VUSSIIYGSCIIE COIBAIVT. No. 44. Vrijdag 12 April 1889. 27ste Jaargang. Gemeentebestuur. ééne Onderwijzeres Binnenland. FEUILLETON. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1,Franco per post ƒ1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te "Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdag-avond. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. WORDT GEVRAAGD op een jaarwedde van 550, om te worden geplaatst op een der Opeubate Lagere Scholen voor meisjes aldaar. Sollicitaliën op gezegeld papier worden met de vereischte Stukken vóór of op 24 April e. k. franco ingewacht bij den Burgemeester van Vlissingen. Vlissingen, 11 April. TOESTAND VAN Z. M. DEN KONING. Aan het paleis te 's-Hage is gisteren een bulletin bekend gemaakt van den volgenden inhoud Sedert het laatste bulletin is in den toestand des koniogs meer kalmte ingetreden, waardoor Z5, /Si. ra de zoo noodigo rust meer kan ge nieten. De koning herkent zijne omgeving niet meer en vraagt zelfs niet naar de prinses, zijn oogappeLH. M, de koningin, die Dog altijd in aangrenzend vertrek vertoeft en den vorst met de liefderijkste zorgen ver pleegt, alleen des nachts wordt de ver pleging door een zieken-oppasser waarge nomen, is de eenige aan wie de koning iD zijn betreurenswaardigen toestaud nog gehechtheid toont. Overigens spreekt hij in zijn onrustige oogenblikken van den prins van Oranje, dien hij verwacht, wien hij ge schreven heeft spoedig over te komen enz. (V. Gr. Ct.) De commissie voor de //Zeeramp bij Schou- wenbaDk" ontving heden door bemiddeling van den heer J. Callier, commissaris van het loodswezen te Nieuwpoort, van eenige ingezetenen aldaar de som van 138 francs^ Te Duinkerken hebben de loodsen 500 francs ter hand gesteld aan den Belgischen Naar het Duitsch 12.) z/En geeft hij daarbij soms uitleggingen zult ge vragen. Natuurlijk, maar zoo be schroomd als een man als Bauer alleen kan doen. Intusschen heeft hij ah dokter meer beteekenis. Zijn methode om Armgard van de bleekzucht te genezen, blijkt voortreffe lijk te zijn. Dat bemerkt zij zelf en stelt nu groot vertrouwen in baar niouwe mama. Ik heb het reeds zoover gebracht dat zij san mij alle snoeperijen uitlevert, die zij van bare grootmama krijgt niettegenstaande de dokter herhaaldelijk heeft aaugetooud hoe schadelijk die zoetigheden op de zwakke van de kleine werken. consul aldaar met verzoek die aan een der beide commissiën van onderstand te Vlis singen of te Antwerpen over te maken. Bij kon. besluit zijn benoemd tot burge meester der gemeente Westkapolle, J. de Troijetot burgemeester van Amemniden, C. J. Crucq, secretaris dier gemeentevan Nieuw- en St. Joosland, C. J, J. A. van Teylingen van Dirksland, J. Zaaijer Pz., secret, dier gemeentevan Oostburg, I. van Houtevan 's-Ileer Abtskerke, Z. D. van der Bilt la Motthe, secret, dier gemeente. Voorts js bij de dd. schutterij te Goes, benoemd, tot auditeur bij den schuttersraad W. van Dijk, met benoeming tevens tot auditeur bij dien raad van het 3e bataljon rustende schutterij in de provincie Zeeland. Bij kon. besluit is op aanvrage, op pensi oen gesteld A. Baud, generaal-majoor, com mandant der stelling van Amsterdam, 2700 onder dankbetuiging voor de goede diensten, door hem gedurende zijne veeljarige militaire loopbaan bewezen. In de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad te Middelburg zijn o. a. vast gesteld a. de< rekening van de dienstdoende schutterij over 1888 bedragende in oDtvang en uitgaaf 8169.SU/a- b. De rekening der gemeente-gasfabriek over 1888, bedragende in ontvang 58,145,74, in uitgaaf 43,157.77Vs, goed slot ƒ14,987.9672. Voorts is bestoten tot het aangaan van eene geldleening van 78,000 ter bestrijding der kosten wegens uitbreiding en verbetering der gasfabriekhet plan dier leeuing is tevens vastgesteldde inschrijving èt pari wordt opengesteld den 1 en 2 Mei a. s. de rente zal zijn 3!/.t pet.de aaDdeelen zullen groot zijn 10Ö0 of desverlangd ge splitst in de helftde opening der biljetten heelt plaats den 3 Mei a. s. Men schrijft uit 's-Gravenhage aan de Baarl. Ct. Sedert en Daarmate bij den Raad van state, waarnemende het koninklijk gezag, vaD het kabinet des konings de sedert Februari 11. on afgedane regeeringszaken inkomen, is dat col lege dagelijks, uitgenomen den Zondag, veelal van elf tot vijf uur, zoowel in de afdeelingen als in den vollen raad, met de afdoening dier zaken bezig. Dat daarbij de noodige voortva- Gisteren kwam mevrouw Kaulfuss onver wacht bij ons, juist toen ik van Armgard weer een doosje snoeperij in bewaring bad gekregen. Zij zag het wel, maar zij hield zich alsof zij daarvan niets had bemerkt. Een paar uur later kwam Armgard echter snikkende bij mij en stamelde bewogen //Grootmama schreit, grootmama schreit al door, omdat ik aan u overgeef, wat zij mij geschonken heeft en omdat ik aan u meer gehoorzaam ben dan aan haar." Ik stelde het bedroefde kind gerust, zoo goed ik kon. Mijn toon van spreken moest hier alles doen, want met redeueeriugeo kon ik niet beginoen, ik kon den tempel der kiuderlijke liefde niet afbreken, die zij in haar hartje heeft opgericht voor haar groot mama. Zoover had ik geschreven, toen ik wegens de komst van den postbode naar beneden ging. Wat doet de gewoonte niet ik kan het geluid van zyu voetstappen dadelijk rendheid wordt in acht genomen, getuigt reeds aanvankelijk de Staats courant dei laatste da gen gezwegen van de vele zaken, die uit haren aard niet, of eerst later, daarin worden afgekondigd. Diegene, welke eerlang tot het regentschap zal wordeu geroepen, zal,door de voorafgaande opruiming van dien aanzienlijken achterstand van zakeD, belangrijk worden tegemoetgeko men in het vervullen eener taak, welke anders wellicht te zwaar zou blijken te zijn. Blijkens beschikking van den minister van binnenlandsche zaken (opgenomen in de Staatscourant van 11 April), zijn eenige wijzigingen gebracht in de verdeeling van de onderkiesdistricten der gemeenten Arnhem, Öoutenisse en Opsterland, voor de verkie zing van leden der tweede kamer. De minister van buitenlandsche zaken brengt ter keDnis van belanghebbenden, dat de heer L. van Riet, consul der Nederlanden te Bueoos-Ayres (Argeutijnsche Republiek,) aan zijn departement zal zijn te spreken op Woens dag 17, Donderdag 18, Vrijdag 19 en Zaterdag 20 April e. k., alsmede opWoensdag 24, Don derdag 25, Vrijdag 26 en Zaterdag 27 April sraanvolgende, telkens des voormiddags van 912 en des namiddags van 24 uren. Iu de laatste dagen van Maart had aan 's rijks munt een muntslag plaats van ruim 500.000 aan gouden 10-gnldenstukken, die, te beginnen met Maandag 15 April, zal worden gevolgd door de aanmunting van 50.000 van 25-cents9tukken, en 2S3.000 aan 10-centsstukken, ter vervaDging van gesleten zilveren pasmunt die uit den om loop ia genomen. Het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft kennis gegeven aan de departementen, dat, ter vervanging van de heeren W. F. Loman te Amsterdam en mr. K. M. G. de Meyier te Arnhem, die volgens den rooster op 1 Juli a. s. als hoofdbestuurders moeten aftreden, door de commissie, vermeld in art. 45 der wet, zijn opgemaakt de volgende dubboltalleu Vacature Lomande heeren mr. H. J. Kist, en dr. S. Baart de la Faille, beiden te Amsterdam. Vacature de Meyierde heeren mr, C. herkennen. Hij bracht mij een brief van Tiefort, dien ik bier voor je overschrijf, om dat je deel neemt in mijn lief en leed. De brief is alweder op een blaadje uit een no titieboekje geschreveu. Hij luidt z/Wij bereiken véór zonsopgang de met sneeuw bedekte Lofodden. Gedurende de vaart van Trondhjem naar hier hadden wij niets dan een vochtigen zwaren nevel en donkeren nacht, terwijl de zee dreigend om ods schip bruiste. Maar nu die zonsopgang op do Lofodden, MarieWelke pen kan die beschrijven Voor ons ligt Oost-Vagöe, hier stijgen de spitsen van Hindoe omhoog, daar glinsteren de gletschers van Tjellöe ons tegen. Met vlammende stralen boort de zon door den wolkensluier heen. Als door een toover- woord stort zij haren goudgloed over de onmetelijke rotsen, de bochten en eilanden zonder tal. Het is dag geworden. Uw blik reikt twintig mijlen ver over het land en zee. Aan alle kanten ziet ge donkere rot sen van verschillende kleur en gedaante, zoo hoog en scherpgekant, dat geen menschen- H. B. Boot, te Rotterdam en jhr. A. C* Rciell, te Zierikzee. De minister van oorlog heeft bepaald, dat van de miliciens van de lichting van 1889 zullen bestemd worden 7590 voor de in fanterie, 875 voor de cavalerie, 2240 voor de artillerie, van welke 445 voor het bere den gedeelte van dat wapen, en 195 voor het korps genietroepen. Het Centrum meldt omtrent de vaischa bankbiljetten van 25 gulden, waarvan da redactie er een gezien heeft, het volgende //Het is een bankbiljet der serie H.B., onderteekend door de heeren Pierson als president, en de Hoop Scheffer als secretaris. Het voornaamste verschilpunt is daarin gelegen, dat in de handteekening des heeren Pierson de verdikking in den neerhaal van de letter niet voorkomt bij de valsche bank biljetten. Bovendien is in de strafbepaling, die, met zeer kleine letters gedrukt, op het bankbil jet onderaan voorkomt, aan het einde van den eersten regel, waar het woord //echt" staat, de laatste letter weggevallen, zoodat bij de valsche biljetten staat,/om ze als ech uit te ge.veD." Wanneer men bovendien let op de num mers achter de letters H. B. voorkomende, zal men zien, dat de nummers er later op zijn gedrukt en niet zoo fraai afgewerkt zijn en op hun plaats staan als die op de echte bankbiljetten. Over het algemeen is de druk minder zuiver, minder innig en meer hoekig en kantigis bet papier iets minder geel slaan de letters niet op haar plaats bijv. de U L in gulden, die op de echte biljet ten aan elkaar vastzitten en op de valsche van elkaar afstaan. Ook ontbreekt het watermerk Nedorl. Bank, dwars over het bankbiljet. Toch zij een ieder ten zeerste gewaar schuwd en wantrouwe elk bankje van 25 gulden van de serie H. B., onderteekend Pierson en de Hoop Scheffer. Bovenstaande aanwijzingen zijn voldoende, om hen voor schade te vrijwaren." In de gistoren gehouden zitting der tweede kamer is de heer Yan Gijn beëedigd. Bij de voortgezette behandeling der arbeidswet is beslist dat er hoogstens drie inspecteurs voet ze ooit betreden heeft. De adelaar en eenige valken en meeuwen fladderen er om heen. De golven bruisen tusschen de klippen, alsof zij zich van allen dwang willen be vrijden en huilend slingeren zij hun schuim tegen de rotsen, Meeuweu, zeeganzen en gieren verlevendigen het tooneel; ik sta er bij en gevoel mij nietig en klein, terwijl ik naar den blauwen hemel het oog opsla. De lucht is frisch en scherp, dat maakt ons wakker. Zich wijdende aan den dienst der wetenschap zwerven mijne vrienden vroo- lijk rond, terwijl ik dweep en verbaasd sta. Bij de blauwe meertjes der Jókuln denk ik aan u, Marie I Uit de verte zendt papa zijn hartelijken groet aan Armgard en duizend groeten aan Marie, die ons aller zonden draagt. Als ik in Tromsöa bericht van je ontvang, zal ik waarschijnlijk een paar vel dicht in elkander geschreven reisbeschrijvingen zen den. Wil miju vriendin die aannemen Uw man, Koert Tiefort. Niet waar, je wenscht me veel geluk met

Vlissingse Courant | 1889 | | pagina 1