VI.ISSI\(iS(!IIC COtRlYT. No. 83. Vrijdag 19 Juli 1889. 27ate Jaargang. Gemeentebestuur. VERKIEZINGEN. Binnenland. PBVZZiXiBVOXr. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187 Prijs per drie maanden 1,Franco per 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekbande laren en Postdirecteuren. U 1TGE YER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regel» 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekent. ECq1S te° Parijs^1 de firma G' L' DA-UBE Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdag-avond. Abonnementen voor België, Duitachland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. Ter inzage leggen, van de processen-verbaal wegens verkiezing van^vijf leden van den gemeenteraad. De Voorzitter van den Raad der gemeente maakt bekend dat van de, op den 16e en 17e dezer op gemaakte processen-verbaal van inlevering en opening der stembriefjes ter benoeming van vijf leden van den gemeenteraad, een afschrift aan bet buis der gemeente is aangeplakt, en wijders van de processen-verbaal inzage kan worden verkregen. Eu is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 17 Juli 1889. De Voorzitter voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. Vlissingen, 18 Juli. De uitslag der verkiezing van vijf leden van den Gemeenteraad op 16 dezer, welken wij reeds gisteren per bulletin mededeelden, is als volgt Uitgebracht werden 475 stemmeD, van welke 2 in blanco met 1 van onwaarde. De volstrekte meerderheid bedroeg alzoo 237. Van de uitgebrachte stemmen verkregen de heeren A. A. A. E. Gewin 432, A. Looi9 320, Th. van Uije Pieterse 294, Jos. van Raalte 289, S. Alter 232, C. M. Dommisse 174, J. C. Houbaer 150, H. M. Kloppers 148 en C. J. Rekkers 143 stemmen. Nog waren uitgebracht op de heeren L. H. Hoijblom 6, M. P. Troelstra en M. N. Baert 5, P. Smith en H. Loois 4, P. Laer- noes 8 en op verscheidene heeren 1 en 2 stemmen. Herkozen zijn alzoo de heeren A. A. A. E. GEWIN, A. LOOIS, Th. VAN UIJE PIETERSE en JOS. VAN RAALTE, terwijl herstemming moet plaats heb ben tusschen de heeren S. Alter en C. M. Dommisse. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, staat het kunstminnend publiek van Vlissin gen en omstreken, dank zij het flink optreden Uit het Duitsch. 10.) Het duel moest den volgenden morgen in Ville d'Anvrey op den weg van Parijs naar Versailles plaats hebben. Als wapens waren pistolen uitgekozen. Het was een frissche OctobermorgenDe zon was schitterend opgegaan, en aan den blauwen hemel was geen wolkje te bespeuren. De graaf had den wensch te kennen ge geven alleen te rijden. Kapitein S., dokter B. en ik volgden in het tweede rijtuig. De vlugge paarden brachten ons in een half uur op de voor de bijeenkomst bestelde plaat», welke, eenigszins van de groote alleé, der Zomerconcert-vereeniging Vlissingen," weder een concert te wachten en wel op op a. s. Dinsdag 28 dezer. Ditmaal door het muziekkorps der d.d. schutterij uit Mid delburg. Naar wij vernemen, zijn bovendien door genoemde Vereeniging nog vier concerten gecontracteerd met het stafmuziekkorps van het 3e reg. infanterie uit Bergen-op-Zoom, welke zullen plaats hebben op Dinsdag 30 Juli, Donderdag 8, Dinsdag 20, en Woens dag 28 Augustus. Deze concerten zullen afgewisseld worden door uitvoeringen van het muziekkorps der d.d. schutterij uit Mid delburg en andere korpsen. Gisteren ochtend te 12 nren kwamen met den sneltrein uit Dnitschland alhier aan, Sir Eduard Mallet, Engelsch gezant te Ber lijn, roet zijne echlgenoote en zijne zuster Lady Ella Rüssell. Met de aansluitende dagboot //Nederland," der Stoomvaartmaatschappij //Zeeland," zet ten de reizigers hunne reis naar Londen voort. Door de rechtbank te Middelburg i3 bevel tot gevangenneming uitgevaardigd, roet last om in arrest te nemen en naar het huis van be waring te Middelburg over te brengeD, de per soon van Smit, timmermansknecht alhier. Dientengevolge is gisteren avond genoemde persoon geboeid naar Middelburg overgebracht, verdacht wordende medeplichtig te zijn aan de poging tot brandstichting, die verleden week in een onbewooud perceel in de Coosje Busken- straat heeft plaatsgevonden. Aan de gemeenteraads verkiezing te Mid delburg namen 522 van de 1357 kiezers deel. Er waren 12 blanco briefjes de volstrekte meerderheid bedroeg dus 256. Herkozen zijn alle aftredende leden, en wel de hm. D. Jeras met 470, mr. A. P. Snouck Hurgronje met 483, mr. J. A. van Hoek met 467, H. P. den Bouwmeester met 477, mr. G. N. de Stoppelaar met 490 en jhr. mr. W. H. Snouck Hurgronje met 465 stemmen. Verder waren uitgebracht op de heeren P. A. Janssen 23, mr. M. J. de Witt Hamer 9, C. L. van Woelderen 8, W. A. de Rijcke 8, A. A. Mes Gz. 8, dr. J. C. Bolle 7, C. Verhage 6, K. J. Kuiler 4; die naar St. Clond voert, dikwijls tot dergelijke treurige gelegenheden gebruikt wordt. Wij waren de eersten ter plaatse maar slechts eenige minuten later kwam een open wagen aanrijdeD, waarin de marcbese met zijne vrienden zat. Op het ernstige gelaat van den graaf steeg een donkere blos op, en ik zag dat hij zijne handen krampachtig tegen zijn borst drukte. Hoe hevig moest hij lijden I De marchese zag er onverschillig uil. Rus tig steeg hij uit zijn rijtuig en groette, zonder de minste aandoening te verraden. Er werd zooals gewoonlijk eene poging ge daan om de partijen te verzoenen, maar na tuurlijk zonder eenig gevolg. Kapitein S., die zonder twijfel van alle aanwezenden de meeste kennis van duelzaken had, regelde alles. Hij mat den afstand de wapens werden onderzocht alles B. A. Verhey 4, jhr. mr. A. van Reygers- berg Versluis 3 stemmen. Men schrijft ons uit Goes, dd. 17 Juli. Bij de verkiezing voor vijf leden van den gemeenteraad waren ingeleverd 536 biljetten. Van onwaarde was één briefje. Gekozen zijn de heeren S. de Meulemeester met 431, C.L. M. Lambrechtsen (aftr. lid) met 388, B. M. den Boer (id.) met 312, S. J. J. de Jonge Mulock Houwer (id.) met 805 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tusschen heeren J. P. L. Jonquière (aftr. lid), die 250, en H. Kayser, die 248 stemmen bekwam. Verder waren uitgebracht op de heeren J. Faberij de Jonge 242, en op I. Wessel 217 stemmen, terwijl verschillende andere personen 12, 8, 7, 6, en minder stemmen hadden bekomen. Men schrijft ods uit Sluis Het aanta' kiezers bedraagt 137. Uitgebracht werden 88 9temmen. Van onwaarde waren 2 briefjes. Herkozen zijn de heereD K. F. Koksma met 61 en J. de Bruijn Brevet Sr. met 50 stemmen als lid van den raad. .Bij kon. besl. van 15 Juli zijn benoemd tot lid van het bestuur der waterkeeriDg van den calamiteuzen Anuapolder, J. van Dam me tot plaatsverv. dijkgraaf van den Sluispolder, J. Zandee tot gezworene van den Van Lijnden- polder, J. de Feyter Jacobusz.tot dijkgraaf van den Hollarepolder, G. J. de Graaff Az. Men schrijft uit Apeldoorn aan het U. D. dat de gezondheidstoestand van Z. M. den Koning bij voortduring gunstig is en in geen opzicht te wenschen overlaat. Wol geniet Z. M. de Koning hoogst zelden van de buitenlucht, doch is dit eenerzijds daaraan toe te schrijven, dat Z. M. het loopen eeoigszins moeilijk valt, anderzijds, en niet het minst, is het meer on gunstige weder hiervan de oorzaak. Om toch zonder hinder van de lucht te genieten, wordt thans een draagstoel vervaardigd, waarin Z. M. bij gunstig weder in de buitenlucht door twee kamerdienaren gedragen zal kunnen worden HH. KK. HH. prins en prinses Albert van Pruisen zijn gisteren met drie zonen met een extra-trein vau de Nederlandsche Rhiju8poorwegmaat8chappij in de residentie Het vreeselijke,ernstige oogenblik was nabij. De graaf had het eerste schot. Hij hief het wapen op en brandde los zonder te mik. ken. De kogel ging lange het hoofd van den Italiaan en sloeg in een nabijstaanden boom. Thans richtte de marchese zijn pistool op zijn tegenstander. Hij vertrok geen spierop zijn koud en als versteend gelaat wasgeene aandoening zichtbaar j het was alsof het uit marmer gehouwen was. Hij mikte bedaard, het schot brandde los. De graaf was getroffen, maar bleef onbewegelijk staan. De arts kwam aansnellen, die verklaarde dat de kogel in de borst gedrongen was en ongetwijfeld de long gekwetst had. Een groote stroom bloeds sprong te voorschijn de graaf slaakte een diepen zucht en zonk in mijn armen. Wij legden hem op het gras neder, en de arts, die hem onderzocht had, verklaarde dat Daar zijn gevoeleD de wond doodelijk was, maar dat hij het vervoer naar Parijs nog wel zou doorstaan kunnen. De marchese leunde tegen een boom, met de linkerhand zijne oogen bedekkende, ter wijl er geen woord over zijne bevende lip pen kwam. hBelooft gij mij, marchese, Parijs niet te aangekomen, teneinde eene maand van het badseizoen te ScheveDingen door te breDgen. Naar men aan het tibl. mededeelt, hoeft minister van financiën een schrijven ge richt tot ambtenaren der belastingen, waarin hij uitmaakt dat de gewone repetitiën en concerten van muziek gezelschappen, waarbij geen toegangsgelden geheven werden, vrij zijn van patentbelasting. De Haagsche telepboon-maatschappij heeft met de maatschappij Zeebad ScheveDingen eene overeenkomst aaDgegaan, waarbij eerst genoemde zich verbindt, voor eea aantal jaren, tegen eene goedkoops retributie, gelegenheid te geven om uit het hulpkantoor van het Kurhaus rechtstreeks met Rotterdam en Am sterdam te kutroeD spreken. Reeds is daar ter plaatse voor dit doel, dat een groot ge rief zal opleveren voor de talrijke Amster- damsche en Rotterdamsche bankiers en koop lieden, die te ScheveDingen hun verblyf hou den, alles ingericht. De Amsterdamsche verslaggever der iV. B. Ct. schrijft het volgende Een donkerblauw linnen kiel met koperen knoopen, een dito laken képi, beide met roode biezen afgezeteen pantalon, waarvan het roodeJ niet voorgeschreven is, maar die bij allen van donkere stof was. Verder een kop pel, patroontasch, ransel, schop met korten steel, eene veldflesch en een Beaumont- geweer. Ziedaar de nitmonsteriDg der vrij— willigers-leerlingen van het gymnasinru en van de hoogere burgerscholen met 5- en 8-jarige cursus, die, ten getale van vijftig, Maandagochtend op de koopmansbeurs alhier aantraden, om onder de orders van den le luit.-adj. vau het 7e regiment infanterie, W. H. Lansdorp, het kamp bij Laren te gaan betrekkeD. Toen de luitenant te half negen verscheen, stelde de troep zich op commando in positie, voerde eenige hand grepen uit, met eene regelmatigheid die be wees, dat de jongens in bet thans verstreken leerjaar goed gedrild waren eveneens on der toezicht van bovengenoemden officier en voorafgegaan door twee trommelslagers, ging het voorwaarts naar de Watergraafsmeer, waar de stoomtram zou worden opgewacht, om het keurvendel naar het kamp te bren gen. Op de trappen van de beurs stonden verlaten?" zeide ik tot hem. z/Ik zal blijven, zoolang het moet zijn,* fluisterde hij //Zoolang gij wilt." „Is de gravin met het duel bekend vZij weet er niet het minste van." „Deel haar mede wat er gebeurd is." De jonge man zag mij met blikken vol ontzetting aan. Zijne lippen openden zich zonder een geluid voort te brengen hij strekte zijne handen als afwerend voor zich uit en wankelde, zoodat ik moest toesnellen om hem voor vallen te bewaren. Zijn hoofd zonk tegen mijne borst, ik voelde zijn hart kloppen en zijn gansche lichaam beven, ter wijl een stroom van tranen aan zijne oogen ontvloeide. Het was of die tranen hem be daarder maakten eo weder lot zichzolven deden komen. z/Dat kan ik niet, dat kan ik niet!" snikte hij. „Verg het niet van mij ik wil niet ten tweede maal een moordenaar worden." Ondertusschen had de arts de noodige maatregelen genomen om den graaf in het rijtaig te bezorgen. Men legde hem zoo ge makkelijk mogelijk op het daar aanwezige

Vlissingse Courant | 1889 | | pagina 1