VIJSSiUSCIIË GOUBANT. No. 66. Vrijdag 7 Juni J889. 27ste Jaargang. I BERICHT. Gemeentebestuur. Verkeerd, Begrepen. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1,—Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zicli bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te Vliasingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt Dinsdag- Donderdag- i Zaterdag-avond. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. Uithoofde van het Pinksterfeest zal a. s. DINSDA.G de „Vlissingsehe Courant" NIET verschijnen. Onderzoek der verlofgangers van de Militie te land. De Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen, gelet op art 1 van bet besluit van den Com missaris des Koniugs in deze provincie van den 14 Mei 1889 (Provinciaal blad no. 52.) Verwittigen bij deze de verlofgangers van de militie te land, voor zoover zij vóór den 1 April 11. in het genot vau onbepaald verlof zijn ge steld, onverschillig tot welke lichting zij be- hooren, zoodat daaraan ook onderworpen zijn de verlofgangers der lichting 1884,vermits aan dezen het bewijs van ontslag nog niet is afge geven en zich in deze gemeente bevinden, dat zij zich op Donderdag den 20 Juni iS89 des voormiddags te 9 uren voor het Raadhuis dezer gemeente zullen moeten vervoegen, voorzien van de kleeding en uitrustingstukken, van hun zakboekje en van hun verlofpas,om aldaar door den militie-commissaris te worden onderzocht. Verder wordt te kennen gegeven dat, zoo een verlofganger, uithoofde van ziekte of ge breken buiten staat is voor den militie-com missaris te verschijnen, daarvau uiterlijk vóór den dag der inspectie bij den Burgemeester zal moeten worden ingediend, een behoorlijk ge zegeld en gelegaliseerdattest van den behande- lenden geneesheer. Wordende een ieder wien zulks aangaat, ernstig aangemaand, om zich teD voorscbreve dage, uur en plaats te doen vinden, ten einde zich niet bloot te stellen aan de straffen bij de wet bedreigd. En is hiervan afkondiging geschied, waar behoort, den 6 Juni 1889. De Burg. en Weth. voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, F.N. VAN DER BILT. FCIIIILLETOII. Uit het Duitsch. van W. HEIMBURG. O, Heer!" jammerde de vrouw en viel voor mij neder op de treden van den trap, waarop ik nog altijd als een steonon beeld stond. „O, Heerik overleef het niet, zij heeft zich in het meer verdronken." //Mij klonken op dat oogeublik de woorden in de ooren, die Fricderike op den bruilofts avond gesproken had ////Dan zou ik weggegaan zijn en zoudt gij mij nooit wedergezien hebben." //Waarom wilde zij toen weg? Omdat zij dacht, dat ik haar Diet zou kunnen liefheb- GEWAPENDE DIENST. Collecte ten behoeve vcm het fonds tot aan moediging en ondersteuning van den gewapenden dienst. Da Burgemeester en Wethouders van Viis- singeD, maken bekend dat de gewone jaarlijksche collecte ten behoeve van' het foDds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden, zal gehouden worden door de leden van de dd. schutterij, op Dinsdag den 18 Juni e. k. en noodigen een ieder uit om door milde bijdragen mede te werken tot verzachting van het ongelukkige lot van zoovele oude en gebrekkige krijgslieden, die, na hun leven te hebben gewijd en hunne krachten en gezondheid teD offer gehracht aan de verde diging des vaderlands, in kommervolle om standigheden hunne overige levensdagen slijten. Ed is biervan afkondiging geschied waar het behoort, den 6 Juni 1889. De Burg. en Weth. voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS, De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. Binnenland. Vlissingen, 7 Juni. In de op Vrijdag den 7 Juni e. k. des namiddags te twee uren te houden zitting van den gemeenteraad, zullen o. m. de navolgende zaken worden behandeld b. Overlegging van stukken. c. Eervol ontslag aan mej. S. C. van Zwijndregt, op verzoek, als kweekelinge bij het onderwijs in de nuttige handwerken aan school B. d. Benoemingen Van een ambtenaar vaD den Burgerlijken Stand. Van eene onderwijzeres aan school F. e. Voorstellen 1. Tot goedkeuring staat van ontheffingen wegens Hootd. Omslag 1888. 2. Idem vau de rekeningen van de Zee- mans en Visschersbeurs van het Alg. Arm bestuur en van de dd. Schutterij (voorloopig) over 1888. ben, en toch had die liefde voor haar geen waarde en werd ze trouweloos zoodra zij in de verzoeking kwam. //Daarna maakte zich weder eene woeste wanhoop van mij meester. O, God, als het eens waar was dat zij, bleek en dood, in het meer lag z/Ik stormde den trap afik wilde haar zoeken maar wat ging zij mij eigenlijk aan Een ander zocht haar immers reeds met al den angst, dien de liefde ingeeft zij zelve had mij daartoe het recht ont nomen. z/Ik ging naar mijn kamer en begon op en neder te wandelen nu en dan viel mijn blik op het schietgerij en dacht ik bij mij zeiven of het niet beter was aan mijn ellendig leven een einde te maken. ,/En dat ter wille van eene trouwelooze vrouw P" vroeg ik mijzelven af, wis je leven je dan niet meer waard dan zulk een prijs z/Ik stiet de deur van haar kamer open. Alles stond en lag er nog, alsof ze pas was uitgegaan, op het tafeltje lagen de boeken, die prins Christian haar gebracht had, een 3. Tot machtiging aan regenten over het Gasthuis en over het Burger Weeshuis tot af- en overschrijvingen op hunne begrootin gen 188S. 4. Tot inzending van een adres ter ver lenging der overeenkomsten voor de door trekking van de Noordzeeboulevard en in orde brenging van de Rotonde. 5. Tot overname van voor militair ge bruik, onbruikbare kazernemeubelen. 6. Tot aanvulling van het raadsbesluit van *26 Februari jl. no. 1. waarbij twee onder wijzers zijn begrepen onder de gunstige bepa lingen van het raadsbesluit van 19 Juli 1882. 7. Betrekkelijk het raadsbesluit van 3 Mei jl. no. 5 tot onderhandsche verpachting van grond. 8. Tot toekenning van vermindering van pacht. 9. Tot het verleenen van een crediet voor uitgaven, ter gelegenheid van de veertig jarige regeeriDg van Z. M. den Koning. 10. Tot afschTijving van kapitaal op het grootboek der werk. schuld. 11. Tot tijdelijke aanstelling van een opzichter bij de gemeentewerken. 12. Tot beschikking over den post voor onvoorziene uitgaven. V In 1888 hebben de bruto-ontvangsten der stoomvaartmaatsch. //Zeeland" f 1.294.711 bedragen; de exploit.-koslen zijn f 1.106.135 geweest, en derhalve de netto-ontvangsten 188.576. Dit bedrag is te verminderen met: lo. het nadeelig saldo der interest-rekening, bestaande uit de op het jaar 1888 drukkende renten der 3 pel. obligatieleening, primitief groot 3.600.000, na aftrek van rente van uitgezette gelden 101.560 2o. storting in het ketelfonds 70.000 3o. het verlies bij verkoop van het stoomschip //Aurora" ƒ5155; 5o. het verschil tusschen de Dominale en ge boekte waarde der in 1888 uitgelote obligatiëo ƒ7833; 6o. de wegens verlenging van het poslcontract betaalde registr.-kosten ƒ425, te zamen 184.975, zoodat er een voordeelig saldo blijft van 3601, hetwelk tot afschrij ving is bestemd. Door de heeren Van Maenen Co. te Ant werpen, zullen weder gedurende dezen zomer tijd pleiziertreinen van Antwerpen naar hier worden georganiseerd, waarvan de eersto zullen plaats hebben op de a. s. Pinksterdagen. kantendoekje, zooals zij gaarne op het hoofd droeg, en in een kristallen glas stond een ruiker van boschbloemen en bontgekleurd eikenloof. Het kleine spinnewiel met ziju versierselen van ebbenhout was op zijde geschoveD. Ik waande de bleeke hauden aan het spinnen en den kleinen voet op de treeplank te zien. u //Friederike, Friederike," klaagde ik, „Zoo kan het toch niet zijn, het is slechts een droom, een akelige droom geweest, gij zult wederkomen. Het moet weer worden zooals vroeger, neen, nog beter en schooner Wat heb ik u toch gedaan dat gij mij zoo ellendig gemaakt hebt?" z/Maar alles om my heen bleef stil, dood stil en zoo lag ik uur aan uur voor haar stoel en hield hel doekje tegen mijne brandende waDgen gedrukt tot de nacht aanbrak. Slechts het tikken van de klok verkondigde dat de tijd Dimmer stilstaat. ^Opeens klonk mij een verward gedruisch van stemmen in de ooren, en het luide gejammer van Jobstin en toen ik naar bui ten stormde, zag ik bij het flauwe licht van Zondag 9 Juni vertrekt daartoe van Ant werpen de stoomboot uTelegraaf" te 9 uur en Maandag 10 JuDi te 9.30, na beide keeren de aankomst van den trein uit Brussel van 8.15 te hebben afgewacht. Aankomst alhier te ongeveer 1 uur. Het vertrek van hier op beide dagen is be paald op 5 uur des namiddags. Benoemd tot ontvanger der registratie te Weert, de beer U. J. W. van Nooten, than8 commies der directie te Middelburg. De le luit. J. J. G. FraDcken is tegen 1 Juli a. s. op verzoek overgeplaatst van het in structie-bataljon bij bet 3e reg. inf. Bij kon. besluit is,met ingang van 1 Augus tus, benoemd bij deu plaatselijken 3taf, tot plaatselijk adjudant te Bergen-op-Zoom, de kapitein L. Laurensen, van het 3e regiment infanterie. De commissie van voorbereiding voor de wijzigingswet op het lager onderwijs houdt sedert het begin dezer week bijna dagelijks vergadering, en hoopt Dog deze week met haar verslag van het verhandelde in de af- deelingen gereed te komen. De shah van Perzië wordt, naar men nader verneemt, tegen 16 of 17 Juli hier te lande verwacht. De shah zal vijf dagen in ons land verblijven en Den Haag, Amsterdam en Haar lem bezoeken. Kerk- en Schoolnieuws. De heer J. J. Richard, predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Hoogland, eertijds alhier, heeft met 1 September, na 41 jaren als zoodanig te zijn werkzaam geweest, eme ritaat aangevraagd. Bij eenige katholieke ingezetenen van Temeuzen bestond reeds lang bet plan tot op richting eeuer Katholieke school. Eenige dames zijn thans bezig voor dit doel gelden in te zamelen. De uitslag hiervan tot heden is van dien aard, dat de stichting verzekerd is. {T. N. Ct.) een fakkel mijne vrouwPrins Chris tian droeg haar in zijne armen en legde ze op een bankje neder. Daar lag zij nu zoo wonderbaar stijf en bleekvan de lange bioDde haren en hare kleederen liep het water af, dat een lang en nat spoor in dea gang achterliet. z/Mijn hart hield bijna op met kloppen; ik moest tegen den muur leunen. Het was rond mij stil geworden, en de menschen, dis de zaal vulden, lieten geen geluid hooren. Toen ik tot haar wilde gaan, trad prins Christian mij in den weg, hief afwerend zijne hand op en zeide//Wat wilt gij nog van haar ,zDaarna liep ik onrustig heen en weder en ging eindelijk naar mijn kamer. Jo— hanue3, toen de dag weder aanbrak, was ik een geheel ander meDsch geworden. De menschen zeiden wel, dat ik een hart van steen bezat, maar zij wisten niet hoe zacht het geweest was, z/Ik vraagde niet eens op welk bed men haar zou leggenwat bekommerde ik mij daar ook over Men behandelde mij alsof

Vlissingse Courant | 1889 | | pagina 1