c. W. BAUER. J. VELTMP, No. 34. Donderdag 28 April 1887. 25ste Jaargang. ulstsr gevraagd. ie Oiensthod nstbode. 6BMEENTKBE8TU0R. Pi Mi KL t N D. ot zwarte Hondje. ll-SCHELDE. pril 1887 ilAPHISCH ATELIER rordt uitsluitend instan- portrotten blijven on- J ICS WERKZAAM vau s namiddags 4 uur. eteekende beveelt zich aan tot bet maken en Stoomketel- les wat tot het vak be- .at, IC 110.160, Vlissingen. lide behandeling. vlissiuscuë OF RATTEN het gebruik der VER- Men bcproeve slechts plaag bevrijd te worden. en iö Cent per doos bij Mejuffrouw DOBBE- straat I 161. P. DflUIJ te Middelburg. huishouden Bierkade D No. 11. Loon mmISSE-Rekkers, Hooi- eene fatsoenlijke UKGE DIENST en Vlisaingei' vv, voorm 6,30f, 8,—, 9,10+ lag 1,35+, 2,30, 8,30f, 5,l0, 8,t. 9i10,t> a.aot, 3.30, 4.30f, c.- i i de vertrekuren niet i de tusschenstationi Abee. stilgehouden. en Middelburg v oorm 5,(ïemisej 6.3C 12,30, 2,3 30, 6,- voorra 5,30 7.15, 8.45, 10.1 45, 4.15, 5.45, 7,15, 9.11 uur van Vlissiugen en 5,30 op wcrkdngeu. len rechtstreeks van Middelburg I markt. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1,Franco per post ƒ1,15. Afzon derlijke nummers 10 ceut. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS Elke rege DER ADVERTENTIËN l meer 10 cent. Clichés plaatsruimte berekend. Van 1 tot 4 regels ƒ0.40. en groote letters worden naar Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. BEKENDMAKING. De burgemeester en wethouders der ge teute Vlissingen Gelet op art. 5 der wet van 28 Juni [881 (Stbl. no. 97), zooals die is gewijzigd de wetten van 23 April 1884 (Stbl. no. li), en 16 April 1885 (Stbl. no. 78) Doen te weten dat bij ben zijn ingekomen rzoekschriften tot uitoefening van den iinhandel in sterken drank 1°. van M. D. TUKKEN, huisvrouw van F. H. VALENTTJN, wonende te Goes, tor bot pand wijk I no. 34 2U. -van C. J, REKKERS, voor het Ha- (istation 1°.' yan Idem voor het Lokaalstation. ./vingen, 27 April 1887. iiij- De burg. en weth. voornoemd, inroL, Th. VAN UIJE PIETERSE, L.B. irdc De secretaris, F. N. VAN DER BILT, o. i. singen en de Buitensluiu voormiddag 6 i0 (via keeraluii)! (via keersluis), 9.45. 10 lil 15. Namiddag 1,25, 1.45 (vu 0 3.05, 3.30. 3.55, 4 20, 5.10, (vu 7.05 Vvia keersluis), 7 45, 8.4i 6.30, 7.20, 7.45, 8.5- 10.-, 10.25, 11.— 11.30, 12.- 15. 2.50, 3.15, 3,40, 4.05, 4.4' 8.—. 9.10. Vlissingen, 27 April. \J [De St.-Crt. bevat de statuten van de naam- jze vennootschap ffDe Vlissingsche Duin- Iterleiding-maatschappij," te Vlissingen. De vennootschap is gevestigd te Vlissingen heeft ten doel de exploitatie der waterlei- uit duinen tusschen Vlissingen on Zoute- lde tot en in de gemeenteVlissingen, volgens |daartoe aan den heer A. FI. J. Diemont door raad der gemeente Vlissingen verleeode [cessie, met inachtneming van alle daarbij ■geschreven bepalingen. [)e vennootschap wordt aangegaan voor den van vijf en veertig en een half jaar, welke )OM BOOTDIENST tusschen iddelburg en Rotterdam plaatsen AN VERTREK IN APRIL. ven Middelburg vun Rotterdam 30 30 ui. 9.45 9 45 9.45 9.45 9.45 9.45 9.45 9.45 9.45 9.45 0.45 9.45 UttO pOltBOOTDlBNST en Zierikzee v. April VAN Z1ER1KZEE Maandag 25 vm. 7. Dinsdag 20 7 Dinsdag 26 nm. 3 Woensd. 27 3 Donderd 28 3 Vrijdag 29 3 ZaïerdBg 30 12 ■FEUILLETON. Uit het EngeUcli. van F. ANSTEY. l7, tfO uaml,3,30 8,20 1,30 4,— Woensdag en Zaterdag. voorm. 7,30 L nam, v 8,— 10,80 11,— was overigens ten zeerste overtuigd, dat ter wille vau zijn buitengewoon zenuw- lig gestel bem alle buitensporigheden ver zou. Ik gevoelde niettemin, dat ik |ren was, indien Bingo met zijne pirou- voortging, want de ware Bingo had de pretentie gehad kunstjus te kennen. Ik kan mij niet begrijpen, zeido Travers ^denkenden toon, hoe die Bingo zich evenwicht kan houden. Maar hier is anders l riep bij uitik heb altijd ge- dat zijn rechteroor gespleten was. Gij hebt inderdaad gelijk, hernam de Maar, voegde hij er bij, het kan dat het toch het linkeroor was. ik moet u zeggen, dat ik evenals gij, dacht dat het het rechteroor was. ontstelde ik hij die woorden. Ik had, geheel en al die voorname byzonder- [rergeten. Neen, haastte ik mij te zeggen, het l'lellig hot linkeroor ik weet het zeker, ik dikwy Is bij mijzei ven vond, dat hut was dat het juist niet het rechter- U. mijzei ven zwoer ik dat dit de laatste *ou zijn. Ik zal my niet yermooien u dat ver- to verklaren, rojjo waarde, riep ik on- N gerekend worden een aanvang te hebben geno men 1 Januari 1S87 en te zullen eindigen den 30 Juni 1932, tenzij tot eene ontbinding tus- schentijds of eene verlenging der concessie door het gemeentebestuur van Vlissingeu en behou dens koninklijke bewilliging. Het kapitaal der vennootschap wordt vast gesteld op 170.000, verdeeld in 80 priori— teits-aandeelen, elk van 1000 en 90 gewone aandeelen, pik 1000. Tot directeur is aangesteld de heer J. L. Grüber, en tot commissarissen de heeren J. van Raalte, directeur vau de kon. mnatsch. ,/de Schelde,'' te Ylissingen, C. L. Van Woeldcren, directeur der stoomvaartmaatsch. //Zeeland," kon. Ned. postvaart te Vlissingen, J. A. E. Musquetier, ingenieur van den rijkswaterstaat te Vlissingen, M. C. Wurfbain, bankier, lid der firma Vau Ransow en Co. te Arnhem en J. G. W. Sieger, directeur der Amsterdamsche Chininefabriek te Amsterdam. Maandagavond werd in de teekenlokalen der burgeravondschool alhier eene tentoon stelling gehouden van de teekeningen, ver vaardigd door de leerlingen dier school, gedu rende den cursus 1886/S7. Viel deze tentoonstelling, die op Zaterdag avond was voorat gegaan door het in oogen- schouw nemen der teekeningen door burg. en weth. met de leden van den raad, de com mis siën van toezicht op het middelbaar en lager ouderwijs en verdere geuoodigden, een vrij druk bezoek ten deel, zij leverde tevens met de reeds den 14 en 15 April jl., zoowel schrifte lijk als mondeling gehouden examens, het be wijs, dat met uitstekend gevolg de gegevene lessen waren gevolgd, waardoor dan ook bij veel en degelijk geleverd werk, belangrijke vor deringen der leerlingen waren waar te nemen. Door de arrondissements-rechtbank te Mid delburg is, ter vervulling van de opengevallen betrekking van kantonrechter te Goes, opge- gedaldig uitis alles uiet vruemd als men het in den grond beschouwt I Algernon, zeide Lilian op hare beurt, wilt ge zoo goed zijn om to vertellen hoe en waar gij Bingo teruggevonden hebt. Mijn heer zou hot heel gaarne willen weten. Ik kon moeielyk weigerenik ging dus zitten en verzon eene geschiedenis, zoo goed als hot ging. Ik gaf een schets van Blagg, den vogelbezweerdur, en maakte hom nog dikker en donkerder dan hij werkelijk was. Vervolgens beschreef ik op aandoenlijke wijze een dramatisch straattooneel, waarbij ik bij het herkennen vau den hond aan zijn hals band dezen opeischte, en Diettegenstaaode alleu wederstand medenam. Terwijl ik mijn verhaal onder het genot van een heldere sterrenlucht deed, had ik het innige genoe gen Travers op zijne lippen tu zien bijten en hot kleine bandje van Liliau in do mijne te voeleu glijden. Ik was tot het gewichtig ste punt van mijne vertelling genaderd, toen de hond een woodend geblaf aanhief tegen de haag, die onzen tuin van den weg scheidde. Er is ginds een mau, zeide Lilian, die er geheel als een vreemdeling uitziet en Bingo beeft een afschuw van vreemden. Zonder dat ik mij rekenschap vau mijne aaudoening kon gevun, gevoelde ik mij on- Wees maar niet bang 1 riep de kolo nel den nieuwgekomene toe, de hond kan u niet bijten, of er moest een gat in de haag zijo. Do vreemdeling nam zijn strooien hoed af en zeide met een zeer sterk Fransch accent: Hij zal mij geen kwaad doen, daar kunt n op aan. Ik zou gaarne eens met den beer Weatherhead spreken, Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. maakt de navolgende alphabetische lijst van aanbeveling mr. P. J. Voorst Vader, kanton rechter te Harderwijk; mr. N. C. II. van Daalen Wetters, griffier bij het kantongerecht te Goes, en mr. D. Wesseling, griffier bij het kantongerecht te Wijk bij Duurstede. Z. M. heeft aan J. K. Boeije, op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit ziju betrekkingen van betaalmeester, bewaarder van de hypothe ken, het kadaster en de scheepsbewijzen en ontvanger der registratie en domeinen te Zie- rikzee, behoudens aanspraak op pensioen en met dankbetuiging voor de diensten door hem gedurende ruim 48 jaren aan den lande be wezen. De begrooting van het polderbestuur van Walcheren voor 1887 bedraagt in ontvang en uitgaaf f283,826,71. Het dijkgeschot be draagt f 14,50 per HA. schotbaar en f 8,30 per HA. vrijland, wat ecu opbrengst geeft van f 232,915,83. De gewone werken aan de vier wateringen zijn geraamd op f 146,556,92. Over de in het begin van dit jaar te Goes waargenomen trichinenziekle, bevat no. 97 van de St.-Ct. een uitvoerig rapport van den \- aarnemendeu geneeskundigeninspecteur voor 'Zeeland. De ziekte blijkt afkomstig geweest te zijn van do helft van eeu varken, geslacht op de hofstede //Welgelegen", buiten Goes, en de lijders, ongeveer 70 in getal, van wie gelukkig slechts éeu gestorven is, blijken nagenoeg alleu rauw of niet gaar vleesch of worst van dit var ken gegeten te hebben. Het verslag gaat tot in bijzonderheden den gang van de epidemie en de vermoedelijke aan leiding na en komt tot de slotsom,dat de ratten de overbrengers van de trichinen geweest zijn, hetzij dat ze uit het buitenland kwamen (ratten hebben zucht tot trekken), hetzij uit de ge meente lerseke, waar in September 1883 een kleine trichinen-epidemie heersehte. Ilt begreep dat het verstandiger was naar du haag te gaan en op zuchten toon met den Franschraan te spreken. Hut was een kort, ineengedrongen man, met een vuurrood gezicht ea zwarte oogen. Ik ben mijnbeer Weathorbead, ant woordde ik met de koelbloedigheid van een op heeterdaad hotrapten zakkenroller. Wat verlangt ge I Niets anders dan mijn hond terug 1 die in uw bezit is. De Nemesis vertooude zich eirlelyk in de stem vau een mededingendeo eigenaar. Eerst was ik geheel verslagen, maar toon ik weder tot myzelveu gekomen was, antwoordde ik: Ik geloof dat ge u vergist, die bond is niet van mij, maar van eeu mijner vrienden. Dat wiet ik, antwoordde bij, hier is sprake van eene andere vergissing. In ieder geval heb ik er niet mode te maken, daar bij niet vau mij is, maur wel vau dien mijnheer, dieu gij van hier kuut zien, zeide ik op den kolonel wijzende. Ik gevoelde dat het boste was, maar dadelijk zijn naaui iu deze zaak te noemen. Ik zeg u nogmaals dat gij u vergist, hor- nam de Fransobman op kuorrigen toon die hond 19 miju hond, daar ga ik niet vau af en men heeft mij wel degelijk hier heen ge zonden. Dit is immers uw naam, niet waur voegde bij er, op mijn kaartje wijzende, bij, dat ik, dwaas genoeg, in Blagg's hauden had gelaten. De oude schelm bud geoa tijd ver loren laten gaan om zich er een wapen van te makeu, ten eindd voor zich eene dubbele belooniug er uit te halen al9 bij dadelijk den waren eigeuaar op het spoor bracht. Ik be sloot dun kolonel ter hulp te roepen, Wat is er gaande 1 ripp bij, terwjjl b(j Er zal nu nog eenige tijd moeten verloopen, voor dat het gevaar voor infectie op Zuid-Beve land geheel zal zijn geweken. Zoolang trichinen op of in den bodem aan wezig zijn, kunnen steeds ratteu, muizen, mol len euz., soms ook varkeDs (hetzij direct of indirect) worden geïnfecteerd, en zonder het veruischte toezicht wederom aanleiding geven tot epidetniëu van trichinosis, zooals die te Goes is waargenomen. Daarom beveelt het verslag aan de ratten, muizen en mollen op Zuid-Beveland zooveel mogelijk te doen vangen, op trichinen te on derzoekeu en daarna te verbranden. Ter voorkoming van de verspreiding der trichinen is ook aan te bevelen het zooveel mogelijk rein houden der stallen en loopplaat sen van de varkens, en het voortdurend toe zicht op de voeding dezer, waarbij het azen op allerlei afval en lijken van dieren moet worden vermeden. Ten einde de ziekte bij den meusch te voor komen, is een streng toezicht op het vleesch van daar gemeste varkens noodzakelijk. Daarbij mag het microscopisch onderzoek van het varkensvleesch niet worden nagelaten. z/De epidemie te Goes zoo besluit het verslag heeft geleerd, welke eene uitbrei ding trichinosis ten gevolge van het gebruik van het vleesch en worst van slechts een half varken kan verkrijgen. z/In het laatst van Maart konden alle lijders als hersteld of herstellend worden aangemerkt. Bij hen, die het hevigst waren aangetast, volg de een langdurig reconvalescentie-tijdperk, zoodat op den lOn April nog niet alle ver schijnselen der ziekte geweken waren. En hoe langen tijd zullen de lijders nog de gevolgen ondervinden van de aanwezigheid der trichinen die hunne spieren niet weder verlaten. //Moge de treurige ervaring te Goes opge daan tot leering strekken, dal het nimmer zon der bedenking is, varkensvleesch, worst en den afstand van zijn plaats tot mij met één sprong overschreedt. Du Franschman groette beleefd en zeido Het spijt mij wel dat ik u lastig moet vallen, maar ziehier de redeo, die mij hier doet komen. Ik bezwoer u als eerlijk man dat die toef daar van mij i9. Maar als ik mynheer vraag hem als myn eigendom terug te geven, beweert by dat het hem niet aan gaat, maar wul u, omdat die hond u toebe hoort. Zeker, riep de kolonel uit, een toon van gezag aannemende, do zaak is zoo helder als de dagde hond was uog heel jong toen hij by ons kwam. Hé, Bingo, je kent immers wel je meester In plaats van by den kolonel op zijne uituoodiging te komen, maakte de hond koddige sprongen om bij don vreemdeling aan den anderen kaut van den haag te komen. Er was geen Salomo noodig om to zien wie de ware eigenaar was. Ik herhaal u, dat het myn hond is, myn Azor. U ziet immers dat hy my herkent. Drie of vier dagen geleden ben ik hem kwyt geraakt. Toen ik een courant las dat bij teruggevonden was, heb ik mij aan het aan geduide adres vervoegd en toon vernomen dat by door mynheer was opgoëiscbt. Dat is nu de roden waarom ik hier gekomen ben en mijn houd wederge vonden heb. Wat bewijst dat alles dat het uw hond isl riep de kolonel uit; ik geef u mijn woord van eer dat het myu hond is. Koin met je bewijzen voor den dag. Zoo be gint men altijd, niet waar Travers Wordt vervolgd

Vlissingse Courant | 1887 | | pagina 1