VLISSmGSGHË COURANT. niermantels miEssE, SING: BAÜT L ZOOI enstbode, EL11E. 1 1B 8 7 No. 28. Donderdag 7 Apri! 1887. 25 Jaargang. 6EHKERTKBKSTD0B. Eet zwarte Hondje. k JEHEBUEN UMES, TRICOT- nderpakjes, orden in den kortst •aat afgeleverd. ■aal Kleedemagazijn. ondag a. s. is de gesloten. bereid, geneest en kan bij alle ngewend worden. 10 Cts Depöfc bij Lang'e Walstraat, Adriana met EL, HAARD- en tegen Mei een san koken, wasch. igen bureau dezer k a E K s T ea Vlisaiagen vv, M-Ot, 8,—, 9,10t 10- 2,30, 8,30t, 6,i0, 6,30f -t, 9,-, 10,t, II,-, 3.30, i.30t, ö.-,7.30f du vertrekuren meteen tussohenstation» Abeele iden «HEKST n Middelburg v v (remise, 6.30, 8,— 3,—, 3 30, 6,—, 6,80 5,30. 7.15, 8.45, 10.15 5.45, 7,15. 9.—, 11,-. i Vlissiugen eu 5,30 van werkdagen. :streoks vau Middelburg KiNaT ie Buitensluis a,g 6 i 0 (via keersluis) keersluis), 9.45. 10)5 iddag 1,25, 1.45 (via .30, 3.55, 4 20, 5.10, (via via keersluis), 7 45, 8.45 C.30, 7.20, 7.45, 8.56 25, 11.— 11.30, 12.- 3.15, 3,40, 4.05, 4.4) 9.10. CDIENST irg en Rotterdam ide plaatsen ek ik April. ddelburg van Rotterdam Tm. 9.45 9.45 9.45 9.45 9 4a 9.45 9.45 9.45 9.45 9.45 PDIENST en Zierikzee v.v. VAN Z1ERIKZEE Maandag linsdag 5 Woensd, 6 londerd. 7 rijdag 8 Zaterdag 9 '.ondag 10 Maandag 11 7.30 7.30 7.20 10.- 7.30 7.30 Woensdag en Zaterdag. 10,30 11,— 2,45 3,15 12,30 ste BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden f 1,Franco per post ƒ1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig ageut voor Frankrijk, de firma G. L. ÜAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- ea ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. GRONDBELASTING. De burgemeester van Vlissingen brengt ter algemeene kennis, dat op heden bij hem van den voorzitter der herzienings- com missie in het schattings-district Middel burg, zijn ontvaugeu de staten no. 8, bevat- lende een afschrift van de vastgestelde schaal van schatting en de vastgestelde belastbare opbrengst der als typen in deze gemeente ge nomen eigendom menwelke stukken ter secretarie alhier voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. - Vlissingen, den 6 April 1887. De burgemeester voornoemd, Th. VAN UIJE PIETERSE, L. B. I I! NL A i\ 11. Vlissingen, 6 April. Men verneemt dat Zr. Ms. scbroefstoom- schip le klasse Van Spegk, dat zooals bekend is, voor het regelen tier kompassen binnen onze havens was gekomen, nog eenige dagen bier zal vertoeven, wegens een paar voorzienin gen naij do stoomstuur-inrichting on de spie van de.hoofdas. Bedoelde reparatie wordt door de kon. raaatsch. //de Schelde" alhier verricht. De Nederl. stoomboot Minervagezagvoer der De Jong, vertrok jl. Maandag weder van hier naar Londen (Deptford) met eene be zending levend vee, bestaande uit bijna 1700 stuks schapen uit Duitschland en 28 stuks kalveren (eene proefzending) nit Nederland. De boot vertrok ditmaal eenige uren later dan gewoonlijk, daar zij had moeten wachten op de kalveren, die eerst met den te ruim half zes hier aankomenden trein werden aange voerd. De 2e luit Forbes Wels, van het 3e regi ment infanterie te Bergen op Zoom, is alhier overgeplaatst bij de le comp. 4e bat. De tot kapitein benoemde le luit. Wenni- ger, vau het reg. grenadiers en jagers, zal op den 7u a. s. uit de sterkte van het korps wor den afgevoerd en op dien datum naarsVlissin- gen vertrekken, om zijn nieuwe functie bij het 8e reg. infanterie te aanvaarden. In eene gisteren gehouden buitengewone zitting van den gemeenteraad te Middelburg heeft de plechtige installatie plaats gehad van den nieuwbenoemden burgemeester jhr. mr. L. Schorer. Nadat voorlezing was geschied van de akte van eedsaflegging, nam de nieuwbe- FEUILLETON. Uit het Engelscli F. ANSTEY. Ik 1 Wat bedoelt gij 1 riep ik met 'gebroken stem uit. Hoe kan ik hem terug- Ünöon Moer dood dan levend wachtte ik haar totwoord af. Daar gij eene opeubnre betrekking be- heodt, mijaheef, ia u uiefes gemakkelijker dan regeering op bet spoor van Bingo te heugen, waartoe dient anders eene regeering? Mjjubeer Travers zou hem, als ik bem er om verzocht had, reeds lang ternggevouden hebben. Pftt kinderlijke gesuap van Lilian strekte noemde het woord en hield eene warme toe spraak, die door den oudsten wethouder, den heer F. Ermerins, namens do leden van den raad in hartelijke bewoording werd beant woord. Een talrijk publiek woonde deze plech tigheid bij. De lieer J. TC. Boeije, to Zierikzee, heeft ontslag gevraagd als ontvanger der registratie en successie, bewaarder der hypotheken en van het kadaster en betaalmeester. Sedert Juni 1858 was bij in die gemeente ontvanger der registratie en hypotheekbewaarder en sedert Februari 1S65 tevens betaalmeester. In al deze betrekkingen werd dedieer Boeije steeds door ieder gewaardeerd pin zijn welwillendheid en hulpvaardigheid. De inwijding van den stoomtram Breskens- Mal.deg.oro zal nog in deze maand plaats heb ben. Vele hooggeplaatste personen, zooals Nederlandsche en Belgische ministers, de com missaris des konings in Zeeland, de gouverneur vau Oost-Vlaanderen en meer andereu worden ter deelneming aan het feest verwachtdoor de maatschappij zal aan deze en verdere genoo- digden op het raadhuis te Aardenburg een lunch worden aangeboden. Aangaande deze stooiutramlijn valt nog meê te deelen, dat de verwarming van de rijtuigen op een geheel nieuwe wijze plaats heeft, door middel van stoom, welke met tweeadraosfeeren drukking onder de rij tuigen wordt aangebracht. De verbiuding tusschen de verschillende rijtui gen geschiedt door middel van gutta-percha buizen. Bij een dezer dagen gehouden proefrit bleek de uitslag dezer wijze van verwarmen, volko men aan de verwachtingen te beantwoorden. Het koninklijk gezin vertrekt Dinsdag 12 April met gevolg te 1.30 per Hollandsch spoor uit den Haag, om te 2.30 in Amsterdam aan te komen. Op Maandag 18 April, 's ochtends 9.45 per Rhijnspoor, is het vertrek bepaald naar Het Loo. Aankomst aldaar 11.15. De staatscommissie voor het onderzoek naar de middelen tot verbetering van landbouw - toestanden jl. Maandag wederom te 's Hage bijeengekomen - zal morgen (Donderdag) andermaal eene vergadering houden. Naar wij vernemen, rijpte bij den heer Keucheoius reeds voor eenigeu tijd het voor nemen, als lid der tweede kamer ontslag te ne men en zich uit het openbare leven terug te trekken. Alleen dan,wanneer de Tjiotnas-zaak, waarvoor hij zich met hart en ziel intresseert, slechts oin haar uog nanbiddelijker iu mijne oogen te maken, maar wat mij minder beviel was hare zinspeling op dén beer Travers, een jong advokaat, die met zijne zuster op een buitentje in den omtrek woonde. Ik had maar al te dikwijls opgemerkt dat hij Lilian met geen onverschillig oog bekeek. Gelukkig was bij toen voor zaken weg. Had bij bovendien niet veel moeite gedaan om Bingo weder te vïudeu Met veel zelfvoldoeuiug zeide ik dit vaak bij mijzei ven, Gij zijt wel streng en veeleiscbend, Lilian, maar zog mij, wat ik u bidden mag, wat moot ik doen spreek en gjj zult ge hoorzaamd worden. Bingo te rag brengen riep zij uit. Bingo terug brengen 1 herhaalde ik ter neergeslagen maar wie weet te zeggen of dat niet onmogelijk is Misschien is hij niet meer in het land misschien is hij dood I »Noen, neca, neen 1 noch het een, noch niet voor de algemeene verkiezingen mocht worden afgedaan, zou hij daarom alleen nog eenïgen tijd zitting blijven houden. Men verneemt,dat de minister van marine op het adres van den gemeenteraad van llelle- voetsluis geantwoord heeft, dat de loodskotlers en het. loodspersoneel aldaar voorloopig gesta tioneerd zullen blijven. The Times be vat het volgende, vau 31 Maart gedateerde, bericht uit Brussel: ,/D.e regeerin gen van België en van Zweden en Noorwegen hebben zich aangesloten bij liet protest der Nederlandsche tegen het voorgestelde afschaf fen van het uitreiken van Engelsché loods-cer- tificaten aau vreemdelingen. Men gelooft, dat ook de Duilsclie regeering bezwaren zul in brengen.'" De proeven tot genezing der berri-berri, in het stadsverband te Batavia genomen dooreten heer Winter, on de» toezichtvan dr.Vonderinan, hebben lot dusver tot geen resultaat geleid. Wel is waargenomen, dat bij de lijders, onder zijn behandeling, de stijfheid in de onderste le dematen spoedig verdween, maar dit resultaat ..pook bij de tot dusver door de genoesheeren gevolgde behandeling meermalen- verkregen. De andere ziekteverschijnselen blijven echter aanhouden. In een brief uit Kota-Radja van 21 Febr. aan de Sumatra-Courant komt liet volgende voor Den 9n dezer rukte een patrouille uit tot dekking van de genietroepen, die met de her stelling der telephoonlijnen waren belast. Deze patrouille, aangevoerd door den ln luitenant Bonga, werd door den vijand beschoten, met het gevolg dat de fuselier Dijkstra dooreen kogel in het hoofd werd getroffen. Hij is den Un aan de gevolgen zijner wond overleden. ln den avond van deu lOn werd een van Kota-Pohasna uitgezonden hindevlaag aange vallen en daarbij twee der onzen, de Europee- sc.ile sergeant Kuska en de Europeesche fuse lier Beethoven, gewond. Daar nu de tegen woordigheid van den officier van gezondheid van Pakan- Kroeng-Tjoet te Kota-Pohama, ter verzorging van de gewonden, werd ver- eisclit, marcheerde van Larajong, ter begelei ding van bedoelden officier, een patrouille af, ter sterkte van 50 man, onder commando van den kapitein Van Neer, van het detachement aldaar. De 2e luiteuanls Vau Bennekom en Gaade waren bij de kolonne ingedeeld, terwijl deze bij aankomst te Pakan-Kroeiig-Tjoet nog met 15 bajonetten werd versterkt. Van laatst- het andere, geloof mij. Ach, als ik u op alle tonen hoor zeggen dat gij van Bingo houdt-, en ik u van een anderen kant niets zie doen om hem terug te viuden, kan ik mg niet weerhouden aan uwe oprechtheid te twijfelen en blijf ik betzelfde gevoelen koesteren, zoo lang gij hem niet in de schaapskooi hebt teruggebracht. Onnoodig was hot langer met haar to praten; ik wist nu dat ik wol met eene lieve, maar koppige dame te-doen had, die zich niot gemakkelijk overgaf. Misschien had zij dit micUlel wol aangewend om vau rog af te komen. Ik verliet haar met een gebroken hart. Het was duidelijk dat als bot mij niet gelukte Bingo binnen een zeer korten tjjd terug te viuden, de beer Travers do geluk kigste kansen had eu Bingo was dood. Echter schrikte mij dit niet geheel af. Als ik Lilian ten minste kou overtuigen dat ik werkelijk alle moeite dei-d om hot verloten voorworp terug tö vinden, zon zjj einöelgk genoemde plaats werd de officier van gezond heid Kunert, met een dekking van 10 man per sloep, door de Kroeng-Tjoet naar Kota-Poha ma gezonden, terwijl het overige gedeelte der troepen den gewonde volgde en tot dekking strekte. Toeu dit gedeelte aan de eerste bocht van den weg van Pakan—Kroeng-Tjoet naar Kota- Pohama kwam, werd 's vijunds nabijheid ver raden door hot aanslaan van een hond, die van Pakan-Krocng-Tjoet was medegenomen. Onmiddellijk daarop vielen op liet front der voorste sectie zes schoten. Een oogenblik later werd de rechterflank dier afdi eling door een twintigtal schoten bestookt van uit een soort van borstwering, welke slechts op ongeveer dertig pas van den weg was gelegen en waar achter de vijand stelling had gen om en. De patrouille-commandant, kapitein Yan Neer, die een 4e afdeeliug zijner troepen had achtergelaten om den terugtocht te dekken, viel zonder dralen met het commando //atta queeren 's vijands stelling met de bajonet aan. eu van drie zijden ging bet nu met élan op den vijand los. Het gelukte onzen mannen in de vijandelijke stelling door te dringen, waar zich een verwoed gevecht met de blanke wapens ontspon en vier Atjehers met de bajonet wer den afgemaakt, terwijl drie anderen werden neergeschoten; de overigen kozen het hazenpad. De vluchtende vijand werd nu met de bajo net vervolgd tot aan een nabijgelegen kreekje, waar- de vervolging wegens den hoogen water stand en het moerassig terrein moest worden gestaakt. Maar hier werden hem nog eenige kogels achterna gezonden, tengevolge waarvan hij alweder zeven dooden eu een gewonde be kwam, terwijl door diens overstelpend vuur niet een der onzen was getroffen. Op het terrein waar het gevecht had plaats gevonden, werden door de Atjehers achterge laten vijf geweren, een donderbus, tieu kle wangs, een aantal rauijongs enz., eenig geld en munitie, benevens diie rollen telepkoondraad, die zij. eenige dagen te voren van de lijn Pakan- Kroeug-TjoetKota-Pohama hadden afge sneden. Te 12 uur keerden de officier van gezond heid eu de patrouille naar hun posten terug. De uitmuntende aanvoering dor troepen door deu kapitein Yan Neer en het kloek ge drag der maunen van Pakan-Ivroeng-Tjoet en Lam jong hebbeD dus hier weder het bewijs ge leverd, dat de Atjeher nimmer stand houdt bij eu ook niet bestand is tegen een stouten aanval met de bajonet. Yan de hierboven genoemde gewondeu is de fuselier Beethoven den 1 ln dezer overleden. Binnen den kraton is een blokhuis kant en getroffen worden eu mij van het terugbren gen ontslaan. Ik zette mij dus aan het werk en ging bondon van allo grootte, vau allerlei rus na allerlei kleur zieu ik besteedde aan merkelijke sommen geld aan dagbladadver tentie, terwijl ik, wel te verstaau, er voor zorgde dat Lilian bekend werd met mijnt), helaas, altijd vruohtulooïo pogingen. Maar zij was door «iets te winnen en alles wat ik van haar verkrijgen kon. waren deze meer of minder bemoedigende woordeu Ik bun overtuigd dat het u met vol harding gel ukkeu zal Bingo terug te vindeu. Eens wandelde ik in de heul loelijke en heel vuile wijk, die tuescheu Bowstreet en High Holborn ligt, toen ik voor bet vaam vau een verhuurder van tooueol-costniues een klein biljet zag aangeplakt, waarin medegedeeld werd, dat op een zekeren dag een zwarte boud een heer tyns gevolgd on dat, in het geval dat do hond niet mocht teruggeëisobt worduiij en deguen, die hem

Vlissingse Courant | 1887 | | pagina 1