VLISSIVGSMIE COL» No. 76. Woensdag- 3 Juli 1889. 27ste Jaargang. Gemeentebestuur. PERSONEELE BELASTING. Bekendmaking. Binnenland. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187 Prijs per drie maanden 1,Franco per 1,15. Afzon derlijke uummers 10 cent. Men abouneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER. ADVERTENTIEN Tan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekent. ECo!; If Parijs!* Fran^n^"J fima G' L' Verschijnt Dinsdag-, Donderdag» eu Zaterdag-avond. Abonnementen voor België, Duitschland Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. Onze geachte abonné's worden beleefd uit- genoodigd de in dit blad voorkomende mede- deeling omtrent het Premieboek: VOOR HONDERD JARENDe Groote Eransche Revolutie, aan het Neöerlandscbe volk verhaald door G. Vel derm an, vooral te lezen. De Uïtgeveji. Aflcondiging van het kohier der personeéle be~ lasting no. 2, dienst 188®/go- De Burgemeester vau Vlissingen, maakt bekend dat op beden bij hem ontvangen en aan den rijksontvanger is gezonden, bet executoir ver klaarde kohier wegens de personeels belas ting no. 2, dienst 1 §9%0 de daarop voorkomende belastingschuldigen worden uitgenoodigd otn hunne aanslagen op den bepaalden tijd aan te zuiveren, ook ter voorkoming van vervolgingen en herinnert dat de bezwaarschriften binnen drie maan den na beden behooren te worden ingediend, terwijl de aangiften ter bekoming van ont heffing, ingeval van verhuizing, op grond vau art. 127 2, der personeeie wet, moeten worden gedaan bij den rijksontvanger, binnen ééae maand, volgende op die, waarin, bet perceel is ontruimd En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 2 Juli 1889. De Burgemeester voornoemd, TUTEIN NOLTHENIÜS. De Burgemeester en Wethouders van Vlis singen gezien de circulaire van den Commissaris des Konings ia Zeeland, van den 25 Juni jl, A no. L2371, 3e afdeeling, (Prov Blad no. 66) betreffende voorwaarden vau aanwer ving vau jeugdig; scheepsvolk, brengen ter kennis van belanghebbenden dat ter secretarie dezer gemeente, gedurende de gewone kantooruren, de bovenbedoelde voorwaarden voor een ieder ter inzage liggen. Vlissingen, den i Juli 1889. De Burg, en Weth. voornoemd, TUTEIN NOLTHENIÜS. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. PJBXTXXiXiiBVOlir. Uk het Duitsch. 5.) Capri had ik nooit schooner dan dien morgen gezien het eiland vertoonde zich als uit een lichten, gouden nevel te voorschijn tredende, waarin zijne wonderbaar ernstige vormen zoo Bcherp en zuiver uit kwamen als men het slechts ouder den zuidelijken hemel vindt, Het vroolijke Napels schitterde eu straalde alsof het, zoo pas uit de zee opgestegen, al zijne bekoor lijkheid voor deu lichtverspreidendon zonne god ontplooien wilde. De marchese was werkelijk met ous aan boord gegaan eu vertoonde zich in al zijne Italiaansche beminnelijkheid aan de dames. f Vlissingen, 2 Juli. f Zondag namiddag tegen 5 uren begaf eene' talrijke schare van belangstellenden zich naar het havenstation, ten eind'e aldaar deu Inspec teur over het loodswezen, den heer J. Span jaard en zijne cchtgenoote af te wachten, die met deu trein van 5 u. 30 van bier naar 's Hage stonden te vertrekken. Behalve de ambtenaren van het loods wezen, het aau wal zijnde personeel met buune vrouwen en kinderen, waren tal van vrienden en bekendeu met hunne echtge- uboten mede daar aanwezig om hunnen hooggeachteu chef, hun vriend in den waren zin des woords, met zijne beminnelijke gade een hartelijk vaarwel bij hun vertrek van hier toe te roepen. Alvorens de wachtkamer fe verlaten wer den hun bouquetten aangeboden door een dochtertje van den loodsschipper Van Hoepen en eene dame, namens een vriendenkring, die in haren werkkring, ooi ten nutte eD ge noegen van anderen, werkzaam te zijn, door ben op menigerlei wijze was gesteand. Op het perron, dat letterlijk als met vrienden en vriendinnen van de vertrek- kenden was bezaaidwerd de Schout bij Nacht Spanjaard met zijne gade aange sproken door den zeeloods B. G. Baljé en bun een warme hulde toegebracht voor alles wat zij, die aller sympathie door hun doen en laten hadden verworven, ook voor de kinderen van het loodspersoueel geweest waren, door welke zij nimmer zouden ver geten worden. Middelerwijl liet de muziek van het mu ziekgezelschap „Ons Genoegen", onder di rectie van den heer C. J. Geijsen, zich hooren en gaf een paar afacheidsnummers ten beste. Na het instappen van den waggon werd een luid //Leve de heer cd mevrouw Span jaard-'' aangeheven, die, het zal wel niet Hij had zich nedergezet bij de beide freules von Wodis, terwijl ik een eind verder met gravin Bogen van plaats verwisseld was. Het vroolijk gelach van de jonge menschen kwam tot ons over, en de jonge man scheen zoo onschuldig, zoo kinderlijk onbevangen te zijn, dat men hem op dit oogeublik wel van alle boosheid moest vrijspreken. De gravin was stiller dan gewoonlijk en klaarblijkelijk niet zoo getroffeD als ander3 door de ons omringende schoonheid van de golf. Half in gedachten, half naar mij toege keerd, zeide zij op eens //Misschien heb ik mij toch vergist Ik wist zeer goed waarover zij sprak, ofschoon wij sedert den vorigen dag geen woord over gravin F. en den marchese ge wisseld hadden. ,/Als dat zoo eens warel" zeide ik. „Wat zou het mij gelukkig maken als ik mocht gelooven dat gij u vergist hadt en onzen goeden F. geen onheil te wachten staat." „Gij weet immers, lieve vriend,"antwoordde de gravin, //dat ik sedert eenigen tijd mijne behoeven gezegd te worden, getroffen woren, door het bun bewezen huldebetoon. Kart hierop stelde de trein onder het spejen der muziek zich in beweging, met ivej&e wij niet dan noode uit ons midden zagjsn vertrekken een van Vlissing's beste bufeers, een echtpaar, dat voorzeker bij menigeen iu dankbare en gezegende herin nering zal blijven voortleven. Ondervinden ook zij in het vorstelijk 's Gravenhage het welverdiende loon op hunnen arbeid en zijn ook daar de liefde en'toegenegenheid vau menigeen bun deel. De jaarlijksche stroom van pleizierreizigeTs, die grootendeels uit onze Belgische naburen bestaat, bracht jl. Zondag in onze stad en aan het strand weder groote levendigheid teweeg. Twee sloom booten, de „Telegraaf" en de „Goliath," brachten van Antwerpen een groot aantal personen naD. De eerste voerde een muziekgezelschap en de tweede de Duitscbe Liedertafel van Antwerpen, met alle leden en hunne 'familieu, mede. In het badhotel was hun een feestmaaltijd bereid, terwijl van tijd tot tijd door de werkende leden eenige stukken werden gezongen. De toe gang tot de Kurzaal was iutussehen voor ieder JgelaAen. Door velen werd ook een zee bad geuomeD, zoodat de drukte op verschil lende punten verdeeld was. Te Middelburg waren mede verschillende extra booten met bezoekers voor de tentoon stelling aangekomen, waarvan velen de frissche lucht aan het strand kwamen inademen, zoo dat de stoomtram eu de barge een buitenge woon drukken dag gehad hebben. Aan het Postkantoor alhier zijn gedurende de le helft der maand Juui jl. de volgende brieven ter verzending ontvangen, geadresseerd aan onbekenden H. Schouten, Gouda; Debe, Maastricht; M. de Vis3er, Rotterdam Gijtenbcek, idem Gh. J. Jansen, idem; B. Mastenbroek, Stol wijk mej. J. Allaart, Vlissingen. Verzonden geweest naar Amerika G. L. Lignian, Ithaca. Idem naar België C. OIssod, Antwerpen mej. Coeuen Kerens, Brussel. Idem naar Duitschland mej. de Mooi Lange, Bremerhaven F. Eilfeld, Leipzig. Idem naar Frankrijk mej. Legein, Parijs. Met ingang van 1 Augustus a. s. zullen de diensturen der rijks telegraafkantoren op Zon- en algemeen erkende christelijke feest dagen zijn: voor Vlissingen van 8 uren voor tot 9 uren namiddags; voor Middelburg van 8 tot 12 uren voor- en vaD 1 tot S en 7 tot 8 uren namiddagsvoor Brouwershaven, Goes, Hansweert en Zierikzee van 8 tot 9 uren voor- en van 1 tot 2 en 7 tot S uren namiddags voor Breskeus, Bruinisse, Holst, Ierseke, IJzendijke, Cortgene, St. Maartens- eijk, Oostburg, Sluis, Terneuzen, Tholen, Walsoorden en Wemeldinge, van 8 tot 9 aren voor- en van 1 tot 2 uren namiddags. Gisteren tegen den avond is een nagel- jongen, werkzaam op de fabriek der Kon. Maatschappij „De Schelde," in het op stapel staande stoomschip „Merapi," vau het dek in bet ruim gevallen en heeft daarbij ziju arm gebtoken. Door dy. Boekelman werd de heelkundige hulp verleend. Bij kon. besl. is, met ingang van 1 Juli aan J. L. van IJsselsteyn, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als rijkshavenmeester te Ter- Neuzen, en is benoemd tot rijkshavenmeester van het Nederi. ged. van het kaDaal van Ter- Nenzen naar Gent met het zijkanaal naar de Axelsche Sassing, J. J. PoortmaD, gepensio neerd luit. t./z. le kl., te Zwolle. oogen, die wel eens iets zien, dat slechts in de verbeeldiug bestaat, wantrouw." Dat kou immers hier ook het geval wel geweest zijD, ofschoon ik thans nog heel duidelijk het beeld zie, zooals bet daar op de rotsen zich aan mijne oogen vertoonde. De gravin op een steen zittende, voor haar neergeknield de marchese, dia iu zijne han den de rechterhand der gravin omsloten hoodt. Maar dat duurde maar een oogen- blik. Voeg daarbij nog den schrik en de ont steltenis der gravin en boe zij van haar stuk geraakte, do verlegenheid van den marchese, de moeite, die hij aanwendde om zijne bedaardheid terug te krijgen, dau is het wel te begrijpen dat ik gisteren geen oogeublik twijfelde of ik wel goed gezien had. Nu heb ik echter beiden gade ge slagen en geen enkele blik of woord be vestigt mijn vermoeden. En dan ten slotte het vertrek van den marchese, dat toch on- noodig was, daar wij heden het eiland ver laten, en hij niet bang behoeft te zijD, dat wij nog meerdere ontdekkingen zouden doen." Tengevolge van de invoering van het ge wijzigde geweer ia voor de infanterie een nieuw reglement op de exercitiën der infan terie samengesteld. Het jaarvers! ng der Alg. Ned. Vrouwen ver- eeniging „Tosselachade", loopende van 1 April 1888 tot 31 Maart 1889, vangt 3an met dank baar te getuigen, dat er in de winkels der ver- eeniging meer en meer wordt verkocht,e» daar door aau juffrouwen en werksters meer werk gegeven wordt dan ooit te voren. De vereeniging telt ééue afdeeling meer, en het nieuwe correspondentschap Gorinchem wordt dezer dagen ook tot eene afdeeling uitge breid. De vereeniging telt 11 bestuurderessen, 85 werksters en 110 leden meer dau het jaar te voren. Er werd 1998,20 werkloon meer uit betaald; de gebeele som bedroeg nl.f 19,363 roet de verdiensten der depölhoudsters zal het ongeveer 23,000 hebben bedragen. „Tes- Ik zeide aan de gravin, dat ook mijne onderzoekingen slechts een negatief resul taat hadden opgeleverd, en dus waB zij met haar licht bewogen gemoed spoedig over tuigd en met het denkbeeld vereenzelvigd, dat zij den beiden jongenlieden ODgelijk had aangedaan, ja, zij dacht er zelfs aan, den marchese eene genoegdoening verschuldigd te zijn. Zij ging naar de jonge lieden toe, meng de zich met hare hartelijke en hartver warmende lieftalligheid en levendigheid in hun gesprek, dat zij spoedig alleen voerde, en sprak zoo goedhartig en vriendschappe lijk met den marchese, alsof hij een oude, lieve bekende was, dien men na eene lang durige scheiding weder ontmoet. Zoo kwamen wij in Napels aan. Het afscheid van den marchese was recht vriend schappelijk. Wij drukten elkauder her haaldelijk de hand, de marchese beloofde ons in Duitschland te komen opzoeken, ter wijl wij hem moesten beloven, dat als wij weder te Napels kwamen, hij onze cicerone zou zijn.

Vlissingse Courant | 1889 | | pagina 1