eilWS. B u i t e li 1 a n d. Laatste Berichten. Adverteiitiën. VERKOOPING op Merïai ien 20 Juni 1889, ffiaaMai 17 Juni 1889, Verkoopen: een Benedenhuis STEENKOLEN. THEEEN Kindermeisje Een aankomend Meisje irui'-ilseu, Goriii- Bosch, Tilburg, naai' lilesbuaoU jteroii middag do bovenste de Langedelft a ui. Door zijn voelde hij de bleek dat er hij een jongen er kennis van de dienstbode door het iu- - peniug. het postkantoor geadresseerd Baal joodesluijs nbout. een buitenlansche met de zaak in de Haarlemsche klerk bij de Bauk diefstal en ver- kleine gouden van ruim 1000 sneed Dinsdag op Rotterdam den aantal ballons aan Bedrukt stond de de lucht na te 1 n haar spoedig it zij, naar het oos gesteld was. jzelfde vrouw met toep de centen te ud hadden, to Tilburg zeide dag, die in den srwijl hij nog op ouw ten afscheid ien anderen trein aangegrepen, ter verbrijzeld. Dc in Breda dat ztj khof te Utrecht daats gehad. Ben vesting-artillerie een sergeant en de Nicolaasstraat draaide met snelle op. draai te kort ge- agen de stoep op reed daar drie kin- van bet oudste ijzeld, terwijl van oken werd en de gste werd slechts isheer verklaarde, ar ui zal moeten -agent uit New- op onaangename der Berlijnsche verluigen. Zonder rkte, werd hem nl. waarin een aantal gereed geld, ten Toen hij den dader gevlogen. gelegd. Hand ip het kleine bankje en ruischten de nd, en in het rui- e.jubel en weeklagen, in ons oor. ons van degenen, van haar, die hg de schoone, on- n stoeren man, die van een oneindigen aardsche geluk, dat orgen was. Aan de oom, toen reeds de men, ons tegen. gelezen ik. Eu hij knikte, ons de handen en voorhoofd. 1 hij mij die bladen, gegeven had. Eisde, 41 Uit Wiesbaden wordt gemeldHet beslag op de goederen van dr. Mezger is opgeheven. De maatschappij is veroordeeld iu de kosten De geschillen tusschen partijen zijn bijgelegd eil de oude toestand is hersteld. fl>« v«»a B'ea'zië ie Bleu— 3 ijaa. sKoningeD uyt den Oosten'" ziet men niet dikwijls, en het is dus niet te verwonderen, dat zij, als ze eens een enkelen keer verschijnen, van ade zijden worden aan gegaapt. Al is de shah van Perzië maar in een eenvoudige zwarte uniform gekleed, de scherpziende Westerlingen hebben al dade lijk allerlei merkwaardigheden aan hem op- Op het hoofd draagt Nasr-ed-din een muts van lamsvel- Terwijl de keizer en andere personen aan hem voorgesteld werden, had hij zijn gouden bril, die hem scheen te hin deren, afgenomen en hield dien in de hand overigens draagt hij die zoo, dat de armen ervan niet om zijne oorschelpen liggen, doch aan zijn muts zijn 'bevestigd. Over zijn zwarte uniform hing, bij den intocht in Berlijn, een groote menigte diamanten, en op elk der smalle gouden epauletten zag men drie diamanten, volgens ooggetuige nog grooter dan duiveneieren. Groote diamant- rose-tten versierden dicht Daast elkaar den zwartlederen band, waaraan de sabel hing, wier greep en gouden scheede eveneens met kostbare paarlen en fonkelende juweelen als bezaaid was. Het gezicht van den Perzischen heerseher is, sedert zijn jongste bezoek, weinigveranderd. Dezelfde Oostersche trekken in het gebruinde gelaat en denzelfden donkeren snorbaard, die schijnen aan te duiden dat de jaren weinig invloed op Nasr-ed-din hebben gehad. By zijn intocht gingen onmiddellijk achter den shall de ministers en andere hoogge plaatste personen, benevens de Perzische gezant to Berlijn, Riza Khan in witte uniform en roode broek. In het gevolg, dat uit een 40-tal personen bestaat, trekt vooral de aan dacht een aantal jongelieden, lijfpages, die door een zeer jong man bijna nog een knaap van scherpzinnig flink uiterlijk, wiens mouwen en borstbedekking met goud doorstikt zijn, worden aangevoerd. Dit is de meest vertrouwde der begeleiders van den shah, wien de waarzeggers voorspeld hebben, dat hem nooit een ongeluk zal overkomen, zoolang deze jonge man aan zijne zijde is. Het bezoek van den shah aan Helgië zal zich bepalen tot een oponthoud van 4 dagen te Antwerpen, waar hij op 28 dezer aankomt. Van het bezoek aan Brussel is wegens den hofrouw afgezien. Koning Leopold zal den Düuti nu te Antwerpen gaan verwelkomen. (HM.) S-'ran Et rijk. De heeren Laguerre, Laisant en Déroulède werden dezer dagen in hechtenis l| genomen wegens het aanzetten tot oproer en, omdat hij zooals sommige berichten luiden, de volksmenigte voorgingen met het roepen van Leven de dieven!", waarmede de regeering bedoeld word. Niet lang geleden zou de inhechtenisneming van aanzienlijke Boulaugisten gevaar voor de rust van Parijs opgeleverd hebben; die tijd schijnt echter voorby te zijn, waait de bevol king, geheel vervuld van de tentoonstelling, is kalm gebleven. De Boulangisten zijn natuurlijk zeer ver ontwaardigd. Het BouJangistisch comité heeft dadelijk een manifest uitgevaardigd, waarin het de inhechtenisneming der bovengenoemde heeren niets meer of minder dan het begin van een coup d' etui noemde en verklaarde dat het de onwettige behandeling en beleediging den vrienden en collega's aangedaan, niet kon laten voorbijgaan zonder protest aan te teekenen en een kreet van verontwaardiging aan te heffen. In de kamer leverde deze zaak stof tot eene interpellatie aan de regeering, welke antwoordde, dat Déroulède tot eeu groep lieden behoort, welke het land afloopt om op i geregelde tijden de bevolking tegen de regee- ring op te zetten. Déroulède is gearresteerd omdat hij een commissaris van politie ge slagen en Laguerre omdat hij onvoegzame woorden tot een overheidspersoon heeft ge richt. De regeering heeft zich voorgenomen dergelijke feiten, die door dezelfde groep ook elders zijn bedreven, krachtdadig te straffen en is met de gearresteerde heeren begonnen. De Cassiignac deed een voorstel tot verdere behandeling der zaak, doch do kamer besloot dat de zaak eerst over vier weken zal be handeld worden. Weder zijn een menigte papieren van Boulangèr en zijne vrienden door de politie in beslag genomen. Deze papieren moeten van zulk een gewicht zijn dat geen onderzoek verder meer noodig is en tbuns het gerechts hof van iustructio een berg vun bescheiden bezit om do schuld van Boulangèr te bewij zen. De Boulangistische bladen houden duar- entegen vol dat hot onmogelijk is een enkel bewijs te vinden van Boulangers schuld. Boulangèr zelf heeft uit Loudon laten schrij- yoa dab, wat ook de ministrieëlo organen beweren, zijn schuld door geon enkel doou ment te staven is. Men kan begrypen dat in deze omstandig heden het publiek met verlangen uitziet naar het begin van het rechtsgeding om de waar heid te weten. BHusisclistusaii. De shah van Perzië is Zondag te Berlijn met den luister, die een gekroond hool'd toekomt, ontvangen. De keizer oatving in eigen persoon zijn gast aan het station, omhelsde hem en drukte hem her haaldelijk de hand. Natuurlijk zal deze har telijke ontvaugst grooteu indruk maken op den sbah, maar indien hij zich daardoor laat verleiden om aan Duitschland of Engeland concessiën te doen, staat hem van Ruslands zijde een minder aangename behandeling te wachten, indien het namelijk waar is, dat de Ozar hem bij het afscheidnemen gezegd heeft dat, indien hij concessiën deed aan Engeland, het wel zou kunnen gepeuren dat de 1U0 duizend Russische bajonnetten langs de Per zische grenzen wel eens in beweging konden komen- Volgens dat verhaal moet de shah bij deze vriendelijke waarschuwing alles be halve op zijn gemak zijn geweest en het stilzwijgen bewaard hebben. Kclgic. De nauwere aaneensluiting tus schen de liberalen en radicalen te Brussel heeft reeds hare vruchten gedragen Bij de herstemming tusschen den clericaal Becker en den radicaal Jansen behaalde laatstgenoemde de overwinning met ruim 1900 stemmen meerderheid. Men zegt dat het ministerie door de zaak van de agents provocateurs het vertrouwen, ook zelfs bij-zijne vrienden, zoodanig verloren heeft, dat het wel gedwongen zal zijn om af te treden. De liberale partij is in de wolken over den behaalden triomf, doch nog veel meer over het feit, dat thans de partij weder aaneen gesloten is en krachtiger dan ooit tegen de clericalen in het strijdperk kan treden. Som migen gaan reeds zoover van te beweren dat de verkiezing te Brussel de dood is voor het clericale ministerie, dat door zijn gebruik maken van agents provocateurs toch reeds het vertrouwen verloren heeft. De Brusselsche liberalen vierden de zege praal met de grootste geestdrift. In den avond trokken een twintigduizendtal naai de woning van den heer Janson om dezen met zijne verkiezing geluk te wenschen. De heer Janson trachtte van het balkon de menig te toe te spreken, maar zijn stem ging verloren in het gejoel en gejubel. Vervolgens ging de stoet naar de woningen van de heeren Graux en den burgemeester Buis, waar de zelfde geestdrift aan den dag gelegd werd. Ofschoon nu en dan wel eens een opstootje ontstond en ook wel enkele klappen aan tegenstanders om niet werden uitgedeeld, of enkele ruiten het misgelden moesten behoefden de politie en de burgerwacht, die op de been waren om ongeregeldheden te voorkomen en de particuliere eigendommen te beschermen, niet tusschenheide te komen. De geruchten, dat het ministerie onder den indruk der verkiezing zoü willen aftre den, worden door de clericale pers tegenge sproken. Het officieuse orgaan der regeering zegt dat de verkiezing van den heer Janson op het oogenb ik volstrekt geene beteekenis heeft voor het ministerie en het kinderachtig zou zijn als het ministerie aftrad alleen omdat de heer Janson in eene tusschentijds verkiezing' bij toeval 858 stemmen boven de helft der uitgebrachte stemmen verkregen heeft. Andere bladen der clericale richting spreken in denzelfden geest en ontkennen dat het ministerie evenmin als de rechterzijde door de verkiezing van Janson zou getroffen zijn. aSflBsliind. Met stalen voorhoofd verkon digt de Russische pers weder de leer dat Rusland bij uitstek vredelievend is en kan zij maar niet hegrijpen dat de toost op den vorst van Montenegro als een bewijs van het tegendeel kan aangemerkt worden. In Weenen heeft echter die loost een ge heel anderen indruk gemaakt dan in Rus land. De uiting van den Ozar, zegt men daar, heeft eene zeer groote beteekenis. Zij betee- kent dat de panslavisten den tegenstaud van den Czar tegen hunne politiek overwonnen hebben, en alle pogingen, die door Duitsch land en Oostenrijk, Bismarck en graaf Kal- noky aangewend zijn om den verderfeljjken invloed der panslavisten te keer te gaan, mislukt zijn. Als de Weener pers in deze beschouwing niet faalt, is de toestand ge vaarlijk genoeg, want wat de panslavisten beoogen Rusland heer over Europa, kan niet anders bereikt worden dan met bloedige oorlogen. Het kan ook wel zijn dat een overdreven gewicht gehecht wordt aan den dronk op den vorst van Montenegro, maar eenige bezorgd heid is te rechtvaardigen bij de wetenschap dat de Ozar gewoon is zeer bedachtzaam te spreken en deze deugd zelfs gedurende een feestmaaltijd niet verloochent- De Kölnischa Zeitung ziet ook de toekomst donker in. Zij deelt op gezag van een barer correspondenten mede dat onder de pansla visten groote opgewondenheid heerscht over den dronk van den Czar op den vorst van Montenegro en zij overtuigd zijn dat de Czar in zijn hart de pauslavistisehe ideeën is toege daan en die op zijn tijd zal ten uitvoer bren gen- ltet is nu duidelijk dat hij aan de oprecht heid der Duitsche politiek twijfelt. De toost wordt beschouwd als een staatkundige ge- beurlènis van het "uiterste gewicht, als een nieuwe slap in de historische ontwikkeling, welke I uigzaam begint, maar een ge wei - dadig ontknooping zal hebben De Kölnische staat niet alleen in hare sombere beschouwing, de meeste Berlijnsche bladen deelen in hare zienswijze, maar spreken toch de overtuiging uit dat die ge weldadige ontknooping" nog ver verwijderd is. V.olgens gerucht heeft vorst Nicolaas van Montenegro bevel gegeven de strijdkrachten zijns lands onmiddellijk te reorganiseeren. De lezing zal waarschijnlijk wel zijn dat hem door zijn vriend den Czar dit bevel gegeven is. Waarom vorst Nicolaas zulk een haast moet maken, zegt het bericht niet, ook niet of de reorganisatie des legers de toepassing is der verzekering, door Nicolaas aan graaf Kaldoky gegeven, dat de vrede op het Balkan schiereiland door hem niet zal wor den gestoord. Door de jury der Zeeuwscke Tcnloousiel- liug van Nijverheid te Middelburg, zijn o. m. de volgnude bekroningen toegekend De Zilveren medaille No. 380, Jac. Lagaaij, alhier. De Bronzen medaille No. 429, stoombierbrouwerij //De Meiboom''' alhier, speciaal voor dubbel gerste No. 618, A. H. J. Hermans, alhier; Nos. 622624 A. Maenhoudt, alhier. BEBaUIKTE ZEEBADEN TE VUS3INGEÜ, Douderd. 6 Juni 21 hhv 11 vr., totaal 32 Vrijdag 7 27 3 80 Zaterdag 8 20 9 u 29 Zondag 9 35 7 u 42 Maandag 10 42 //ll 53 Diusdag 11 31 21 u 52 Woensd. 12 21 18 n 39 Samen 197 lih., 80 vr., totaal 277 Hoogwater te Vlissingen. Vrijdag 14 Juni, 1.14 Zaterdag 15 2.6 Springtij viij. Zondag 16 2.52 Maandag 17 3 39 Dinsdag 18 4.24 Woensdag 19 u 5.9 Donderdag 20 6.0 Laatste kwart. Vrijdag 21 6.58 ZEETIJDINGEN. VLISSINGEN reede aangekomen 13 Juüi. //Dunbar Castle" (s) van Lon den naar Znid-Afrika is deze namiddag derwaarts vertrokken. Z. M. oorlogschip //Tromp" van Nieuwediep naar Plymouth. CARDIFF aangekomen 13 Juni. //Gerhardus" - W. Bruijn - van Middelburg. PENSACOLA zeilklaar 11 Juni. //Jean Baptiste" - G. Bruijn - naar Middelburg. «a-I Op a. s. Zaterdag 15 Juni hopen onze geliefde Ouders 2; JAN CORN EL1S DONSEN CATHARINA PIETERNELLA S PENS ÏS hun 25-Jarige Echtvereeni- c"—- i i ging te herdenken. j-e* Hun dankbare Kinderen. Maandag' 17 Juni a. s. bopen onze geliefde Ouders L. Th. OU WERK ICRK - EN 1 C. VAN DER MEEL hunne 25-Jarige Huwelijks- vereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Behuwdzoon. 1 Vlissingen, 1889. j Getrouwd ADRIAAN BIJLEVELD, Officier der Infanterie, JÜN NELLY LASTDRAGER. Doesburg, 10 T - ,oon M.arssen, 13 J°"' 188°' j-"ru Heer ca Mevrouw BIJLEVELD- JsJ LASTDRAGER betuigen, mede namens wederzijdsche Familie, hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstel ling bij hun huwelijk oudervoudeu. 7'oor de vele blijken van belaugstelling, ondervonden bij het overlijden van ons geliefd Dochtertje, betuigen wij onzen har telijken dank. Vlissingen, 13 Juni 1889. Q. BRAND. A. P. BRAND— WlLÏENBTIllG. TE VLISSINGEN, beginnende Ie negen uren, van de Open staande Panden, over dc maanden Januari, Februari en Maart 1888. Daags te voren des namiddags van twee tot vier uren voor een ieder te zien. N.B. Het GOUD en ZILVER, in ge meld tijdvak beleend, moet wordeu gelost of de beleening vernieuwd vdór of op Vrijdag den 14d,:u en de overige goederen vdór ot op Dinsdag den 18dü(l Juni 1889. De Notaris Th. VAN UIJ E P I E- TERSE, zal, des namiddags 2 uur, in het Grand Café van de Heeren VAN DOESELAAR en BREDER, Bierkade te VLISSINGEN, EEN GR00TH PARTIJ Des morgens te bezichtigen. Ontvangen bij J. ANDRIESSEN P riias, f ij o e TAFEL OLIE per 1/l flacon 90 Cent, per J/2 flacon 50 Cent. Als proef per maatje st 12 Cent. Ledige flacons worden bij terugzen ding met 10 Cents vergoed. Door verplaatsing terstond TE HUUR, voor een klein gezin. Adres Bureau dezer Courant. per 1/1 flacon 0.80 V? TaaSin per 7» fLcon ƒ0.40 ekdsa JyOOlSa In lossing de //Goede Verwachting" schipper C. VRINTEN met prima Rubir- kachel- en Haardkolen. J. G. H. DOMMISSE. GEURIGE WATERHOUDENDE 14 en 12 cent per ons, ook EXTRA FIJNE SOORTEN a 20, 24, 28 en 30 cent per ons, bij J. ANDRIESSEN. Terstond eeu net benoodigd bij Mejuffrouw RIJCKE Kleine Markt. benoodigd. Kleine Kerkstraat I 49. Spreek uur tusschen 24 uur.

Vlissingse Courant | 1889 | | pagina 3