanstaanden win- terdienst weder, evenals vroeger, via Bokstel Wesel geleid worden. NR. Ct De jl. Zondag door de directie van de Exploitatie-maatschappij van Staatsspoorwe gen ingelegde trein voor pleizierreizigers van Rotterdam en Breda en tusschengelegen plaatseD, bestond uit 29 personen- en 2 bagagewagens, waarmede ongeveer 1300 reizigers werden vervoerd, waarvan circa 400 te Middelburg waren afgestapt. Ia de stad en aan het strand was het ook door de aankomst van dezen trein buiten gewoon druk. Deze drukte werd nog ver hoogd door een groot getal Belgische plei zierreizigers, die met de stoombooteu Tele graaf en Sultan van Antwerpen en Brussel waren aangebracht. Deze stoombooten ver trokken reeds te 41/s uren in den namiddag. De Hollandsche reizigers echter namen eerst 's avonds 7.42 de terugreis aan, en werden uitgeleide gedaan door een groot gedeelte der bevolking. "Ondanks deze groote drukte en de door den stationschef verleende vrijheid, dat iedereen op het perron bij de instijging mocht tegenwoordig zijn, gebeurde er niet de minste wanordelijkheid. Vanwege den Rijkswaterstaat s worden sedert eenigen tijd, onder leiding van den ingenieur Jolles, peilingen, opmetingen en stroomwaarnemingen verricht in het Veergat en de Zandkreek, in verband met den slech ten toestand waarin deze stroomen thans verkeeren. Naar wij vernemen, zal gedurende de maanden Augostus en September een derde postverzending plaats vinden naar Breskens, Aardenburg, Sluis, Oostburg, Schooudijke en IJzendijke. De buslichting is voor de brie venpost op 5.45 a. en voor de. pakketpost op 4.45 a. bepaald. De buslichting voor Terneuzen, Sas van Gent, Axel en Hulst is ook voor de brieven op 5.45 a., voor de pakketpost op 4.45 a. bepaald. Dus 25 min. later dan vroeger. De landbouwende en arbeidende bevolking goede moeder ziek werd en na korten tijd stierf. ,/Nu stond ik geheel verlaten in de wereld. „Ik kan niet zeggen hoe grenzeloos ellen dig ik mij gevoelde en hoe dikwijls ik God smeekte mij met mijne dierbare ouders te vereenigen en mij van mijn leveD, dat mij Diets dan doornen aanbood, te verlossen. wEene verwijderde nicht mijns vaders, Lady nam mij ran huis -maar, zoo als zij mij al dadelijk gezegd had, niet als bloedverwant, maar als gezelschapsjuffrouw. ,/Ik leed zwijgend wat over mij besloten was, en benijdde de bedelares, die een eigen haard bezat en in baar eigen buis droog brood mocht eten. z/Twee jaar was ik reeds in die betrekking geweest, toen graaf F. eeuige dagen bij Lady - kwam logeeren. Ik had niet op gemerkt dat bij mij bijzondere attenties bewees, en was dus zeer verbaasd, toen ik acht dagen na zijn vertrek een brief van hem ontving, waariu hij mij zijne hand aan bood. ,/Ik verkeerde juist toen in een toestand op het eiland Tbolen lijdt niet alleen schade door de besmettelijke vlekziekte onder de varkens maar wordt ook nog bedreigd door een niet minder groot kwaad. Op sommige velden heeft men ODder de aardappelen reeds ziekte ontdekt, en men vreest, dat die plaag zich zal uitbreiden. De schade zou groot zijn, want jaarlijks worden van daar duizenden hectoliters uitgevoerd,ook naar het buitenland Met ingaDg van 5 Augustus aanstaande wordt te Noordgouwe een Rijbstelegraafkan- toor, ingericht met telophooudienst, voor het algemeen verkeer geopend. De diensturen zijn geregeld als volgtop werkdagen, van 9 tot 11 uren voor- en van 1 tot 2 en 5 tot 7 aren namiddagsop Zon- en feestdagen, van 8 tot 9 uren voor- en vaD 7 tot 8 uren namiddags. Op het verkeer van dit kantoor met alle overige telegraafkantoren in Nederland is het uniforme biDnenlandsche tarief van toe passing. Men schrijft ons üit Sliiis Jl Zondagavond omstreeks 8 uur steeg te Blankenberghe (badplaats) mijnheer Chale uit Brussel per luchtballon op. Drijvende zuidoostwaarts is de luchtreiziger 10 minuten van Lapschetire (eene Belgische gemeente, een Uur van Sluis gelegen) op eene weide (.dood gevallen en om lü uur werd het lijk in het gemeentehnis gebracht Ongeveer anderhalf uur schijnt hij in de bovenste luchtlagen vertoefd te hebben. Toen de dokter van Moerkerke Maandag middag het lijk schouwde en schedelbreuk als oorzaak van den dood constateerde, lag wijlen Chalc met zijn luchtballon naast hem in een stal. Behalve enkele papieren, èene portemonnaie met een weinig geld, vond men een klein kompas bij hem Zijn lichaam schijnt gehan gen te hebben in een houten cirkel (breedte 6 c.M., dikte U/a c.M.). Geen mand, geen schuitje, geen anker waren aanwezig. De photograaf Zonnevijlle uit Sluis heeft een afdruk van het lijk enz., genomen. De Regeering heeft thans eene door de wet vast te stellen lijst opgemaakt van be trekkingen, waarvan de bekleediDg de ver kiesbaarheid tot lid van de Eerste Kamer medebrengt. Behalve de waardigheden bij de behandeling der Grondwet genoemd, zijn ook daaronder opgenomen de hoogleeraren, on- van de diepste neerslachtigheid en had mij- zelve wanhopig afgevraagd of ik de slaven keten niet kon verbreken, die mij aan deze ongevoelige vrouw vastkluistersle. z/Toen kwam zijn verzoek om mijne hand I z/Het was een zonnestraal in de diepste ellende neen, bet was als de zon zelve, die den donkeren nacht verbreekt. z/Thans denk ik er met innig berouw aan, dat alleen de gedachte eindelijk ver lost te zijn mij deed juichen. z/De graaf beviel mij ik wist dat hij rijk,voornaam en door de meest trotsche dames gezocht was. //Zonder mij te bezinnen, schreef ik hem mijn jawoord en triomfeerend deelde ik aan Lady mijue verloving mede. //Dadelijk veranderde nu mijn toestand en werd ik als bloedverwante erkend. //Acht weken later kwam de graaf weder terug eu nog vier weken later werd onze verloving 'met allen luister gevierd. z/Ik verkeerde als in een roes. Ik kreeg paarlen en diamanten uit den wondervollen ouden juweelenschat der familie F., en ilj

Vlissingse Courant | 1889 | | pagina 1