VLISSINGSCHE COURANT. No. 68. Yrijclag 14 Juni 1889. 273te Jaargang. dg Wereldtentoonstelling Gemeentebestuur. Verkeerd Begrepen. PATaUPESISr.. PATENTEN. BUfiEAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zicli bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig agent voot Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- eD Zaterdag-avond. Abonnementen voor België, Duitscbland, Engeland en Fraukrijk 1,65 per drie maanden. 10-"tot des namiddags 3 uren, de Zondagen uitgezonderd dat de patenten, die niet binnen dien tijd zijn afgehaald, overeenkomstig de bepalingen der wet, aan de huizen van de belangheb benden zullen worden afgegeven door den deurwaarder der .directe belastingen, tegen voldoening van het*" daarvoor verschuldigde; wordende de belanghebbenden tevens her innerd, dat zij, die desgevraagd hun patent niet kunnen vertoonen, zich blootstellen aan dé boete hij de wet bedreigd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 13 Juni 1889. De Burg. en Weth. voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, E. N. VAN DER BILT. fS door A RI O N. IV. wat mbn buiten de tentoonstelling ook niet moet verzuimen te gaan zien. Wanneer men een gansoben dag en avond oj5 de Tentoonstelling beeft doorgebracht, wil men de drie overige dagen van zijn ver blijf (wij veronderstellen dat men Maandags uitgaat en Zaterdags thuiskomt) de stad zelve en de omstreken nog wel eens nader opne men. Wanneer men al het belangrijkste wil zien, is het meest geschikt daartoe den weg te kiezen, door Cook's Office, (Rue Scribe No. 9, bij de Nouvel Opera) aangewezeu. Daar sommige museums, kerken en monu menten op zekere dagen der week gesloten zijn, moet men, wil men den bier aange wezen weg volgen, een der aangewezen dagen nemen. Men betaalt voor den rit, die van 's morgens 10 tot 's namiddags half 5 duurt, 10 francs (8 Engelsche shillings) per persoon. Het is wenschelijk des avonds te voïen een plaats te bestellen. Men kan dezelfde ritten ook per huurrijtuig maken, indien men liever niet iu gezelschap van vreemden wil rond rijden, doch dan komt het duurder uiten de afstanden zijn te groot om ze te voet af te leggen. Ik bepaal mij bier lot het aanwijzen van deu geschiktsten weg, die men iu de bedoelde drie dagen te volgen heeftvoor eene be schrijving der gebouwen, museums en mo numenten ontbreekt hier de plaatsruimte; de belangstellende lezer kan daaromtrent het noodige vinden in de Hollandsche Gidsen voor Parijs, die dit jaar bij Misset, Cohen en Tij! worden uitgegeven. In die gidsen vindt men bovendien een nauwkeurige opgave van de logementen, restaurants en uitspan ningen, in Parijs te vindeD. woensdag (op zaterdag.) Men begeeft zich tegen 10 ure naar Cook's Office en rijdt dan laugs de Vendöme-zuil, de tuinen en de ruïnen van de Tuilerieëo, het Instituut, de Munt, over den Pont-Neuf, op welks midden het standbeeld van Frank- rijks besten Koning Hendrik IV staat, naar het Paleis van Justicie, de Heilige Kapel, het Tribunaal, de Conciergerie, de kerk St. Germain 1'A.uxerruis, de Louvre en het Palais-Royal. Dan is het zoowat de tijd voor bet tweede oDtbijt, waarvoor men hier talrijke en uit nemende gelegenheden vindt. Daarna rijdt men over de Place du Ca- roussel met den triomfboog, langs de Aca demie der Schoone Kunsten, de Kerk St. Germain des Pré3, de Kerk St. Sulpice, bet Observatorium,het standbeeld van maarschalk Neij, de wereldberoemde tapijtfabriek der Gobelins, het Pantheon (de begraafplaats der grootste mannen van Parijs), de galerijen en de tuinen van het Luxemburg, waar men omstreeks dezen tijd gewoonlijk gratis van een militair concert kan profiteeren, langs den boulevard St. Michel, den Plantentuin, de Wijnhalleu, de Morque, bet bekende lijken huis, de voornaamste Bloemmarkt, de Notre Dame, Praukrijks schoonste Kathedraal, het Hotel Dieu (een van de grootste gasthuizen der wereld,) het plein de Chatelet, en van daar laDgs de Centrale Hallen, door het Palais Royal en de Avenue de l'Opera. Hier stapt men af, en wandelt naar de eene of andere Restauratie, waar men tusscben half 5 en half 6 het diner gebruikt, üen avond kan men doorbrengen op het terrein der Ten toonstelling, in de Opera of in een der andere talrijke schouwburgen. donderdag (of maandag.) De tocht begint weder langs de Nouvel Opera, den Boulevard Madeleine, de Kerk Madeleine, door de Rue Royale naar de Place Onderzoek der verlofgangers van de Militie te land. De Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, gelet op art. 1 van het besluit van den Com missaris des Konings in deze provincie van den 14 Mei 1889 (Provinciaal blad no 52.) Verwittigen bij deze de verlofgangers van de militie te land, voor zoover zij vóór den 1 April 11. in liet genot van onbepaald verlof zijn ge steld, onverschillig tot welke lichting zij be- hooren, zoodat daaraan ook onderworpen zijn de verlofgangers der lichting 1884,vermits aan dezen het bewijs van ontslag nog niet is afge geven en zich in deze gemeente bevinden, dat zij zich op Donderdag den 20 Juni 1889, des voormiddags te 9 uren voor bet Raadhuis dezer gemeente zullen moeten vervoegen, voorzien van de kleeding en uitrustingstukken, van hun zakboekje en van bun verlofpas,om aldaar door den militie-commissaris te worden onderzocht. Verder wordt te kennen gegeven dat, zoo een verlofganger, uithoofde van ziekte of ge breken buiten staat is voor den militie com missaris te verschijnen, daarvan uiterlijk vóór den dag der inspectie bij den Burgemeester zal moeten worden ingediend, een behoorlijk ge zegeld en gelegaliseerd attest van den boban- uéTbnden geneesheer. Wordende een ieder wien zulks aangaat, ernstig aangemaand, om zich ten voorscbreve dage, uur en plaats te doen vinden, ten einde zich niet bloot te stellen aan de straffen bij de wet bedreigd. En is biervan afkondiging geschied waar bet behoort, den 6 Juni 1889. De Burg, en Weth voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, F. N- VAN DER BILT. BEKENDMAKING. AANVANG DER KERMIS. De Burgemeester en Wethouders van Vlis singen. makeu bekend dat de Kermis of Jaarmarkt dit jaar zal aanvangen op Maandag den 15 Juli a. s., en eindigen op Zaterdag den 20 Juli d. a v dat aanvragen om standplaatsen kunnen worden gericht tot den marktmeester, Vlissingen, den 8 Juni 1889. De Burg. en Weth. voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. FEUILLETON, Uit het Duitsch. van W. HEIMBURG. 9.) z/De menschen echter, die ik tegenkwam, wekeD voor mij uit den weg en keken mij bijna verschrikt aan een jong meisje hoorde ik zeggen ////Nu ziet men wat mannontrouw waard iseen kwartier geleden is de vrouw be graven, en nu rijdt bij daar heen als de onschuld zelf. Moeder ik neem geen man/' ////De hemel bewaar je voor zulk een monster 1" was het antwoord der oude vrouw. ^Tehuis deed ik den brief open. „Het AFSLUITING YAN WEGEN. De Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, gezien de missive van Gedeputeerde Staten van Zeeland van den 31 Mei 18S9, no. 2212/82, 2e afd. brengen ter kennis van belanghebbenden dat aan bet bestuur van bet waterschap Walcheren vergunning is verleend tot bet afsluiten voor liet verkeer niet rij en voertuigen en vee van a. den Bermweg I, in de gemeente Oost en West-Souburg, van 19 tot en met 22 Juni a. s. h- den Vlissingschen Kleiweg,ia de gemeente Koudekerke, van 24 tot en met 29 Juni a s. c. den Groenenwegop de grens der gemeen ten Koudekerke en Oost- en West-Sou burg, op 5, 6, 8, 9 en 10 Juli a. s., en tot liet afsluiten voor het ver keer van het Koopmansvoetpad in de gemeente Vlissingen, van 1 tot en met 4 Juli a. s. Vlissingen, 12 Juni 1889. De Burg. en Weth. voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. Afkondiging van het kohier no. 1 der patenten over het dienstjaar 188»/00, De Burgemeester van Vlissingen, maakt bekend dat op beden bij hem ontvangen en aan den Rijksontvanger ter invordering is gezon den, het executoir verklaarde kohier wegens bet patentrecht over bet dienstjaar 1889/90 en noodigt mitsdien de daarop voorkomende belastingschuldigen uit, om, ter voorkoming van vervolging, hunne aanslagen op den daarbij bepaalden tijd aan te zuiveren. En is hiervan afkondiging geschied waar bet behoort, den 8 Juni 1889. De Burgemeester voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. Verkrijgbaar stelling der patenten voor tappers en slijters, over het dienstjaar 1889/90. De Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, maken bekend dat de patenten voor tappers en slijters over bet dienstjaar 18s0/g0 verkrijgbaar zijn gesteld ter Gemeento-Secretarie, waar zij kun nen worden afgehaald van den 17 Juni tot en met den 1 Juli a. s., van des morgens is het beste" aldus stond er „dat over het geen tusscben ons beide gebeurd is, het stilzwijgen bewaard wordt, want het zou u hard vallen de waarheid te hooren. Ik ga heen omdat ik niet met u wil duelleeren. Ook thans nog uw oprechte vriend. „Dat te gelooven ging echter mijne krach ten te boven. „Eerst veel later voerde mij bet toeval naar het graf van Friederikehet was een jaar na den dag, toen ik baar in mijn huis bracht. Ik doolde, wanhopiger dan toen, rondik was een verlaten, sombere man, dien de menschen ontweken, want booze toDgen hadden van mij verteld dat ik een monster en een woestaard was. „Men had haat onder een eeuwenouden eik ter ruste gelegdom haar heen ruisebte het woud en heerschten rust en plechtige eenzaamheid; de van steenen opgerichte grafheuvel was onopgesmukt en eenvoudig, tegenover het graf had men echter eene opening in de hoornen gehouwen en, om lijst door de groene takkeD, vertoonde zich in de verte het hertogelijk kasteel, welks vensters schitterden en vonkelden als groetten zij het eeDzame graf en als wilden zij vol ijverzucht waken dat zijn vrede niet ver stoord werd. „Ook nog in den dood bespotting mom pelde ik en wendde mij met een bitteren lach af. „Prins Christian keerde eerst jaren later naar huis terug, toen ik naar het lichaam nog jong, maar naar den geest een grijsaard was geworden. Zulk een smart, JohaDnes, is verterendzij maakt u oud voor den tijd. „De prins deed moeite om mij te spreken, ik weos hem af. Honderden malen her haalde hij die pogingen, maar ik gaf hem immer hetzelfde antwoord. „Eu weder jaren later werd hij door hevi ge koortsen aangegrepen, en toen men mij zeide dat hij ging sterven en of ik dus komen wilde, giug ik tot hem en naar zijn ziekbed, niet vol liefde en vergevingsgezind, maar als een rechter. „Daarop bekende hij mij dat hij haar in stilte, reeds vóór ik haar kende, had liefgehad, doch dat zij dit nooit te weten was gekomen. Later zag hij haar als mijne vrouw terug en ontdekte dat zij niet ge lukkig was. Eindelijk bad zich de hartstocht geheel vaD hem meester gemaakt, zoodat hij niets anders zag dan haar en haar treurig gelaat. En toen hij haar eens in tranen gevonden had, had hij haar, zijn hartstocht niet meer meester, zijn liefde verklaard. „Je weet, Heinz, welken dag ik bedoel" voegde hij er bij, en zijn gelaat, waaruit de kleur geweken was, werd nog bleeker. „Zij echter wees mij af met harde woorden, waDt zij beminde slechts u, Heinz!" Hij richtte zicb in zijn kussen op en vatte mijne banden „U alleen Heiuz 1" herhaalde hij met stokkeuden adem, „zij treurde omdat zij dacht dat gij haar niet liefhadt. Arme Heinz, gij hebt elkander nooit ver staan. Dat is bard!" „Daarna zonk hij vermoeid in zijn kussens terug, en na een poos fluisterde hij nog maals „„Vergeef mij Heinz, ter wille van hare nagedachtenis. Zij heeft u, u alleen lief-

Vlissingse Courant | 1889 | | pagina 1