ihre Er ijke ;32, lang'! T H /an 1, A (des ^een selet deH nern IS 10 li r beg,j Zij»! SOOl' schi' de very kon geli1' toe. was C Dr. wek doe/ z.j de aai de bu do< In de jongste beïichtsweek werden de laat ste, in de petroleum-magazijnen aan de tweede binnenhaven alhier voorradige 52 vaten pe troleum afgeleverd, zoodat, op dit oogenblik, die entrepots weder ledig staan. Van nieuwen aanvoer verneemt men tot dusver niets. Vermoedelijk zal die eerst over een paar maanden kunnen worden verwacht. Men meldt aan de N. R. Qt. dat Zr. Ms. stoomschip Atjeh,^ hetwelk zooals wij gemeld hebben, eerst hier zijne compassen zal regeleD, op den 1 Februari te ondernemen kruistocht achtereenvolgens zal aandoen Madera, Tene- riffe, Sint-Vincent, Gibraltar, Malta, Spezzia en Toulon, om daarna via Gibraltar naar xeede Tessel terug te keeren. Dc commissaris des koningsiu Zeeland,heeft goedgevonden te bepalen dat de loting voor de nationale militie in het loopende jaar 2al plaats hebben in de gemeenten en op de dagen en uren als hieronder zijn aangewezen: Te Vlissingen, Donderdag 7 Februari, des vm. te 9 uren, voor Vlissingen, te 10,4-5 voor Westkapelle, Zoutelande en Biggekerke, des nm. te 2 uren voor Kondekerke,Óost- enWest- Souburg en Ritthem. Te Middelburg, Vrijdag S Februari, des vm. te 9 uren voor Arnemuideu en Nieuw- en St. Joosland, te 10 uren voor Middelburg. Te Veere, Zaterdag 9 Februari, te 9.80 voor Veere, Vrouwepolder en Serooskerke, te 10.80 voor Meliskerke, Grijpskerke en St. Laurens, te 11.30 voor Domburg, Aagtekerke en Oost- kapelle. Te Axel, Maandag 11 Februari, des vm. te 9 uren voor Axel, Zuiddorpe,O verslag enWest- dorpe, te 10.30 voor Ter Neuzen en Hoek, des nam. te 1.30 voor Sas van Gent, Philippine Koewacht en Zaamslag. Te Hulst, Dinsdag 12 Februari, des vm. 9 uren voor Hulst, Ossenisse, Hengstdijk, Hon- tenisse, Boschkapelle, Stoppeldijk, Graauw, Clinge en St. Jansteen. Tc IJzendijke, Donderdag 14- Februari, des vui. 9 uren voor Groede, Breskens, Nieuwvliet, Waterlandkerkje, Schoondijke, Hoofdplaat, Biervliet en IJzendijke. Te Sluis, des vm. te 9,30 uren, voor Sluis, Retranchement, te 10,30 voor Cad- zand, Oostburg eu Zuidzande, te 11,45 voor Aardenburg, St. Kruis en Eede. Te Tholen, Maandag 18 Februari, des v.m. 9,15 uren voor Tholen, Oud-Vosmeer, St. Philipsland, Stavenisse, St. Annaland, St. Maartensdijk, Scherpenisse en Poortvliet. Te Kapelle, Woensdag 20 Februari, des vm. te 9,15 uren voor Kapelle en Womel- dinge, te 10,30 voor Yerseke en Kruiningen, de3 nm. te 1,30 voor Krabhendijke, Schare, RillandBatli en Waarde. Te Goes, des vm. te 9 uren, voor Goes, te 10,30 voor Borsele, 's Heerenhoek, Hein- kenszand, 'a Heer Arendskerke en Kloetinge. Op Vrijdag 22 Februari, des vm. 9 ureu voor •'s Gravenpolder, 's Heer Abtskerke, Kattendijke en Wolfertsdijk, te 10 uren voor Hoedekenskerke, Baarland, Oudelande en Ellewoutsdijk, te 11 uren voor Nisse, Ove- zand en Driewegen. Te Zierikzee, Maandag 25 Februari, des vm. 9 uren voor Zierikzee, te 10,30 voor Bruinisse, Oosterland, Ouwerkerk, Dreischor en Nieuwerkerk. Te Brouwershaven, Dinsdag 26 Februari, de9 vm. 9,30 voor Brouwershaven, Duiven- dijke en Zonnemaire, 10,30, voor Eikerzee, Ellemeet, Serooskerke, Noordwelle en Re- nesse, te 11,30 voor Haamstede, Burgb, Kerkwerve en Noordgouwe. nissen nieuw leven te geven en hunne in de nevelen des tijds bijna uitgewisebte omtrekken een helderder en frisscher gestalte te geven. Dertig jaar geleden ben ik, kind,® zeide hij eindelijk, »met mijne eerste vrouw van hier vertrokken, om een linnenhandel in Ja maica, waar de broeders verscheidene zen- diogsposten gesticht hadden, uit te oefenen. Wij kwamen daar in Mei aan en gevoelden er ons spoedig thuis bet land is er im mers wonderbaar schoon, maar na den regen tijd in den herfst, als de vochtige grond door de groofce warmte verdampt, kregeu wij beiden de koorts. Mijn krachtig gestel kwam de ziekte tamelijk spoedig te boven, maar mijne arme, zwakke kleine vronw werd er maar al te spoe dig bet slachtoffer van. Ik was nu twee jaar lang weduwnaar, leefde eenzaam en moeBt hard werken. Het liefst zon ik naar Europa terng- beerd zjjn, maar ik kon de eenmaal begonnen zaken zoo dadelijk niet aan don kant doen dal zon met te veel verlies gepaard zijn ge gaan. Ik schreef dus naar hier, dat ik eene vrouw noodig had en men er enjj eene zenden pon, Ik noemde twee vau de zusters, die ik Te Cortgene, Donderdag 28 Februari, des vm. 10 uren voor Wis3enkerke, te 11 u. voor Cortgene, Cats en Colijnsplaat. Bij kon. besluit is benoemd tol directeur vau het postkantoor te Goes, de heer H. F. L. Klippink, thans directeur vau het postkantoor te Barneveld. Tot uitvoering van art. 187 der grondwet is een ontwerp van wet omtrent den staat van oorlog en beleg door het departement van oor log in gereedheid gebracht. De indiening van dit ontwerp kan bij de tweede kamer spoedig worden tegemoet gezien. (V. R. Cl.) Tengevolge het niet uit den dienst ontslaan van de zesde liohting, hebben de bezettings troepen zoodanige sterkte bekomen, dat in de forten geene voldoende ruimte aanwezig is, om ze onder dak te brengen. In verband daarmede zullen de miliciens der zesde lichting, eventueel gedeeltelijk bij de depots onder de wapenen komen. De Haagsche wandelaar. XXXVII. Ik zal u nu maar geen „Heil eu zegen" in hc* Nicuwejaar toeroepen, want 1889 ia al zóó oud, da' iemand, die nog al gewoon is ooi briereu te schrijven, zich niet meer vergist door 1888 to schrijven. Wij jagen alweer maar zoo hard als we kunnen naar hot Oude jaar en vergeten bij het telkens „Ouda-on-Nioiiwe- viereu," dat niet alleen de tijd een jaar ouder geworden is, maar dat wij eveneens eon jaar van ons leven heb ben afgelegd Het menschclijk leven werd door den Psalmist reeds vergeleken bij eene bloBmo des vclda," zoodnt de som bere gedachte vaB gaan en verdwijnon reeds vroeg op den meusch blijkt indruk gemaakt te kobbnu. Het is dnu treurig ook. Ei kom, treurig 1 Hoe komt ge er toe om dat te zeggen Erkent gij-zelf niet, dat hier in ons land en in heel de beschaafde wereld de menschon elkander bijua het onderst boven loopen vanwege hun talrijkheid? Ja, dat erkent gij. En erkent gij ook niet, dat do menschen, als ze eens bleven leven, op aarde weldra schouder san schouder zouden staan en dat er zelfs geen plekje zou overblijven, groot genoeg om één graankorroltje tot ontwikkeling te brengen Ja, dat erkent gij ook, gij vindt hot zelfs noodig, dat er aan het mouschenlcven een einde komt, maar Ik begrijp u waarom gij indien volzin bij het woordje „maur" blijft steken. Ge zoudt eigenlijk wel willen zeggen, als ge maar durfdet: „maar ik zou toch wol willen blijven leveu." Stumperd, gij weet niet wat go wilt. Op het laatst zoudt ge moederziel alleen staan. Geen echtgenoot, geen kindovco, geen kleinkindercu, slechts verre, zeer verre bloedverwaoten zoudt ge om u heen viudeu. In den ouderdom wordt men conservatief, dat wil zeggen, liberale opmerker, als gij eenmaal de vijftig achter den rug bebt en zelfs reeds voor dien tijd, blijft ge op het punt staan waarop gij ecnige jareu geleden stoiidt. Toen streedt gij in do voorste gelederen, maar dolle door jagers zijn n voorbijgesneld en nu behoort ge reeds tot de reserve. Wacht nog een poosje dan noemt men u een lid van „De oude Garde." Hoe ouder men wordt hoe conservatiever onze beginselen worden en de libe raal van heden zou, als hij nog eene eeuw leefde, zelfs in hot auti-revolutionnaire kamp als te achterlijk be schouwd worden. Wat zoudt gij u dag aau dng verbit teren, bIb men u „den ouden Paai," zelfs niet moer aauhooron wilde. Uw leven zou goon genot meer kennen. Neen, mijne vrienden, laten we als meusch in de maatschappij Zelfs, den meusch op godsdiensfc- Kcbictl laat ik er nog buiten, verheugd zijn dat ons leven „een hand breed gesteld ia." Ons egoïsme zou ons hier ougelukkig maken. Toch, al praat men er nog zoo logisch en wijsgeorig over, ontegenzeggelijk waar is liet, dat de dood indruk maakt. Dat is goed ook die indruk zul ous tot ernst stemmen. Meent nu niet dat ik ernst synoniem noemen zal met geklaag, gezeur, gejammer, geween en cflcu- kijkerij. Het lijkt er niet naar; want hierin zit de ernst niet. Ernst is met zich omdragen hel volle begrip van mensch-zijn. God gaf slechts twee oogen, die tranen kunnen maken, maar een geheel gelaat mot de oogen erbij om te kunnen lachen. En wat Jacht zoo ai Dc liefde lacht, de opgewektheid lacht, de vroolijkheid lacht, het geluk lacht, do tevredenheid lacht. Dc spot zucht eu moedwil, de laster en de ondeugd lachen toch ook Zeker, maar ook de nijd en ontevredenheid, de haat en de wangunst Weeuett ook. Maai' ik spreek vau gaarne zou gehad hebben, en vroeg of een van beiden mij wilden volgen. Eod der genoemden was echter gestorven, de andere ondertusschen la gehuwd, en dus lieten de broeders door bet lot beslissen, wie mij zou toebehooreu. Toen mijne nieuwe vrouw bij mij kwam, verschrikte ik; zij was leelijk van goziebt en mismaakt van gostalte. Toch bedwong ik mijn belecdigd schoonheidsgevoel en hoopte dat zij deze gebreken door schoonheid van gemoed vergoeden zou. Maar, belaas, haar ziel was koud eu dof; er was geea toon in te vinden, die weerklank bij mij vond. Zij bad en ar beidde wel vljjtig, juist zooals het ons voor- geschreveu is, doch bare gedaebtea strekten zich niet verder uit dan tot het prozaïsch werk harer handeD, en als bare lippen zich niet tot het gebed openden, wa8 zij zwijgend en verdrietig, wantrouwig en gierig, Ik bad bijna aebt jaren met baar met steeds toeoe- menden afkoer samengewoond, toen het ongeluk wilde dat een handolsvriond uit Jamaica, die mij veel schuldig was, stierf. In zijne zaken heer8cbtle eene groote verwarring, en ik moest voor mijne schuldvordering zjjee plantage ernstige menscken, die er naar streven zoo goed moge lijk to zijn. Maar om lot sterven terug te koeren. Soms kan de dood van iemand zeer ongewonsoht zijn, niet eukcl voor echtgenoot en kinderen, maar voor een heoJo gemeente, eeu heel gewest, een heel volk, het gansche meDSchdom. Voor een volk I „Leeft-ie nog, menner?» vroeg mij onlangs oon onde, in de uniform vnn het oudemannenhuis, toen ilr voor het bureau van het Dagblad het bulletiu van deu ziekte toestand van onzen Koning lus De oude had twee me dailles en het Metalen kruis op de borst, maar zijn oogen waren ook gpdecoroord met twee tranen, „Ja, goede vriend I Hij ia iets beter," antwoordde ik. „He, meneer, hoo gelukkig tuoh," sprak hij toen weer en «reep mij gejaagd bij den arm, eu oumiddoifijic liet hij er op volgen „Als God hem nog maar laag in het leven wil laten." „Houdt ge zooveel van den Koning, vriend vroeg ik, en wandelde met hcra even de straat op. „Ja, meneer! Ik ben oud-soldaat, ziet u en, hij wees op zijne borst, eerlijk verdiend, nl zeg ik het zelf, meneer 1 Maar ik zag hem ook nog graag lang in het leven, omdat ik veel van mijn laud houd. Onze Koning regeert alleen, maur als hij dood is, regeert er meer dan ééu. Er is dan immers een Raad van voogdij schap „Ja.l" „Nu, twee van die Heoren kon ik speciaal. BoveDst beste mensehen zijn het en geleerd ook, maar .als er in ons huis eens eenige mannen waren, die zeiden wat Vader doen moest, waarachtig, meneer, dan kwam het er nog vau, dut we op eeu uiooicn avond allomaal „cr van door® gingen. Maar ik moet hier wezen." Do oud-gediende stak mij dc hand toe al kende hij mij niet, eu al zag hij wel dat ik een heer was en denkelijk iVel nooit als kostganger aaet zijn gesticht kennis maken zon Ik nnm dc hand aan en waarom zou ik dat niet gedaan hebbcu Bij veol maatschappelijk verschil klopte oas hart in ééne zaak tocli even warm en vurig. Dat was wat een geloop naar de bureaus der ver schillende dagbladen en naar de sigaren-winkels om die bulletins te lezen. Bij die gelegenheid viel het mij op, dat pleit niet voor mijn gave van opmerken, dat de sigaren-winkels steeds met die bulletins bedacht worden. In andere winkels ziet men ze niet voor de glazen, en als dat tuoh wol geschiedt, dan heb ik het nooit gezien. Bij al den ernst, die er in die dagen vau spanning in Den Haag was, kon ik toch niet nalaten de ondengende gedachte terug te dringen In Nederland behooren sigaren en tabak thuis bij vreugd en droef heid. zooals de politiële b{j een bittertje. Zou het ons volk ook karakterizeercu, dat plakkeu van bulletins voor de ramen van sigaren-winkels Is bet een bewijs van ons nationaal gebrekje of misschien wel een bewijs vau onzen dichterlijken aanleg door deu duur van vreugd eo smart te vergelijken bij de uilgeblazen rookwolkjes van een sigaar of pijp Go mort bot mij niet euvel duiden, dat ik me aau bet „gebrekje" houd. Hier in Den Haag althans struikelt men bijna over sigaren winkels en koffiehuizen in het groot en klein, en als men zoo eeDS nagaat, wat cr icdoren dag aan rook uit den mond en aan spiritualiën door de keel gaat, dan zou men niet zeggen, dut men in oen toestand van malaise verkeert, misschien nog erger dan in don afge- loopen zomer, natter gedachtenis. In November vond men goed hier niet te doen aan .Herstellings-feesten," hoewel duizenden er, zoo al niet op gerekend, dan toch op gehoopt hadden. Allerlei beroemdheden, die onze tientjes door do opera-deur in eigou beurs werken, soms nog inut een serenade voor het Lfltol op deu koop toe, maakten den Sinterklaas-dag in vorhouding tot audere jaren, povertjes. Het Kouinklijk Hof, dat anders ieder jaar hior in de stad kwam en menigen Hof-leverancier een aardig voordeel opleverde, bleef wcg- Diners on partijen waren bepaald, doch bij den ernstigpn keer van de ziekte van onzen Koning, werden ze afbesteld of op bescheiden schaal gebonden. En dat alles te moeten missen in een stad, die uit de weelde grootendeels hare iukomstoa trekt, dat zegt onbegrijpe lijk veel. Het is daarom geen wonder, dat alle recht geaarde Hagenaars met ongeduldig verlnngen naar een zeehaven uitzien. Ik deel in dat verlangen niet. Er wordt hier in Den Haag buileugewooa veul gedaan voor een betere aansluiting te water, met andero gemeenten in do ptovineie. Men spreekt over werken vau vijftien tonnen, alsof onze ooievaar erfgonuam geworden is van bet kunstje, dat zeker ezeltje eenmaal bezat. En wat zal het geven Eeu boer wilde op zijn schuur, ilie er prachtig .voor gelegou was. een ooiovaars-nest hebben. Op liet beste plekjo van het dak zette hij stokken en legde daar takkeu tnssohen om do roudzwevcude ooievaars, die hier een nest bijna kant en klaar vouden, te lokken. En wat deden de domme dieron Zu begonuen op het dak-vnn buurmans schuur, die zeer slecht gelegen was en waar men geen nest gemaakt had, hun verblijfplaats op te slaan. Die vogels zijn daar nog eu van jaar tot jaar neemt het ne9t in ornvuug toe. Op do mooio schuur eu op het beste plekje ligt liet loknest geheel uit elk ander geslagen eu ledig. Alleen komt zoo uu eu dan eeu musch op zoo'n stok zitten picpun, wat misschien wel zeggen wil„hoe jammer dat dit mooie plekje zoo ledig is." Geheel in overeenstemming met dit verhaaltje waren do woorden, die ik onlangs iu een courant las „Koopsteden ontstaan en worden niet gemaakt," Zeker, overnemen. Deze bovond zich in een hache- Igken toestand, en, om het mijne niet te ver liezen, besloot ik aan oen zaakwaarnemer mijn handel in de missie over te geven en met mijne vrouw naar de plantage te verhuizen eD maar daar trof mij hot noodlot, en in mijne verduisterde ziel word de troostlooze ledigheid van mijn gemoedsleven verhelderd door het vnur eener groote hartstocht. Een neger was van do plantage eens Span jaards, die op een afstand van twee uren van de mijne verwijderd lag, weggeloopen en tot mij om bescherming gekomen de slaven wisten, dat myoe zwarten vrjjo arbeiders waves, es dit lokte de ongelukkigen aan. Don Manuel was geen hard heer, maar de neger was ontvlocht en was nu bang terug to keeren, ik besloot dus eens naar den Spanjaard te rijden en met dezen zelf over den neger te spreken. Toen ik daarop de hacieuda vau den Spanjaard bereikte, zag ik onder de palm- boomen in een hangmat eene slanke, teedere vrouwengestalte in oen wit gewaad rusten. Zij had hare armen om bet boofd geslagen en de omgeslagen kanten aan de blanke als de behoefte spreekt, dan komt er alles voor veel geld en men laat op eene andere plaats ongebruikt liggen, wat kant eu klaar is on dus geen geld van aan leg meor kost Zoo cr ooit een sprekend bewijs geloverd is vau „Koopsteden outstuau eo worden niet gemaakt," dan is Vlissiugon liet, met zijn prachtige havens en dokken en ruime terreinen tot hot bouwen vnn alles wat oon koopman behoeft. Wat is er nl niet gedaan sinds Z. M, de Kouing met ziju Broeder de havenwer ken kwam openen. Heel Vlissingen laat ik liever zeg gen heel Zeeland, was vol hoop en verwachting. Er is nu wel wat, maar beantwoordt dat weinige aan al de moeite, die men deed en nl dc pogingen, die men aan wendde Zie, ik vroue zoo, dat de Haagsche haven, op het best, niets meer zou Worden dan een gelegenheid voor de vis9ciicrs om mot loggers iupioats van met bomschuiten naar zee te gaan. Do reeders klagen dat dc voordceleu. die de visschorij vroeger opleverden, steeds met ieder jaar minder worden. Men zoekt de oorzaak in het vissollen met bomschuiten, die met log gers niet roucurrcere» kuuueu. Ik wag lijdendat de reeders in dat viaschoo met bomschuiten de ware oor zaak van deu achteruitgang gevonden hebben, maar men verguuno mij de bescheiden vraag, of men wel eens ge dacht heeft aau Dteusche boter en AmerilcaaDsch frhit iu dun handel? Hoeft niet de Deensche boter de Ncder- landseho op de markten voor een groot deel verdrongen Is de uitvoer van nieuwe aardappelou en van fruit uit het Westland naar Eugelaud niet buitengewoon ver minderd door don iuvocr in Engeland uit Amerika Voor alles is een redon voor achteruitgang, zoowel als vooruitgang, en het is zeer de vrnug of onze boter- handolnnrs, vruobtcu- en groeutenteleis, visschers, enz, wel altijd geconcurreerd hebben met het oog op de toe komst. Een paar jaren geleden kocht ik hier op de Prinsengracht, waar de Westlandsehe markt gehouden wordt, naD eene vrnchtenschuii. ecu mandje blauwe pruimen. Ze zagen er uit om ze te stelen, en het is zeer de vraag, of van Alpheus bravo Janlje, d i e prui men ziende, ze had laten hangen en op eeu galop hcen- geloopeu was. Toen de mand thuis geledigd werd, was de bovenste laag er nauwelijks 3f, of pruimen, klein en akelig, groen als gras on hard als een bikkel, vulden drie vierden vau de heele mand. En als dat aan het grocno hout geschiedt, wat zal dan ann het dorre ge- achioden? Ik was toch eeu Noderlandseh burger, zoowel als die fruitboer, en als het zoo op een nationaal leest pas had gegeven, dan had hij met my mede gegalmd Vereend alt broeders juichen wij Gezegend is ons lot." Let wel op dat „broeders". Ik zou hen het „groene hout" willen hoornen. Beleend is het, dat men in Lon den ook mandjes met fruit te verkoop aanbood, zoowat ia den geest van de Boulanger-broodjes die zo nu in Parijs rondventen. Hot korstjo ziet er prachtig uit, maar wie erin hapt. bijt door de korst heen in stroo. Het is er verre af, dat ik al onze boterhaGdelaars, froitver- koupers en visschers bcsehuidigeu wil van het verkno pen van Boulanger-broodjes doch cén, die niet met hot oog op de toekomst concurreert, eu alleen verkoopt om zich oogenblikkelijk te bcvoordceleu, kan oorzaak zijn, dat de handel van een gehcele streek te niet loopt. Maar misschien 19 zelfs handelsbedrog uog niet altijd de oorzaak van handelsvervalwant dc veranderlijkheid van den mensch speelt ook een groote rol in deworeld. Zoo zou het kunnen gebeuren dat een zeehaven ie Seheveninpeu een hcelen omkeer in den Noderlandschen handel bracht, maar om nu enkel om dat „kunnen ge beuren" honderdduizenden te wagen, is wel wat kras. Het kim ook gebeuren, dat Vlissingen eenmaal ™u Metropolis worilt on heel Wulclieruu siecncs Vlissingen is. Als cr van het kloiuo Londen in den loop der eeuwen een stad als een koninkrijk komen kon, waarom dan ook van Vlissingen, waarom dan van Den Haag, ja, waarom dun vau Zoutelande niet. Er is maar één ge lukje noodig, doch dat gelukje koopt meu niet met geld. Het gaat met dat gelukje al9 met den haas, die bij een doiniué, die graag hazepeper wilde eten, doch die geen geld genoeg had oiu ecu haas te koopen, door het openstaande raam iu zijn studeerkamer sprong en daar gevangen word. Dit geschiedde bij winterdag en bij felle koude, Hoe kwam dat raam nu open? Er wna een kauw door den schoorsteen gevallen en in de kachelpijp terechtgekomen, zoodat .do kamer vol rook stond en hot raam wel open moest. Domiué had nooit kunnen denken dat een kauw in dc kachelpijp ham een haas bezorgon zou eu tooh gebeurde dat. Wat ik nu als oud-Zeeuw hoop is dit, dat er te Vlissingen ook eun kauw iu dc kachelpijp komt en den gewensehten hans bezorgt. Als inwoner van 's Gravenhage weiisch ik iels dergelijks voor de stad mijner inwoning, dau weet ik zeker dat mijn hoofdelijke onulag niet hooger wordt. ÏUCTOR. Kerk- en Schoolnieuws. Ned. Htiw kerk. Beroepen te Biggekerke de keer W. P. K. Goeree, pred. te Kerkwerve idem te Hien eu Dode waard de keer dr. W. van der Beke Gallenfels, pred. te Bie- zelinge. Naar men verneemt, keeft de synode der ckr. ger, kerk besloten, geen, verbond te armen bedekten de sckoone vormen niet* Het stampen van mijn paard deed haar opschrik ken zjj liet zich bevallig uit de hangmat gigden en zag don vreemdeling blozend en verbaasd aan, want zij .bad nooit een blanken man gezien. Zij was bijna nog een kind, pas vijftien jaar oud, maar het schoonste liefelijkste bneid, dat mijne oogen ooit aanschouwd hadden Inez, uwe moeder. Zij voorde mij tot baar vader, en, terwijl ik met hem aan het spreken was, zag ik haar onder de waranda de pauwen eten geven en oon klein aapje liefkozen ik kon mijne oogen niet van haar afwonden oik barer bewe gingen teekende do grootste bevalligheid, hare gansche gestalte was een heerlijk kunstwerk en als zij sprak, moest men luisteren,, want hare woorden waren de zoetste muziek. Ik was toen het Spaansch reeds machtig en wij spraken uu in die taal. Toen ik daarop weg reed, zag ik Idoz onder de palmen lezen en mij 'met hare blanke kinderhand een groet toowuiven, en, een poos later omziende, zag ik hare slanke gestalte nog steeds op dezelfde plaats.1' (Wordt vervolgd

Vlissingse Courant | 1889 | | pagina 2