VLISSINGSCHE COURANT. No. 79. Woensdag: 10 Juli 1889. 27ste Jaargang. Gemeentebestuur. ondk&YIJS. PBTJXZiXiBTOXr. Binnenland. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187 Prys per drie maanden 1,Franco per 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekbande laren en Postdirecteuren. UI TGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADYERTENTIËNVan 1 tot 4 regel» 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clicbó» en groote letters vrorden naar plaatsruimte berekent. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdag-avond. Abonnementen voor België, Duitschland Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. Aangifte van nieuwe leerlingen. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, brengen ter kennis van belanghebbende onders of voogden dat tot 1 September e. k. gelegenheid be staat tot aangifte van nieuwe leerlingen voor de navolgende scholen School E, uitsluitend jongensschool, (hoofd de heer Frijlink), mits voldoendo aaD proe- von van bekwaamheid. School D, uitsluitend meisjesschool, (hoofd der school mej. M. E, Schuurman,) mits voldoende aan proeven van bekwaamheid. School C, uitsluitend jongensschool, (hoofd der school de heer W. van Kamer). School F, uitsluitend meisjesschool, (hoofd der school mej. J. W. Beijerman). School B, tusschenschooi (hoofd der school de heer F. J. Op den Zieke.) Zich c.*.n te molden bij de hoofden der betrokken scholen. Vlisssingeu, den 6 Juli 1889. Da Burgem. en Weth. voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. Inkwartiering. Ter inzage leggen van de lijst van hen, die voor het verleenen van inkivartiering in aanmerking komen. De Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, gezien art. 17, IS en 19 der wet van den 14 September 1866, (Staatsblad no. 138) maken bekend dat de herziening heeft plaats gehad v&d de lijst, bevattende de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering en onder houd van krijgsvolk, alsmede voor het stallen van dienstpaarden in aanmerking komen dat die lijst is aangeplakt en een dubbel daarvan gedurende 14 dagen, te rekenen van heden, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd 6D dat de bezwaren der inwoners schriftelijk aan Burgemeester en Wethouders kunnen wor- Uit het Duüsch. 7.) z/En sterk was zijMijne lieden waren verrukt over hare goedheid, eenvoudigheid en schoonheid. Zij had in den tijd na ons huwelijk zooveel Zweedsch geleerd dat zij ten minste eenige vriendelijke woorden tot allen kon richten. Het angstige gevoel, dat op dien avond mijn hart drukte, verliet mij echter niet. n Wij leefden zoo stil, als maar eenigszins mogelijk was. Natuurlijk wenachten mijne bloedverwanten met het nieuwe familielid en de buren met de nieuwe meesteres van het kasteel keonis te maken, en wij konden ods aan de bezoeken, die deel» in nieuwsgierig den ingediend binnen 14 dagen na afloop van den tijd voor de inzage der lijst bestemd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 6 Juli 1889. De Burg. en Weth. voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. Vlissingen, 9 Juli. Van het door heeren officieren van het 3e Regiment Infanterie, in garnizoen alhier, aan de ingezetenen van Vlissingen en om liggende gemeenten aangeboden concert op j.l. Zaterdagavond, werd door een vrij talrijk publiek een dankbaar gebruik gemaakt. Het voor dien avond gekozen programma werd door het stafmuziekkorps van voor noemd regiment, onder leiding van den beer N. A. Bouwman, uitgevoerd op eene wijze, die alleszins verdient gewaardeerd te wordeD. Viel daarom dan ook bij de uitvoering van elk nummer van het programma een luid applaus ten deel, na het slotnummer werd den heer Bouwman met zijn verdien stelijk korps, bij monde van den majoor Langguth, een welverdiende hulde toege bracht voor het gehoorde, dat een geoot- vollen avond aan alle aanwezigen in het badhotel h&d bezorgd. Hem hiervoor dank zeggende, drukte hij de hoop uit, hem met zijn muziekkorps, dat het 3e reg. infanterie tot eer verstrekt, nog meermalen hier te mogen hooren. Luide toejuichingen van het publiek vie len deze woorden van den majoor Langguth ten deel, waarop een extra-nummer volgde. Naar wij vernemen hebben eenige heeren te dezer stede het plan opgevat om te trach ten eenige concerten en feestelijkheden aan het Grand-Hotel gedurende dit seizoen te organiseeren. Zooala uit achterstaande advertentie blijkt zal het eerste concert plaats hebben op a. s. Zaterdag. Het kunstminnend publiek zal het voorzeker een genoegen zijn, het muziek korps van het 3 reg. infant, andermaal te hooren en deze gelegenheid, waaraan wij niet twijfelen, niet laten voorbijgaan om dit concert heid en deels in belangstelling hnn grond vonden, niet onttrekken. //Zoo verliepen er vier weken, toen ik op zekeren dag tot mijne niet geringe verbazing een brief van den cavaliere kreeg, waarin hij mij schreef dat hem door zijne regeering op gedragen was eenige onderzoekingen te doen in de archieven te Stockholm en dat hij, te Gothenburg zijnde, ons van daar uit een be zoek wenscbte te brengen. De dag van zijne komst werd niet gemeld, maar wij konden hem elk unr verwachten. Die brief deed mij genoe gen, omdat ik hoopte dat de reisherinneringen, die weder ter sprake zoudeD gebracht worden, voor de gravin eeDe aangename afwisseling zouden zijn. Ik zelf had zaken in Stockholm, die mij daar minstens een week zouden doen blijven, en besloot met don cavaliere, nadat deze eenige dagen bij ons doorgebracht had, samen te gaan. /,Hij kwam en bleef drie dagen, die wij zeer aangenaam doorbrachten. Hij vertelde breedvoerig dat zijn neef in Rome was eu aan het ministerie zich een korten tijd moest voorbereiden alvorens hij eene aanstelling bij door een talrijke opkomst Daar wensch te doen slagen. Lijst van vreemdelingen, die sedert 1 Juni jl. in het Grand-Hotel alhier hun verblijf hielden De bh. Joseph Daly, LoDden Gerard R. Witt, id. A. M. Lazarus, id. Rovd. L. K. Tuthell, Stuttgart A. M. Nichol son en echtgenoote, Londen M. King, id. S. Slinn, Aakenwell Lucien Mo- reau, Luik Arthur Reuleaux, id. Eugèu van BendeD, id. H. Vrighton, Louden A. Y. Brooks, id. Revd. A. Marshall, Nottingham Miss B. Marshall, Croydon de hh. L. C. Middendorp, Am sterdam N. M. de Waal, Parijs William Graham en dochter, Londen van 't Lindenhout en echtgenoote, Neer- bosch Jan Smit, van Kinderdijk E. Ledgart, Londen Madame J. Evers, Ceulen N. Doullan, id. - de bb. de Browne de Tiège, Antwerpen J. C. de Groof, id. L. de Groof, id. P. Leis ter, Ceulen C. A. Carpreau, Yzendijke A. B. Carprean id. Lord G. Claf- ton, Engeland Mevrouw Bruxner en gou vernante, Londen de bh. L. M'Clean, lörland Gustav Ellis, Londen Mada me N. Ellis, Hamburg de hb. M. Freij, Berlijn Julus Küudigo, Napels W. B. v. Sloop, Dordrecht Dr. Carl. Stahl en echtgenoote, Frankfort Mr. J. Hen derson en echtgenoote, Dundee Mr. G. Lockhart eu dochter, Kukaldy Miss B. Henderson, Daudee de heeren Hampton Ireland en dochter, Sussex R. Ireland, id. Geo. Ireland, id. Ew. Grisar, Antwerpen Alf. Havenitb, id. W. Peltzer en echtgenoote, Brussel. Gisteren namiddag werd in den tuin van het Schuttershof te Middelburg de Zeeuwsche Tentoonstelling van nijverheid en kunst op plechtige wijze door jhr. mr. W. M. de Brauw, Commissaris des KoDings in Zeeland, als oere-voorzitter dier tentoonstelling ge sloten. Deze sluiting werd opgeluisterd door het muziekkorps der dd. schutterij, die hare taak te 2 uren aanvaardde met de uitvoering van de Feestmarsch, opgedragen aan de com missie voor de Zeeuwsche tentoonstelling de diplomatie ontving. 0 De gravin had den wensch te kennen gegeven om met mij naar Stockholm te gaan, maar op den dag van het vertrek verklaarde zij dat zij zich niet wel genoeg gevoelde voor het reisje, maar toch wilde zij niet dat wij om harentwille terugbleven en beloofde ons, zoodra zij zich krachtig genoeg gevoelde, achterna te komen. z/Ik had een bepaalden dag opgegeven aan verscheidene handelaars en ambtenaren, zoo dat ik, hoe ongaarne ook, er toe besluiten moest zonder haar te reizen. Ik kreeg in Stockholm dagelijks berichten van huis korte telegrammen, dat mijne vrouw zich weder wel bevond, maar dat zij van haar plan om naar Stockholm te komen voor ditmaal afgezien was, omdat de tijd nu te kort zou zijn om nog veel genot van het uitstapje te hebben. ffDe cavaliere was dikwijls met mij saaien. Hij had miju voorslag afgewezen om hem persoonlijk aan den archivaris B., mijn ouden vriend voor te stelleD, daar hij toch door dezen verwacht werd en du» geene intro door J. Scholtens en de ouverture pUno fête champêtre" van Labory. Hierna nam de heer mr. G. N. de Stop pelaar, voorzitter der tentoonstellingscom missie het woord. Spreker schetste in een uitvoerige rede den uitslag der gehoaden tentoonstelling en welke resultaten het voor de Zeeuwsche fabriek- en handwerksnijver- heid heeft opgeleverd en opleveren kan. Hij wenschte zich verder te bepalen tot eenige meer huishoudelijke mededeelingen. De tentoonstelling zelve werd reeds bij den aanvang besproken. Hij wenschte de com missie met den goeden afloop geluk. Gedu rende de 40 dagen werd de tentoonstelling bezocht door ruim '21000 betalende perso nen daaronder wareD 13000 personen tot den ambachts- of dienstbaren stand behoo- rende. Behalve dit getal waren er 485 houders vau doorloopeude kaarten j terwijl veel leerlingen van scholen, weezen, muziek- vereenigingen eDZ., gratis werden toegelaten. Het is ten duidelijkste geblekeu door deze Zeeuwsche tentoonstelling, dat do Zeeuwsche nijverheid heeft weten te voldoen aan de gestelde eischen en dat men zoo voortgaande op nijverheidsgebied een waardige plaats zal innemen. Hij bracht warme hulde aan de inzenders, de jury, de verschillende commission, de pers eu voorts aan allen, die in meerdere of mindere mate hebben medegewerkt tot het welslagen dezer tentoonstelling, die zeker wel tot een der belangrijkste in eenige pro vincie van ons vaderland kan worden ge rekend. Als een bijzonder blijk van belangstelling was door de Vereeniging //Uit het Yolk Yoor het Yolk" besloten een zilveren me daille uit te reiken aan de heeren H. C. de Waal en J. Scholtens voor hunne gecompo neerde feestmarschen en aan dan heer J. F. Hondius, leeraar in het teekenen te Ylis- singeD, voor de ontworpen teekening voor Hierop betrad de heer jhr. mr. de Brauw het spreekgestoelte en zeide gaarne te vol doen aaD de uitnoodiging om de eereblijken uit te xeiken. Was het oogenblik gekomen, dat de ten toonstelling tot het verledene zal be- hooreD, haar slagen was reeds gebleken ductie noodig had bovendien kwam het hem niet gewenscht voor dat het bekend werd dat ik van zijne zending, die van zeer dis— creeten aard was, iets wist. Ik gaf hem mijn kaartje en verzocht mijne groeten aan den archivaris te doen. Den dag vdor mijn ver trek was ik het grootste deel van den dag in de stad. Ik had mijn hotel 's morgens om 8 uur verlaten en kwam eerst 's avond» voor het diné tehuis. De portier gaf mij een brief. Hij was van den cavaliere, die mij schreef, dat hij ten gevolge van een ontvangen telegram naar Petersburg moest reizen, en daar juist dien dag een stoomboot op vertrek lag, had hij van de gelegenheid gebruik gemaakt om onmiddellijk te vertrekken. Op den avond van den volgenden dag wilde ik van den sneltrein naar Gothenburg gebruik maken. In den voormiddag ontmoette ik op de groote brug, die naar het kasteel voert, mijn vriend, den archivaris B. Wij hadden elkander in langen tijd niet gezien, en de begroeting wa» van beide kanten hartelijk. vWat een onverwachte vreugde I* zeide

Vlissingse Courant | 1889 | | pagina 1