VUSSIUSCIIE COURANT. No 55. Vrijdag 10 Mei 1889. 273te Jaargang. Gemeentebestuur. PUBLICATIE. Afsteken van Vuurwerken. BLLIT0H, Verkeerd. Begrepen. Biuueuland. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie ojaauden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nuuimers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters wosden naar plaatsruimte berekend. Eonig agent voor Frankrijk, de firma G. L. ÜAUBE Co., te Parijs. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdag-avond. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. De BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van Vlissingen; maken bekend datter heugelijke en dankbare herinnering aan Zijner Majesteits Veertigjarige ïtegeering en gezegend Bestuur, op aanstaanden ZONDAG en MAANDAG 12 en 13 dezer maand, van de Openbare Gebouwen Neêr- lands Vlag zal wapperen, terwijl op MAANDAG AVOND bovendien het Raadhuis zal worden geïllamineerd. Zij uoodigen de ingezetenen uit, op gelijke Avijze van hunne vreugde daarover blijk te geven. Vlissingen, 4 Mei 1889. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Th. VAN U1JE PIETERSE, L. B. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. PUBLICATIE. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, gelet op art. 57 der verordening van Algemeene Plaatselijke politie (Gemeenteblad no. 26 van 1886) maken bekend dat het op Maandag 13 Mei e. k. geoorloofd zal zijn vuurwerken af te steken,uitsluitend op de Korenmarkt, de Zeilmarkt, het de Ruijterplein, bet Betje Wolffplein,_den Noordzeeboule- vard on do Kleine- of Ritthemsche Markt, uiterlijk tot des avonds elf uren. Eu is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 4 Mei 1889. De Burg. en Weth. voornoemd, Th. VAN UI JE PIETERSE, L. B. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. Uit liet Duitsch. van W. HEIMBURG. 4.) De vensters met hunne tallooze kleine ruiten staarden slaperig eu verblind op het weelderige groen vau het boscb, hazelaars eu joDge spruiten van beukenboomen waren tot dicht aan de muren gegroeid en kekeu nieuwsgierig door de vensters naar biuneu en beletten de zonnestralen binnen te drin gen in dit oude jagersbuis heerschte eeDe bijna tooverachtige stilte. Frieda was ondertusschen ongeduldig ge- wordeu. „Komt ge riep zij en liet den ijzeren klopper der deur op de metalen JACHT EN VISSCHERIJ. Uitnoodiging tot aanvraag voor jacht- en viscliacten. De Burgemeester van VlissingeD, gezien do circulaire van den Commissaris des KoniDgs in Zeeland, vervat in Provinciaal blad no. 61 van 1853 noodigt de ingezetenen, die voor bet dienst jaar 1889/90 eene jacht- of vischncte mochten verlangen, uit,'zich daarvoor iu den loop dezer maand ter Gemeente-secretarie aan te melden. VlissiDgen, den 6 Mei 1889. De Burgemeester voornoemd, Th. VAN UIJE PIETERSE, L.B. Vlissingen, 9 Mei. Na de uitnoodiging van bet Dagelijksc-h bestuur dezer gemeente, tot Vlissing's inge zetenen gericht in ons blad van jl. Woensdag en beden, om op Zondag en Maandag a.s. door het uitsteken ,der nationale driekleur als anderszins blijken te geven van hunne vreogde en ingenomenheid met het gedenkwaardige feit van de 40-jarige regeering van Z. M. onzen geëerbiedigden Koning, za! bet wel niet noodïg zijn daartoe verder op te wekken. Maar al te zeer toch is een ieder door drongen van bet groote onwaardeerbare voor recht voor land en volk, dat de levensdraad van onzen Vorst, voor wien elk Nederlandscb hart steeds warm blijft kloppen, nog niet werd afgesneden. Hoewel met het oog op de beperkte tijd ruimte de anders zeer zekere openbare feest vreugde niets te wenschen zou overlaten, zal toch, naar wij ons verzekerd houden, Vlissingen niet achterstaan met hel geven van openbaar vreugdebetoon in bet heuche- lijk feit van den dag. Behalve de openbare gebouweD, die van gemeentewege op Maandagavond zullen wor den verlicht, zijn of worden tevens aanstal ten gemaakt tot het illumineeren van bet standbeeld van De Ruyter, beuevens de woning van de leden van bet Dagelijksch bestuur eu eenige particulieren, zoomede voor bet doen springen van de fontein op het Betje Wolffsplein en wat dies meer zij. plaat zoo hard nedervallen, dat bet gelnid dreunend door het buis weerklonk. Een zwerm kraaien vloog van den toren op, be schreef verschrikt er verscheidene kringen om heen en steeg toen krijschend in de blauwe lucht opbinnen het buis klonk echter een heesch hondegeblaf en dadelijk daar op boorde men vroolijk snuffelen aan de deur. „Diana, Diana I" riep het meisje zacht, „kom, ga den ouden man halen Er is be zoek voor hem buiten." Spoedig daarop hoorden wij sleepende schredeneen sleutel werd knarsend in het slot omgedraaid en een gebogen man met zilverwitte haren en bijzonder scherpe oogen, die den jager dadelijk verrieden, opende de poort. „Dat is mijn neef Ulrich, Wendenburg Hij wil bet Roode Huis zien," aldus knoopte, Frieda bet gesprek aan en schreed den drempel over. „Vader laat u verzoeken voor hem de kamer van den ouden beer te ontsluiten. Ik kom naai uw viouw zien, die ik hoop dat niet erger is." „Dank" antwoordde de oude knorrig zonder Bij de Commissie „Scbouwenbauk" is van de roeiers van het Belgisch Loodswezen ontvangen eene gift van 30. Aan de tentoonstelling, die jl. Zaterdag te Rotterdam gehouden is, viel een druk bezoek ten "deel, terwijl ook op de beide volgeDde dagen, waarop de tombola getrokken beeft, eene groote menigte zich in de salon van de „Harmonie" verdroDg, waar de 2500 a 26* 0 prijzen waren uitgestald. De commissie te Rotterdam heeft met baar edel pogen in alle opzichten succes ge had en al wie zieh een denkbeeld kan vor men van de moeite, die er vereischt wordt, om eene onderneming als de hare in zoo korten tijd te doen slngeu, za! haar gewis die voldoening van harte gunnen. Naar wij vernemen zullen de prijzen, die op genummerde, in VlissiDgen ge plaatste loten gevallen zijn, a. s. Zaterdag van 10 tot 5 uur kunnen afgehaald worden bij den heer Johan Ceulen albier. Aan het postkantoor alhier is gedurende de 2e helft dar maand April jl. de volgende brief ter verzending ontvangen, geadresseerd aan onbekende 2. Ileisweg, Middelburg. Voor de verkiezing van éen lid van den ge meenteraad te Middelburg zijn ingeleverd 881 biljetten, waarvan 14 van onwaarde, de vol strekte meerderheid bedroeg alzoo 409. Hier van bekwam de beer J. F. van Dunne 368, J. P. Fokker 328, W. de Rijcke 74 eu H. G. de Bruijn 28 stemmen. Alzoo herstemming tus- schen de beeren Van Dunné sn Fokker. In de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad te Middelburg is o.a. op verzoek eervol ontslag verleend aan den heer dr. J. C. Bolle als gemeente-geneesheer en aan den heer J. A. W. Daman als gemeente-apotheker. Het kohier der inkomstenbelasting voor 1889 is vastgesteld op 73,882, de heffiDg bedraagt 3 pet. Benoemd tot onderwijzeres aan de gymnas - tiekscbool en aan school G mejuffrouw P. S. L. van Deinse te Rotterdam. De gemeenteraad zond een telegram van ge- lukwensching aan Z. M. den Koning met de wederaaDvaarding der regeering en verleende een crediet van 250 voor eene feestviering ter eere van 's Konings 40jarig jubilé. mij met oen blik te Torwaardigenslechts deed hij de deur wat verder open om mij binuen te laten. Ondertusschen waren wij een zeer ruim voorportaal binnengetreden, dat rijk versierd was met hertgeweien en kronenboven den schoorsteenmantel hing bet donker geschilderde portret in olieverf van een man met een driest voorkomen en middeneeuwsch jachtkostuum, terwijl aan den wand hondekoppen en een snuivende paardekop met vliegende manen van ter zijde op hem nederzagen. „Hakelnberg, de wilde jager," verklaarde Frieda in het voorbijgaan en wenkte mij den vooruitgaandeD oude een paar krakende trappen op te volgen. De bond sprong hem als bezeten achterna en hem voorbij, toen bij staan bleef om in een gewelfde nis van den ongevoegden muur eene lage deur te openen. Bukkende ging ik na Frieda binnen. „Zoo, nu heb ik u hier gebracht" zeide zij „zooaL ik het vader beloofd heb. - En nu, ga naar uw vrouw, ik breDg haar de droppels, het is zeker weder het oude, Bij kon. besluit is benoemd tot rechter in de arroDd.-rechtbank te 's-Hertogenboscb, mr. A. J. J. baron van Styrom, thans rechter in de arrond.-rechtbank te Zierikzee. Het gerucht loopt, dat Z. M. de Koüing a. s. Zaterdag te Amsterdam zal komen, en dat Z. M. de begeerte heeft te kennen gegeven, op Zondag den 12den Mei a. s. den 40jarigen ge denkdag zijner inhuldiging, in de Nieuwe kerk, de morgengodsdienstoefening bij te In de gisteren gehouden zitting der Tweede kamer is met 41 tegen 40 stemmen besloten aan een bijzondere commissie op te dragen een onderzoek der schoolwetwijzigingdaartoe zijn benoemd de beeren Lobman, Van der Loeff, Sehaepman, Roëll en Vermeulen. Het algemeen debat over de boterwet is gesloteu nadat de heeren Zaaijer en Nieuwenhuis in beginsel zich véor de wet, de beer Norman zich daartegen verklaarde en de Ministers van Wa terstaat en van Justitie baar hadden verdedigd. Het debat over art. 1 is aangevangen. Heden voortzetting. (Zie laatste berichten.) Behalve het door den minister van Justitie in de laatste bijeenkomst der Eerste kamer toegezegde wetsontwerp, betreffende de ge dwongen winkelnering, zal ook een wetsont werp, houdende verbod van het dragen van wapenen, weldra de Tweede kamer bereiken. Vad Bij kon. besluit zijn benoemdlo. tot minister van staat, jbr. mr. G. C. J. van Reenen, vice-president van den Raad van State2o. tot commandeur in de orde van den Nederlandscbeen Leeuw, mr. A. J. Swart, lid van den Raad van State en 8o. tot ridders in de orde van den Ned. Leeuw jbr. mr. J. F. Humalda van Eysinga, lid van den Raad van State en mr. G. Roijaards, secretaris van den Raad van State. De le luit. der infanterie A. Bijleveld, voor 5 jaren bij het leger in O.-Indië ge detacheerd, zal den 27en Juli per stoom schip Zuid-Rolland naar Iudië vertrekken en te Marseille scheep gaan. niet waar De oude man antwoordde niet; bij zette een paar stoelen en streek met de mouwen van zijn jas over bet ingelegde blad van de zware tafel. „Als mijnheer mij noodig beeft, ben ik in bet achterkamertje" mompelde bij „thans slaapt mijn vrouw juist, ik mag ze nu niet wakker maken ik zal het de juffrouw zeggen als zij wakker wordt." Toen vloog de deur achter bem toe, en waren wij alleen. Het eerste oogenblik maakte het meisje eene beweging alsof zij hem wilde naloopen ik zag hoe het bleeke gelaat met een pur peren blos overtogen werd, toen kwam zij terug en zette zich in een leuningstoel die bij de kachel stond. Zij sloot hare oogeD het was alsof elke trek vaD haar gelaat zoide „Lieve hemel, hoe onpleizierig en ver velend, maar ik ben toch niet bang om met je alleen te zijn, het is mij totaal on verschillig." Dat zag er na gek uit, en na zou bet wel tijd voor my geweest zijn om te vragen

Vlissingse Courant | 1889 | | pagina 1