VLISSMGSCHE COtUlM. No. 57. Zondag 17 Juli 1887. 25ste Jaargang. Jongen Gemeentebestuur. ;ter-Schelde Binnen 1 a 11 d. inule week IN L0S&1HQ hing van VAN DUUREft D. Borger, met prima AKS en schipper L. A RTJHRKACHEL- verlangd een aankomend Vrskneclit. dezer Courant. iet vak bekend, bij VER. brdstraat. WISSER. ÏUMÜIEKSÏ 9 30, IJ. n». 1230. Vu minus 1 15, 2. 2 45, 3 30, 4U, "3 45, 9 30, 10 15. Missingcii (Zeilmaykt) ymvs, 1145. Nanr Zeilmnrkt 2 45. 3 30, 4 15, 5. 5 45, Noar Zeilmarkt 11. lrnaïkt) aaac Bo.dku.is nm. I U 5, 5 45, 6 30, 7 15, 8, 9» 'lissingen (Zeilmaiki) nra. 145, ,0, 5 26, 0 10, 6 55, 7 ^0, 8 25, van Ylissingen i lits op werkdagen 1 5,30 Tii A R Cn E I E N s .burg en Vliasingenv oorm 6,30f, 8,—, 9,lót 10- ig l.Söf, 2,30, 3,301,4,30, 5,* rm, 8,-+. 910«~V2',„J 2,30f, 3,30, 4,30f, 5 30, 6,80) an Middelburg 's avonds 10,11 ii aan de Keersluis aan waarvan do vertrekuren nioti t aan de Abeele en Sonbu/j Attngijte van nieuwe leerlingen. Re burg. en weth. van Vlissingen brengen ter kennis van belanghebbende ouders of voogden dat tot 1 September e. k. gelegenheid be- itaat tot aangifte van nieuwe leerlingen voor navolgende scholen gen en Middelburg vv School E, uitsluitend jongensschool, (hoofd Middelburg vul. 5 (Remiifci ta school de heer E. G. J. Staart), mits -fuldoenae aan prooven van bekwaamheid. School D, uitsluitend meisjesschool, )hoofd school mej M. E. Schuurman), mits .„jende aan proeven van bekwaamheid. School C, uitsluitend jongensschool, (hoofd it school de heer W. van Kamer). School P, uitsluitend meisjesschool, (hoofd if school mej J. W. Beijerman). School B, tusschenschool, (hoofd der school P. J, Op den Zieke), aan te melden hij de hoofden der ([rokken scholen. Vlissingen, den 13 Juli 1887- De burg. en weth. voornoemd, A SMIT. De secretaris, F. N. VAN DER BILT. YBNDlENST gen en de Buiteneluie Si 6 6 20 (via Keersluis), 6 4Q I 8 40 9—, 9 20 (Daar keorsluii 10 11—, 11 20, 1140 Namidds a Keersluis), 2 2 20, 3 41 14 20,6 SCHOOLWEZEN. Rostelooze toelating van leerlingen. b burg. en weth. van Vlissingen; brengen ter kennis van belanghebbenden dat op Dinsdag 16 Augustus e. k. 's avonds ven, door de commissie van toezicht op lager onderwijs, in een der lokalen van raadhuis alhier, zitting zal worden ge ilden voor het onderzoek aangaande de Idelijke omstandigheden van de, gedurende t tijdvak Maart—Augustus 1887, tijdelijk jteloos toegelaten leerlingen op school A, iofd der school de beer Landsman). Wo» cn-voogden, die voor hunne kinderen pupillen, ook voor den nieuwen cursus I O 11(1 8 id O pupiiiVyll, uun Y L UÖU iireunoa uinuua L 610 *6 30 650.' 710,7,3d ptember Februari) kostelooze toelating 7 9 30 ('via keersluis).9,50,' 10,1 langen, worden in hun belang dringend 30, 11,50, Namiddag 12,10, 1,3 3,10, 8,30, 3.50, 4,10,4.80, 5,1! 6,50, 7.10, 7,30,8.10,8,30,8,5 cskens -Maldcghem, 6.43, 8,37, 10.35, nam, 1. jorm. 7-55, nam. 2.—, ag vertrekt bovendien eeötre 10.30. mbootd1enst J| tusschen Idelburg en Botterdam inliggende plaatsen VEItTBEK IK 3ULI. gemaand, ter gestelder tijd en plaats tegen- irdig te zijn, daar bij nalatigheid of wei- ing, om zich aan dit ondex-zoek te onder pen, (behoudens wettige redenen volgens oordeel der commissie), zij als betalende lingen zullen worden aangemerkt. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 16 Juli 1887. De burg. en weth. voornoemd, A. SMIT. De secretaris, F. N. VAN DER BILT. van Middelburg 9 45 9 45 9 45 9 45 9 45 9 45 9 45 Rottovdl 9 45 v 9 45 9 4ó 9 45 n 9 45 9 45 i> 9 45 ■rbootdienst iburg en Zierikzee v.v Juii. VAN zierikzee: Donderd 14 vm. 6 Vrijdag 15 6 5 Vrijdag 15 nm. 4.- Zaterdag 16 12- I Zondag 17 u 42' Dinsdag 19 vm. 6 Dinsdag 19 nm. 4 I Woensdag 20 4 I Donderd 21 4 ISTUS. i'lO,uam 12,30 3,45 i Et),30 I,— 4,16 Toelating van leerlingen op school A. brug. en weth. van Vlissingen rwittigen ouders en voogden, die huune toe in de termen vallende kinderen of lien met 1 September e. k. wenschen te toegelaten, tot de lessen aan de school Ihier, (hoofd der school de heer Lands- dat zij zich te dien einde op Dinsdag Augustus 1887, des avonds te 7 uren, le commissie van toezicht op het lager rwijs, ten raadkuize zullen moeten aan- en. yens geven zij kennis, dat bij niet vol ing daaraan eerst één jaar later (niet licntijd) daarvoor gelegenheid zal worden en, tenzij voor leerlingen die reeds wijs genoten hebben, ter bekoming dei- te leggen bewijzen van ouderdom, ver- men zich ten kantore van den burger stand ten raadbuize. !n is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 16 Juli 1887. De burg. en weth. voornoemd, A SMIT. De secretaris, F. N. VAN DER BILT. INKWARTIERING. Woensdag en Zaterdag. 7,36 nm 2,20 uw 6. naga leggen van de lijst van hen, die voor het verkenen van inkwartiering in aanmerking komen. burg. en weth. van Vlissingen ien artt. 17, 18 en 19 der wet van den 7jptember 1S66, (Staatsblad no. 138) IQ 30 maken bekend II,— -4 de herziening heeft plaats gehad van 6,— 12,— v 4.1st, bevattende de namen der inwoners, 6,30 1,— n 'foor het verleenen van inkwartiering en vvclkc ook geldig z'ifW van krijgsvolk, alsmede voor het yan dienstpaarden in aanmerking dat die lijst is aangeplakt en een dubbel daarvan gedurende 14 dagen, te rekenen van heden, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd en dat de bezwaren der inwoners schriftelijk aan burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend binnen 14 dagen naafloop van den tijd voor de inzage der lijst bestemd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 16 Juli 1887. De burg en weth voornoemd, A. SMIT. De secretaris, F. N. VAN DER BILT. E?©*?. xv. Er zijn eenige maanden voorbijgegaan, 't Is zomer geweest en toen was 't waar lijk niet onaardig' in Vierlioven. Dokter Dipper had de aangeknoopte kennisma king voortg'ezet en 't was tusschen hem en Pedroliano een wedstrijd in 't vis- schen geweest. Was de eerste meer met de lokaliteit hekend en dus heter in staat om goede plekjes aan te wijzen, de laatste "bewees gedurig, dat hij doorkneed was in 't edele vak. De gevangen visch werd nog al dikwijls op Jokali verorberd en 's avonds bleef Dipper nog al gaarne praten, want de Rijnwijn was goed en de sigaren smaakten heerlijk. Mevrouw Dipper kwam ook dikwijls. Wanneer ze al erkennen moest, dat het er bij haar veel eenvoudiger uitzag en zij Jt niet zoo ruim had als mevrouw Pe droliano, dan had ze toch aan den an deren kant eene soort van satisfactie, dat zij vrij wat beter op de hoogte was van 't fransch en daarenboven door hare mu zikale talenten uitmuntte. Ze had 't ge daan weten te krijgen, dat bij eene thee visite de guitar werd binnengesmokkeld, waarop natuurlijk een voordracht volgde. Bij die eerste voorstelling hield ze zich nog al laag hij den grond, zoodat men 't niet onaardig vond. Hierdoor aange moedigd waren de voordrachten om zoo te zeggen, eene mode geworden. En zoo zat ze clan ook op een heerlijken zomer avond buiten vóór den koepel van Jokali. Heerlijk was die avond; de maan wierp haar zacht licht over de boomen en heesters en te midden van die plechtige stilte droeg mevrouw Dipper haar lieve lingslied uit Robert voor en toen ze nu aan dat hartverscheurende grdcegrace pour-r-r moikwam, toen zwegen zelfs de gevederde woudbewoners. Uit eer bied we weten 't niet, maar de onge voelige dokter zeivrouw je zingt niet, je schettert." De blik, dien ze haren echtvriend toe wierp, was niet zeer vriendelijk, maar hij was er de man niet naar, om zich daaraan "bizonder veel te storen. Zoo werd er menig avondje gezellig doorgebracht en ook mijnheer Westing verwaardigde zich dikwijls, om van de partij te zijn. Maar de zomer liep ten eindehier en daar vielen reeds verdorde bladers en de herfst was niet tegen te houden en dan kwam de winter. Hoe zou 't hun dan buiten bevallen? Dan was 't vis sollen gedaan en zoo bizonder groot was de conversatiekring niet. Men zag dus reeds naar middelen uit, om tijdkorting te bekomen. Op zekeren dag kwam mijnheer Wes ting op zijn vroeger voorstel terug. Hij vermeende, dat er nu genoeg tijd was verloopen, om met beter gevolg eene tweede poging te wagen. /Mijnheer Pedroliano zei hij, 't loopt al zoo wat naar October en dan worden er te Alsen de voorbereidende maatre gelen voor de winteramusementen ge nomen. Hebt gij al besloten, hoe gij met de sociëteit zult doen? Met genoegen zal ik u voorhangen, of liever, 't zal mij eeDe eer zijn, wanneer ik u daar heb geïntroduceerd. Van déballoteeren is natuurlijk geen sprake; de ballotage is maar voor den vorm en om aan de wet te voldoen. Wanneer gij eenmaal lid zijt, dan hebt gij toegang' tot alle mogelijke concerten en feesten. Het zou toch voor u en mevrouw tamelijk saai zijn, om den geheelen winter te Vierhoven te blijven. Al legt gij nog zooveel partijtjes aan, toch wordt dat ten laatste eentonig, daar gij altijd zoo dezelfde mensclien j om u heen hebt, maar gaat gij nu en I dan naar Alsen, hoe wordt dan uw kring- niet uitgebreid en hoe aangenaam voor mevrouw, die, naar ik meen, dol veel houdt van muziek en conversatie." Mevrouw maakte de opmerking, dat zij meer van conservatie dan van muziek hield en dat zij 't dus wel aardig zou vinden, om in Alsen kennissen te krijgen. Alles mooi en wel" zeï de heer des huizes, //maar ik weet nu zeer goed, dat je een uur noodig hebt, om er te komen. Nu is dat wel te doen in den zomer, maar als 't stormt en regent en sneeuwt, dan is 't niet alles en wij zouden har telijk voor zoo'n wandeling bedanken." //Juist opgemerkt," hernam Westing, maar daarom zou ik u ook nogmaals aanraden, om rijtuig te nemen. Vroeger hebben we daarover reeds gesproken. Ik weet er toevallig een te krijgen, dat geschikt voor u zou zijn. 't Is eene soort van berlinedie men open en geheel ge sloten kan gebruiken, zoodat gij er 's zomers ook veel genoegen van kunt heb ben. Met genoegen wil ik naar den prijs informeeren. De tegenwoordige eigenaar heeft ze eenigen tijd geleden op die groote verkooping gekocht, welke er ge houden is na 't overlijden van jonkheer ;Sterkeuburg." Erï 't paard dan?" Wanneer gij er bepaald tegen zijt, om zelf paarden te houden, hoewel ik het honderdmaal aangenamer zou vinden, welnu, dan zoudt gij uit den Vergulden Karper" altijd wel een paard kunnen huren en anders zoudt g'e een maand paard uit Alsen kunnen nemen. Zooals gij natuurlijk weet, zijt gij dan maar eene maand verbonden. Maar dan moet gij vooral ook een goeden koetsier heb ben. Misschien houdt gij zelf veel van rijden Arme Pedroliano I wat wordt u het vuur na aan de schenen gelegdl Hoe zult gij u daaruit redden? Mijnheer gaf ook dien dag nog geen beslissend antwoord, maar zijne vrouw betuigde hoe langer hoe meer hare in stemming en eindelijk deed ze haren overweg-enden invloed gelden en de zaak kreeg' haar beslag. Wat maakte die goede Westing zich verdienstelijk l Hij bezorgde den aankoop van 't rijtuig. Door hem werd de kas telein uit den //Vergulden Karper" over gehaald, om zijn besten schimmel dis ponibel te houden. Door hem werd Jan Koster zooveel als huisknecht en tuin man en koetsier. Wie was Jan Koster? Iemand die nu juist niet in zoo'n heel goed blaadje stond bij de oude Vierbo- venaars, maar die goed kon praten, uit muntend rijden en voor geen kleintje vervaard was. 't Was een glorie voor mevrouw Pe droliano, toen hun rijtuig voor de eerste maal dooi' Vierhoven reed, en de men seben voor de ramen kwamen en uit keken en zij het als haar eersten plicht rekende, 0111 vooral overal zoo vriende lijk mogelijk te g'roeten en te knikken. Dood toevallig kwam men freule Kol- mer tegen, wier schoothondje bijna was overreden. Hoe kon mevrouw nu van uit de hoogte neerzien op eene freule, die met al haar voornaamheid geen rij tuig hadl En toen ze Alsen binnenreden, keek daar bijna niemanddaar was een rij tuig geene bizonderheid, maar de hótel- houder was toch zeer beleefd en voor komend, omdat ook bij hem de sociëteit werd gehouden en de grijze, voorname heer voor hem. een goede klant kon worden. Mijnheer Pedroliano werd voorgehan gen als lid van de Harmonie en aange nomen. Zoo ging 't ook in de kegelclub: alle negen. Mevrouw werd lid van Dorcas en nog eene andere vereeniging en zoodoende moest de berline nog al eens naar de stad. Was de koetsier met een ander werk bezig, dan nam Westing zijne plaats in. Westing kon ook rijden, Wat kon hij niet? casacara. Vlissingen, 16 Juli. In de gisteren avond gehouden vergadering der Anti revolutionaire kiesvereeniging alhier, is hesloteu, voor deze verkiezing geene candi- daten te stellen. Van 9 lot 15 Juli zijn alhier uit Queen- boro met de mail booten aangekomen 950 en daarheeu vertrokken 891 passagiers. Heden middag te 12 uren, in plaats van 3 uren, zooals door ons was gemeld, dat door den waterstand op het kanaal is gewijzigd gewor den, liep met het beste gevolg van onder een der kappöu van de werf der kon. maatsch. //de Schelde" te water, de stalen raderstoomboot Walcherengebouwd voor rekening van de provincie Zeeland en bestemd voor den provin ciale stoombootdienst op de Wester- Schelde. De hoofdafmetingen dezer boot zijn als volgtlengte tusschen de loodlijnen 41.15, breedte 6.10, holte 2.90 en diepgang 1.83 M. De boot heeft om in de havens niet behoeven te keeren een voor- en ochterroer en zal voor het vervoer van le en 2e klasse passagiers worden ingericht. De beide kajuiten worden zeer comfortabel afgewerkt. In het koude jaar getijde zullen de kajuiten door stoom worden verwarmd. De machine, die in dit schip zal worden ge plaatst, is van het triple compound oscileerende type, terwijl de stoomketels geheel van staal zijn. Beiden, machine en ketel worden in de werkplaatsen van genoemde maatschappij ver vaardigd. Ondanks de weinige bekendheid was even wel een vrij aanzienlijk getal toeschouwers bij dezen afloop tegenwoordig. Vrijdag is geene schapeuboot van hiernaar Louden (Deptford) vertrokken, om reden uit Dnitschland geeDe schapen waren aangebracht. Het vervoer zal dan ook thans wel zijn geëin digd en naar men verneemt, zal de stoomboot Mercurius binnenkort, evenals reeds vroeger de Minervanaar Amsterdam vertrekken, ten einde voor andere diensten te worden gebezigd. Evenals ten vorigen jare had jl. Donderdag het comité tot wering van schoolverzuim te Goes de schooljeugd dier gemeente een genot vollen dag bereid. Ongeveer een 500lal schoolkinderen, die zich in het afgeloopen schooljaar door trouw schoolbezoek onderscheiden hadden, was het vergund onder leiding van hunne onderwijzers een uitstapje naar Vlissingen te maken. Mei een extra trein vau Goes te 1 uur hier aangekomen werd het jonge volkje aan bet sta tion opgewacht door het muziekgezelschap ,/Oiis Genoegen", waarmede het onder het spe- Ipii der muziek stadwaarts toog en vervolgens zich naar het stedelijk badhuis begaf. Aldaar aangekomen werd de lieve jeugd ruimschoots op ververschingen onthaald, waar na haar de gelegenheid werd aangeboden zich aan het strand en op de duinen naar hartelust te vermaken. Hiervan werd een gretig gebruik gemaakt tot ODgeveer 6 uren, als' wanneer zij, na zich naar het inwendige nog wat met melk en brood enz. versterkt te hebben, de terugreis met //Ons Genoegen",aan het hoofd ondernomen en met den trein, die hen des middags hier had aangebracht, te 7 uren in de meest vroolijke stemming weder naar Goes stoomden. Te Zierikzee is bericht ontvangen dat op eene badplaats in Thüviugen op 61-jarigen leeftijd

Vlissingse Courant | 1887 | | pagina 1