VLISSINGSCHE COURANT. GEl\ I L 188. S. >J GULDEN No. 83. JEERIN(] soon. fijne Mze sdelhoedeil ji!J phh rsi Donderdag 14 October 1886, 24ste Jaargang. BINNENLAND. F E U D L L 1 T DE MONTECCHI EN CAPÜLETTI. pn, wnarvan 's middags vier uur FA.BER VAN DER WOUDi VOLFF COUltRECH Zn. GKA.TA.MA.. CHE BARK H.F.C.Grai.. .NG VRIJTHOFF C'. BLOM. TAK C». ALPHEN Co- BBS St ZOONEN. CATE EENNEMA All ffllECI-ITSCHE BARKVE! ÜNIGING ds Bas St C» de BAS Co. BR KALFF. glmr zijn. J. TROMP Groenewoui KORTE GROENEWol uitgegeven. voormiddag C.80, 7.20, 7-45, 0 10.-, 10.25, 11.— 11.30, 1.35, 2 15. 2.60. 3.15, 3,40, 6.45, 7.20, 8.—. 9.10. tnsschen en Rotterd| plaatsen VEllTREK IN OCTOBER, iu: van Middelburg: van 8.1 vra 9.- i vra 8 POOUBOOTDIENST en Zierikzee October. VAN Z1ER1KZS] jrm 8.— Zondag 10 8.— Maandag 1-1 - Dinsdag 12 Woensdag 13 Donderd 14 Vrijdag 15 voorn»1 6.— 7-r; ara 2.30 jrml 1 ara 2,80 Zaterdag 16 Zondag 17 BÜEEAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1,Franco per post f 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt "WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. Vlissingen, 9 October. Jl. Maandag vergaderde alhier, onder presi- dum van den beer Verkuijl Quakkelaar, de kamer van koophandel en fabrieken. Afwezig was de heer C.V. Riemens. Voor kennisgeving werd aangenomen een adres, door de kamer van koophandel en fabrieken te Delfzijl aan de. tweede kamer gezonden, behandelende de ver schillende muntstelsels en aanbevelende het bi-metallisme, eveuals een bezwaarschrift van Schiedam togen het wetsontwerp, waarbij de accijns op het gedistilleerd per hectoliter van 50% sterkte bepaald blijft. De kamer besloot het schrijven van den minister van waterstaat, betrekkelijk de Ne- derlandsche consulaire ambtenaren (men zie hierachter onder de advertentiën) ter alge- moene kennis te brengen. Nog kwam ter tafel een schrijven van het dag. bestuur der gemeente, betreffende het maken eener overdekking voor do boter- en groentemarkt, waarop dooi de kamer de aan dacht van burg. en weth. was gevestigd. Het dag. bestuur verzocht de kamer, als daartoe het meest bevoegd, haar oordeel uit te spreken over do meest geschikte plaats, de ruimte die voor ieder daarop benoodigd zou wezen, enz. Ten slotte werd voor nader onderzoek eene commissie benoemd, bestaande uit de heeren M. Pot, Jac. Dommisse Cz. en C. Mortier, die daarvan rapport zal uitbrengen. A. s. Zaterdag namiddag is men voornemens van de kon. maatschappij de Schelde alhier, de nieuwe groote ponton voor de buitenhaven te water te laten. De naderende voltooiing van de andere pontons en bruggen, zoo meldt men aan de M. Ct., heeft een groote schaduwzijde er zullen binnenkort weer eenige werklieden ontslagen moeten worden. Maandag 11 October jl., had bij de konink lijke handboogschutterij //Willem III" alhier de sluiting van den doel plaats, voor welke gelegenheid door de sociëteit een viertal prij zen waren aangekocht, welke behaald werden door de heeren 1'. Demyttenaire, F. Timmer man, C. A. Geijsen en J. C. Lagaaij. Voor de zomerschietingen waren medailles 18. Uit het Duitsch TAN F. W. HACKLANDER. Htt terrein was dan ook bijna zooals bij zich voorstelde. Daar stond da koning naast de koningin, voor ben de vreemdeling in zijn eenvoudigen rok, die echter met de beide Majesteiten zoo onbevangen sprak, alsof het zijn geloken waren. Verderop stonden de prinsessen, slechts Alice zag hij niet maar daar trad zij juist, natuurlijk aan den arm van deu garde-huzaar, uit de speelzalen. En hoe vertrouwelijk keuvelde bij met haar en Wat lachte zij om hetgeen hij zeide ja, Yortrouw maar eens op die veranderlijke Öeisjesbarten I beschikbaar gesteld door: de sociëteit 1 voor de meeste puuten en 1 voor de meeste zwarte rozen, den heer E. Smagge 1 voor de meeste 4, den heer A. Geijsen 1 voor de meeste S, deu heer E. F. Velge 1 voor de meesto 2, den heer F. Smagge 1 voor d'e meeste 1, den heer F. Delvoije 1 voor de meeste r. r., deu heer A. Lambregt 1 voor de meeste bl. r. en den heer C. J. van Dalsum 1 voor de meest opvolgende r. r. De medailles werden behaald door de heeren A. Lambregt met 2021 p., F. Smagge met 49 zw. r., D. Maes met 144 4, P. Demyttenaire met 218 3, A. F. C. Timmerman met 191 2, J. Lagaay met 169 1, P. A. A. Stasse met 9 r. r., A. Geijsen met 7 bl. r. en F. Timmerman met 9 opvolgende r. r. Door den heer O. E. Hanze werd gedurende de schieting nog eene surprise beschikbaar gesteld, welke onder de schutters moest ver schoten worden, maar waaraan alleen deel mochten nemen zij, die geen medaille of prijs hadden behaald, wel voor de meeste punten in een omgang, welke surprise werd behaald door den heer F. Augustijn. Des avoDds had in de zaal van den heer Kuijpers een bal plaats voor de leden van bovengenoemde sociëteit, alwaar zich ook be vonden eenige dames en heeren van de alhier gevestigde vereeniging „Amicitia," daartoe uitgenoodigd, die, alvorens tot het bal werd overgegaan,eenige stukken ten beste gaven, die op verdienstelijke wijze werden ten uitvoer ge bracht. Dit bleek dan ook uit het daverend applaus, dat hun ten deel viel. Bij afwezigheid van den hoofddeken, den heer A. Geijsen, werd diens functie waargeno men door den vice-precident den heerC. J. van Dalsum, door wien onder gepaste toespra ken de prijzen en medailles deu overwinnaars uitgereikt en de leden van „Amicitia" harte lijk dank werd betuigd, voor de dezen avond door hen verleende medewerking. Men zal, zoodra de onderhandsche inschrij vingen zijn ingekomen en goedgokeurd, dade lijk aanvangen met het werk, dat zes weken daarna zal moeten worden opgeleverd. De kur- of concertzaal van het //Grand Hotel" alhier, zal, naar wij vernemen, vergroot worden, door bij trekking van een gedeelte van de daarachter gelegen corridors en logeerka mers, welk gedeelte nu ingericht zal worden voor tooneelvoorstellingen en muziekuitvoe ringen. »En nu voorwaartszeide de stafofficier. Zijne Majesteit heeft een blik naar dezen kant geslagen en schijnt u te moeten hebben. Wees bedaard en antwoord onhovaDgen, zooals het een officier der cavalerie betaamt.» Een attaque ouder de meest bezwarende omstandigheden zou hem in dit oogenblik verreweg gemakkelijker gevallen hebbeD, of b. v. een ramp, of ook wel als het Panbeeld dat plotseling geniesd had. Maar, helaas, er scheen niets van dien aard te zullen gebeuren. Reeds bevond hij zich bijna in deu kring van den allerhoogste. Reeds had hij zijne diepe buiging gemaakt en boorde reeds de woorden Zijner Majesteit: »Maar, mjjo waarde luite nant* daar vult ziju blik onwillekeurig op Miss Alice, die thans tegenover hem 9tond, maar bij zag echter het schalksche lachje op baar gezicht niet, maar wel dat bare gelaats trekken mot een diepen blos werden ovor- togen en zich daarop eene uitdrukking van de grootste verbazing, van vorrassiug eu van een blijden schrik vertoonde. Toen legde zjj haar haud op het hart, de gloed op de wan gen maakte plaats voor een doodelijk bleek, Naar men verneemt, bestaat er plan tot het bouwen van een hotel van den tweeden rang op de duinen alhier, niet ver van het dit jaar geopende Grand llótel des Bains. De onder handelingen daarover moeten reeds ver gevor derd ziju. (iV. B. Ct.) Naar wij vernemen zijn door het bestuur der Coöperatieve winkel vereeniging alhier on derhandelingen aangeknoopt met den heer W. Nijland voor den aankoop van het ge bouw, algemeen bekend onder den naam van z/de Beurs.1' Nadat de handelingen van het bestuur eerst door do leden dier vereenigiDg zullen zijn goedgekeurd, zal tot den aankoop van bedoeld gebouw kunnen worden overgegaan en tot deu verbouw van dat pand worden besloten. Tot dusverre is noch van het een, noch van het ander den leden dier vereeniging iets offi cieels bekend. Yan hier wordt aan Rott. Nbl. geschre ven, dat mr. Tak van Poortvliet, lid der eer ste kamer, zich naar Berlijn heeft begeven, ten einde pogingen aan te wenden om de aan sluiting te verkrijgen van de Duitsche treinen aan den dagdienst der lijn Vlissingen Queensboro. Bij herhaling wordt iu den laatsten tijd door den keurmeester vau vleesch en geslacht in deze gemeente afgekeurd en ouder toezicht van de politie vernietigd, door Middelburgsche slachters ingevoerd vleesch. Heden morgen is weder 18 kilogram vleesch voor de consumtie afgekeurd eu vernietigd, hetwelk door den slachter B. uit Middelburg was ingevoerd en langs de huizen zou worden rondgevent. De hoofdingenieur van den provincialen wa terstaat in Zeeland, de heer Iloogerwaard, heeft van de Japausche regeering aanzoek ont vangen om als hoofd van den waterstaat daar te lande op te treden. De wiDter-appelen zijn in Zuid-Beveland hare oogen sloten zich, zij wankelde, wendde zich toen mot een lichten kreet tot eene oudere hofdame, die naast haar stond eu zich gedurende het bal vriendelijk met haar had bozig gehouden en toon het jonge meisje snel ondersteunende, uit de heote danszaal geleidde, waarbij zij tot verklaring tot de omstandors halfluid doze woorden uitriep »Ah, cette pauvre enfant, ede se trouve mal Dat deze woorden reeds in de eerstvol gende seconde in de allerhoogste kringen herhaald werden, vinden wij even begrijpelijk als dat Zjjne Majesteit met eene genadige beweging der hand luitenant Guido liet staan om eene der hofdames der koningin te ver zoeken onderzoek te doeu naar den toestaud der schoone en beminnelijke Amerikaausche. Hare oude Excellentie bracht dan ook ua enkele minuten do aangeuame tijding dat la petite plotseling door eene duizeling was bevaugeu geworden, die echter weder even spoedig voorbij gegaan, en zich nu eeoigszins verlegen gevoelde. Mais c'est si naturel, la chaleur, la danseVemotion, la joie d'unc jeune fille pour son premier bal.* nog al hoog in prijs zure en zoete gelden, wat de gewone soort betreft, f 4,50 't mud, terwijl de reine tulpa's zelfs f8 a f8,50 kosten. Ie lerseke is men thans druk bezig, de gelegde oesterpannen ven de perceelen in hun winterkwartier te bezorgen. De aanslag, of schoon niet zoo groot als verleden jaar. is toch ruim voldoende en de hoedanigheid nog ruim zoogoed. Bij veel aanbod is de prijs der jari ge en overjarige oesters langzaam vooruit gaande de eerste gelden tot f 3.d3 andere tot f 6,50 de 1000 en de zg. twijfelaars f 2.30. Naar aan de A1R. Ct. gemeld wordt, zou de Engelsche regeeriug bereid zijn, de En gelsche markten weder te openen voor het Ne- derlandsche vee, mits door ous gouvernement geen dispeusatiën meer worden gegeven van het kou. besluit, waarbij invoer van vee uit besmette landen verbodeu wordt. De jougste botsingen tussclien Engelsche en Belgische visschers in do Noodzee heeft op nieuw de aandacht gevestigd van de Ne— derlaudsche autoriteiten op de vele in den laat sten tijd ontvangen klachten over de willekeu rige handelingen eu plunderingen, welke de Engelsche visschers zich tegenover de Neder- laudsche veroorlooven, maar tevens op de wei nige medewerking, schier aan tegenwerking grenzende, welke in weerwil van de bestaande couventie de Nederlandsche visschers van de Engelsche regeeriug ondervinden. Dit alles zal, naar men meldt, niet weinig er toe bijdragen om de voorbereiding te ver haasten van een krachtigen stap vau de zijde onzer regeering bij liet Engelsche goevcrue- ment, om te verkrijgen dat aan de bedoelde conventie op stipte en rechtvaardige wijze de hand worde gehouden, zoowel door onpartij dige medewerking tot het straffen van de schuldigen als door het vergemakkelijken van het onderzoek der ingediende aanklachten. Men verzekert zelfs, dat thans ernstig wordt overwogen, in vereeniging met België, bij En geland aan te dringen dat die conventie geen doode letter worde, maar dat roof en plunde ring op de Noordzee werkelijk worden ge« weerd. En luitenant Guido, wien helaas, op dezo wijze de gelegenheid benomen was, Zijue Majesteit een geestvol antwoord te geven bij gevoelde zich zoo vroolijk, zoo licht, niet omdat bij zoo goudkoop van de voorstelling afgekomen was, maar omdat hij wel wist waarom Alice zoo gi-sehrikt was. Het was immers omdat bij den gauschen avond niet naar haar omgekeken had en thans zag zij hem, haar Gnido, zoo opeens onbevangen met don koning praten. Was bet dus niet natuurlijk, dat do vreugde ou de verrukkiag haar zwak meisjeshart geweldig aangegrepen hadden. Hetzelfde dacht ook, zonderling genoeg luitenant Rückolo vau de garde-huzaren, die op zijne wandeling met haar door de koele ledige nevenziilon heel wat lieve woordjes gebruikt had en nu overtuigd was, dut hij wel wat al te veel moeite gedaan had voor het teeder hart van zulk eon natuurkind maar, hoe het ook was, de gedachte dat hij dezen indruk toweeg had gebracht,vervulde hom met trots en vreugde, en, redeneerde bij, als z\j de zaak ernstig opneemt, heb ik tegoQ

Vlissingse Courant | 1886 | | pagina 1